2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Hiç sorma bende bir parça bişey almadım henüz ufak ufak başlamam lazım. Nerden başlayacağımı bilmiyorum acemi gibiyim sanki 5 çocuk doğurmamış gibiyim
Buradanda anlıyoruz kiii kaç tane doğurursan doğur heyecan hep aynı ben liste yazdım alınanların üzerini çizerek yola çıkacağım

Bende oldu ama sıkıntı çıkmadı yeri doğruydu doktorda karaciğer zannetti allahtan tahliller temiz gelince rahatladık sağ göğüsaltında kaburgalarının hemen bitiminde hissediyorsun ağrıyı bazen tam arkasından vuruyor hatta başını kımıldatsan ağrıyor öyle diyim.sağa soka dönsen batar gibi çekilir yada sıkışır gibi kelimeler ilede tasvir edebilirim.geçmiş olsun endişe etme karaciğer safra pankreas enzimlerine baktır sende benim gibi için rahat etsin

Günaydın bayadir yazamıyorum psikolojimiz bozuldu depremden sonra inanın hiç bişeye heves gelmiyo .. bide deprem beklenen bı bölgede yaşadığımız için Allah'a sığındık bekliyoruz .. 27 haftalık olduk oglunuzun adına Ömer Kağan olarak karar verdik Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin şeker yuklemesi yaptırdım elhamdülillah normal çıktı .. haftaya da kan uyuşmazlığı ignemiz var nasip olursa ... Bizden böyle herşey

Buradanda anlıyoruz kiii kaç tane doğurursan doğur heyecan hep aynı ben liste yazdım alınanların üzerini çizerek yola çıkacağım
Kesinlikle çok doğru bir tespit. Sanki ilk bebişimmiş gibi heyecan var. Liste iyi fikir. Ben yatak ve beşik işini hallettim sadece. Gerisinide yavaş yavaş hallederim. Aklıma gelmişken söylim primarkkın çıtçıtlı atletleri vr gece yatmak için tulumları kullanışlı haberin olsun.

Canım rabbim güç kuvvet versin, gönlünü ferah tut rabbim bir daha yaşatmasın. Maşallah ismiyle doğsun büyüsün inş. Bende oğlum olursa ömer asaf koyacaktım ama nasip cimcime olacak.

Kız bak gittim ama kimse bilmediğinden güvenip alamadım çok saol kıyafet ihtiyacımız kalmadı şükür anneanne resmen iki valiz dolusu yolladı almış ne görmüşse 6-9 aya kadar var ama uyku tulumu yok onu gidip alırım babywalz de gördüm babyone gördüm pahalıydı primark çok uygundu

Ahhh hepiniz almanyada mi yasiyorsunuz ben de almanyadayim cocuk srabadi baktiniz mi ben suan Moon resea s cok begeniyorum ama daha almadim. Ebe ayarldiniz mi?

Gerçi şimdi herşey ateş pahası olmuş ama dediğin diğer yerler ekstra pahalı, sanki altın kaplama sattığı eşyalarbebek çantasını aldınmı, aldıysan nerden aldın varmı bir fikrin

Kızlar ben bebişin herşeyini aldım hemen hemen tabi belki unuttuklarım vardır acaba diyorum yıkayıp ütüleyip bıraksammı şuan daha rahatken hazırlasam mı çünkü şuanda bile ayakta biraz kalsam belim çok ağrıyo karnımın altı acıyor sanki şuan rahat rahat takılabiliyorken yapsam daha mantıklı ama size de bi danışmak istedim bu arada 26 haftalık bebişim

Ahhh hepiniz almanyada mi yasiyorsunuz ben de almanyadayim cocuk srabadi baktiniz mi ben suan Moon resea s cok begeniyorum ama daha almadim. Ebe ayarldiniz mi?
Canım ben avusturyada yaşıyorumbebek arabam var, ebe ayarlamadım artık kime denk gelirse. büyük kızımı ingilterede doğurdum, diğer çocuklarımı butda hiç özel ebe seçmedim hep iyi ve bilgili insanlara denk geldim.burda en az iki ebe veriliyor bir hastaya bir tanesi tecrübeli.

Şimdiden hazırla ne olacakki hem doğum işi pek belli olmuyor erken olma ihtimalide olabilir onun için gücün varken yap.

Bende almanyadayım.ebe işini aralıkta çözdüm valla hastanemi ayarlamak kaldı 3 nisanda randevu bakalım inşallah yer vardır. Bebek arabası için ben nuna trıv next çok beğeniyorum hafif aşırı kolay kapanıp açılıyor yer kaplaması az.birde ben puset almayacağım çünkü rahat değiller nuna cari next babywanne alacağım araca takılıyor aparatı var zaten bir süre yatması daha sağlıklı minnacık bebeği pusette oturtmak yerine 6 ay gibide 6ay-4 yaş arası araç koltuğunu alacağım bu sıralama daha sağlıklı.pusetler yatıyor ama tam değil ve bebek için oturma pozisyonu uygun değil ztn o aylarda e madem babywanne de araç kilitli falan ve çok daha rahat hem arabada hem otomobilde tercihim böyle oldu üstelik babywannde daha uzun süre kalabiliyorlar ama poşetten pek hoşlanmıyorlar bebekler ebelerde doğru bir tespit dedi pusette max1 saat kalan bebek babywanne de yatak gibi olduğu için dileği gibi konforlu gelir diyorlar

Gerçi şimdi herşey ateş pahası olmuş ama dediğin diğer yerler ekstra pahalı, sanki altın kaplama sattığı eşyalarbebek çantasını aldınmı, aldıysan nerden aldın varmı bir fikrin
Şimdi bebek çantası almadım aslında şöyle benim burada bir görümcem bir kayınvalidem var kayınvalideme dolap yaptık gittiğimizde herşey eşimizin altında olacak yaş günümde görümcem şık bir çanta almış hem bebek çabaladı hem anne için arabaya bağlanmalı ama küçük bir şey bir saatlık falan kısa geziler için koca çanta taşımayım diye.extra almam gereklimi bilmiyorım onada bir kıyafet bez biberon sığar uzun oturmaya kayınvalideme gidiyorum genelde orada kıyafeti olacak bilemedim açıkçası ama babywwalzde bir çanta gördüm çok şık ve pahalıydı 200 € büyüklerden bilmedim kafam çoook karışık

Bende başlayacağım bugğn yatın herkes başla rahatken yap koy ne yapacaksın karnın burnumda iş yapınca daha mı iyi diyorlar üstelik yolcunun zamanını Allah bilir canım kendi annem bile bebek bu belli olmaz bi bakarsın 7. Ayında doğar bir bakarsın 9 da o nedenle hazırla koy bekle sana ne zararı var didi ben anamı dilicem rahatım önemli

Kızlar bende bugün kontrole gittim 27. Haftadayım bebek 1.200 gr. Olmuş ağırlığı boyu 36 cm. Göbek çevresi biraz geriden geliyor diğer kontrollerde bakacağız ona dedi kapanıyor mu diye dedi. ağrım oluyordu bir süredir olmuyor rahim boyu da iyi dedi çalışabilir/çalışamaz raporu için 32+0 yada 32+1 de gel dedi. Yüzünü de gördük şükür umarım hepimizin kontrolleri güzel geçer

Kızlar biz şuan 24 haftaligiz kızımla erkenmi acaba alışveriş için ???
Biraz bence kişisel erken olup olmaması. Ben kasım ayında bebek arabası bile aldım. Şuan 27. Haftamdayım kıyafet telsiz yatak vs her şeyi aldım sadece kapı süsü, kendime pijama takımım vs. Kaldı

kızlar selam doktorum idrar kültürü istedi şeker testiyle beraber idrara bakılmıştı çok şükür şekerim çıkmadı ama idrara şüpheli demiş. ne için istenir idrar kültürü? enfeksiyon mu? bilen var mı?

İdrar kültüründe üremeye bakılıyor. Bakteri üremesi vs varsa hangi bakteri olduğu belirleniyor ona göre tedavi uygular. İdrarda bazı değerleriniz yüksek çıktıysa hangi bakterinin neden olduğunu bulmak için istemiştir genelde 3 günde çıkıyor

Çok teşekkür ederim yanıtınız için. Peki tehlikeli birşey mi? ya da yaygın olan bir durum mu bu hamilelikte?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…