2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
bize de küsen çok olacak eminim ama çok kafaya takmayız umarım o an öyle durumlar olursa, sonuçta hamilelik hassas bir durum öyle insan hemen paylaşmaktan çekiniyor, ne olur ne olmaz diye, bunu anlamayıp küsen insan zaten bizlerden uzak olsunlar :KK42:
Evett bunu yapanda guya bana en cok deger veren kisiler diye biliyordum 🙃 bende takmiyorum aslinda ama uzuldum yani boyle yaptiklari icin

Amiiin canimm cumlemize insaAllahh 😍😍 en guzelini yapmissinizz benimde hic kimse bilmiyoo tedavi gordugumu, hep cocuk istemiyoruz saniyolardi 🙈 gerci cokta uzun zaman olmadi evleneli zaten ondan suphelenmemislerdir cogu insan, sadece annemle ablam biliyorr ☺️

Aynen oyle yani bizim ne yasadigimizi filan bilmedikleri icin kusmek kolay geliyor herkese, ben ne sosyal medyadA yada baska biyerde bile bu saatten sonra paylasmak istemiyorumm, onada karisirlar artik bisey paylasmiyorum diye 🤣🤣🤣
Ayyy bosver insanlar her zman konusacak bisey bulur paylasirsin nazar deger paylasma derler paylasinca aman bununda iyiki cocugu var felan derler duymucam he diyip gecicen kafa rahat miss😍😀😂

Evett bunu yapanda guya bana en cok deger veren kisiler diye biliyordum 🙃 bende takmiyorum aslinda ama uzuldum yani boyle yaptiklari icin
insan üzülüyor ama şu süreçlerde bazı insanları da tanımış oluyorsun böylelikle.. canım sen 2li tarama testi yaptırdın mı ya da yaptıracak mısın?

Kızlar, Fetal Dna yaptıracaklar yaptırdı mı? Ben de bir firmayla görüştüm. İsmi Panorama testler Amerika’ya gidiyormuş. Fiyat olarak 5150 dediler. Bir taraftan paradan kaçma yaptır, için rahat olsun diyorum bir taraftan sma’ yı söylemiyor ya da allah korusun otizim hastalık olmadığından belli olmıyor. Kromozomel bozukluğu olmaz da başka sıkıntılar olur diyorum. Böyle de 7 ay mı geçer. Sizler ne yaptınız. İkili üçlü testler yeterli olur mu acaba? 5000 de çok geliyor şimdi bu kadar masrafa şöyle iki üç olsa düşünmem de neredeyse doğum parası kadar
ben haftaya cuma kan vereceğim. Ankara Genoks'ta yaptırıyorum. 4000 TL

• Beğen
Reactions: zan
insan üzülüyor ama şu süreçlerde bazı insanları da tanımış oluyorsun böylelikle.. canım sen 2li tarama testi yaptırdın mı ya da yaptıracak mısın?
Aynen oylee, yok canim yaptirmadim istemedim ben ☺ sadece detayli ultrasona baktiricam digerlerine gerek duymadim. Hatta bugun kontrolumuz var bakalimm insaAllah hersey yolundadir 🤲🏻🥰

Aynen oylee, yok canim yaptirmadim istemedim ben ☺ sadece detayli ultrasona baktiricam digerlerine gerek duymadim. Hatta bugun kontrolumuz var bakalimm insaAllah hersey yolundadir 🤲🏻🥰
anladım canım, aa ne güzel inşallah hersey yolundadır baya büyümüştür şimdi :KK36: belki cinsiyet bile belli olabilir olmadıysa, kesin olmasa da gördüklerini yorumlarsa doktorun:emir_bebek:

benim tedavi gördüğümü kımse bilmiyor eşim ile aramızda :) herkes bilince sorup sorguluyo akıl vermeye kalkısıyo hiç gereği yok. şımdılık annem babam ve kayinvalide kayınpeder biliyor hamileliğimi .. 10+1deyiz bugün :KK200:2-3 hafta sonra yavaş yavaş duyurmaya başlarız diye düşünüyoruz...tuhaf olan sen degılsın bu sana ait bi durum söyleme kararıda tabiki sana ait olacak aman duymayıver herkesi.. tüp bebek olunca hassasiyet daha bi fazla oluyor çok iyi bilirim :) allah saglıcaklar kucagına almayıda nasip etsin :KK68:
Ay ne güzel kendi içinizde yaşayabilmişsiniz. Bizim tedaviyi sağır sultan duydu. Erken öğrenildiğinde Stresli zamanları yönetmesi zor olsa da bazen diyorum ki o kadar çok kişinin duası oldu ki bana iyi ki söylemişim.

Ben dün ikili taramaya gittim devlet Hastanesi'ne 12+0 . Ultrason iki dakika sürdü maximum. Bebiş erkek gibi dedi aaa öyle mi deyince muhtemelen dedi hiç beklemiyordum cinsiyet tahmini yapacağını erkenden öğrenmekte istememiştim yanılmalar olabiliyormuş. Bakalım tahmin doğru çıkacak mı 😀
Yaa baya erken söylemiş doktor, erkek denilince yanılma payı olmuyor gibi sonuçta görünen bir şey var 😬😬 nerede yaptırdın ikili testi. Ben de normalde özel hastanede takip ediliyorum ama detaylı USG için belki devlette yaptırabilirim diye düşünerek Zeynep Kamil e randevu almıştım yarına ileri tarihe gün verirlerse süper olur. Çünkü gittiğim hastanede perinatolog yapmiyormuş detaylı USG yi.tan da 12 oluyorum belki 2li test yaparlar yarın.
16.haftadan önce hissetmeniz pek mümkün değil ne yazık ki :)
İlk gebeligimde 16 haftalıkken hissetmiştim. Aslın da çok erken diye pek ihtimal vermek istemedim ama insan bu sefer ne hissedecegini bildiği için olabilir diye de düşünüyorum.

Yaa baya erken söylemiş doktor, erkek denilince yanılma payı olmuyor gibi sonuçta görünen bir şey var 😬😬 nerede yaptırdın ikili testi. Ben de normalde özel hastanede takip ediliyorum ama detaylı USG için belki devlette yaptırabilirim diye düşünerek Zeynep Kamil e randevu almıştım yarına ileri tarihe gün verirlerse süper olur. Çünkü gittiğim hastanede perinatolog yapmiyormuş detaylı USG yi.tan da 12 oluyorum belki 2li test yaparlar yarın.

İlk gebeligimde 16 haftalıkken hissetmiştim. Aslın da çok erken diye pek ihtimal vermek istemedim ama insan bu sefer ne hissedecegini bildiği için olabilir diye de düşünüyorum.
Ben ilkinde 23-24.haftalarda falan hissetmiştim, çok gecikmişti :))) ama 12 çok erken canm bilemedim

Büyük ihtimal geç söylediğiniz için kendilerini değersiz önemsiz hissetmislerdir sonuçta yabancı olana geç söyler insan nazar değmesin diye o yüzden bozulmuş olabilirler ya da darılmis olabilirler..En sevdiğiniz dostunuz ya da arkadaşınız sizede geç söylese belki sizde darilirsiniz, aslında size çok değer veriyorlarmış umursamasaydilar daha kötü, olaya bide böyle bakmak gerek 😊😊

Erkekte yanilanlar da çok oluyormuş o yüzden beklemedeyim bakalım 😀 Ankaradayim ben bir iki haftaya kadar doğum paketi alicam o yüzden devlete gittim dediğiniz gibi oluyormuş ikili tarama sonrası detaylı için randevu veriyorlar

Aynen ya herkesin kendine gore sebepleri nedenleri vardir soylemek istememenin, millet nedenini bilip bilmeden bukadar yorum yapiyor anlamiyorum 🙄 hayir yuzume soylemiyorlar bide kustuklerini aramiyorlar ama millete soyluyorlar komigime giden o :) bide guya cok istedikleri icinmisss cocugum olsun diye. Madem oyle neden kusersin 🙂 millet saracak yer ariyor ya 😂
Nickiniz gibi deyin ki: Çok da Fifi

Aynen ya herkesin kendine gore sebepleri nedenleri vardir soylemek istememenin, millet nedenini bilip bilmeden bukadar yorum yapiyor anlamiyorum 🙄 hayir yuzume soylemiyorlar bide kustuklerini aramiyorlar ama millete soyluyorlar komigime giden o :) bide guya cok istedikleri icinmisss cocugum olsun diye. Madem oyle neden kusersin 🙂 millet saracak yer ariyor ya 😂
Kimse sizin kadar isteyemez. Allah korusun söyledikten sonra bebekle ilgili negatif durum olsa düştü demek daha zor. Bende ilkinde 8.hafta ya yakın söyledim ve bebeğimi kaybettim. Şu an temkinliyim. Erken bilmeleri bi katkı değil sürece. Tarama testlerinden sonra söylemek daha mantıklı. Tüm annelerimizin süreci sağlıkla ilerlesin inşallah 💕

Kızlar bugün hastanede idrar tahlili verirken peçeteyle sildikten sonra kan gördüm çok az. Sonra korktum sildim sildim hiç bişey yok leke gibi bişey bile yok. Sonra okula geldim 1 saat sonra lavaboya gittim. Çamaşırımda toplu iğne ucu kadar kan var çok ufak sanırım hastanede bulaşmış yeni değildi renginden belliydi. sonra afedersiniz peçeteyle içeri soktura soktura sildim leke bile yok sivilce mi kanadı desem sivilce de yok delirtti beni bu gizem 🙄😖 dün kontrolüm vardı ve doktor kanama alanı görseydi söylerdi heralde herşey yolunda demişti
fitil kullanıyor muydunuz? belki o tahriş etmiştir. ben kan sulandırıcı iğne kullanıyorum, ondan sağlam bir kanamam oldu kesince geçti. ama devam ederse mutlaka kontrole gidin

X