2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Uyurken mama hariç destek kullanabiliyor muyuz? hiç ses çıkartabiliyor muyuz?
Yoksa sıfır destek mi?
İçimden kreşe hazirlayasim geliyor. Kimse on tane çocuğu ayağında sallamiyordur. Eee dicekler mi onu bile bilmiyorum.
Uyku eğitimine baslamaya karar verdim
Bende 1,5 yaş civarı kreşe vereceğim arkadaşın bebeği sallayarak uyuyormuş bi süre sonra çoçuk desteksiz kendi uyuyor dedi nasıl yapıyorlar bilmiyorum ama desteksiz uyutuyorlar klasik müzik eşliğinde bende gezdim çoçuk yuvasını gerçekten de destek yok vede yemektede problem olmuyor benim yapamayacağım kadar çok aktivite yapıyorlar bi düzenleri oluyor benim eşimin çalıştığı işyeri kreş imkanı sunuyor yoksa sıfır yaş grubu bulmak zor

Aranizda yoykonun park yatagini kullanan var mi?Ben dusme sonrasi park yatagi da alt kademeye tasidim ama bu da asiri yerle birlesik oldu simdi baya cukurda yatiyor gibi cocuk:KK43: Sizler ne yapiyorsunuz nasil koyup birakiyorsunuz bebeklerinizi mesela? Hangi kademede kullaniyorsunuz su anda..
BEn tek kisilik yatak var onu yere koydum onda yatiyor.

Sheiltacım yanlız değilsin herkes bu yoldan geçiyor ve erkekler genelde beyinleri kompleks değil düz ve basit artık bende düz ve basit bi şekilde isteyeceğimi net istiyorum birde kimse vazgeçilmez değil bolca sabır ve fedakarlıkla süreçi yönetenler kazanacak tabii fedakarlık kısmı göreceli her annenin babadan ne beklediği önemli ben mesela iş beklemiyorum çok sadece işten geldim bugün çok yoruldum akşam uyuyamadım bebek hiç uyumadı ve en önemlisi annelik konusunda akıl vermeyecek bu tarz mal konuşmalara tahammül edemiyorum
Ben de eşimi her an postalayabilirim kızlar.

Hepimiz aynı durumdayız desenize,iliskisi iyi olanlardan tavsiye alalım o zaman 😄
Valla bizim normalde çok iyiydi ama bir tek kavga ile alevlendi tekrar. Bi insana ne kadar kendini açıklamaya çalışsan da karşındakinin anladığı kadarsın derler ya, işte onu artık kabul edip hiç tartışmaya bile girmeyecek kadar salmış vaziyetteyim..

Valla bizim normalde çok iyiydi ama bir tek kavga ile alevlendi tekrar. Bi insana ne kadar kendini açıklamaya çalışsan da karşındakinin anladığı kadarsın derler ya, işte onu artık kabul edip hiç tartışmaya bile girmeyecek kadar salmış vaziyetteyim..
Bizim de normalde iyiydi nolduysa şu 1 aydır,sacma sapan kavga bile edilmeyecek konulardan patliyoruz

Tam konunun üstüne twitterda karşıma çıkan twit (evet hala Twitter diyorum yaşlıyım ben x e geçemedim 😂)

Eklentiler

• IMG_0548.png
    IMG_0548.png
    190,5 KB · Görüntüleme: 32
Sudem seni cok onceden beri taniyorum inan burda bircogumuz zor kosullarla bas etmeye calistik calisiyoruz ama senden ricam lutfen o kucucuk bebegi ihmal etme artik kansizliga nasil dayansin yavrucak ilk isin kan ilaci ve d vitami olsun . Kusura bakma ama sinirleniyorum emanet onlar. Sen de kendini biran once toplarsin ins
Büyük konuşma asla yapmam dediğim benim eşimin kayınvalidemin ne kadar büyük konuştuğu şey varsa beş tabak fazlasını yaşadım
Büyük oğlumu özene bezene pamuklara sara sara büyütürken
İkinci bebeğe hamile olduğum günden hatta tedavi ameliyat vs işte o zamanlardan beri büyüğü de çok ihmal ediyorum
Emzirmeyi ben de bıraktım
Kan damlasını çok unutuyorum
D vitaminini taşındıktan sonra bulamadım, nasılsa yaz diye önemsemedim. 3 gündür tekrar başladım.
Yalnız değilsin diye söylemek istedim.
Allah sana (ve hepimize) güç kuvvet şifa iç ferahlığı versin.
🌸
Terapi almanı öneririm. Ben faydasını görmüştüm.
Amin canım.
Psikoloğa da psikiyatriye de gittim.
Hanımlarrr bebişleriniz şuan neler yapabiliyor emekleyebiliyor mu ya da gel gel yapabiliyor mu vs seslendiğinde adına bakıyor mu aralık doğumlu kızım biraz şüphelerim var sanki
Benimki de çok tembel el ayak çok çırpıyor
Kendi kendine dairesel bazen otizmden şüpheleniyorum inşallah değildir
Canim depresyonda gibisin. Uzun bir süredir iyi değilim diyorsun. Sorunu tespit ettin artık çözüm için bir şey yapma vakti. Emzirme de bittigine göre ilac kullanmanda sorun olmaz. Hadi artık. Yapılması gerekeni biliyorsun.
Evet ağır bir depresyon geçiriyorum ilaca başladığım için enzirmeyi bıraktım zaten.
Yaşadığın süreç bir çok annenin geçtiği süreç, yalnız değilsin 🙏🏻 ama aksiyon alman lazım hem kendin hem de çocukların için. İstanbul’daydın diye hatırlıyorum. Eğer psikolog arayışın varsa sorabilirim arkadaşlarıma o konuda belki yardımım dokunur. Bebek ve çocuklar konusunda çevrenden yardım alabileceğin baba, anne, kayınvalide kim varsa yardım iste, çekinme bir çocuğu büyütmek köy ister derler. Ben tek çocuğa yetemediğimi hissediyorum, seni tahmin edemiyorum. Kumsarı’nın dediği gibi emzirmeyi de bıraktığına göre ilaç da kullanabilirsin. Allah dermansız dert vermesin🙏🏻
Amin canım
Hayatımı planlamak lazım
En çok plana ihtiyacım var
Bodoslama gidiyor
Bayır aşağı freni boşalmış kamyon gibi resmen.
Sudem, hepimiz az çok - hafif ya da ağır pek çok şey ve belki de benzer şeyler yaşadık, yaşıyoruz. Düştün belki çok yaralisin, tâkatin yok ama yola devam etmen gerekiyor. Önce kendin ve evladın için artık adım atman gerekiyor. Yaralarını iyileştirmek, yorgunluğunu dindirmek, daha iyi hissetmek senin elinde.

Mümkünse bugün hemen destek almaya başla. Yolumuz uzun ve hem bedenen hem ruhen iyi olmaya ihtiyacımiz var. Lütfen, adım atmaya çalış. Her şey çok güzel olacak, yeter ki iste. Hepimiz buradayız ve seni anlıyoruz, yanındayız. Ama bize de kulak ver lütfen. Sana sımsıkı sarılıyorum, hepsi geride kalacak ve ışıl ışıl günlerin olacak.
Sağol canım Allah razı olsun.
Kabak, patates, soğan, kuzu kıyma, naneli bir şey yemeği var bugün.

Ben artık bu yemek döngüsünden çok sıkıldım. Her şekilde kabağa geri dönüyorum.
Bebk içinde daha hiç kabak tattırmadım.

Canım emin ol hayatın eskisinden de güzel olacak ama her güzel şey gibi bizi biraz zorlayacak. Seni fazlasıyla zorladı ama inşallah mükafatı ona göre çok olacak. Kendini sakın suçlama çünkü sen iyi olsan kendini iyi hissetsen her şeyi 4 4 lük yapardın. Herhangi bir şeyi eline yüzüne bulaştırmış değilsin o yüzden kaygılanma. Kan ilacını artık düzgün verirsin olur biter düzene girer. Ben çalışmıyorum ama arada ben de unutuyorum baktım olmuyor eşimden yardım istedim günlük sor bana diye. O zamandan beri veriyorum. Arkadaşların dediği gibi destek alabilme imkanın varsa lütfen destek al. Herhangi birinden en ufak bir yardım teklifi gelirse geri çevirmemen bile dahil çünkü ufak anlar bile iyi geliyor insana. Sen çok kıymetlisin, değerlisin 🥰🥰🥰
Ablamda kalıyorum bir aydır
İlaç uyku yapıyor gece bebeği duyamıyorum
Ablam kalkıp mama veriyor Allâh razı olsun

Valla bana da arada geliyorlar. Efendim eşim çok yoruluyormuş, her sabah 5-6da uyanıp işe gidiyormuş (haftada 2 gün evden çalışıyor). Ev işi bende, kız bende, ben de işe gidiyorum ve işe de kızımla gidiyorum yani 24 saat birlikteyiz bebemle. Gece kalk, emzir yatır, uyutmaya çalış. Gündüz müvekkiller, telefonlar, dilekçeler, toplantılar, yemek yap, temizlik zaten hak getire. Vakitsizlikten temizliğe yardımcıyı bile zor ayarlıyorum ki diğer günler yine temizlik bende. Sonra ay senin bağışıklığın düştü neden uçuk çıktı, egzaman azdı, vitamin almıyor musun? Vitamin bir canıyla ne etsin bana? Yorgunum a dostlar bedensel yorgunluğu geçtim kafa olarak da çok yorgunum.

Büyük konuşma asla yapmam dediğim benim eşimin kayınvalidemin ne kadar büyük konuştuğu şey varsa beş tabak fazlasını yaşadım
İkinci bebeğe hamile olduğum günden hatta tedavi ameliyat vs işte o zamanlardan beri büyüğü de çok ihmal ediyorum

Amin canım.

Evet ağır bir depresyon geçiriyorum ilaca başladığım için enzirmeyi bıraktım zaten.

Amin canım
Hayatımı planlamak lazım
Bodoslama gidiyor

Harikasın canım bununda üstesinden geleceksin

Amin canım.

Amin canım
Hayatımı planlamak lazım
Bodoslama gidiyor

Senin için her şeyin en kısa zamanda çok güzel olmasını diliyorum.🤲🏻💜

Valla bana da arada geliyorlar. Efendim eşim çok yoruluyormuş, her sabah 5-6da uyanıp işe gidiyormuş (haftada 2 gün evden çalışıyor). Ev işi bende, kız bende, ben de işe gidiyorum ve işe de kızımla gidiyorum yani 24 saat birlikteyiz bebemle. Gece kalk, emzir yatır, uyutmaya çalış. Gündüz müvekkiller, telefonlar, dilekçeler, toplantılar, yemek yap, temizlik zaten hak getire. Vakitsizlikten temizliğe yardımcıyı bile zor ayarlıyorum ki diğer günler yine temizlik bende. Sonra ay senin bağışıklığın düştü neden uçuk çıktı, egzaman azdı, vitamin almıyor musun? Vitamin bir canıyla ne etsin bana? Yorgunum a dostlar bedensel yorgunluğu geçtim kafa olarak da çok yorgunum.
Bravo valla, ben sadece kızıma bakıyorum bir de camasir bulasik o kadar.bunlara da yetemiyorum diye veryansin ediyorum

Amin canım.

Amin canım
Hayatımı planlamak lazım
Bodoslama gidiyor

Sudem bir an önce toparlarsin ins 🙏 güzel dönüslerini bekliyoruz

Adam sabah sabah perdeyi kornişiyle birlikte indirmiş, bu erkolar sırf ziyan.
Erkek anaları duyun isyanımızı 😁 valla is annede bitiyor kadına deger vermeyi,becerikli olmayı,sevgiyi saygıyı iyi ögretmek lazım. Sürekli kaynanama bilendim icimden o öyle yetistirdigu icin sinirlendim durdum,kadin her ne kadar benim tarafimda olsa da sen böyle.yetistirdin diye icimden kızıyordum 2 gün önceye kadar.ona kızmayi da biraktim artik,gördügü bildigi kadarını vermis köy yerinde seneler önce kadın dedim napsin,simdi bizim bildiklerimiz onlara yabanci degisik geliyor,ev isini kadin yapar,erkegine hizmet eder,erkek üstündür mantigiyla yetisen bir kusakla biz bir degiliz iste

Erkek anaları duyun isyanımızı 😁 valla is annede bitiyor kadına deger vermeyi,becerikli olmayı,sevgiyi saygıyı iyi ögretmek lazım. Sürekli kaynanama bilendim icimden o öyle yetistirdigu icin sinirlendim durdum,kadin her ne kadar benim tarafimda olsa da sen böyle.yetistirdin diye icimden kızıyordum 2 gün önceye kadar.ona kızmayi da biraktim artik,gördügü bildigi kadarını vermis köy yerinde seneler önce kadın dedim napsin,simdi bizim bildiklerimiz onlara yabanci degisik geliyor,ev isini kadin yapar,erkegine hizmet eder,erkek üstündür mantigiyla yetisen bir kusakla biz bir degiliz iste
İşte erkek analarına çok iş düşüyor, ay oğluşum oğluşum deyip iş yaptırmayınca küçüklükten böyle oluyor. Erkek çocuklara da küçüklükten öğretirilirse iş paylaşımı, yardımlaşma bizim bebelerin kuşağı rahat eder. Örn. Bulaşık makinası yerleştiriyorum, eşim diyorki bak öğren kızım, büyüyünce sen yapıcan. Diyorum hayır kızım sen, sana yardım eden, iş paylaşan bir erkek bulacaksın.

X