2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Selam kızlar. Bugün detaylı ultrasona girdim. O harika dakikalar bitmesin istedim. Benim haftalar sürekli değişiyor 😂 21+2 diye takipteyiz ama 22+6 çıktı , bacaklardan 23+5. Benim kız uzun olacakmış doktor öyle diyor bakalım 🥰 (ben 1.58/ eşim 1.93 ) Bir daha ki kontrolümde doktoruma soracağım bakalım bu hafta konusunda. Eğer 22+6 ise benim doğum 1-2 hafta öne atıyor. Kilomuzda 562 gram. Bende 63 kilo ile hamile kaldım şua. 66 kiloyum. Bu da benim güzel kızım🧿

Eklentiler

• IMG-20230201-WA0005.jpg
    IMG-20230201-WA0005.jpg
    47,4 KB · Görüntüleme: 120
Ben hala bebişin yüzünü tam olarak göremedim ya yüzü tam olarak oluşmuş değil ultrason fotoğraflarında
Kilolu olduğum için mi acaba? 19. Haftadayım 2 hafta sonra ayrıntılı var 2 haftada belirginleşir mi acaba
Maşallah sizin bebişleri gördükçe benimkini merak eder oldum, hepsi çok tatlı 🧿❤️

Selam kızlar. Bugün detaylı ultrasona girdim. O harika dakikalar bitmesin istedim. Benim haftalar sürekli değişiyor 😂 21+2 diye takipteyiz ama 22+6 çıktı , bacaklardan 23+5. Benim kız uzun olacakmış doktor öyle diyor bakalım 🥰 (ben 1.58/ eşim 1.93 ) Bir daha ki kontrolümde doktoruma soracağım bakalım bu hafta konusunda. Eğer 22+6 ise benim doğum 1-2 hafta öne atıyor. Kilomuzda 562 gram. Bende 63 kilo ile hamile kaldım şua. 66 kiloyum. Bu da benim güzel kızım🧿
Maşallah. Bir yazı okumuştum. Kiloyu anneden boyu babadan alırmış. Doğru galiba 😅

Çok sevindim.kac dk sürdü. Ben bir ara doğum paketine bakmıştım. Baya fazlaydı. Medicana için normal geldi sanki fiyat
Yaklaşık 1 saat sürdü. Doktor bizimle sohbet ede ede baktı. Kalkınca kadınların birden tansiyonu düşüyomuş, ben kalktım bacaklarım uyuşmuştu. Medicana'da doğum paketi yok. Doçente muayene zaten 975 tl. Normal doğum ameliyatı 22bin tl demişlerdi. Benim özel sağlık sigortamın anlaşması var, bana limitsiz her şey 🤗🙂

Kızlar erkek bebekte bezi direk 2 numaradan başlayan varmış. Bebeği sıkmasın bence de. O yüzden sıfır ve bir numara bebek bezi almayın fazla. Ben de ilk hafta idare etsin diye 3'er paket aldım. Ben kaka emdiği için prima premium carw alıyorum sadece. Diğerleri pişik yapmıştı ilk bebeğime. Sleepy iyiymiş herhalde ama diğer markalar kaka emmiyor test ettim onayladım.

Yaklaşık 1 saat sürdü. Doktor bizimle sohbet ede ede baktı. Kalkınca kadınların birden tansiyonu düşüyomuş, ben kalktım bacaklarım uyuşmuştu. Medicana'da doğum paketi yok. Doçente muayene zaten 975 tl. Normal doğum ameliyatı 22bin tl demişlerdi. Benim özel sağlık sigortamın anlaşması var, bana limitsiz her şey 🤗🙂
Bilemedim siz öyle deyince. Internetten bakmıştım 22 bin yazmislardi.ama sigorta firmasi üzerinden oluyordu galiba .

Ay muhteşem 🥰🧿 sağlıcakla gelsin, benim de yarın içim içime sığmıyor hayırlı haberlerle dönmek nasip olur inşallah 🙏

Hangi doktora gidiyosun medicanada bende ilk öğrendiğimde gittim oraya 6. Haftaya kadar benimde sağlık sigortam karşılıyor diye ama ben faika ceylan diye bi hocaya gittimde pek içime sinmedi bi tutmadı yani enerjimiz bide ilk hafta keseyi görmek için öyle bir bastırmıştı ki karnıma bide tahminimden küçük gibi kesen demişti daha çok sinirim bozulmuştu hemen ertesi gün canım doktoruma gittim. Ayrıntılı ultrason fiyatı iyimiş ama baya bende bi değerlendirebilirim.

kızlar resmen bugün pertim çıktı sabah saat 9da gittiğimiz eğitim araştırma hastanesinden akşam 7de çıktık bütün gün bekle allah bekle 😪
neyse ki her şey yolunda bu da benim oğluşum

Eklentiler

• 4AA5C976-BE30-450A-B901-C8EAF112B809.jpeg
    4AA5C976-BE30-450A-B901-C8EAF112B809.jpeg
    72,3 KB · Görüntüleme: 102
Hangi doktora gidiyosun medicanada bende ilk öğrendiğimde gittim oraya 6. Haftaya kadar benimde sağlık sigortam karşılıyor diye ama ben faika ceylan diye bi hocaya gittimde pek içime sinmedi bi tutmadı yani enerjimiz bide ilk hafta keseyi görmek için öyle bir bastırmıştı ki karnıma bide tahminimden küçük gibi kesen demişti daha çok sinirim bozulmuştu hemen ertesi gün canım doktoruma gittim. Ayrıntılı ultrason fiyatı iyimiş ama baya bende bi değerlendirebilirim.
Medicana'da Doç.Dr.Ayşe Kırbaş'a gidiyorum. Ablam tavsiye etmişti. Ablam da doktor 🙂🤗 Ayşe hoca uzun yıllar Zekai Tahir'de çalışmış, çok deneyimli bir perinatolog. Çok tatlı bir kadın doktor. Ben zaten doğum konusunda erkek doktorlara gidemiyorum, böyle bir çekincem var. Devlette tacize uğramıştım anlatmıştım burda birkaç hafta önce. O doktor da Koru hastanesine geçmiş haberiniz olsun. Özelden yazın doktorun adını veririm.

kızlar resmen bugün pertim çıktı sabah saat 9da gittiğimiz eğitim araştırma hastanesinden akşam 7de çıktık bütün gün bekle allah bekle 😪
neyse ki her şey yolunda bu da benim oğluşum
Kız hastaneden hastalık bulaşır naptınız o kadar saat orda 🙂 Ben işimi hızlıca görüp çıkıyorum kaçar gibi valla. Salgın var. Bugün doktorum da dedi, 42. haftaya kadar normal doğumu beklemiş bir hastası. Bugün 42. hafta geldi diye doğuma çağırmışlar, covid testi yaptırmış pozitif çıkmış. doktor napcaz napcaz diye hayıflanıyodu. 42'ye kadar beklemeyin o yüzden, 40 hafta dolunca beklemeyiz suni sancı verip başlatırız falan dedi bana. Covid movid olmayalım da 🤗

Kız hastaneden hastalık bulaşır naptınız o kadar saat orda 🙂 Ben işimi hızlıca görüp çıkıyorum kaçar gibi valla. Salgın var. Bugün doktorum da dedi, 42. haftaya kadar normal doğumu beklemiş bir hastası. Bugün 42. hafta geldi diye doğuma çağırmışlar, covid testi yaptırmış pozitif çıkmış. doktor napcaz napcaz diye hayıflanıyodu. 42'ye kadar beklemeyin o yüzden, 40 hafta dolunca beklemeyiz suni sancı verip başlatırız falan dedi bana. Covid movid olmayalım da 🤗
ay inşallah bir de hasta olmam perişan olduk güya randevulu gittik tam söylediğim saate kadar sıra gelmedi 😪😪

X