2022 Kasım Anneleri Paylaşım alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    275
Yumurta denemek istiyorum ben de doktorumuz ilk gün fındık kadar ikinci gun çeyreği üçüncü gün yarışı şeklinde tattır dedi ama miktarı nasıl yaptın canım

Yumurta denemek istiyorum ben de doktorumuz ilk gün fındık kadar ikinci gun çeyreği üçüncü gün yarışı şeklinde tattır dedi ama miktarı nasıl yaptın canım
Ben ilk gün mercimek kadar verdim. İkinci gün sekizde biri veriliyor normalde ondan daha az verdim bugün sekizinde birini tam verdim canım.

Fındık kadar çok degilmi.
Bizim doktor bayılıyor fazladan vermeye ama az veririm ben insanda da sevince devamını isteyince önünden yemek kaçırıyormuş gibi suçluluk oluyor gerçi ama yumurta tehlikeli biraz az başlamak daha mantıklı, benimki de sevdiği her şeye deli gibi saldırıyor hic planlı da gidemiyorum dün kiraz tattı mesela baktım hepsini hupletecek meyve filesine koydum yarısını emsin diye

Masalllh iştahlı olacak demekkin yesinler canım az az başlamakta fayda var tabikiii

O seti ben de aldım tabi şuan sadece kaşık kullandım Daha ilk tadımlar yoğurttayım ama şükür ki sevdi versem hepsini yiyecek inşallah diğerleri de böyle devam eder

Kilosu çok az değil canım üzme kendini zamanla alisacaklar bazı bebekler istahsiz oluyor senin elinde degil

Uzun zamandır buralara bakamıyordum mesajına denk geldim canım seninle benzer sorunlar yaşıyoruz bebeğim 29 ekim doğumlu bir ay erken doğdu 2kilo 200 gr ilk 3 ay gelişimi çok iyiydi sonrasında meme reddi başladı zar zor Bi. Şekilde emzirdim ama bu süreçte kilo alımı epey düştü 4.ay aşısında farkettim ki kilo almıyor ne çocuk doktoru ne sağlık ocağındaki doktor Bi. Şey demedi normal dediler benn kendim mama başladım ama bebeğim kabul etmedi içmedi hiç Bi şekilde ek gıda tadımlara başladım her şey yolundayken ta ki yumurtaya kadar yumurta kanlı kaka yaptı hemen kendim de diyete girdim birden çocuğum emmeye başladı koşulsuz 3 aydır zar zor emziriyordum sağıp veriyordum 3 haftadır diyetteyim anca alerji doktoruna sıra bulabildim bakalım nasıl olacak biraz uzu oldu ama alerji kaynaklıymış bizim kilo alamaması ben kendim şimdilik teşhis koydum bakalım doktor ne diyecek

Selamlar, ben de uzun zamandie giremiyordum. Umarim hepiniz ve bebisleriniz iyidir
Ek gida seruvenine biz de basladik. Puskurtmeli, agiz kilitlemeli devam ediyoruz. ilk denemelerde bir cay kasigi yemesi bile yeterli diyorlar. Asil besin kaynagi anne sutu olsada, reddettiginde uzuluyorum.

Arkadaslar bebegim 7 gunluk normal dogum yaptim. bebegim 80 cc kadar besleniyor 3 saatte bir. Ben de iki saatte bir sagim yaparsam 40 cc kadar cikiyor sut. Bu durumda ne yapmam gerekiyor lutfen yardimci olabilir misiniz? Bir de sut arttiran ve sutun kalitesini arttiran gercekten etkisini gordugunuz besinler, masajlar vs vs olabilecek ne varsa onerebilir misiniz?

Neden emzirmiyorsun.sutu arttiran en onemli şey bebeğinin emmmesi emerken oksaman sevmen ten tene temas ve senin bol bol su icmen ve uyuman.... Sana sadece bu tavsiyede bulunabilirim. Bol bol emzirmezssen nasıl artacak şimdi 40cc doymaz diyeceksinde o sagdigin sütun 3katini bebeğin çekiyor zaten emdikcede süt iniyor göğsüne bol bol emzir uzun uzun her aglaadiginda sağ sonra her iki memeni 10dk çıkan sütün önemi yok takılma zaten bebeğin boşaltmış oluyor memeni sütü arttirmak için sagiyorsun

Birde sagdigin sütü biberonla verme kaşık biberonlar var o yolla ver ki meme reddi yapar üst üste biberon verirsen.

Saat bekleme her istediğinde emzir. Ben bı saate emzirdim bol bolll. Ondk emdim bırak yarım saat sonra yine emzir en iyisi bu. Hersekilde her an emzir sütüm bitti yetmiyo diye aslaaaa düşünme. Sen bebegin annesinin ve bebeğin için en önemli şey senini. Sütün..bol su icmelisin ve bol emzirmelisin...

Canim ben de isterdim emzirmeyi ama enfeksiyon sebebiyle yogun bakimda yavrum sagim yapip hastaneye goturuyoruz. Su an tuketimi 80 cc. Benden cikan 40 cc. Onu eve gelince emzirdigimde doyar mi dersiniz? Hic mama takviyesine gerek kalmaz mi yani?

Herrr istedigi an vericem o zaman memeyi doydugunu nasil anlarim peki? Bu arada bebegim su an yanimda degil enfeksiyon sebebiyle yogun bakimda zaten o sebeple sagim yapıyorum orada mama+anne sutuyle besleniyor. İnsallah geldiginde sutum yetmez de mamayla devam etmeyiz diye korkuyorum cok

Canim ben de isterdim emzirmeyi ama enfeksiyon sebebiyle yogun bakimda yavrum sagim yapip hastaneye goturuyoruz. Su an tuketimi 80 cc. Benden cikan 40 cc. Onu eve gelince emzirdigimde doyar mi dersiniz? Hic mama takviyesine gerek kalmaz mi yani?
Çok geçmiş olsun merak etme doyar acil şifalar diliyorum .. sen sütüne inan bolbol emzir saate takılı kalma ..suyu ihmal etme günde 3 litre iç..

Son düzenleme:
İns en kısa zamanda yanına gelir. Canım yanına gelince yok doydu yok yeni emzirdim diye asla düşünme. Sürekli emzir bebek annenin kucağında annenin memesinde kendini güvende hisseder ve sütün artar. Şu an yanında olmafigi için bol su ve süt urunleri hurma ceviz kuru incir. En iyi bunlar süt arttiriyo. Benim bebeğimde çok emiyo hiç uyumuyordu çok şükür gayet güzel sütüm oluyo... Sütünün yetmeyecegini düşünme 40 ccgayet güzel doymasi için yeterli. Zaten sonradan sütün dahada çok artacak emin ol

Saat başı sağmayı da deneyebilirsiniz belki. Bu ilk dönemlerde talep oldukca süt üretilebiliyor.

40 cc guzel ama bebeğim su anda 80 cc tuketiyormus 3 saatte bir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…