2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Bebekten sonra her sey degisti gibi geliyor bana da ben de cikmazdayim.canim cok sıkılıyor her sey daha da kötuÿe gidiyor,kücücük sorunlar bile büyüyor,isin icinden cikamaz haldeyim artik
Allah için benim kocamın bir emzirmesi eksik, hamilelikten beri yemek bile yapmıyorum. Doğumdan sonra kızım zaten beni hem bedenen hem ruhen çok yoruyor. Adamın maddi manevi desteği sonsuz. Amaaaa batıyor arkadaşlar adam bana batıyor. Demişimdir belki nefes alma bile dedim adama. En iyisini bile bıçaklayasım geliyor düşünün. Bence bu bir süreç. Hepimiz için. Elbette bazı şeyler yaşıyoruz iyi kötü ama en önemli şey şeffaf iletişim. Çünkü eşim dümdüz. Söylemezsem bilmez. Kendi de der. Bazen kendi kendime kurulup kurulup adama çatiyorum. Gülüp, çok yoruluyorsun biliyorum ama hespi geçecek. Ben hep buradayım vs diyor. Dövüş de yarım kalıyor 😄

İçinde hiçbir şey tutma, açık açık ama sakince, suçlamadan paylaş. Neler beklediğini anlat. Senin de benim de bebeklerimiz çok zor, sinir krizinin eşiğinde geziyoruz. Ben bazen çıldıracağım sanıyorum. Kötüye gitmiyor belki biz yorgunluktan, tukenmislikten karanlık bir ruh halinde olduğumuz için öyleymiş gibi geliyor. Her şey dengelense biz de dengemizi bulacağız.

Belli bir süre sonra evet,nereye gidersek gidelim sıkılıyor basljyor mızlamaya.zamanla düzelir dedikce daha kötü bir hale dogru gidiyiruz.annemleri görünce bile aglamaya basladi
Merhaba, benim kızım bu. Mizmizligin devamı ağlama, susturamazsak da ağlama krizi.

Maşallah ponçiğe bizimkiler emeklemeye yeni yeni çalışıyor ayağa kalkma kısmına daha var sanırım

Gelişimleri için aktif bir etkinlik olmuş benzerini görmüştüm
Bu şekilde ayağa kalkabiliyormu kızın maşallah baya ilerlemiş
Benim oğlum mümkün değil uzanmaya bile korkuyor beceremiyor kıpırdamayı

Ben bu etkinliği ilk emekleme için yapmıştım aslında. Aklımda da onun için kalmıştı. Bu ikinci üçüncü oynayisinda yukari taktım.Emekleme için düşünülebilir yine. Çünkü duvarin ortasına tutunmadan kalkamaz gibi gelmişti. Topa uzanirken kalkmis oldu çok sevindim. Genel olarakta tutunabilecegi herhangi bir seyin üstünde direk ayaga kalkıyor. Poposu yere değmiyor hiç. Ve gelişimini gördükçe birden ayaga kalkıp yürümeye inanmiyorum. Çünkü kalktikca gelişiyor , ayakta durma suresi artiyor, ayagini basmasi daha guzellesti. Yavastan adıma geçtik yürüme arkadaşıyla

Son düzenleme:
Allah için benim kocamın bir emzirmesi eksik, hamilelikten beri yemek bile yapmıyorum. Doğumdan sonra kızım zaten beni hem bedenen hem ruhen çok yoruyor. Adamın maddi manevi desteği sonsuz. Amaaaa batıyor arkadaşlar adam bana batıyor. Demişimdir belki nefes alma bile dedim adama. En iyisini bile bıçaklayasım geliyor düşünün. Bence bu bir süreç. Hepimiz için. Elbette bazı şeyler yaşıyoruz iyi kötü ama en önemli şey şeffaf iletişim. Çünkü eşim dümdüz. Söylemezsem bilmez. Kendi de der. Bazen kendi kendime kurulup kurulup adama çatiyorum. Gülüp, çok yoruluyorsun biliyorum ama hespi geçecek. Ben hep buradayım vs diyor. Dövüş de yarım kalıyor 😄

İçinde hiçbir şey tutma, açık açık ama sakince, suçlamadan paylaş. Neler beklediğini anlat. Senin de benim de bebeklerimiz çok zor, sinir krizinin eşiğinde geziyoruz. Ben bazen çıldıracağım sanıyorum. Kötüye gitmiyor belki biz yorgunluktan, tukenmislikten karanlık bir ruh halinde olduğumuz için öyleymiş gibi geliyor. Her şey dengelense biz de dengemizi bulacağız.
Suclamadan konusmam lazım.biliyorum ama birden cıldırıyorum 😑 valla hic iyi degilim, sürekli kafam almiyor seni artik diyorum, karakterinden nefrwt ettigimi söylüyorum, cocuk gibisin diyorum.kendimi kac gündür bdv de bosanma yazilarini okurken buluyorum 😭 benim kocam da asla alttan alma yok sıkınti bu da benim icin.istemiyorim git desem hemen gider,kavga ederiz ben adım atarim 🙁

Canım malesef tüm sorun eşlerden kaynaklanıyor.
Kaynanan dünyanın en kötü kaynanası dahi olsa eşin laf ettirmese sana hicbir şey diyemez. Biz kaynimla düğünü 1 ay arayla yaptık. O asla eşini ezdirmedi tepemizde taşıttı eşini. Benimki beni köle yaptı. Ama benim değerim olmadı hiç. Tamamen eşte bitiyor.
Eşleriniz bunun önünü alamıyorsa ona şikayet etmeyin. Tavırlı olduğunuzu dahi bilmesin sonra siz suçlu olursunuz. Doğal yollardan gitmeyin gelmeyin. Çocuğun düzeni bozulur gitmek isterdim ama deyin geçin. Boşanmaya varmasını istemiyorsaniz çözüm bu.
Sizin değerinizi kimse belirleyemez. İsterse ovmesin sevmesin. Ama asla saygısızlık ettirmeyin. Bazi insanlar asla guzellikten anlamaz. Söven yakışır onlara. Sövmeden politik halletmeye çalışın derim ben.
Kesinlikle artik sikayet vs ugrasmamaya karar verdim. Benim esim hep yanimdaydi. Bu kadin dogumda tuttu yanima geldi. 1 ay. Her gun esimi odasina cekip doldurdu. Bir lohusanin ahını aldi. Baska bir sey demiyorum

Kızlar size bir şey danışacağım umarım sorun olmaz benim raporum dün itibari ile bitti ancak yeni rapor bulamadım yarın alsam bir gün boşlukta sorun olur mu iş veren için

Kesinlikle artik sikayet vs ugrasmamaya karar verdim. Benim esim hep yanimdaydi. Bu kadin dogumda tuttu yanima geldi. 1 ay. Her gun esimi odasina cekip doldurdu. Bir lohusanin ahını aldi. Baska bir sey demiyorum
Kimse cocugunun mutsuzluguyla mutlu olacak kayinvalideyle karsilasmasin🙏

Kızlar gece bebeginiz uyanınca mama veya emzirme sonrası kendisi uyuyor mu, ayakta sallama, kolda sallama gibi rutinlerinizi de gece içersinde yapıyor musunuz?

Kızlar gece bebeginiz uyanınca mama veya emzirme sonrası kendisi uyuyor mu, ayakta sallama, kolda sallama gibi rutinlerinizi de gece içersinde yapıyor musunuz?
Emzirme sonrasi biraz pis pis ile uyuyor genelde gece uyandiginda.Ama boyle sabaha karsi 5-6 gibi uyaninca geri uykuya dondurmekte cok zorlaniyorum onda da biraz kitap falan kurcaliyoruz sonra uyutuyorum hic sallamiyorum ben ise yaramiyor benimkinde :KK43:

Ben en cok esime sikayet ediyorum.Cunku baskasiyla konusamiyorum bu konuyu..
Arkadaslarima anlatsam olmaz..
Anneme anlatsam kesin asiri dolar esimin ailesine.Bi giciklasti mi bir daha da duzelmez.
Takildigim bir konu oldugunda baska kimseye anlatamiyorum icimde patlamasin diye esime anlatiyorum. Ama bu sefer de onu cok germis oluyorum.
Benimki beni sevmiyor cok hissediyorum bunu ben.Ovmesi vs zaten hic yok hatta iyi bi cift laf soylemez eline saglik bile demez yemekten sonra ama surekli baskalarini over.Cocuktan once bi sekilde idare ediyordum, lohusaydim baskalarini ovuyordu benim yanimda ondan sonra hic duzelemedim ona karsi

Kismen yarim az salliyorum kolda ama 10 dk kucagimda iyice dalmasini bekliyorum o ara sirtim pert :)

Canım şöyle ayaklarıma koyup kafasını yükseltip mamasını içiriyorum. Bazen mama bitmeden uyuyor. Şimdi mama bitti hemen emzik taktım, iki salladım uyudu. 5 dk sonra kalkarım. Yastığın birini kaldırıyorum. Diğerinin üstünde dönüp yüzükoyun uyumayı seviyor.

Canım şöyle ayaklarıma koyup kafasını yükseltip mamasını içiriyorum. Bazen mama bitmeden uyuyor. Şimdi mama bitti hemen emzik taktım, iki salladım uyudu. 5 dk sonra kalkarım. Yastığın birini kaldırıyorum. Diğerinin üstünde dönüp yüzükoyun uyumayı seviyor.

Ya ben Tevhide dadiyla konusmustum 4 aylikken 10 bin istemisti garantisi yok ams 😃 aman gittigi yere kadar kolumda hafif sallayarak uyuyor

Gece kızım acıkınca beni uyandırıyor, birlikte mutfaga gidip mama hazırlıyoruz, ışığı felanda yakıyoruz yani. Sonra yataga yatırıyorum mama içiyor, doyduğu an arkasını dönüp yatıyor. Diyorum ki acaba uyku egitimine hazır mi gece uykusunda da neden olmasın. Osman Gönülal diyor ki nasıl uyutuyosaniz hep onu bekler uykuya gecebilmek için.
Şimdi de yatağa yatırdım. Biberonla mamasını içti. Ama uyucagimizi anlamadı. Eğitim veriyorum diyorum kendini bi sag poposunun üstüne atıyor ordan kaldırıp diger poposunun üstüne atıyor. Elli kere yapmıştır en az.

Uyurken mama hariç destek kullanabiliyor muyuz? hiç ses çıkartabiliyor muyuz?
Yoksa sıfır destek mi?
İçimden kreşe hazirlayasim geliyor. Kimse on tane çocuğu ayağında sallamiyordur. Eee dicekler mi onu bile bilmiyorum.
Uyku eğitimine baslamaya karar verdim

X