2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
İyi akşamlar arkadaşlar.
Bugün doktora gittim keseyi gördüm doktor tutunmuş rahmin içinde dedi. Kalp atışı ve ölçüm vs için 28 nisanda gideceğim.
buna ek olarak çalıştığım için progestan hap verdi günde 1 tane içilecek şekilde. bir de ilişkiyi yasakladı ilk aylar olduğu için zaten hiç denemedim hani korktum bir şey olur falan diye. Bunlar genel olarak söylüyorum herhangi bir sorun yok dedi. Ben yine de biraz endişelendim tehlikeli bir durum gördü de erken olduğu için mi söylemedi falan. Sizce durum nedir?

Ben de öyle hatırlıyorum hatırlıyorum doktor bugün yazınca kafam karıştı

Gebeligi ogrendikten sonra mi başladınız?
Evet, öncesinde folbiol kullanıyordum. Öğrendikten sonra doktora gittim folik asiti düşürücez dedi bende pregnacare almıştım onu gösterdim. İçinde folik asit te var oran olarak yeterli dedi

Canım ben pregnavit kullanıyorum hamile kalmadan 1 ay önce başladım her şey var içinde bir araştır istersen.
👍
Evet, öncesinde folbiol kullanıyordum. Öğrendikten sonra doktora gittim folik asiti düşürücez dedi bende pregnacare almıştım onu gösterdim. İçinde folik asit te var oran olarak yeterli dedi
👍
Teşekkürler kızlar 😊

Evet arkadaşlar bende yeni katıldım aranıza nisan 4 151.6 ile öğrendim hamileliğimi 8 nisanda betam 725.7 olmuştu 12 nisandada 2300 lerdeydi betam bu gün kontrole gittim kese gözüktü ama doktor kese boyu herhangi birşey söylemedim ultrason çıktısı verdi keseyide işaretlemedi anlayan var mı bakabilirmisiniz inşallah eğer bir aksilik çıkmazsa benim evladımda aralıkta kucağımda olucak hepimizinki inşallah

Eklentiler

• 22C4A528-C071-458A-8473-6F2D4F7D199D.jpeg
    22C4A528-C071-458A-8473-6F2D4F7D199D.jpeg
    65,4 KB · Görüntüleme: 71
  • F1E658A8-DB86-484B-AF6D-E8E5468BA468.jpeg
    F1E658A8-DB86-484B-AF6D-E8E5468BA468.jpeg
    65,1 KB · Görüntüleme: 65
Henüz bulantı başlamadı ilk gebeligimde de erken başlamamıştı.

Kızlar ben de gazman gibiyim. Folikasit ve kullanıyorsanız özellikle progestan aşırı gaz yapıyor

Ben de tutuyorum, sen kendini iyi hissediyorsan tutabilirsin.su an bebek yedigimizden etkilenmiyor ki ilerleyen aylarda bile beslenme periyodunda yeterli besin alınıyorsa oruç tutulabilir

Folik asitkullaniyorsan progestan gaz yapiyor

Ben tam 5+0 da gitmiştim tuvalete sıkışık olmadığım halde karından göründü haftasıyla da tam uyumluydu

Ölçüm yapmamış doktor,hayırlı olsun darısı kalp atışına

Hakkında hayırlısı olsun erken dönem kürtaj ilerleyen dönem kürtaja göre daha iyi doktorun doğru kararı vermiştir.En kısa zamanda yine gebe kalırsın inşallah

Karından USG bakılacaksa erken dönemde idrara sıkışık olmak daha net görüntü almak için iyi oluyor, ancak vajinal USG ile bakılacaksa sıkışık olmak gerekmiyor. Ben 5+0 da hiç tuvaletim yokken karından bakıldığında gördüm keseyi
BETA HCG nin bi önemi oluyor mu peki Ben bende yarın hayırlısıyla kese görmeye gidecem insallah görürüm tüp bebek beta hcg 12.gün 351 14.gün 793 cıktı sizce degerler nasıl

Evet arkadaşlar bende yeni katıldım aranıza nisan 4 151.6 ile öğrendim hamileliğimi 8 nisanda betam 725.7 olmuştu 12 nisandada 2300 lerdeydi betam bu gün kontrole gittim kese gözüktü ama doktor kese boyu herhangi birşey söylemedim ultrason çıktısı verdi keseyide işaretlemedi anlayan var mı bakabilirmisiniz inşallah eğer bir aksilik çıkmazsa benim evladımda aralıkta kucağımda olucak hepimizinki inşallah
Hayirli olsuun 🥰 Allahim saglikli sekilde kucagina almayi nasip etsin insaAllah..

Biraz bulanik bi cikti amaa sanirim ortadaki siyah olan kesee ve kesenin icinde yolk kesesinide goruyorum sanki 😍 emin degilimm ama benzettimm 🙈

Hayirli olsuun 🥰 Allahim saglikli sekilde kucagina almayi nasip etsin insaAllah..

Biraz bulanik bi cikti amaa sanirim ortadaki siyah olan kesee ve kesenin icinde yolk kesesinide goruyorum sanki 😍 emin degilimm ama benzettimm 🙈
Doktorumuz keseyi gördüm dedi kağıtı verdi aslında ilgili birisi ama çok fazla açıklama yapmadı değerler normal kan tahlillerim herşey yolunda gebelik normal gebelik 15-20 gün gibi gelin bebeğide kalp atışlarınıda duyalım dedi inşallah bakıcaz bekleyebilicekmiyim 🙂

Kızlar günaydın 💕
Salı günü battan 1 gün önce 55 çıkmıştı değerim dün tekrar yaptırdım sonuç 198 sizce nasıl 2 kat artış normal denmiş ama benim 2 güne neredeyse 4 kat artmış bir problem yoktur değil mi😕

X