2022 Kasım Anneleri Paylaşım alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    275
U Uykucupandaa Kilosuna mahsallahi var iyi. Mamaylami besliyorsun. Benimki 6 aylık 8200 68 cm kafa çevresi 43.2 bu ay kontrolunde. kilonunda etkisi vardır. Porsiyonlari küçült saatleri azalt belki az az sık sık beslenirse daha iyi olur.

kızlar merhaba kızım 2 gün sonra 6 aylık olacak ..aşırı derecede mama vermiyorum ama anne sütü mama beraber gidiyoruz .. kilosu baya fazla anladığım kadarıyla bir öneriniz varmı ne yapsak bilemedim canımda sıkkın çok

Çok geçmiş olsun canım. İlaç kullanıyorsan emzirebliyor musun.
Emziriyorum canım ilacdan iki saat boyunca emziremiyorum sadece. doktor mecbur verdi. Çok ileri dereceydi enfeksiyonum..idraddan bı gün boyunca kan geldi agriidan yuruyemicek duruma geldim.ben adet sandım ama değilmiş.

Mamayi neden kesmiyorsunuz. En azından azaltin

Kaç saat arayla kaç CC veriyorsun.? Anne sütünü emerek mi alıyor? . Aylık kilo alımı nasıl şuan kaç kg? Mamayi sen emdikden sonra mı veriyorsun? Nasil içiyor biberonlami yani ?

Kaç saat arayla kaç CC veriyorsun.? Anne sütünü emerek mi alıyor? . Aylık kilo alımı nasıl şuan kaç kg? Mamayi sen emdikden sonra mı veriyorsun? Nasil içiyor biberonlami yani ?
aynen biberonla içiyor maximum 120 ml içiyor. beni emiyor 3 saat sonra mama 4 saat sonra beni emiyor döngümüz bu şekilde .. benim sütüm azaldığı için mamayı azaltamıyorum

aynen biberonla içiyor maximum 120 ml içiyor. beni emiyor 3 saat sonra mama 4 saat sonra beni emiyor döngümüz bu şekilde .. benim sütüm azaldığı için mamayı azaltamıyorum
Bu zamana dek biberon verip emzirebilmen mucize. Benim iki kızımda biberonla emmeyi bıraktı. Bende şuan oğlumda mama+ meme gittim 6 ay. Fakat kilo alımı 2. Ay yüksek olunca mamayi azalttım ilk önce CC olarak sonra öğün olarak. En son 5. Ay tek veya iki öğüne indirdim 60cc oda çok huysuzlandiginda. Şuan sadece emiyor bazen sagdigimi veriyorum . İlk önce emziriyirdum huysuzlanirsa 60 CC veriyordum yetiyordu. Biberon bebeklerin emme hazzı dan dolayı ne kadar doysada fazlasını yemesine neden oluyor. Ben kaşık biberonla verdim. Doyunca hiç içmek istemezdi oda maksimum 90 olurdu .. ilk önce emzir sonra gerekirse mama ver kilo alımı nasıl yazmamissin fakat kilolu olduğunu soylemissin. Belki de sütun yetiyor fazlasını veriyorsun. Zaten ek gidayada gececigmizden mama ihtiyacı da çok azalacak. İki kizimida mamayla büyütmüş biri olarak kilo sağlık değil demek isterim. Boş şişirme benim kızım şuan o fazla kilolarını yeni veriyor 14 yaşında .

Mamayı azaltmak mantıklı sanırım.

Mama sadece ilk ay verdim genetik olarak uzun ve iri benim boyum 180 eşim 195. Bebeğim bakınca şişman durmuyor iri duruyor. Bende daha kilo almasın diye mamayı kestim bir aylık olunca ama maşallah yine almış 1 kilo sütümde öyle çok değil bence ama alıyor. Sizin bebeğiniz de iyi bence her şeyi normal bizimki fazla iri :)

Selam anneler. Sizler ve bebisleriniz iyisinizdir herşey yolundadır umarım..
Kızım biraz erken doğmuştu 29ekimde normalde kasim 2haftaya yakın sezeryan tarihi verilmisti. Dogumundan 2.3hafta sonra bizden ailem yada 3yaaindaki oglumdan rsv virusu kapmıştı 12gun yogunbakimda kaldi. Kabus gibi bir donem geçirdik. Çıktıktan sonra hiç ememedi hatta şırıngayla zor zahmet besleyebildim bircok biberon denedim sonra alışmaya ve toparlamaya başladı ancak 3.aydan bu aya kadar kilo alımı çok az. Alerji ve gastroentroloji takibindeyiz. 6.aya kadar kolikti yeni azaldı.. 3kilo doğdu ama 3 ayda yaklaşık 1 kilo alamadı bile 6.750suan. Beslenmesi hala problemli surekli kusma var. 2aya yakin kakası bile azdı 3.4gunde bir yapardı şimdi hergun 1kere yapmış oluyor en azından probiyotik gaz damlası destekleriyle duzene girdi. Beslenme aralığı çok fazla istemiyor gunde 3 kez ann3.sutu Sağıyorum 3.4kez alerji mama veriyorum. Bağışıklığı dusuk hassas bir bebek. Ek gidaya 5.ayda başladık hala kaşık reddi suruyoe ben veriyorum o çıkarıyor. Böyle büyütmek çok zor. Oglumda birkaç problem yaşamıştım ama gelişimi ve beslenmesi iyiydi. Gündüz uykusu çok az. Gecede uyuyor genelde birkac k3z kalkıyor ama azıcık cc besleniyor. Gecmeyen tekrar eden pişik ve egzaması var biryandan.. Ne yapacağımı şaşırdım. 3 ilaç kullanıyoruz reflu vs bağlı. Alerji testi yapıldı iyi cıktı ama sürekli besinleri itme öğürme halinde sıkça kusuyor. Oğlumda blw başlamış arada pure kendim kaşıkla veriyordum kızım pureyi dahi yutmakta zorluk çekiyor. Az almaya devam ederse vitamin filanda ekleyeceğini soyledi. Yüzüstü durmak istemiyor destekli dahi otururken zorlanıyor ama kuvveti var istediğide dönüyor anakucaginda kucahimizda hep dik durmak istiyor. Saçlarım beyazladı 5ayda, umarım düzelmeye başlar minik kızım, sevgiler..

Son düzenleme:
Canım meraba.cok üzüldüm bebeğimin bu sekilde olmasına kilosu cokda az değil yine güzel bemce. İns bı an önce normale döner yemesi..bu şekilde sanada oglundada çok zordur....geçmiş olsun

İnşallah hepsi geride kalacak ve her şey güzel şekilde devam eder. Çok çok geçmiş olsun

Hanimlar ek gidaya basladiniz mi. Bir gunde bebeginize neler yediriyorsunuz. Ornek menu paylasirsaniz sevinirim kafam cok karisik.

Mamayı azalt emmeyi arttır bencede. Emme, anne sütünğ en çok arttıran şey. 4 saat arayı da 2 veya 3 saate düşür. Ne kadar çok emerse o kadar çok süt gelir

Canım meraba.cok üzüldüm bebeğimin bu sekilde olmasına kilosu cokda az değil yine güzel bemce. İns bı an önce normale döner yemesi..bu şekilde sanada oglundada çok zordur....geçmiş olsun
Bu ayda ortalama 7bucuk civarı olması bekleniyor ama bizim 3.aydan beri çok azaldı reflude var 100cc sut yada mamayla 6.7saat durabiliyor o kadar zor geçiyor ki gülerim anlatamam.. sütüm azaldı iyice stresten. Oğluma da kalan boş zamanlarımı ayırmaya çalışıyorum zaten besleme bakım cok az oyun kitap oyle geçiyor. tek bakıyorum gelenimde yok. Psikolejim bozuldu artık destek almayı düşünüyorum. Kolik oldugu için kimse destek olmak istemedi ağlıyor durmuyor beslenemiyor vs diyorlar annemle bile aram açıldı..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…