2023 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    254
Ben hamile degilim ama cocuklarin ikisi ayni anda zor oluyo diye yazin razi geldim bikac kez ama artik okullar acildi birakmiyorum yatili falan
Ya işin can sıkıcı yanı da şu bence. Hani ben çalışıyor olsam da o baksa çocuğa kendi kurallarını dayatsa ben de ona gebe kalmış vaziyette olsam yine bir nebze anlayacağım. Ama ben ordayım çocuğa zaten ben bakıyorum sadece bana yardım olsun diye arada ben bir kahve içene kadar çocuğu eylese veya kendi evine yemek yaparken arada bir iki kap fazla yapsa bana yeter. Ama o istiyor ki o benim çocuğuma annelik yapsın ben mümkünse yokmuşum gibi takılsınlar. Sütüm kesildi diye zil takıp oynamadığı kaldı ya artık çocuk bana bağımlı olmayacak diye. Evde sürekli annemmm annecimmm diye seviyor çocuğumu sinirime dokunuyor kaç kez uyardım yok anlamıyor he hee diyip aynen devam ediyor çok sinirime dokunuyor

Ya işin can sıkıcı yanı da şu bence. Hani ben çalışıyor olsam da o baksa çocuğa kendi kurallarını dayatsa ben de ona gebe kalmış vaziyette olsam yine bir nebze anlayacağım. Ama ben ordayım çocuğa zaten ben bakıyorum sadece bana yardım olsun diye arada ben bir kahve içene kadar çocuğu eylese veya kendi evine yemek yaparken arada bir iki kap fazla yapsa bana yeter. Ama o istiyor ki o benim çocuğuma annelik yapsın ben mümkünse yokmuşum gibi takılsınlar. Sütüm kesildi diye zil takıp oynamadığı kaldı ya artık çocuk bana bağımlı olmayacak diye. Evde sürekli annemmm annecimmm diye seviyor çocuğumu sinirime dokunuyor kaç kez uyardım yok anlamıyor he hee diyip aynen devam ediyor çok sinirime dokunuyor
Bunu yapan kendi annenmi kaynananmi🫣

Bunu yapan kendi annenmi kaynananmi🫣
Kendi annem ya. Kaynanamla zaten görüşmüyoruz. Ben geçimsizim herhalde artık buna kanaat getirdim aman bıktım vallahi ya her şeylerine koşturuyorum keyifle torun sevsinler hayatlarının bu dönemlerinde diye bişeylerine susuyorum sonuç bu oluyor cidden sevmesine seviyorum birey olarak çok da iyi insanlardır ailem ama inanılmaz toksik bi yapıları var psikolojik olarak çökertiyolar beni sıfır mahremiyet sıfır sınır

Ben de biraz kızımdan bahsedeyim içimi dökeyim kızlar. Tecrübeli olanlarınızın yardımı da dokunur belki. Kızım tam 11 aylık oldu. 7 aylıktan beri emekliyordu, 1 aydır da desteksiz yürüyor. Tehlikeli şeyler yapmasın diye sürekli kollama halindeyim 4 aydır tabii çok yorucu ama canı sağolsun yeter ki o dünyayı keşfetsin. Düşe kalka her geçen gün güçleniyor, birkaç gündür koşmayı ve zıplamayı deniyor. Baba, mama, dede, gel gel, bazen de anne diyordu geçen aya kadar ama bu ay bıraktı bunları. Galiba fiziksel aktiviteler beynini daha çok meşgul ediyor. Ama dediğim nerdeyse her şeyi anlıyor, ismini söylediğim şeylere bakıyor. İstediği şeyleri eliyle işaret ediyor. Bazen yeni bir kelime duyduğunda ağzının içinde mırıldanıyor. Ayrılık anksiyetesi mi oluştu nedir, emeklerken asla kucağıma gelmeyen çocuk yürümeye başladığından beri sürekli kucak istiyor. Özellikle mutfak işi asla yaptırmıyor o da görmek istiyor tezgahın üstünü. Sol kolum çürüdü artık. Zaten 8 aylık hamileyim reflüm var midem ağzımda çocuk kucağımda yapıyorum çoğu işi. Gündüz uykuları bazen 1 bazen 2 kere. Öğlen uzun uyursa öğleden sonra ikinci uykuyu yapmıyor. Gece uykuları güzel, 7.30-8.00 gibi yatıp sabah 7.00’ye kadar uyuyor. 1 kere beslenmek için kalkıyor. Kahvaltıyla asla işi yok, peynir yumurta çok az yedirebiliyorum. Ama meyve sebze et balık tavuk bunlara bayılıyor. Sabah yemesi için zorlamazsam gün içinde çok güzel yiyor. İki öğün mutlaka yapıyoruz. Biri meyve kuruyemiş yoğurt şeklinde. Diğeri et balık veya tavuk yanına sebzesi ile bir de bir iki kaşık pilav veya makarna şeklinde. İçirebilirsem bir çorba içiriyorum bazen üçüncü öğün olarak. Benim en sıkıntı duyduğum konu inat, bağırma ve ısırma konuları. Ne yaptıysam bunları engelleyemiyorum. Sakince bekliyorum sinirinin geçmesini yanında duruyorum güzel güzel konuşuyorum bazen başka şeylerle dikkatini dağıtıyorum ama annemlerin evinde herkesten yüz bulduğu için inadı bırakmıyor. Isırmasına gülüyorlar, inat ettiği zaman övüp azimli kız diyorlar, yaramazlıklarına zeki olcak bu diyip göz yumuyorlar. Orda gördüğü müsamahayı evde de bizden bekliyor. Annemlerle konuştuğum zaman hemen küsüp alınıyorlar çocuktan daha çocuk oluyorlar onlarla başa çıkmak daha zor. Söylemesem vaziyet ortada çocuk dün boynumu kanattı ısırarak ve sonra da yüzüme bakıp gülüyor. Onların yardımı olmadan da ev işleri yemek vs çok aksıyor hep tek kalıyorum. Bilmiyorum ben mi abartıyorum ama 1 yaşında bile olsa bebekler her şeyi çok iyi anlıyor aslında kızım annemleri 2-3 gün görmese ya da az görse davranışları düzeliyor. Görür görmez aynı oluyor. Sonra tabii tahmin edersiniz ben nankör evlat oluyorum. Hangi birisiyle uğraşacağımı şaşırıyorum. Sizlerin nasıl gidiyor ek gıda konuşma vs süreçleri? Yardım aldığınız kimseler var mı sınırları nasıl belirliyorsunuz? Beni en çok bunlar zorluyor bu sıra, belki benzer tecrübeler yaşayanlar vardır diye paylaşmak istedim…
Benim kızıma da vurmayı öğretmişler daha doğrusu vurduktan sonra ağlama numarası yapıyolar o da oyun zannediyo pata küte indiriyo babanesine dedesine😂 ısırma huyu memeyi ısırma vardı çok canım acımasına rağmen tepki vermememeye çalıştım hiç aldırmadım zamanla söndü. Şu 3-4 gündür de çığlık başladı yine bişe isteyince olmayınca çığlık atıyor, yaz başından beri serin diye köy evindeyiz babane dede hala bu çığlığa çığlıkla karşılıl verdiği için yine oyun zannetti sürekli bi çığlık modunda🫠 bugün evim temizleniyor haftaya dönüyorum evime öyle özledim ki yalnız başına çocuk büyütmeyi😂😂😂 herkesin bi fikri var herkesin bi olayı var çocuk artık beni sallamıyor benim yapmadığımı başkssına yaptırıyor 3 aydır her güm aynı şeyleri söylemekten yoruldum. Allahtan yedirmeyin içirmeyin dediklerimi hiç yedirme taraftarı değiller de bi de o konuda tartışmıyoruz

Bu benim kayınvalidem…. Kızım keyfe ağlayan bi çocuk üstünü değiştirirken banyo yaptırırken ağlar yani ama keyfine. Ben çocuğu hep ağlatıyomuşum hiç dilinden anlamıyomuşum.. ben de dedim 6 ayda 6 saat bakamadınız kim büyüttü bu çocuğu dedim. Hep bi müdahale birlikte oyun oynuyoruz mesela sinirleniyo ya da hemen geliyo gel babanecim biz gezmeye gidelim diyo alıyo delirtiyo beni. Yeöek yediriyorum dur ben yedireyim, bin kere dedim ki ben yemek yedirirken meyve göstermeyin yemeği bırakıyo istemiyo. Yemek yediriyrum elinde çilekle karpuzla geliyo bak sana ne getirdim diye🫠 valla kendimi sabırsız bilirdim ama 3 aydr iyi dayandım kavga etmeden evime dönmek istiyorum fazla samimiyet iyi değil xmjfoeösms

leilani leilani canım benim de sütüm kesilmiş ara ara uyutma öncesi veriyordum ama artık hiç gelmiyor.. 14 haftalik oldu kızım erken gibi sanki.

Bu arada devam sütü felan mi vermek lazım acaba? Ne ise yarar bu devam sütleri?

Kendi annem ya. Kaynanamla zaten görüşmüyoruz. Ben geçimsizim herhalde artık buna kanaat getirdim aman bıktım vallahi ya her şeylerine koşturuyorum keyifle torun sevsinler hayatlarının bu dönemlerinde diye bişeylerine susuyorum sonuç bu oluyor cidden sevmesine seviyorum birey olarak çok da iyi insanlardır ailem ama inanılmaz toksik bi yapıları var psikolojik olarak çökertiyolar beni sıfır mahremiyet sıfır sınır
Sanirim klasik turk annane profili canim sadece sende yok diye dusunuyorum

Benim kızıma da vurmayı öğretmişler daha doğrusu vurduktan sonra ağlama numarası yapıyolar o da oyun zannediyo pata küte indiriyo babanesine dedesine😂 ısırma huyu memeyi ısırma vardı çok canım acımasına rağmen tepki vermememeye çalıştım hiç aldırmadım zamanla söndü. Şu 3-4 gündür de çığlık başladı yine bişe isteyince olmayınca çığlık atıyor, yaz başından beri serin diye köy evindeyiz babane dede hala bu çığlığa çığlıkla karşılıl verdiği için yine oyun zannetti sürekli bi çığlık modunda🫠 bugün evim temizleniyor haftaya dönüyorum evime öyle özledim ki yalnız başına çocuk büyütmeyi😂😂😂 herkesin bi fikri var herkesin bi olayı var çocuk artık beni sallamıyor benim yapmadığımı başkssına yaptırıyor 3 aydır her güm aynı şeyleri söylemekten yoruldum. Allahtan yedirmeyin içirmeyin dediklerimi hiç yedirme taraftarı değiller de bi de o konuda tartışmıyoruz
Off herkesin başında aynı dert var herhalde desteksiz çok zor destekle daha da zorlaşıyo bazı şeyler hep bir ödün vermek gerekiyor anladığım kadarıyla🙁
leilani leilani canım benim de sütüm kesilmiş ara ara uyutma öncesi veriyordum ama artık hiç gelmiyor.. 14 haftalik oldu kızım erken gibi sanki.

Bu arada devam sütü felan mi vermek lazım acaba? Ne ise yarar bu devam sütleri?
Evet canım mama başladık biz sütüm kesildiğinden beri doktor tavsiyesi ile. Şu an aptamil 3 numara kullanıyorum ben günde 4-5 öğün içiyor kızım
Sanirim klasik turk annane profili canim sadece sende yok diye dusunuyorum
Evet kesinlikle herkeste aynı dert varmış buraya yazdığımdan beri ben de öyle anladım

Insallah canim insallah
Yaaa masallah masallah 1 yaslar gelmisde yurumeler baslanmis
Guzel yaslari olsun cimcimenin😍

Cok tesekkur ederim canim
sen naptin nasil gidiyo bebisin nasil

Cok sagol canim eksik olma❤️
Iyiyiz cok sukur
3 cocuklu olmak cok zormus
Is zaten bitmiyodu aslında bitmiyo sanarmisim meger asil simdi bitmiyo
Is bitse birinin ergen depresyonu digerinin yas sendromu bebek demiyorum bile 🫠🫠🫠🫠
Ben ise basladim kuzum. Aras 11 aylik olacak neredeyse cok gulec bir bebek tabi ondan ayri kalmak beni bir hayli uzuyor 🥹

Benimde kp cak yapmayi ogretmis ama cocuk bize lap lap yapistirmaya basladi. Esime soyledim yapmasinlar soyle diye ama ne kadar etkili olur tartisilir 😂

Off herkesin başında aynı dert var herhalde desteksiz çok zor destekle daha da zorlaşıyo bazı şeyler hep bir ödün vermek gerekiyor anladığım kadarıyla🙁

Evet canım mama başladık biz sütüm kesildiğinden beri doktor tavsiyesi ile. Şu an aptamil 3 numara kullanıyorum ben günde 4-5 öğün içiyor kızım

Evet kesinlikle herkeste aynı dert varmış buraya yazdığımdan beri ben de öyle anladım
En azindan yanliz degilsin kuşum bu seni biraz mantal olarak rahatlatir 😊

Ben ise basladim kuzum. Aras 11 aylik olacak neredeyse cok gulec bir bebek tabi ondan ayri kalmak beni bir hayli uzuyor 🥹
Masallah benimde ise donmem soz konusuydu 4 aylikken Davut pasayi krese verdim 3 hafta boyunca alisma donemini gecemedik en fazla 2 saat kalabildi
Normal olan 1 haftada alismasi ama bizde olmadi
Kresden aldim is konusunuda 2,5 yasina kadar rafa kaldirdim
Senin bebegine kim bakiyo canim kv ?

En azindan yanliz degilsin kuşum bu seni biraz mantal olarak rahatlatir 😊

Masallah benimde ise donmem soz konusuydu 4 aylikken Davut pasayi krese verdim 3 hafta boyunca alisma donemini gecemedik en fazla 2 saat kalabildi
Normal olan 1 haftada alismasi ama bizde olmadi
Kresden aldim is konusunuda 2,5 yasina kadar rafa kaldirdim
Senin bebegine kim bakiyo canim kv ?
Aslinda annem bakiyor canim ama su ara rahatsiz kv birakiyorum.

Merhaba kızlar çok uzun aralıklarla yazıyorum gerçekten vaktim olmuyor hep peşindeyim size danışmak istiyorum artık dayanamıyorum oğlum em başından beri hep uyku problemli , 10.5 aylık olduk hala gece 40 kere uyanıyor artık dayanamıyorum öyle uykusuzum ki gündüz resmen sallanıyorum bakın saat 2.41 ve bu benim 12. Uyutuşum sanırım ne yapacağım nasıl düzelecek hiç bilmiyorum hiç sabaha kadar uyuduğunu hatırlamıyorum ya 2 saatte bir 1 saatte bir uyansa ona bile razıyım ama yok dönüyor dönüyor uyanıyor 10.5 aydır tükendiğini hissediyorum artık

Merhaba kızlar çok uzun aralıklarla yazıyorum gerçekten vaktim olmuyor hep peşindeyim size danışmak istiyorum artık dayanamıyorum oğlum em başından beri hep uyku problemli , 10.5 aylık olduk hala gece 40 kere uyanıyor artık dayanamıyorum öyle uykusuzum ki gündüz resmen sallanıyorum bakın saat 2.41 ve bu benim 12. Uyutuşum sanırım ne yapacağım nasıl düzelecek hiç bilmiyorum hiç sabaha kadar uyuduğunu hatırlamıyorum ya 2 saatte bir 1 saatte bir uyansa ona bile razıyım ama yok dönüyor dönüyor uyanıyor 10.5 aydır tükendiğini hissediyorum artık
Selam cnm
Emziriyomusun? Aclikmi var acaba
Nasil uyaniyo aglayarakmi?
Sezeryanmisin?

Ne dedi peki ıkı uc sene onunda korumasınlar spirale göre daha yüksek gibi bırde yan etkısı nasıl acaba
Duzensiz adet olabiliyomuq baslarda kilo alimi belki olabilir kesin bise degil aslinda. Mesela bende olan sende olmayabiliyo
Asagiya bi foto koydum jinekologum anlatirken bu tablonun fotosunu cektim implant en guvenilir gibi gorunuyo
1000167945.jpg

Selam cnm
Emziriyomusun? Aclikmi var acaba
Nasil uyaniyo aglayarakmi?
Sezeryanmisin?
Çok sevindim ger dönmene ❤️
Normal doğum oldu emziriyorum ama uyumadan 4 tahıllı karışımlardan mama yapıp veriyorum tok olduğundan emin olmak için
Valla döne döne uyanıyor sürekli pozisyon değiştiriyor en son uyanıyor nerede yatırırsam yatırayım böyle oluyor

Çok sevindim ger dönmene ❤️
Normal doğum oldu emziriyorum ama uyumadan 4 tahıllı karışımlardan mama yapıp veriyorum tok olduğundan emin olmak için
Valla döne döne uyanıyor sürekli pozisyon değiştiriyor en son uyanıyor nerede yatırırsam yatırayım böyle oluyor
Muhtemelen alışkanlık olmuş artık, çok zor ya. Uyku eğitimi falan düşündün mü? Onu yapabilmek dayanmak da zor gerçi ama bu şekilde o da verimli uyuyamıyor. Emmeye mi kalkıyor uyanıp oyun mu istiyor? Geri uykuya dönmesi uzun mu?

X