2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Merhaba ben ilk kızıma sadece 40 lı yeni doğan ni paket almıştım bi hafta sonunda olmamaya başlamıştı. Yenidoğandan almayın çok fazla bebek kilo aldıkça karnınsıkcak. Daha büyük paketler alın ama her bebeğe her marka iyi gelemz. Prima da olsa pişik yapma ihtimali var. Foğumca bebeğinizin cildine göre tercih yapıp depolayabilirsiniz
144 adete denk geliyor aldım. Artık yapabilecek bir şey yok .
😔 2 numaradan da 120 adet aldım.ins kullanırız. Dünde bir arkadaşım yenidogan baya kullandık demişti. Bende eksik mi aldım diye düşündüm. Hayırlısı .olmadı yenidogum yapana veririm

Merhaba hangi eğitim be araştırmadaydınız acaba? Ben de yarın inşaaAllah Kartala gidicem detaylı uştrason için. Hem heyecanlıyım hem de korkuyorum. Zar zor sıra bulduk iyi bakıyolar mı?
merhaba biz malatyadayız burada hep kendi kafalarına göre kural koymuşlar 🙈 şikayet edecek yer de yok. ama doktor çok güzel baktı sadece kendimi kasmışım galiba bi de çok bekledik diye hamlamış gibiyim 🤣 tek tek organlara bakıyor kalp ve beyni yaklaştırıp beyinciğe kadar bakıyor. çok güzeldi ♥️

Kızlar mide yanmalarınız başladı mı benim midem yemek borum alev topu gibi yesemde yemememde bazen yoğurt bazen badem yeşil elma bunlarla bastırmaya çalışıyorum ama varmı sizde değişik yöntemler baya iddialı bir mide yanması hissediyorum alev alev 😂
Cnm benim inanılmaz mide yanmam var soğuk süt bir su bardağına koyup 3 defa da iç rahatlatıyor deneyebilirsin

merhaba biz malatyadayız burada hep kendi kafalarına göre kural koymuşlar 🙈 şikayet edecek yer de yok. ama doktor çok güzel baktı sadece kendimi kasmışım galiba bi de çok bekledik diye hamlamış gibiyim 🤣 tek tek organlara bakıyor kalp ve beyni yaklaştırıp beyinciğe kadar bakıyor. çok güzeldi ♥️
Sağ salim kavuşmayı nasip etsin Rabbimiz🤲🏻 Bizim de yarın nasp olursa görücez☺️☺️

😔 2 numaradan da 120 adet aldım.ins kullanırız. Dünde bir arkadaşım yenidogan baya kullandık demişti. Bende eksik mi aldım diye düşündüm. Hayırlısı .olmadı yenidogum yapana veririm
Heyecanımızı biraz tutup, Sakin kalıp bazı şeyleri oluruna bırakmamız gerekiyor sanırım. Gelince zaten yavrucaklar elimizin altında yine herşey olur Allahın izniyle. Malum zamlar dan dolayı ve benekler gelmeden hazırlıklı olalım diye düşünüyoruz ama her bebeğin kendine has özellikleri oluyor. Benim kızıma 40 tane fazla gelmişti ama sulu kakası hiç olmamıştı mesela, bide erken kilo alınca bez hemen küçülmüştü. Ama bi başka bebek belki günde 10 kere kaka yapıyor diye değiştirmek zorunda kalınca değil 40, 140 bez az geliyor.

ben de 80 adet 1 ve 100 adet 2 numara sleepy aldım. belki 1 numara küçük olur ve belki alışamaz diye düşünerek. ilk aylar günde 10 adet değişiyoruz diyen arkadaşlarım vardı. o yüzden bence sayılar yeterli artarsa da birilerine illa ki verirsin hiç üzülme 🫶

kızlar bu arada daha önce bir arkadaşımız hem beyazı hem bebe mavisinden tulum almıştı sanırım markası june bebek idi.
şimdi aynı markanın tulumlarında indirim var sıfır kol 14 tane alırsanız tanesi 16 küsüre denk geliyor
ben biraz sıfır kol biraz yarım kol aldım tanesi 18 tlye denk geldi
içine giydirmelik tulum defterini kapatmış oldum 🤣🤣

Heyecanımızı biraz tutup, Sakin kalıp bazı şeyleri oluruna bırakmamız gerekiyor sanırım. Gelince zaten yavrucaklar elimizin altında yine herşey olur Allahın izniyle. Malum zamlar dan dolayı ve benekler gelmeden hazırlıklı olalım diye düşünüyoruz ama her bebeğin kendine has özellikleri oluyor. Benim kızıma 40 tane fazla gelmişti ama sulu kakası hiç olmamıştı mesela, bide erken kilo alınca bez hemen küçülmüştü. Ama bi başka bebek belki günde 10 kere kaka yapıyor diye değiştirmek zorunda kalınca değil 40, 140 bez az geliyor.
Aslında haklısınız. Ama ülke şartları böyle olunca sadece bez meselesi değil. Arabası yatağı indirim varken alalım diyoruz.

ben de 80 adet 1 ve 100 adet 2 numara sleepy aldım. belki 1 numara küçük olur ve belki alışamaz diye düşünerek. ilk aylar günde 10 adet değişiyoruz diyen arkadaşlarım vardı. o yüzden bence sayılar yeterli artarsa da birilerine illa ki verirsin hiç üzülme 🫶
Teşekkür ederim 🥰🥰

kızlar bu arada daha önce bir arkadaşımız hem beyazı hem bebe mavisinden tulum almıştı sanırım markası june bebek idi.
şimdi aynı markanın tulumlarında indirim var sıfır kol 14 tane alırsanız tanesi 16 küsüre denk geliyor
ben biraz sıfır kol biraz yarım kol aldım tanesi 18 tlye denk geldi
içine giydirmelik tulum defterini kapatmış oldum 🤣🤣
Nereden aldınız. İnternetten mi,mağazadan mi bende bakayım 😅

Cnm benim inanılmaz mide yanmam var soğuk süt bir su bardağına koyup 3 defa da iç rahatlatıyor deneyebilirsin
Denerim tabiki tamam hoş gece süt içme dedi doktor geçen gün besin zehirlenmesi yaptı bende kutuyu yeni açmış olmama rağmen..-ama akşam içerim yatmaya şöyle 2 saat kala öyle deneyim bakalım çok saol

Kızlar şimdi detaylıdan çıktım herşey normal çok şükür 🙏 kist vardı iki tane geçer demişti oda baya küçülmüş çok silikmiş kalmıcak dedi 🥰
Karnım sertleşiyodu arada onun içinde magnezyum başlattı 🥰
Bir ay sonra gidicem,22. Haftamda da aşı olucam bir doz yeter dedi sağlık ocağındaki ebe doktorada sormayı unuttum 🙈
Eki Görüntüle 3199537
Merhaba canim insallah bebegini saglikla kucagina alirsin
Ben 17+3 haftaligim benimde karnımda sertleşme oluyor neden oluyor acaba doktor bilgi verdimi

Kızlar mide yanmalarınız başladı mı benim midem yemek borum alev topu gibi yesemde yemememde bazen yoğurt bazen badem yeşil elma bunlarla bastırmaya çalışıyorum ama varmı sizde değişik yöntemler baya iddialı bir mide yanması hissediyorum alev alev 😂
Ocakın ortalarından itibaren bende de mide yanması var.Son 2-3 günden önceki günlerde de yanma çoktu.Yanma hissi arttıkca su içiyorum.Doktor sarıkız önerdi,onu içince de gazlı ya ondanmı bilmem daha da kötü oluyor sanki.Bende de akşamları daha fazla yanma oluyor.

X