2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Hastalıklar da sırayla canım. sağlıklıyken, sen bir köşede koştururken, sağlı sollu tokat yerken film izler gibi izleyenlerin de sırası geliyor.. ve hastalıklar kalabalıkla dayanışma ile daha kolay atlatılıyor. İnsana insan lazım.. ama insan yani.. insan görünümlü ne olduğu tanımlanamayan şeyler değil..
Onlar hasta olmasınlar 😂 valla çok ağlıyorlar öksrüyor diye ortalığı ayağa kaldırdıklarını biliyorum iyi olsunlar benden uzak olsunlar 🤭

Derdi hiç ben olmadım oğlunu sevmiyor. 🤗 Çözemedik hiç. Kızım hastanede yatarken ev alırken onlardan aldığımız borcu istemiş insanlar. Ben çalışamazsam ödeyemem diye. Araba alacaklarını söyleyip istediler. Verdim. Kayınvalidem kendine 50 Gr bilezik yaptı. Kızımı görmeye d.gününde yoğun bakım izni aldım gelmedi. Anlatsam nasıl hala yüzyüze bakıyorsunuz dersiniz. O da benim aile bağına saygım. Ama aramızda çok mesafe var. Yani öyle gel git yapmayız eşimden korkarlar. Eşim de başından beri anneme yüz verme sen biraz safsın derdi haklıymış 🤗 sonra öğrendim. Ahım büyük onlarda.

Ne kadar garip insanlar.. en hassas dönemde kelimeleri seçerek konuşmalı insan bağı olmayana bile ama bide böyle canından olana yavrusuna onun eşine böyle bi cümleler kurabilir mi hayret etmemek elde değil.. Bende bi kaç gündür eşimin kardeşi ve onun eşi yüzünden çok stresliyim çok geç verdi bu bebeğimi rabbim tüp bebekler neler nelerden sonra beklenmedik bi şekilde bu sevinci yaşatmışken kaç gündür stresimden dolayı ona bişey olacak diye çok korkuyorum ama hepsini Allah’a havale ettim ben bu zor günlerimi geçireceğim elbette ama bana yaşattıklarını asla unutmayacam çok zor 😔

Derdi hiç ben olmadım oğlunu sevmiyor. 🤗 Çözemedik hiç. Kızım hastanede yatarken ev alırken onlardan aldığımız borcu istemiş insanlar. Ben çalışamazsam ödeyemem diye. Araba alacaklarını söyleyip istediler. Verdim. Kayınvalidem kendine 50 Gr bilezik yaptı. Kızımı görmeye d.gününde yoğun bakım izni aldım gelmedi. Anlatsam nasıl hala yüzyüze bakıyorsunuz dersiniz. O da benim aile bağına saygım. Ama aramızda çok mesafe var. Yani öyle gel git yapmayız eşimden korkarlar. Eşim de başından beri anneme yüz verme sen biraz safsın derdi haklıymış 🤗 sonra öğrendim. Ahım büyük onlarda.
inanamıyorum ya bir anne, baba nasıl bu kadar kötü olabilir aklım almıyor

Selam kızlar ben de bugün kontrole gittim bebek çok şükür iyi ama uyuduğu için hiç kıpırdamadı ve cinsiyetle ilgili herhangi bir tahmin yapamadı tabi doktor,artık sonraki kontrole:) kanamam az miktar da olsa hala devam ediyor progestani artık vajinal olarak alıyorum çünkü kapsül olarak yutunca aşırı mide bulantısı kusma ve baş donmesi yaşadım, vajinal aldığımdan beri kusmalar çok azaldı şükür, ikili test sonuçları da cts belli olacak gelişmeler bunlar 😌 ultrasonda üç gün ilerdeyiz biz de SAT a göre

Selam kızlar ben de bugün kontrole gittim bebek çok şükür iyi ama uyuduğu için hiç kıpırdamadı ve cinsiyetle ilgili herhangi bir tahmin yapamadı tabi doktor,artık sonraki kontrole:) kanamam az miktar da olsa hala devam ediyor progestani artık vajinal olarak alıyorum çünkü kapsül olarak yutunca aşırı mide bulantısı kusma ve baş donmesi yaşadım, vajinal aldığımdan beri kusmalar çok azaldı şükür, ikili test sonuçları da cts belli olacak gelişmeler bunlar 😌 ultrasonda üç gün ilerdeyiz biz de SAT a göre
sordun mu da tahmin etmedi canım? oysa ki bu haftalarda kemik yapısına göre vs tahminde bulunuyorlar :)

Ben dün kayınvalidemlere söyledim. Eşime gizlemeyelim artık diyelim dedim sonra pişman oldum. Eşimin kuzeni de hamileymiş. Önceki kızı da kaybettiğim kızım ile aynı yıl doğumlu.
Geldi dedi ki işte Asel de beni aradı ben abla olcam teyze bezimi bırakcam... Şöyle yapcam büyüdüm ben falan diye anlattı dönerken yol boyunca ağladık.

Bilinçli yaptı biliyoruz. Çünkü daha önce de yapmıştı. Böyle şeyler. Bir de tutturdu oğlan olsun oğlan olsun. Biz isteriz ki gönlümüzden kız olsun eksiğimiz o diyoruz. Bize oğlan olacak falan dedi sonra eşim bozulunca da işte kavga çıkartmak için bu kuzeninin hikayesini anlattı.Konuyu kapattırdım eşimin arkadaşının kızını anlatmaya başladı. Kalktık geldik ruh halimiz perişan. Hep kavga çıkacak diye ödüm kopuyor Hadi ben el kızıyım insan evladına bunu nasıl yapar ? Yarasına nasıl tuz basar
Bazı anneler gerçekten çok tuhaf
Kıskançlık mı bu nedir yani bi ad da koyamıyorum 🤯
Sen hiç üzme kuzum kendini böyle biri demek ki
anneymiş çok yakınmış hiç önemi yok böyle davranıyorsa bırak gelmesin gitmesin
Pek nadir görüşmek en iyisi
Senin sevincine ortak olmucaksa sarılıp aah canım demicekse ne anlamı var
Yengem var çok can ya işte küçüklüğümden beri ne zaman mutlu görsün beni hep beni ağlatıcak bi şey bulurdu en olmadık zaman kavga çıkartırdı şimdi büyüdüm evlendim ne bayramda gidiyorum ne bi ortamda denk gelince selam veriyorum
Ne düğünde ne cenazede
1 hayatım var üzülerek insanları kafaya takarak geçiremem
Bazı insanları silip atmak en iyisi

Tüm cevaplayan arkadaşlarıma teşekkür ederim❤️ peki herkes demir ilacına 12. Haftada mı başlayacak. Neden bu kadar sorguladınız diyen olursa (dr sürekli anlaşmalı olduğu firmaların ilaçlarını yazıyor gibi hissettim ben de kendimce araştırıp bilgi edinmek istiyorum.)
Arkadaşlar ben de kan testi yaptırmıştım D vitaminim normal olduğu halde D vitaminli folik asit ve ilave ocean d3k2 aldım günlük. 12. Haftaya girdim. benim doktorum en başından beri D vitamini verdi ama internette 12. Haftadan itibaren diyor. Kafam karıştı açıkçası

Selamlar bizimde bugün görüş günüydü 🥰 çok ama çok nazlı bir bebeğim olacak anladım ben. İlk girdik uyuyordu yemek yedim gezindim yarım saat sonra tekrar girdim ultrasona uyanmış ama inat etti yan dönmemeye 🤭 öksüre öksüre zor döndürdük yana. Çok şükür burun kemiği oluşmuş ense kalınlığı 1.1, ikili için kan verdik 10 gün sonra çıkacak. Cinsiyet için çok ugrasti doktor ama inat etti dönmedi, doktorda 2 hafta sonra sonuçlar için geldiğinde bakarız dedi 💗

Arkadaşlar bugün kendi kendime moral vermeye çalışırken gerçekten aydınlanma yaşadım. Sizin ile paylaşmak istedim ki belki birimizi bile rahatlatırsa ne mutlu bana.

Hepimiz aldığımız nefesten , attığımız adıma kadar , yediğimiz lokmadan içtiğimiz suya kadar titizleniyoruz. Doktorumun dediği çok güzel r söz var. Hamilelik bu kadar hassas bir şey olsa insanlık bu kadar üreyemez soyu tükenirdi demişti. Bizim görevimiz bildiğimiz andan itibaren bir canın sorumluluğunu alarak ona en sağlıklısını Sunmak ama unutmayalım ki çok ağır fiziki şartlarda hamilelik geçirenler, tarlada traktör başında geçirenler, bazı ülkelerde açlık sınırında bile hamilelik geçirip sağlıklı doğum yapanlar var. İnanıyorum ki eğer sağlıklı bir bebekse zaten bize ona kıymetli olduğunu hissettirip özen göstermek dışında pek iş düşmüyor🤣 artık 3. Aya yaklaşıyoruz hepimiz. Dilerim kaygılarımızın bittiği sağlıklı , keyifli bir gebelik süreci olur hepimize

Benim de akıntım gelince oluyor uzandığımda akıntım olmuyor hareket ettiğim zaman minim minik gelmeye başlıyor çöp enteresan 😔 Yarın kontrol var bakalım İnşaallah güzel geçer ve herşey yolundadır 🤲🏻
Ben de aynı durumdayım akıntım geliyor içinde pembelikler olan,5.haftadan beri böyleyim,yarın kontrolüm var aynı şekilde bakalım ne diyecek,ne zamana kadar böyle devam edecek çok merak ediyorum

Arkadaşlar ben de kan testi yaptırmıştım D vitaminim normal olduğu halde D vitaminli folik asit ve ilave ocean d3k2 aldım günlük. 12. Haftaya girdim. benim doktorum en başından beri D vitamini verdi ama internette 12. Haftadan itibaren diyor. Kafam karıştı açıkçası
Benimki en baştan beri öncesinde ne kullanıyorsan devam et mantığında. Bazı doktorlar veriyor bazıları folik asit dışında bir şey vermiyor.

Benim doktorum Ilk gorusmede d vit ve folik asit al dedi.

X