2022 Kasım Anneleri Paylaşım alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    275
Canım yanına bakıcı al en azından gündüz gelsinnn. Sen kötü oldukva iki cocugunada yardımcı olmazsın..biri bebek biri üç yaşında ikiside kritik zamnlarda. Öncelikle sen iyi ol ins çocuklarında iyi olur hiiic merak etme . Sıkıntı stres yapma yenekde yer düzelir herşeyi cokda az değil kilosu kendi direnci iyiyse üzme canini

Hanimlar ek gidaya basladiniz mi. Bir gunde bebeginize neler yediriyorsunuz. Ornek menu paylasirsaniz sevinirim kafam cok karisik.
Ben yoğurtla basladik zaten bı çay kaşığı anca yediriyorum. Sırayla yoğurt elma patates salatalık muz verdim..yarında patates verip kabağa geçeceğim.niz yemk yerken mutlaka onada bişey hazırlıyorum baya alıştı yemeğe.

Himm erken baslamissiniz ozamn. Benimkide haftaya altı olacak.kucuk tadimlar yapıyoruz daha
Evet tadımlara erken başladık. Adet döneminde sütüm kesiliyor. Formül mama da veriyorum ama ek gıdaya da başladım. Yemek yiyen birileri görünce istiyor zaten.

Evet tadımlara erken başladık. Adet döneminde sütüm kesiliyor. Formül mama da veriyorum ama ek gıdaya da başladım. Yemek yiyen birileri görünce istiyor zaten.
Adet döneminde sütün kesildigini hiç duymamistim.ben daha olmadım ilk oglundada bir yıl olmamıştım..bizde başladık bakalım tadimlara ins bol bol yerler

Adet döneminde sütün kesildigini hiç duymamistim.ben daha olmadım ilk oglundada bir yıl olmamıştım..bizde başladık bakalım tadimlara ins bol bol yerler
4. Kez adet oluyorum başlarda çok azalıyordu ama bu son adet dönemimde hiç sütüm gelmedi amin İnşallah güzelce yemeye alışırlar

4. Kez adet oluyorum başlarda çok azalıyordu ama bu son adet dönemimde hiç sütüm gelmedi amin İnşallah güzelce yemeye alışırlar
Bende 2.aydan sonra düzenli olmaya başladım yalniz kanamam çok oluyor eskisine nazaran.. benim sütümde bu dönemlerde azalıyor gibi. Alerji maması verdi bize dr onuda zor içiyor kızım bende çok sağamıyorum yenidogan biberonu doldurmuyor bile zaten. Ek gıdaya erken başlamayı önerdi dr reflu ve sindirim problemlerimizden dolayı. oglumda 6ayda tadima başlamıştım. Ağzını zor açıyor çıkarıyor daha adapte olamadı çok zorlanıyorum beslenme konusunda bugün öğlenden akşama 1 biberon 100cc mamayla durdu içsin diye yaptim uyuturken bitirir inşallah bunu. Meyve sebze tahıl ve un veriyorum püre halinde hepsi. Daha mama sandalyesinde dik duramıyor kızım ama kafasını kaldırıp ağzını açarak yemeye başlasa biran once rahatlayacağız

Canım bende köydeyim mama sandalyemiz burda yok. 1 haftalığına gelmiştik bugün yarın gideriz derken 40 gün oldu. Benim kız da ağzını açmıyordu. Başının altına battaniyesini katlayıp koydum sonra püre verdim ama yutamadı bende biraz sulu yaptım. Öyle öyle kıvam aldırdım şimdi maşallah zorlamıyor beni. Benim ilk 2 ay sütüm azaldı ama vardı doymuyordu ancak sürekli sürekli emzirince yine susuyordu geçen ay hiç sütüm gelmedi aşırı ağladı bende mama bulana kadar canım çıktı almadığımız mama kalmadı en son abimin eşi hipp 2 vardı bir deneyelim dedik o zaman 5 aylıktı tereddüt ettim ama baktım içiyor sütüm gelene kadar verdim napim. Çorbaları da bıraz sulu yaptım yavaş yavaş kıvam aldırdım. Şimdi kucağımda oturarak giyebiliyor.

Aynen yaa 1 yıl olmayacağım diye sevinmiştim sevincim yarım kaldı normal doğumdan dolayı da 60 gün kanamam oldu. Tam rahata erdim derken adetim geldi
Kanaman da çok uzun olmuş benim onbeş gün sürdü ondan sonra kesildi.bebege cevizle fındığı nezamn veriyorduk biliyonusun

Kızlar merhaba benim kızım bugün tam 6 aylık oldu. Haziran 1 de ise başlayacağım babanesi bakacak. Ek gıdaya başladık zaten herseyi yiyo. Sabah 7 buçuk akşam 6 buçuk şeklinde. İse başlayanlar oldu mu zorlandınız mı ? Tavsiye olarak ne önerirsiniz ? Sütüm azalır mı iş yerinde sagmayi düşünüyorum. Yaşayanlar bi tavsiye de bulunabilir mi ?

Bir de bugün tam 6 aylık dişi patlamış alttan ucu görünüyor. Biraz erken geldi bana hep 8-9 aylarda dis çıkıyor diye duymuştum sizin nasıl oldu normal mi

Meraba. Bende Haziran beşinde ise başlicam süt iznik olduğu için arada gelip emzircem sabhda süt birakcam . Biberonla vercek annem. Biraz zorlancaz ama cokda sorun yaşamayız ins

Bayagıdır yazamıyorum forum u çok özlemişim
Umarım anneler ve Bebişler çok çok iyidir.
Biz de ek gıdaya geçtik. Havuç, patates, kabak, armut, Avakado verdim. Avakado da kanlı kaka yaptı bacağında serçe parmak uzunluğunda kabartı çıktı. Alerji olabilir dedi doktor muayene etmem lazım dedi ama gidemedim depremden dolayı başka şehirdeyim
Direk alerji doktoruna gitmek istiyorum aslında... Çok mu kan alıyorlar acaba alerji için bakarken.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…