2022 Kasım Anneleri Paylaşım alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    275
Benimkide aynı gecleri en fazla üç saat uyuyo oda çok nadir oluyo. Gündüzde çok kısa uyuyo nolcak böyle bilmiyorum

Bizim de aynı, gündüz uykusu neredeyse yok diyebilirim. Benimki uykusu olmasına rağmen gündüz uyumuyor, gece de 2,5-3 saatte bir uyanıyor. Önümüzdeki hafta kontrolümüz ve 4 aylık aşılarımız var, doktora soracağım özellikle gündüz uykusunun olmaması gelişimine olumsuz etki eder mi diye

Canım ilk defa öyle bir şey duydum. Benim büyük oğlum nerdeyse iki yaşına kadar emdi. Ve ek gıdaya kadar anne sütüyle gittik. Dördüncü ay adet oldum. Bunda da geçen hafta oldum. Yani gene dördüncü ay. Ama kafama takılan oğlum gündüz mememde sürekli ağlıyor. Mememi sıkıyorum süt geliyor ki bazen fışkırıyor. O iyi ememedigi için mi acaba regl oldum. Bakalım haftaya kontrolümüz var. Kilo alımına bağlı olarak daha iyi anlayacağım.
Merhaba aynı sorun bende de var. Bugün cok sık emzirdiğim için olduğunu düşündüm. ( tek meme emzirdiğim için gak dese meme veriyorum) Bugün 3 saat emziremedim uyudu çünkü. Kalktığında cok güzel emdi.
Ben de 3. aydan beridir adet oluyorum. Ben de sizin gibi adetten diye düşündüm hatta mama falan verdim. Benim bebeğim biberonla ne versem içiyor ama sonra kusabiliyor. Şimdilik mamayı da bıraktım. Siz ne kadar sıklıkta emziriyorsunuz gündüz ?

Aynı yaa benimkide öyle çok kısa uyuyor uyaniyo tekrar sallıyorum falan çok zor oluyo.
Benimkini gece ilk uyutmak kucağımda sallayarak fazla gerek kalmıyor hemen gidiyor uykuya sonra uyanıyor 2 -2.5 satte bir fakat emiyor tekrar uyuyor uyutmak zorunda kalmiyorum.yat kalk yat kalk o bende hal birakmiyir.uyudugumdan bişey anlamıyorum.gunduz zar zor uyutuyorum beyaz gürültü çalışıyor başında uyanincaya kadar.kapatmayi denedim kapatınca hemen uyanıyor mikirdaniyir tekrar açıyorum uykuya devam ediyor.gece kısa araliklarla uyuyor işte uyanmasinin nedenini anlasam yardımcı olacagimda nedenini anlamıyorum.uyanirken iki elinii yüzüne sürtüyor.kipkirmizi ediyor suratını.gaz olsa ayaklarını karnına çeker diyorum.bilen varsa yorumlasin.

Merhaba aynı sorun bende de var. Bugün cok sık emzirdiğim için olduğunu düşündüm. ( tek meme emzirdiğim için gak dese meme veriyorum) Bugün 3 saat emziremedim uyudu çünkü. Kalktığında cok güzel emdi.
Ben de 3. aydan beridir adet oluyorum. Ben de sizin gibi adetten diye düşündüm hatta mama falan verdim. Benim bebeğim biberonla ne versem içiyor ama sonra kusabiliyor. Şimdilik mamayı da bıraktım. Siz ne kadar sıklıkta emziriyorsunuz gündüz ?
Benim aralığım yok. Mizirdandikca veriyorum. Ama ortalama iki saati buluyor. Bazen daha az da olabiliyor. Evet sık vermekten olabilir. Ama istiyor. Her şeyi deniyorum susmuyorsa son çare meme veriyorum. Ya dönemsel de olabilir. Bu ay genelde huysuz zaten. Ana kucaginda güzel dururdu. Orada da sürekli mızmız. Hep karşıma gec muhabbet et diyor. Yanından uzaklasinca başlıyor mizirdanmaya. Kavga eder gibi ağlıyor bir de🤭🤭

Canım gündüz idrarı nasıl önce ki gibi dolu dolu yapıyorsa emiyordur çekiyordur yani. Benim kızımın idrarı azaldı ben adet oldum çocuğu doktora götürdüm öyle anladık çekmediğini bakalım 2 nisanı bekliyorum adet olacak mıyım diye ama muhtemelen olurum artık
Bezi değişiyor canım ya. Bazen dolu dolu oluyor bazen hemen dolmuyor. Ama genelde hep cisli oluyur. Zaten kilolu bir bebek benimki. Sadece anne sütüyle her ay en az bir kilo aldı. Bu ay tabi gündüz emmeleri iyi olmadığı için daha az da almış olabilir. Göreceğiz kontrole gidince. Peki sen mama takviyesine mi başladın?

Merhaba kızlar bende aktif olarak emziriyorum ve emiyor yani :) 3. Ayda adet oldum doktorum olabilir normal dedi. Bakalım bu ayı bekliyorum düzenli olacak mı diye. Üstelik dgh kullanıyorum. Bünyesel bir şey olabilir.

Bizim de aynı, gündüz uykusu neredeyse yok diyebilirim. Benimki uykusu olmasına rağmen gündüz uyumuyor, gece de 2,5-3 saatte bir uyanıyor. Önümüzdeki hafta kontrolümüz ve 4 aylık aşılarımız var, doktora soracağım özellikle gündüz uykusunun olmaması gelişimine olumsuz etki eder mi diye
Bende pzt günü soraacam. Belki altı aydan sonra düzelir diye umut ediyorum

Benimkini gece ilk uyutmak kucağımda sallayarak fazla gerek kalmıyor hemen gidiyor uykuya sonra uyanıyor 2 -2.5 satte bir fakat emiyor tekrar uyuyor uyutmak zorunda kalmiyorum.yat kalk yat kalk o bende hal birakmiyir.uyudugumdan bişey anlamıyorum.gunduz zar zor uyutuyorum beyaz gürültü çalışıyor başında uyanincaya kadar.kapatmayi denedim kapatınca hemen uyanıyor mikirdaniyir tekrar açıyorum uykuya devam ediyor.gece kısa araliklarla uyuyor işte uyanmasinin nedenini anlasam yardımcı olacagimda nedenini anlamıyorum.uyanirken iki elinii yüzüne sürtüyor.kipkirmizi ediyor suratını.gaz olsa ayaklarını karnına çeker diyorum.bilen varsa yorumlasin.
Emzirdigimiz için meme ye kalkıyor canım.beimkide aynı aslında aç degul ama yinede uyaniyo. Eşime yanıma alıyım uyanmaya yakın pispislar tekrar uyutirum ozamn daha uzun uyur diyorum. O istemiyor. Böylede beşikte uyanınca duymuyorum ozamana kadar açılmış oluyo sonra uyutnasi çok zor oluyo.

Bende pzt günü soraacam. Belki altı aydan sonra düzelir diye umut ediyorum
Ayy sorun sorun gündüz uykuları yok gibi birşey olması gelişimi etkiler mi? Bu zamana kadar uyku problem di.Bi kaç gündür biz gündüz sabah 7 den akşam 20:00 ye toplam 2.5 saat uyuyoruz az demi bu?

Ayy sorun sorun gündüz uykuları yok gibi birşey olması gelişimi etkiler mi? Bu zamana kadar uyku problem di.Bi kaç gündür biz gündüz sabah 7 den akşam 20:00 ye toplam 2.5 saat uyuyoruz az demi bu?
Tabiki çok az.dort yada beş saat gündüz uykusu olması lazım.benimkide aynı uyutnatan yoruluyorum artık..ben yatıyorum o kalkiyo. Geceleride aynıyız..

Bezi değişiyor canım ya. Bazen dolu dolu oluyor bazen hemen dolmuyor. Ama genelde hep cisli oluyur. Zaten kilolu bir bebek benimki. Sadece anne sütüyle her ay en az bir kilo aldı. Bu ay tabi gündüz emmeleri iyi olmadığı için daha az da almış olabilir. Göreceğiz kontrole gidince. Peki sen mama takviyesine mi başladın?
Yok kuzum formül mama içmiyor benim ki bir kaç tane marka denedim artık pes ettim. Ek gıda için de 5. Ayına girmesini bekliyorum tadım ve alerji testi yapmak için sütüm kesilmez karnını doyura bilirsem 6. Ayın sonuna kadar da ek gıdaya geçmeyi düşünmüyorum. Sadece not alacağım. Sevdi sevmedi alerji yaptı yapmadı diye. Şuan raporluyum 1 ay daha rapor alacağım sonrasında ücretsize ayrılabilirsem ayrılacağım ayrılmazsam bebeğim ek gıdaya hazır olsun istiyorum. Sadece anne sütü ile 800 gr almış bu ay doktor emzirdiğinden emin ol dedi cuk cuk yutkunma seslerini duy mutlaka dedi. Çiş kontrolünü ihmal etme dedi. Gece gündüz farklı olurmuş bu arada gündüzleri daha çok yapması gerekiyormuş.

Evet az üzüldüm yaa sizin için dayanması da güç olur inşallah bir an önce düzene girer

Yok kuzum formül mama içmiyor benim ki bir kaç tane marka denedim artık pes ettim. Ek gıda için de 5. Ayına girmesini bekliyorum tadım ve alerji testi yapmak için sütüm kesilmez karnını doyura bilirsem 6. Ayın sonuna kadar da ek gıdaya geçmeyi düşünmüyorum. Sadece not alacağım. Sevdi sevmedi alerji yaptı yapmadı diye. Şuan raporluyum 1 ay daha rapor alacağım sonrasında ücretsize ayrılabilirsem ayrılacağım ayrılmazsam bebeğim ek gıdaya hazır olsun istiyorum. Sadece anne sütü ile 800 gr almış bu ay doktor emzirdiğinden emin ol dedi cuk cuk yutkunma seslerini duy mutlaka dedi. Çiş kontrolünü ihmal etme dedi. Gece gündüz farklı olurmuş bu arada gündüzleri daha çok yapması gerekiyormuş.
800gr çok iyi almış bence. Çünkü artık daha az alması bekleniyo. Banada bu ay az kilo aldı gibi geliyo. Pzt kontrol var bakalimm

800gr çok iyi almış bence. Çünkü artık daha az alması bekleniyo. Banada bu ay az kilo aldı gibi geliyo. Pzt kontrol var bakalimm
Ek gıda ve diş çıkarma dönemlerin de kilo alamaz gibi geliyor ve ben diş çıkarma döneminden çok korkuyorum

800 Gr gayet iyi neyini beğenmiyor doktorun.3 kilomu alsın aylık? Zaten 4. Aydan sonra fazla kilo almaz demişti doktor.1 kiloları unut demişti.kac kilo bebeğin suan.benimki 4 ay kontrolünde 650gr almış 7 kilo idi iyi dedi.kafami karıştırdı bu söylediğin şimdi🤔

Kızlar bebegimin alnında egzama tarzı kuruluk kızarıklık var ve çok kasıyor tırnakları da yaraliyor cildini haliyle şampuan önerisi olan var mi ecowell düşünüyorum kullanan var mi

800 Gr gayet iyi neyini beğenmiyor doktorun.3 kilomu alsın aylık? Zaten 4. Aydan sonra fazla kilo almaz demişti doktor.1 kiloları unut demişti.kac kilo bebeğin suan.benimki 4 ay kontrolünde 650gr almış 7 kilo idi iyi dedi.kafami karıştırdı bu söylediğin şimdi🤔
Yanlış anladın bebeğim anne sütü ile doyuyor. Bi ara az emdiğinden idrarını az yaptı o yüzden kilo takibi vardı. Doktor o yüzden emdiğinden emin ol dedi cuk cuk yutkunma seslerini mutlaka duy dedi memeden hemen çekme dedi. Bende sütüm azalır endişesi ile bir kaç tane mama aldım ama kızım mamayı reddediyor. 800 gr iyi tabi. Kafan hiç karışmasın. Benim ki de 4 buçuk aylık 7200 gr.

X