2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Nasıl bir ağrıyla acile gittin acaba? Benim de 1 haftadır falan özellikle gece yattığımda karnım aşırı sertleşiyor hiç bi şekilde rahat edip uyuyamıyorum sırtım çok ağrıyor alt tarafımda baskı hissediyorum ama gündüz herhangi bi sıkıntım yok acile gidip gitmemek arasında kararsızım hastane biraz uzak özel aracım da yok çünkü
Yani şöyle söyliyim karnımın içinde ağrı ve dış taraflarında vardı ağrı sertleşiyordu birde böyle yatınca bel ağrım vardı ama böyle aşırı şiddetli değildi normaldi bende bi gözükmek istedim hiç tahmin etmezdim sancı çıkacağını ama bu haftalarda genelde herkeste sancı çıkabiliyormuş önemli olan açılma olmamasıymış canım

Canım hiç bişey demedi direk nst sancı çıkıyor yatış yapalım dedi bende o korkuyla hiç bişeyi soramadım direk çıkmak istedim bu arada ben hiç magnezyum kullanmadım çarşamba rutin kontrolüm var gittiğim zaman direk soracağım herşeyi alttan bakmak istediğinde kabul etmedim müsait değildim die Allah izin verirse çarşamba herşeyi detaylı bi şekilde sorup öğreneceğim canım yani bende sancı hissetmiyorum sadece vajina bölgemde ağrı var yatınca oda
Geçmiş olsun.dediğim gibi bende de sancı çıktı ve serviks te kısalma vardı yatıştan bahsedilmedi. Annenin stres yaşamasını istemiyorlar ve en rahat edeceğin yer evin her zaman. Bazı hastaneler para için yatış verebiliyor ne yazık ki ☹️ önceki yıllardan birinin yazısını okudum kadıncağızı kaç kere hastaneye yatırmış ilaçlar vermiş korkutmuş dr.sonra başka birine muayeneye gitmiş.doktor senin hiçbir şeyin yok nasıl yatış verdiler demiş😕gebelik durumu sömürüye çok açık. İnsanın bebeği söz konusu olunca her şeyi yapası geliyor ebeveynlerin.ne yazık ki bazı hastane ve dr ler bu durumu kullanıyor.
Dinlenmeyi evinde de yapabilirsin kanaman yok açıklık yok hastaneye yatırıp ne yapacak anlamadım.
Genelde mag progestan ya da bir iğne verip eve gönderiyorlar.
Dr alttan kontol edince netleşir herşey. İmkanın varsa dinlen çarşambaya kadar ,ağır işler ,eğilip kalkma falan yapma yat dinlen 😘 şu haftalarda hepimiz benzer şeyleri yaşıyoruz en önemlisi stres yapma gerilme. Az kaldı bebişlerimize kavuşcaz 🥰

Kizlar bebek bezi hangi marka düşünüyorsunuz?
İlk bebegimde Prima kullanmıştım. İkincisinde jelly willy BİM'in bezini kullanmıştım bundan 11 sene önce😁
Şimdi bir çok yeni marka çıkmış. Sleepy, babyturco, babyme, goon gibi

İlk bebegimde Prima kullanmıştım. İkincisinde jelly willy BİM'in bezini kullanmıştım bundan 11 sene önce😁
Bende prima ve sleepy aldım çevrem daha çok sleepy önerdi banada

Bişey daha soracam hanımlar tabi kulaktan duyma bişey kesinlikle doktordan duymadım sormadım da Ramazan hurmaları rahimde açıklık yapıyormuş hamilelerde yenmesi tavsiye edilmiyormuş hatta kadınlar doğumu kolay olsun diye son ayında sadece hurma yermiş öyle bişey duydunuz mu hiç?

Bişey daha soracam hanımlar tabi kulaktan duyma bişey kesinlikle doktordan duymadım sormadım da Ramazan hurmaları rahimde açıklık yapıyormuş hamilelerde yenmesi tavsiye edilmiyormuş hatta kadınlar doğumu kolay olsun diye son ayında sadece hurma yermiş öyle bişey duydunuz mu hiç?
Evet var öyle bişey son ay yenmesi öneriliyor

Prima ve bebem natürel aldım.bakalim pişik durumuna göre değişir galiba

Evet bende o şekilde düşündüm zaten oh sende içimi ferahlattın çok sağol ya .Evde sürekli yatmam mı gerekiyor bu zamanlarda yolsa rutin devam edim mi hayatıma .
Öyle sürekli yatma, elinden geldiğince bol bol dinlen ama hareketsizde kalma atıyorum günde 5 saat ayaktaysan, onu 3 saate düşür oturmak yerine uzan ki, karnın rahat olsun.

Tecrübeli anneler, hastaneden çıkışında hangi kıyafetleri tercih ettiniz?
Pantolon vs giyilebildiniz mi?
Bazıları hastanede yatışta bile normal gecelik yerine elbise gecelik tercih etseydim keşke yazmışlar.
Çıkış için nasıl kıyafetler alınmalı, siz ne düşünüyorsunuz?

Kesinlikle haklısınız. Her şey pahalı. Ben artık zam, pahalı algimi yitirdim. Takip edemiyorum. Ama ihtiyaç . Umarım güzel günlerde doğmuş olurlar
Bende öyleyim, beynime kaydedemiyorum, eski fiyatları silip yenisini ekleyemiyorum, geçen sene lcw indirimleri outleti felan baktığımda çocuğa 30 40 tl civarına gömlek alıyordum, bayram için çocuğa gömlek bakıyorum 250 300 tl aman Ya Rabbim diyorum bu hal ne böyle, pantolon aynı şekilde Allah yardım etsin

Geçmiş olsun.dediğim gibi bende de sancı çıktı ve serviks te kısalma vardı yatıştan bahsedilmedi. Annenin stres yaşamasını istemiyorlar ve en rahat edeceğin yer evin her zaman. Bazı hastaneler para için yatış verebiliyor ne yazık ki ☹️ önceki yıllardan birinin yazısını okudum kadıncağızı kaç kere hastaneye yatırmış ilaçlar vermiş korkutmuş dr.sonra başka birine muayeneye gitmiş.doktor senin hiçbir şeyin yok nasıl yatış verdiler demiş😕gebelik durumu sömürüye çok açık. İnsanın bebeği söz konusu olunca her şeyi yapası geliyor ebeveynlerin.ne yazık ki bazı hastane ve dr ler bu durumu kullanıyor.
Dinlenmeyi evinde de yapabilirsin kanaman yok açıklık yok hastaneye yatırıp ne yapacak anlamadım.
Genelde mag progestan ya da bir iğne verip eve gönderiyorlar.
Dr alttan kontol edince netleşir herşey. İmkanın varsa dinlen çarşambaya kadar ,ağır işler ,eğilip kalkma falan yapma yat dinlen 😘 şu haftalarda hepimiz benzer şeyleri yaşıyoruz en önemlisi stres yapma gerilme. Az kaldı bebişlerimize kavuşcaz 🥰
Ayy ağzından bal damlıyor içimi rahatlattın yaaaağ çok teşekkür ederim 🥰😍 kesinlikle katılıyorum bende o mantıkla zaten yatışı kabul etmedim kanama yok su gelmesi yok çok şükür hastanede olsam belkide gelen geçen alttan bakacaktı ve açılmam olacaktı evde daha güzel dinlenirim ve stres yapmam en azından birde dün hastaneye hiç gitmeseydim sancım olduğunu bilmeyecektim yani o şekildede düşünüyorum çarşambayı iple çekiyorum inşallah herşey normaldir bebişlerimiz tam vaktinde gelirler ya 🥹

Bence değil ya şuan herşey fenomenler yok o iyi geldi yok bu geldi diyip diyip reklam yapiyo onlar kazaniyo
Ay o fenomenleri hiç söyleme aşırı sinir bozucular, takipçileri çok diye herşeyin bilirkisi olmuşlar, ben ilk cocugumda kullanmadım eksikte hissetmedim
Baby turco aldim 4 paket baskada bisey almadim bakacagiz bebişin cildine gore
Bu ramazanda olan hurmalar değil canım yaş hurma kolay doğum için yeniliyor, agactan toplanmış kurutulup islem gormemis olmasi gerek
Tecrübeli anneler, hastaneden çıkışında hangi kıyafetleri tercih ettiniz?
Pantolon vs giyilebildiniz mi?
Bazıları hastanede yatışta bile normal gecelik yerine elbise gecelik tercih etseydim keşke yazmışlar.
Çıkış için nasıl kıyafetler alınmalı, siz ne düşünüyorsunuz?
Ben hamile pijamasiyla cikmistim hastaneden 😂

Kizlar lcw de sabah 7 ye kadar güzel indirim var ayakta olan kaçırmasın

Eklentiler

• Screenshot_20230409-005105_LC Waikiki.jpg
    Screenshot_20230409-005105_LC Waikiki.jpg
    94 KB · Görüntüleme: 29
Kızlar nst girip sancınız çıktığında kaç çıktı baktınız mı yada Dr dedi mi çok merak ediyorım bilen varsa yazsın yakında kontrol var benim anlamak istiyorum.benim sancı kısmonda 80 e kadar çıkıyor hemşireye göre bu sancı ama Dr göre değil ben kendim çok minik hissediyorum ağrı eşiğimden olabilir ama değerlendirmek için bakanlar bilenler yazsın bakalım öğrenelim hep birlikte

Doğuma kadar döne bildiğini duydum,hatta son haftada bile sola ve sağa sırayla yatmakla bebeği dönen ve normal doğum yapan bir kadının doğum hikayesini okuduğumu hatırlıyorum.
Benim kastım devamlı değiştirmesi idi aslında. Yani dönebilir ama fıldır fıldır değil. Başı aşağı geldiğinde de yukarı çıkarma ihtimali düşük dedi, imkansız değil dedi. Ama ilk zamanlar gibi devamlı farklı yerde olmuyormuş.

X