2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Hanımlarrr bebişleriniz şuan neler yapabiliyor emekleyebiliyor mu ya da gel gel yapabiliyor mu vs seslendiğinde adına bakıyor mu aralık doğumlu kızım biraz şüphelerim var sanki
Benim bebeğim de 11 Aralık doğumlu emeklemeye başlamadı gel gelde yapmıyor adına tepki veriyor göz temasında sıkıntı yok kizlar bebeklerinize otizm teşhisi koymayın hemen 11 ayda emekleyen bebekler var her bebek aynı anda emekler oturur diye bişey yokki rabbim korusun hepsini erken doğdular aylarından 1 aya yakın o yuzden öyle düşünün gününü tamamlayınca hepsini yapar 37 haftalık doganla 41 haftalık doğan bebek bir olmazki hatta 1 hafta 1 gün bile fark eder ben 37+0 diye biliyordum 36+4 dogurmusum doğum kağıdında yazıyor 😅çok şükür yeni yeni desteksiz oturmaya alistiriyorum çok akıllı bebekler anneleri bırakın istediğinde emeklesin

Allahhalah cidden çok enteresan ilk defa duyuruyorum böyle. İnşallah bir an önce iyi olursunuz. Ben zaten normalde de yemek yemeyi ve yapmayı seven bir insanım. Yemekten midemin bulunacağı hiç aklıma bile gelmez gerçekten. Henüz bulantı başlamadı bende. Annem 4 çocuk doğurdu hiç bi kere midesi bulanmamış acaba genetik mi diye düşündüm. Doktor da daha çok erken baslar dedi :)

Adam sabah sabah perdeyi kornişiyle birlikte indirmiş, bu erkolar sırf ziyan.

Erkek anaları duyun isyanımızı 😁 valla is annede bitiyor kadına deger vermeyi,becerikli olmayı,sevgiyi saygıyı iyi ögretmek lazım. Sürekli kaynanama bilendim icimden o öyle yetistirdigu icin sinirlendim durdum,kadin her ne kadar benim tarafimda olsa da sen böyle.yetistirdin diye icimden kızıyordum 2 gün önceye kadar.ona kızmayi da biraktim artik,gördügü bildigi kadarını vermis köy yerinde seneler önce kadın dedim napsin,simdi bizim bildiklerimiz onlara yabanci degisik geliyor,ev isini kadin yapar,erkegine hizmet eder,erkek üstündür mantigiyla yetisen bir kusakla biz bir degiliz iste

İşte erkek analarına çok iş düşüyor, ay oğluşum oğluşum deyip iş yaptırmayınca küçüklükten böyle oluyor. Erkek çocuklara da küçüklükten öğretirilirse iş paylaşımı, yardımlaşma bizim bebelerin kuşağı rahat eder. Örn. Bulaşık makinası yerleştiriyorum, eşim diyorki bak öğren kızım, büyüyünce sen yapıcan. Diyorum hayır kızım sen, sana yardım eden, iş paylaşan bir erkek bulacaksın.
Ozmana erkekler kapatılsın 🤷🏼‍♀️

Büyük konuşma asla yapmam dediğim benim eşimin kayınvalidemin ne kadar büyük konuştuğu şey varsa beş tabak fazlasını yaşadım
Büyük oğlumu özene bezene pamuklara sara sara büyütürken
İkinci bebeğe hamile olduğum günden hatta tedavi ameliyat vs işte o zamanlardan beri büyüğü de çok ihmal ediyorum

Amin canım.
Psikoloğa da psikiyatriye de gittim.

Benimki de çok tembel el ayak çok çırpıyor
Kendi kendine dairesel bazen otizmden şüpheleniyorum inşallah değildir

Evet ağır bir depresyon geçiriyorum ilaca başladığım için enzirmeyi bıraktım zaten.

Amin canım
Hayatımı planlamak lazım
En çok plana ihtiyacım var
Bodoslama gidiyor
Bayır aşağı freni boşalmış kamyon gibi resmen.

Sağol canım Allah razı olsun.

Bebk içinde daha hiç kabak tattırmadım.

Ablamda kalıyorum bir aydır
İlaç uyku yapıyor gece bebeği duyamıyorum
Ablam kalkıp mama veriyor Allâh razı olsun
İşe başladıktan sonra mı zorlaştı herşey
Hiçbişey planladığımız gibi gitmiyor
Bende emzirme delisiydim neler yaptım emsin diye iki ay ağlaya ağlaya uğraştım
Şu köy yerinde rezillik içinde tek odada online danışmanlık almaya çalıştım onuda beceremedim bile
Şimdi bende kesme aşamasındayım
İnşallah birkaç sene içinde herşey düzelecek büyüyecekler

Acaba merkür falan mı geri geri gidiyor neyin stresini yaşıyoruz bu kadar anlayamadım
Yine beni çileden çıkarıp bişey yapmadım bişey demedim karın bana saldırıyor diyen biriyle muhatab olmak zorunda kaldım
Ah sabretseydim de dilimi tutsaydım keşke 🤦🏼‍♀️

Acaba merkür falan mı geri geri gidiyor neyin stresini yaşıyoruz bu kadar anlayamadım
Yine beni çileden çıkarıp bişey yapmadım bişey demedim karın bana saldırıyor diyen biriyle muhatab olmak zorunda kaldım
Ah sabretseydim de dilimi tutsaydım keşke 🤦🏼‍♀️
Geçenlerde bizde de oldu aynı şey eşim izin aldı iş yerinden tabi anası bunu bilmiyor telefonda benimle konuşuyor neler söylüyor ama benim dediğim bir lafı öyle terse cektiki sonra eşim iş dönüş saati gibi ayarlayıp aradı niye kavga ettiniz diye yok oğlum ben bişey demedim şöyle böyle bir yalanlar 😂oturduk güldük dedim gordunmu ben anlatsam abartiyor dersin dedim haklı olduğum ispatlandı 🥲

Geçenlerde bizde de oldu aynı şey eşim izin aldı iş yerinden tabi anası bunu bilmiyor telefonda benimle konuşuyor neler söylüyor ama benim dediğim bir lafı öyle terse cektiki sonra eşim iş dönüş saati gibi ayarlayıp aradı niye kavga ettiniz diye yok oğlum ben bişey demedim şöyle böyle bir yalanlar 😂oturduk güldük dedim gordunmu ben anlatsam abartiyor dersin dedim haklı olduğum ispatlandı 🥲
Ya bunu nasıl beceriyorlar 😂ben çok gerçekçiyim dediğim hiçbişeyi inkar edemiyorum 😂bide ağlıyor ya
Bende ağlayacağım bakın şimdi dedim ben yalandan ağlayamadım 😂ne rezillikler hakkım haram olsun dediği laflar yenilir yutulur değildi

Ya bunu nasıl beceriyorlar 😂ben çok gerçekçiyim dediğim hiçbişeyi inkar edemiyorum 😂bide ağlıyor ya
Bende ağlayacağım bakın şimdi dedim ben yalandan ağlayamadım 😂ne rezillikler hakkım haram olsun dediği laflar yenilir yutulur değildi
Eskiler tam bir drama kraliçesi oskarlik oyuncu biz derste alsak o kadar olamayız canım 😃

Bebeme yumurta sarısı başladım bayıldı, bu hafta sonu tam yumurta sarısına çıkaracağım miktarı. Ama lor peynir verdim kahvaltıda dokusunu hiç sevmedi öğürdü😬. Aslında baktığınızda yumurta sarısıyla aynı dokuda. Biraz sulandırdım loru rahat yesin diye. Nasıl daha seveceği hale getirebilirim? Doktor pekmez de verebilirsin artık demişti, pekmezle mi denesem siz nasıl yapıyorsunuz? Bulamaç yapıp da vermek de istemiyorum tek tek tadına varsın, anlasın diye.

Bebeme yumurta sarısı başladım bayıldı, bu hafta sonu tam yumurta sarısına çıkaracağım miktarı. Ama lor peynir verdim kahvaltıda dokusunu hiç sevmedi öğürdü😬. Aslında baktığınızda yumurta sarısıyla aynı dokuda. Biraz sulandırdım loru rahat yesin diye. Nasıl daha seveceği hale getirebilirim? Doktor pekmez de verebilirsin artık demişti, pekmezle mi denesem siz nasıl yapıyorsunuz? Bulamaç yapıp da vermek de istemiyorum tek tek tadına varsın, anlasın diye.
Ben lor vermiyorum canım annemin ineği vardı tuzsuz peynir yaptı salamura bize tuzlanmamis şekilde kızıma onu çok seviyor lor çok kuru bir peynir sevmemeleri normal labne ve avakadoyu veriyorum avakado tek veriyorum öyle

Büyük konuşma asla yapmam dediğim benim eşimin kayınvalidemin ne kadar büyük konuştuğu şey varsa beş tabak fazlasını yaşadım
Büyük oğlumu özene bezene pamuklara sara sara büyütürken
İkinci bebeğe hamile olduğum günden hatta tedavi ameliyat vs işte o zamanlardan beri büyüğü de çok ihmal ediyorum
Bildigini yap Sudem. D vitamini kan ilaci verme o sebiye. Sana cocuk buyutemiyorsun diyen mi var.

Belki taneli olduğu için yutmakta zorlanmış
Taneli verince ağzını ılık suyla ıslatabilirsin bebeğin

Oluyor sanırım canım, iznin kalmadı mı hiç
Yok canım ücretsiz izne geçiş yapacağım ama rapor işi olursa 1 ay rapor almaya çalışıyorum ama kimse vermek istemiyor sıkıntı oluyor diye normalde dün almam gerekiyordu eğer bugün olursa bugün başlatacağım o bir gün sorun yaratır mı hiç bilmiyorum

Ben ilk gün loru tek verdim. İki gündür lor+muz+pekmez olarak veriyorum. Aslında yumurtalı falan bişeyler yapacaktım ama vaktim olmadı bu çok pratik.

Belki taneli olduğu için yutmakta zorlanmış
Taneli verince ağzını ılık suyla ıslatabilirsin bebeğin
Aynen verip ardından su içirdim. Aldığım bebek loru da çok güzel, kaymak gibi aslında. Yumurta sarısını yiyip buna burun kıvırması şaşırttı (doku bakımından aynı bence 😅)

X