Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Doğum yapanların kv şikayetlerini okuyup gülüyordum aynısı başıma geldi. Kendisi doğurmuş gibi davranıyor çıldırıyorum arkadaşlar. Sevincinden yapıyor ilk torunu asla kötü bir niyeti yok biliyorum ama yine de gıcık oluyorum, uyanıyor benden önce atlıyor alıyor falan, kalp kırmadan bu süreci bi atlatsak hayırlısıyla🙄
😁😁 hepimizin ki seviyo da lohusalıktan mı nedir gıcık oluyorum

Kızlar bebeğim hep göğsümde yatıyor akşama kadar emiyor. Sebebini öğrendim. Ön sütü çok alıp son sütü alamıyormuş. hep göğüs değiştiriyordum artık değişmiyorum sanki daha iyi oldu sizde araştırın ön sütü son sütü
Evet ya o ön süt arka/son süt konusuna ben de dikkat ediyorum. Emzirme eğitiminde falan hep "tek memede başla bitir, duruma göre diğer memeyi de teklif edersin doymazsa onu da emer" dediler. Ben de o şekilde ilerliyorum. Tek memeyi emince hem arka sütü de alıyor hem de meme değiştiricem derken dikkati dağılmıyor. Yaklaşık 1 saat memede kalınca da memeyi boşaltıyor hem benim için de iyi. Tavsiye ederim herkese kızlar

Kızlar 26. günümüzden herkese selam 👋🏻☺️
Sezaryen ile doğum yapan arkadaşlarıma bir sorum var. Şu kırmızı halka içine aldığım bölgede his kaybı var. Hani diş doktorundan çıkarsın da dudağın uyuşuk olur, dokununca bi tuhaf hissedersin ya, öyle bişey. Sizde de var mı? İnternette araştırınca hep dikişin olduğu skar bölgesi ile ilgili yazılar mevcut. Ama böyle dikiş bölgesinin dışında bir uyuşukluk, his kaybı garip geldi. His geri gelir mi ki? Bir de korse kullanmaya başladınız mı? Başladıysanız ne zaman başladınız? Hepinize sevgiler 🩵
1000047106.jpg

Kızlar 26. günümüzden herkese selam 👋🏻☺️
Sezaryen ile doğum yapan arkadaşlarıma bir sorum var. Şu kırmızı halka içine aldığım bölgede his kaybı var. Hani diş doktorundan çıkarsın da dudağın uyuşuk olur, dokununca bi tuhaf hissedersin ya, öyle bişey. Sizde de var mı? İnternette araştırınca hep dikişin olduğu skar bölgesi ile ilgili yazılar mevcut. Ama böyle dikiş bölgesinin dışında bir uyuşukluk, his kaybı garip geldi. His geri gelir mi ki? Bir de korse kullanmaya başladınız mı? Başladıysanız ne zaman başladınız? Hepinize sevgiler 🩵Eki Görüntüle 3481422
B nim ilk sezeryanda his kaybım olmadı. Korseyi doktorum ilk kontrolde 7-10 gün olunca artık kullanabilirsin demişti. Ozaman basladım. Bu sefer de oyle dedi ama cok kullanamıyorum hava cok sıcak bebekle zor oluyo. Külot korseler daha rahatıma geliyo. Digeri terletiyo cok. Bide batıyor kenarları. Toparlayıcı tayt vardı los ojos. Onu giyiyorum bazen daha rahat oluyo beli karın sıkıyo

B nim ilk sezeryanda his kaybım olmadı. Korseyi doktorum ilk kontrolde 7-10 gün olunca artık kullanabilirsin demişti. Ozaman basladım. Bu sefer de oyle dedi ama cok kullanamıyorum hava cok sıcak bebekle zor oluyo. Külot korseler daha rahatıma geliyo. Digeri terletiyo cok. Bide batıyor kenarları. Toparlayıcı tayt vardı los ojos. Onu giyiyorum bazen daha rahat oluyo beli karın sıkıyo
Ben geç mi kaldım o zaman korse kullanmak için acaba? Bana korseyle alakalı kullan-kullanma falan hiçbir şey demedi doktorum. Dikişlerden dolayı korkuyorum tayt, külot korse rahat oluyor mu eğilirken oturup kalkarken falan? Rahatsızlık, ağrı acı batma falan oluyor mu?

Ben geç mi kaldım o zaman korse kullanmak için acaba? Bana korseyle alakalı kullan-kullanma falan hiçbir şey demedi doktorum. Dikişlerden dolayı korkuyorum tayt, külot korse rahat oluyor mu eğilirken oturup kalkarken falan? Rahatsızlık, ağrı acı batma falan oluyor mu?
Yok aksine ilk zamanlar korse destekliyo. Külot olan zorlarmı bilmiyorum da normal cırt cırtlı korseler karnı destekliyo iyi oluyor. Gec kalmamıssındır ya daha 40 gün toparlanıyo rahim bazı doktorlar 40 bitsün diomus

Kızlar bebeğim bazen memede deliriyo deli gibi çekmek istiyor bulamıyor gibi yapıyor sonra buluyo deli gibi çekiyor karnını kendine çeke çeke ıkınır gibi yapıyor bu gaz diyorum az sonra kaka yapıyor gaz cıkarıyor altını alıyoruz yine ağlamaya başlıyor öyle bi döngüye giriyoruz her şeyi memede yapmak istiyo.

X