2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Gebeliğin 3. Ayından itibaren alfamet kullanıyorum. İlaçlı haliyle şimdilik normal. Ara sıra büyük tansiyonun 14 olduğu oluyor. Siz ne kullanıyorsunuz
Ben yurtdışında kalıyorum ilaç ismi farklı olabilir. Aldometıl diye bir ilaç. Bende üçüncü ayımda başladım ilaca. Hakkımızda hayırlısı bacım sağlıkla alalım kucağımıza geri geçer inş.

Canım verdiğin bilgileri mutlaka deniyecem sarmısak hariçhayatta yiyemem hele çiğ. Tuzu zaten çok az kullanıyorum. Benim geçen yazdan tansiyon problemi çıkmıştı ilaç kullandım hamilelikte tetikledi. Bu bir hafta ölçüp doktoruma bilgi verecem ona göre bir yok çizer belki tabletin sayısını ikiye çıkarır. Yürüyüş yapıyorum. Bu arada iki ayda sadece 1 kilo almışım, toplam 5 kilo kesin ödemde vardır benim için çok iyi az kilo almam

Evet ya bende öyle düşünüyorum sabah aç 77 çıktı tokluk 1. Saat 128 çıktı şuan herşey normal bende dikkat edeceğim artık sonra düzelir sabada geçmiş olsun seninde bak yolunda gidiyormuş hepte öyle olsun inşallah

Ay hiç sol tarafa yatamıyorum kızlar ya göğüs kafesimin karnıma değen kısmı ağrıyor resmen sanırım ya kafası ya ayakları orda özellikte yemekten sonra hiç durmuyor ağrısı doktor normal dedi sanırım midem orda yemekten sonra başlıyor ağrımaya hiç sol sağ yatamıyorum vala em rahat ettiğim pozisyon sırt üstü

Kızlar 26 haftalık gebelik kaç aylık oluyor şu hesaplamalar beni çok sıkıyor bana kalsa günleri atlıyıp 9 aya gelirim ama nerdee ben sezeryanlıyım acaba erken alırlar mı kaçıncı haftada sezeryana alıyorlar acaba ne kadar sürem kaldı bana bi el atın size zahmet

Hadi inşallah sorunsuz kontrollü ilerler herşey canım yaa.. aklıma gelen ne olursa yazarım inşallah geçici bir durumdur hemen geçer kontrol altında olur

İnşallah canım hepimiz için güzle şeyler olur ben kontrolde olma kısmını sevdim inşallah güzel ilerler bu sonuçlar şurda bir şey kalmadı yüzdük yüzdük sona yaklaştık herşey güzel olsun sağlıkla gelsinler

Burdan bakabilirsin sezeryanda bildiğim kadarıyla 38 i geçirmeden alıyorlar tabi tecrübeliler daha iyi bilir

Eklentiler

• Screenshot_20230307_212857_Chrome.jpg
    89,2 KB · Görüntüleme: 80
Bebeğim karaciğer değerlerine bakılmalı bence kolestaz olmanı hiç istemem ama o kaşıntı yapar karaciğer enzimlerin artmış olabilir bunu doktoruna mutlaka söyle mutlaka önemli idrar tahlilinde alırlar büyük ihtimalle idrarda protein var mı diye.bu arada sende tansiyonunu ölç düzenli olarak bence

Ama sırt üstü giden ak akışı sıkıntıya giriyor diye biliyorum sol olmuyorsa bile sağa yat sırtını desteklemeye çalış belki biraz başarılı olur

6*4 =24 demekki 6,5 aylıksın ama. Bu hesap nasılsa tutmuyor kardeş.bende anlamadım bir kuzenim 28 günden sayılıyor haftalar dedi.ben mesela uygulamalar yükledim haftasını gösteren onlarda gün sayarken haftayı 6 gün sayıyor bir günde 0 gün diye sayıp yeni haftaya başlıyor.sezaryen bildiğimce 38 falan alınıyor

Hadi inşallah sorunsuz kontrollü ilerler herşey canım yaa.. aklıma gelen ne olursa yazarım inşallah geçici bir durumdur hemen geçer kontrol altında olur
Amin canım amin, hepimiz sorunsuz sıkıntısız bebişlerimizi alalım kucağımıza gerisi halolur inş.

Hangi uygulamayı kullanıyorsun
Bende şuan 2 tane var elika hamile ve happymom burdan bebeğim gelişimi ile ilgili blog yazılsrını takip ediyorum elikadan da uzmanların videolu bilgilendirmeleri oluyo onları takip ediyorum
Birde hamilelik+ var philips aventin uygulaması ordan da bebeğin aldığı son şekil var animasyon şeklinde dokunduğunda tepki veriyo ona da ordan bakıyorum uygulama bolluğu var bende

Çok sağol canım allah razı olsun. geçen yazdan beri tansiyonla uğraşıyorum inş dediğin gibidir anlıktır. Ailede yüksek tansiyon ırsi olun korkmuyor değilim hayırlısı artık.
Yaa sen gün içerinde limon ve sarımsak tüket ama sarımsağı bütün olarak tüket hap içer gibi çiğnemeden limonuda ister sık suyunu iç ister öyle ye ama mutlaka tüket en azından önüne geç şimdilik vallahi bende üzüldüm şimdi senin durumuna gelişme olursa benide etiketle olur mu

En güzeli de hamilelik+ bayılıyorum bu uygulamaya harika yapmışlar

Hanımlar 25+2deyim. Bu hafta sanki karnımı sıkıştırıyor. Bazen nefes alınca bazen de dizlerimi yukarı doğru çekince ağrı/baskı hissediyorum, sizde de var mı?

Kızlar 27 haftada tam 15 kilo almışım o kdr dikkat etmeme rağmen mahvoldummçok üzgünüm yarın şeker yüklemesi yaptiracagim

Çok sağol canım verdiğin bilgiler için.rabbim seninde yardımcın olsun. Tabiki etiketlerim sende mutlaka bir gelişme olursa etiketle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…