2022 Kasım Anneleri Paylaşım alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    275
3gun geçmiş durumda malesef geçen ay tam zamanında oldum ondan önceki ay 5gun gecikmem oldu. Zaten yaklaştığı zaman stres başlıyo olana kadar günüm zehir oldu resmen yaa
Cok uzgunum. Benim de uzerine gece yorgunlugu var. Dun gunduz uyumamak icin o kadar direndiki anlatamam. Dunu 0 ek gidayla kapattik. O yemedikce ben kahroldum. Dislerinden dolayidir umarim.

3gun geçmiş durumda malesef geçen ay tam zamanında oldum ondan önceki ay 5gun gecikmem oldu. Zaten yaklaştığı zaman stres başlıyo olana kadar günüm zehir oldu resmen yaa
Korunmuyormusunız bu kadat kendinizi stres yapmazsınız korunmayı deneyin bence,kocanız korunsun siz ilaç kullanamazsınız da 😊

Cok uzgunum. Benim de uzerine gece yorgunlugu var. Dun gunduz uyumamak icin o kadar direndiki anlatamam. Dunu 0 ek gidayla kapattik. O yemedikce ben kahroldum. Dislerinden dolayidir umarim.
Benim bebeğimin iştah8 kesildimi udihindi yağı başlıyorum birkaç gün veriyorum düzeliyo çok şükür hafif öksürük hapşırık durumundada başlıyorum ilerlemeden bitiriyo. Bir sıkıntısı vardır mutlaka

Tabiki korunuyorum bebeğim korunmayla sürpriz bebek olduğu için korkuyorum yani kocamın korunmayı beceremediginj düşünüyorum
Emziren anneler için dk hapları var, ben onlardan kullanmaya başlayacağım. Siz hangi yöntemi tercih ediyorsunuz. 3 aylık iğneler varmış yan etkisi var mı acaba o da büyük kolaylık valla

Emziren anneler için dk hapları var, ben onlardan kullanmaya başlayacağım. Siz hangi yöntemi tercih ediyorsunuz. 3 aylık iğneler varmış yan etkisi var mı acaba o da büyük kolaylık valla
Geri çekilme yöntemiyle korunuyoduk. eşim varikasöldü ve ilk iki hamileliğimde isteyerek ve geç olmuştu. Geri çekilmeyle ilgili bı sıkıntımız yoktu kızım korunarak olunca şok olduk çünkü eşimin sperm sayısı düşüktü. Bundan dolayıda rahattım. regl olursam söz artık daha etkili korunma yöntemlerini denicem yaaa😥

Geri çekilme yöntemiyle korunuyoduk. eşim varikasöldü ve ilk iki hamileliğimde isteyerek ve geç olmuştu. Geri çekilmeyle ilgili bı sıkıntımız yoktu kızım korunarak olunca şok olduk çünkü eşimin sperm sayısı düşüktü. Bundan dolayıda rahattım. regl olursam söz artık daha etkili korunma yöntemlerini denicem yaaa😥
Şuan bizde öyle, dediğiniz gibi o bir korunma yöntemi değil ki siz yaşamışsınız zaten, her gecikmemde bende korkuyorum. Haplarda maliyetli ama yapacak bir şey yok malesef.

Sselammm bir şey sorcam hastaneden çıkarken bebeği neye koyup taşımak mantıklı acaba? Yani portbebe mi yoksa daha kullanışlı bir yolu var mı? Portbebe başka ne şekilde kullanılır? Deneyimli anneler yazabilir mi? Bu konuda tavsiyeye ihtiyacım var🙄
Biz direkt pusete koyduk arabada emniyet kemerini taktık. Her zaman öyle taşıdık.

İlk başlarda sürekli mıncıklayıp sağa sola sürtüyordu bende hemen banyoya koşturuyordum. Ama ilerleyen süreçte yemeye başladı. Şu an öğün sonrası banyoya götürmüyorum elini ağzını siliyorum. Doyduğunu da meme istemediğimden anlıyorum keyfi yerinde oluyor. 2 alt dişimiz çıktı. Ben sabahları krep yapıyorum yanına meyve koyuyorum. Bazen ince dilim ekmek yumurta avakado meyve. Bazen peynir domates zeytin. O an elim de ne kahvaltılık varsa. Öğle ile akşam değişiyor evdeysek eğer öğle de veriyorum akşam da yani 3 öğün. Burada hile yapıyorum 😁 kızımın önüne ekmek veriyorum o ekmek ile oyalanırken ben ona çorba içiriyorum 🤷🏻‍♀️ Kendisinin yediğini sanıyor napim elimden gelen bu. Akşamları bizimle birlikte yiyor o an ne pişirmişsem tuzsuz olarak veriyorum. Bugün ıspanak yedi içinde havuç vardı ıspanağa göre sert geldiği için havuç yemek istemedi bende zorlamadım.
Bebeğinizin kaç aylık? Domates alerjen diye vermedim ben. Ispanak, pancar da 1 yaş altına verilmiyor diye biliyorum ondan merak ettim.. evde pişen yemeğe salça baharat bir şekilde girdiği için bebeğine hiç vermedim. Kıyması ayrı, bakliyatı organik vs ayrı kullanıyorum her şeyini

Bebeğinizin kaç aylık? Domates alerjen diye vermedim ben. Ispanak, pancar da 1 yaş altına verilmiyor diye biliyorum ondan merak ettim.. evde pişen yemeğe salça baharat bir şekilde girdiği için bebeğine hiç vermedim. Kıyması ayrı, bakliyatı organik vs ayrı kullanıyorum her şeyini
Canım ben tuz ve şeker harici baharatları verdim. Bal ve süt hariç her şeyi tadım yaptırıp gözlemleyip verdim ilk başlarda 3 gün kuralına uydum ama sonrasında uymadım. Şu an 9 buçuk aylık. Bakıcısı var o da eline ne geçerse yediriyor😂 yedirme diyemiyorum desem de işe yaramıyor 😂 geçen gün çocuğum çiğ patlıcan kemiriyordu 🥴

Selamlar,
Bu cocugun disi niye cikmiyor diye endiselenirken (ki 3 aydir dislerin damak altinda oldugunu doktoru goruyordu), 10-15 gunluk zulmun sonunda sol alt patladi. Ishal olmaz o halk arasinda soylenti dense de, ishal de oldu yavrum.
Doktor 12 aya kadar normal demisti ama 9.5 ayda cikmasina cok mutlu oldum. Endiseleniyordum.

Selamlar,
Bu cocugun disi niye cikmiyor diye endiselenirken (ki 3 aydir dislerin damak altinda oldugunu doktoru goruyordu), 10-15 gunluk zulmun sonunda sol alt patladi. Ishal olmaz o halk arasinda soylenti dense de, ishal de oldu yavrum.
Doktor 12 aya kadar normal demisti ama 9.5 ayda cikmasina cok mutlu oldum. Endiseleniyordum.
Gözünüz aydın o zaman 🤗 bir ay içerisinde hepsi peşpeşe çıkabilir. Bizde ishal çok erken zamanlarda oldu ama iştahsızlık ve ateş olabiliyor.

Selamlar,
Biz 7 aylıkken çıkardık alt iki dişi. İshal falan olmadi. Fakat geceleri çok şık uyanip memede kalmak istiyor gunduzleride kısacık uykular yapiyor şuan. 10 aylık sıra üst iki tavşan dişlerin çıkması lazım fakat tavşan dişin yanındaki yan kesici dişlerden biri çıktıgini farkettim🤷sıralama karıştı bakalım tavşan disler ne zaman gelecek.

Biz 7 aylıkken çıkardık alt iki dişi. İshal falan olmadi. Fakat geceleri çok şık uyanip memede kalmak istiyor gunduzleride kısacık uykular yapiyor şuan. 10 aylık sıra üst iki tavşan dişlerin çıkması lazım fakat tavşan dişin yanındaki yan kesici dişlerden biri çıktıgini farkettim🤷sıralama karıştı bakalım tavşan disler ne zaman gelecek.
Aaa bizim de aynı dol üst yan dişi patladı bugün. Bizim de ishal olmadı. Diğer 3 dişide şişmiş durum da.

X