2023 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    254
Çok sevindim ger dönmene ❤️
Normal doğum oldu emziriyorum ama uyumadan 4 tahıllı karışımlardan mama yapıp veriyorum tok olduğundan emin olmak için
Valla döne döne uyanıyor sürekli pozisyon değiştiriyor en son uyanıyor nerede yatırırsam yatırayım böyle oluyor
Tesekkur ederim canim bende sizlerle konusmayi dertlesmeyi ozlemisim
Benim aklima bisey geldi ama sen hollandadaydin demi ordada saglik sektoru biraz kotu diye biliyorum
Bebekler dogumda kemiklerinde tansiyon olusabiliyomus
Benim 3. Dogum yeni ogrendim ilk kez duydum
Benim dogumda hastanede yatarken osteopat geldi (fizyoterapiste benzer bisey ) cocukda olusan tansiyonu yok etmek icin cocugu bildgin camasir skar gibi skti🫠
Napiyo bu adam manyak falan heralde derken cocugu birakti butun skntisi gitti onun uzerine bi bebek 5 saat hic uyanmazmi
Misil misil uyudu
Bi arastir sorustur canim Osteopat

Muhtemelen alışkanlık olmuş artık, çok zor ya. Uyku eğitimi falan düşündün mü? Onu yapabilmek dayanmak da zor gerçi ama bu şekilde o da verimli uyuyamıyor. Emmeye mi kalkıyor uyanıp oyun mu istiyor? Geri uykuya dönmesi uzun mu?
Canim emin degilim ama bana aliskanlik degilde dogumda olusan bi tansiyon gibi geldi. Dedigim gibi emin degilim ama bir osteopata giderse emin olur sorun varsada onlar halleder zaten

Duzensiz adet olabiliyomuq baslarda kilo alimi belki olabilir kesin bise degil aslinda. Mesela bende olan sende olmayabiliyo
Asagiya bi foto koydum jinekologum anlatirken bu tablonun fotosunu cektim implant en guvenilir gibi gorunuyo
Eki Görüntüle 3476616

Bende en guvenılır onu duydum yan etkısı olabılıyormus kısıden kişiye değişmekle birlikte işte aklıma tek yatan bu, prez. olasılığını gorunce kalbıme ındı 🙈

Duzensiz adet olabiliyomuq baslarda kilo alimi belki olabilir kesin bise degil aslinda. Mesela bende olan sende olmayabiliyo

Bende en guvenılır onu duydum yan etkısı olabılıyormus kısıden kişiye değişmekle birlikte işte aklıma tek yatan bu, prez. olasılığını gorunce kalbıme ındı 🙈
Aynen suan bakilirsa en guvenilir bu gibi

Muhtemelen alışkanlık olmuş artık, çok zor ya. Uyku eğitimi falan düşündün mü? Onu yapabilmek dayanmak da zor gerçi ama bu şekilde o da verimli uyuyamıyor. Emmeye mi kalkıyor uyanıp oyun mu istiyor? Geri uykuya dönmesi uzun mu?
Emerek ya da sallayarak geri uyutuyorum hemen ama bu döngü böyle devam ediyor
Uyku eğitimi düşündüm ama bi göbek fıtığı geçmişimiz oldu kolik döneminde şimdi tekrar çıkmasından korkuyorum uzun uzun ağlamasını göze alamıyorum

Tesekkur ederim canim bende sizlerle konusmayi dertlesmeyi ozlemisim
Benim aklima bisey geldi ama sen hollandadaydin demi ordada saglik sektoru biraz kotu diye biliyorum
Bebekler dogumda kemiklerinde tansiyon olusabiliyomus
Benim 3. Dogum yeni ogrendim ilk kez duydum
Benim dogumda hastanede yatarken osteopat geldi (fizyoterapiste benzer bisey ) cocukda olusan tansiyonu yok etmek icin cocugu bildgin camasir skar gibi skti🫠
Napiyo bu adam manyak falan heralde derken cocugu birakti butun skntisi gitti onun uzerine bi bebek 5 saat hic uyanmazmi
Misil misil uyudu
Bi arastir sorustur canim Osteopat
Almanyadayım ama evet berbat yani zaten çok kötü bi doğum süreci geçirdim 🤦🏻‍♀️ araştırayım ya

Merhaba arkadaşlar 😍

Zaman ne kadar hızlı geçiyor değil mi... 😇
Bende bebeğinden bahsedeyim biraz.
Emekliyor, sıralıyor, sürekli ayağa dikilmek ve yürümek istiyor ancak bağımsız yürümesi yok. Bizim desteğimizle gitmek istiyor. Bağımsız yürümesi için daha zamanı var gibi görünüyor, normal görüyorum. Günde 2 uyku yapıyor ama saatleri değişiyor .Beslenmesi formül mama ve normal gıda olarak devam ediyor. Beslenmede seçici değil. Kahvaltı , öğle yemeği ve akşam yemeği veriyorum. Onun dışında aralarda formül mama da içiyor.

Kendimden bahsedecek olursam, bebeğim uyanıkken tüm zamanım ona ait oluyor. Öğle uykusuna yattığı zaman yemek, ev işi vs yapmaya çalışıyorum ama tabii ki yetişmiyor. Dinlenmeye de ihtiyacım oluyor çünkü. Olduğu kadar diyorum artık. Akşam eşim gelince genelde dışarı çıkıyoruz. Hem bana hem bebeğime iyi geliyor. Tüm gün evde olmak bunaltıcı olabiliyor.
Bazen psikolojik olarak yorgun hissediyorum. Eskiden sadece akşam yemeği düşünürdüm, şimdi kahvaltısı, öğle yemeği, ara öğünleri vs hep düşünmek, durmadığı zamanlarda oyalamak, canın sıkkın olduğunda depresyona girememek 🙈, bir yere giderken kendine yeterli özeni gösteremeyip, bebeğin hazırlığını yapmak gibi sürekli bebek odaklı kalmak yorabiliyor zaman zaman. 😅 Ama genel olarak anne olduğum için mutluyum. Hatta yaşım daha da ilerlemeden anne olmuşum iyi ki diyorum.

Sizler nasılsınız? 🐤
Ben bitik durumdayım. Köyde kızım dışarıya alisti şimdi 2 gündür hep ağlıyor elimden tutup dışarıya çıkmak istiyor. Kendi başına yürümüyor ve hala hiç dişi yok.

Merhaba kızım 11 ay 5 günlük yaklaşık 1 haftadır ikinci gündüz uykusunu reddediyor bu aylarda tek uykuya geçen var mı yoksa bu bir süreç bir süre sonra tekrar iki uykuya döner mi? Bilgisi olan bu süreci yaşayanlar yardımcı olabilir mi

Merhaba kızım 11 ay 5 günlük yaklaşık 1 haftadır ikinci gündüz uykusunu reddediyor bu aylarda tek uykuya geçen var mı yoksa bu bir süreç bir süre sonra tekrar iki uykuya döner mi? Bilgisi olan bu süreci yaşayanlar yardımcı olabilir mi
Benim kızım da aynı ayda, bizde de var son 1 aydır bu durum. Yürümeye başladığından beri ikinci uykuyu reddediyor. Bazı günler uyuyor bazı günler uyumuyor. Çok üstüne düşmüyorum gece uykusu bozulmadığı sürece çok sorun etmemeye çalışıyorum. Öğlen ilk uykusunu daha uzun uyumaya başladı bu ara, 2 saate yakın uyuyor. Öğleden sonra oyun oynamak dışarı çıkmak istiyor daha çok. Sizin gece uykuları nasıl? Günde toplam kaç saat uyuyor?

Benim kızım da aynı ayda, bizde de var son 1 aydır bu durum. Yürümeye başladığından beri ikinci uykuyu reddediyor. Bazı günler uyuyor bazı günler uyumuyor. Çok üstüne düşmüyorum gece uykusu bozulmadığı sürece çok sorun etmemeye çalışıyorum. Öğlen ilk uykusunu daha uzun uyumaya başladı bu ara, 2 saate yakın uyuyor. Öğleden sonra oyun oynamak dışarı çıkmak istiyor daha çok. Sizin gece uykuları nasıl? Günde toplam kaç saat uyuyor?
Sabah 7 de kalkıyor ilk uykuya 12-1 gibi zorla yatırıyorum 45 dakika maksimum 1 saat uyuyor akşam da 7.5 gibi yatıyor ama gece çok sık kalkıyor dün akşam 9.5 ta kalktı 11.5 ta uyudu ondan önceki gece 4.5 ta kalktı 6 da geri uyudu napıcağımı şaşırdım

Bizim de tek uyku gidiyor bir süredir. 9. Ayda dişle birlikte reddetmeye başladı ailemin yanındaydık onun da etkisi oldu. Sonra evimize geçince bir süre yaptı ikinci uykuyu, hala denk gelirse yapıyor. Artık uyku aralıkları açıldığı için oluyor bence. 7 gibi kalkıp 10da bi saat uyusa 3-4 gibi tekrar uyur. Ama 8de kalkıyor 11de bir buçuk-iki saat uyursa 5-6 gibi uykusu geliyor o zaman da hem kendi direniyor, hem de ben uyutmak istemiyorum gece uykusu sarkacağı için. Son uyandığı saate göre 8-9da yatıyor. Sizinkinin uyku ve uyanış saatleri nasıl? Fomo bebek bizimkiler bence😂 bi şey kaçırmaktan korkuyorlar.

Sabah 7 de kalkıyor ilk uykuya 12-1 gibi zorla yatırıyorum 45 dakika maksimum 1 saat uyuyor akşam da 7.5 gibi yatıyor ama gece çok sık kalkıyor dün akşam 9.5 ta kalktı 11.5 ta uyudu ondan önceki gece 4.5 ta kalktı 6 da geri uyudu napıcağımı şaşırdım
Geri uyutamıyor musunuz? Öğlen uykusunu biraz uzatsa iyi olur gibi

Gece uykusunda bölünme bizde de oldu ama 1 hafta falan sürdü sonra düzeldi. Büyük ihtimalle ya yürüyecek ya ilk kelimelerini duyacaksınız bu ara🌸 Agresyon da oldu bizde bunlara ek, bir de kucak isteği. Cidden çok zor geçti, hala da etkileri devam ediyor. Uyku saatlerimiz aşağı yukarı aynıymış o yüzden anlayabiliyorum durumunuzu allah hepimize kolaylık versin güneşli günler yakın😊

Gece uykusunda bölünme bizde de oldu ama 1 hafta falan sürdü sonra düzeldi. Büyük ihtimalle ya yürüyecek ya ilk kelimelerini duyacaksınız bu ara🌸 Agresyon da oldu bizde bunlara ek, bir de kucak isteği. Cidden çok zor geçti, hala da etkileri devam ediyor. Uyku saatlerimiz aşağı yukarı aynıymış o yüzden anlayabiliyorum durumunuzu allah hepimize kolaylık versin güneşli günler yakın😊
Umarım bölünmeler bizde de çabucak biter zira gece olsun istememeye başladım 😢 Ne kadar da aynıyız benim kızımda da aynı şekilde iki gündür vurma ve itme hareketleri gözlemliyorum 1 aydır süren kucak ve meme bağımlılığı da var. Umarım yeni güzel becerilerin habercisidir 🥹 amin inşaallah hepimize kolaylıklar diliyorum

Merhaba kızlar size birşey danışmak istiyorum kızım 11 ay 11 günlük çok şükür ilk adımlarını attı ve gayet yürüyor odadan odaya baya da hızlanmıştı ilk adım ayakkabısı aldık dün ama dünden beri ayakkabıyı görür görmez ağlamaya başlıyor asla giymek istemiyor hemen oturuyor ne yapacağımı şaşırdım bir fikriniz var mı nasıl alıştırabilirşm sizler giydiriyor musunuz bebeklerinize nasıl

Merhaba kızlar size birşey danışmak istiyorum kızım 11 ay 11 günlük çok şükür ilk adımlarını attı ve gayet yürüyor odadan odaya baya da hızlanmıştı ilk adım ayakkabısı aldık dün ama dünden beri ayakkabıyı görür görmez ağlamaya başlıyor asla giymek istemiyor hemen oturuyor ne yapacağımı şaşırdım bir fikriniz var mı nasıl alıştırabilirşm sizler giydiriyor musunuz
Benim kızım dahaca yürümüyor ama önceden ayakkabı giydirirken bu sorunu yaşadım. 3 tane ayakkabı içinden 1 tanesiyle rahat yürüyordu ağlamıyordu. Sonra sonra alisti diğerlerine de. Şu an giydirmiyorum ayakkabısı köyde kayboldu.

Benim kızım dahaca yürümüyor ama önceden ayakkabı giydirirken bu sorunu yaşadım. 3 tane ayakkabı içinden 1 tanesiyle rahat yürüyordu ağlamıyordu. Sonra sonra alisti diğerlerine de. Şu an giydirmiyorum ayakkabısı köyde kayboldu.
Aslında kendimi suçluyorum çünkü hiç ayakkabı giydirmedim hep çıplak ayakla dolaştı sıcak vs çpcuk haklı doğal olarak yabancılıyor ama hiç giymek istemiyor bakalım inşallah başarabilirim 🥲

Aslında kendimi suçluyorum çünkü hiç ayakkabı giydirmedim hep çıplak ayakla dolaştı sıcak vs çpcuk haklı doğal olarak yabancılıyor ama hiç giymek istemiyor bakalım inşallah başarabilirim 🥲
Benim kızın sevdiği ayakkabı bez ayakkabıydi yumuşak ya herhalde rahat ediyordu. Zaten doktorlarda imkadım ayakkabısı diye bir şey yok diyor. Zorlamayın akışına bırakın.

X