2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Aynen 6. Ayın sonuna kadar hiç almamışlar. Kilo almak için çok erken. Son aylarda ne olacak falan diyorlar🤦‍♀️. Niyetlerini anlayamadım. Dinleyip geçtim
Yaw her insanın bünyesi hamileliği birmi. Kimisi hiç almaz, kimisi çok alır. Takma bacım sen onları keyfini çıkar hamileliğin. İnan aldığımız kilonun bir veya iki kilosu ödemdir emin ol.

kızlaar herkese selam, şimdiye kadar kaçar kilo aldınız acaba nasıl gidiyor kilo alımlarınız?
Sanırım 8 kilo aldım. Ben zayıf hamile kaldım bir de üstüne mide bulantısından hastanede yattım kilo kaybı felan. İlk hamileliğimde son ay gereğinden fazla şişmiştim :KK70:

Aynen 6. Ayın sonuna kadar hiç almamışlar. Kilo almak için çok erken. Son aylarda ne olacak falan diyorlar🤦‍♀️. Niyetlerini anlayamadım. Dinleyip geçtim
O dedikleri kilolu hamileler için geçerli diye biliyorum ben
Mesela diyetisyen bana hamilelik sonuna kadar en fazla 5 kilo almam gerektiğini söyledi
Ama kilosu olmayanlar için 5 kilo da çok sağlıksız en az 12-13 olmalıymış. Kısaca çok biliyolar :KK53:

Ben 64 kiloydum. 67 oldum. Çok kilo almışsın diyorlar 🤦‍♀️. Sanırım çevremle paylaşmamalıyım
Ee ben öleyim o zaman . Doğum kontrol hapını bıraktım tam 8 kilo aldım. Diyetisyene gidecektim hamile olduğumu öğrendim. 4 kilo da 20 hafta boyunca aldım. 84le devam . 64 ile hamile kalsam şenliklerle kutlarım. Bosver onları.

Detaylı ultrasonu bugün Medicana'da yaptırdım. 1400 tl imiş. Ben 400 diye anladıydım. Neyse ödedim ama özel sağlık sigortama göndereceğim öder belki.
Bizde her şey normal çok şükür. 24-25. haftalarda yine gel dedi doktor.

Detaylı ultrasonu bugün Medicana'da yaptırdım. 1400 tl imiş. Ben 400 diye anladıydım. Neyse ödedim ama özel sağlık sigortama göndereceğim öder belki.
Bizde her şey normal çok şükür. 24-25. haftalarda yine gel dedi doktor.
Çok sevindim.kac dk sürdü. Ben bir ara doğum paketine bakmıştım. Baya fazlaydı. Medicana için normal geldi sanki fiyat

Ben hastane çıkışını uzun kollu aldımz. Çoğu şeyi bebek bunalmasın diye kısa aldım geceleri soğuk olur diye uzun aldığım da var. Ama geneli hep kısa kollu ve şort takım aldım.

Bende aynı durumdayım çeşit çeşit salgın var ortalıkta, öksürük felaket ciğerden tutulmusum, 2 kelime fazla konuşsam, derin nefes alsam öksürük krizine giriyorum, evde herkes aynı dertten muzdarip limonlu şekerli yada ballı ılık su içiyorum devamlı biraz yumuşatıyor gibi, eğer üşüme titreme tutarsa parol alıyorum biraz ısıtıyor

Uzun kollu al canım yeni doğan sonucta hemen ayak uyduramazlar, ayrıca mevsimler kaymış haziran ilk bahar olarak değişmiş nolacagi belli olmaz
Salgın var galiba, öksürdükçe karnım acıyor artık. Bebeğime bir şey olursa diye korkuyorum. Herkes birşey söylüyor 'rahmin yırtılır, hamilenin öksürmesi iyi olmaz' diyorlar 🥺

Kızlar e bebek indirimi var tecrübeli annelerden yardım istiyorum . Bende z44 adet Prima bebek bezi var,50 adet baby me aldım. Toplam 94 adet var 1 numara bebek bezi kaç tane almalıyız acaba ?

Kızlar e bebek indirimi var tecrübeli annelerden yardım istiyorum . Bende z44 adet Prima bebek bezi var,50 adet baby me aldım. Toplam 94 adet var 1 numara bebek bezi kaç tane almalıyız acaba ?
Ben primada yenidogan 3 paket aldım. 2 numaradan da 2 paket aldım. Devamında yine alınacak ama yenidogandan kaç paketolmasi gerek merak ediyorum.

X