2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Ben yedim bi kaç kere tavuk hatta birinde dışarıdan sipariş etmiştim çok pişirmemiş yemiş bulundum bi parça 🤦🏻‍♀️ kızlar yoğurt işini ne yapıyorsunuz. Ben sütçüden çiğ süt alıyorum kaynatıp mayalıyorum. O da mı sakıncalı yoksa 🙄

Ben yedim bi kaç kere tavuk hatta birinde dışarıdan sipariş etmiştim çok pişirmemiş yemiş bulundum bi parça 🤦🏻‍♀️ kızlar yoğurt işini ne yapıyorsunuz. Ben sütçüden çiğ süt alıyorum kaynatıp mayalıyorum. O da mı sakıncalı yoksa 🙄
2 aydır ilk defa dün dışarıdan tavuk dürüm yedim. Bugün ishal oldum. Daha yemem. Süt iyi piştikten sonra doğal olanı daha sağlıklı. Ben süt içmiyorum. Cok severim ama kansızlık yapar onun yerine yoğurt ye dediler. Herkes bişe diyor 🤣

Çiğ süt alıyorum (hijyenik bir firmanın) kaynatıp mayalıyorum içine probiyotik de koyuyorum. Yemeklerin yanında eşlikçi olarak yiyebiliyorum az miktarda çünkü çok gaz yapıyor bende

Kız senin kaç tane çocuğun var torunlarin hepsi senin değil dimi?😀

Ben yiyiyorum ve yemek de yapamıyorum çalışırken hatta çoğunlukla dışardan yiyiyorum bu yüzden de puanı yüksek temiz yerleri tercih etmeye çalışıyorum. Keşke hep kendim yapabilsem ama mümkün değil mesai bitince devriliyorum... Tavuk niçin zararliymiş tam olarak? Ben sebze de pek sevmiyorum ne yiyeceğimi şaşırdım ya
Hormonlu diye mümkün oldukça az tüket dedi doktorum bende biraz kafam karıştı canım da istiyor açıkçası galiba bir seferlik yiyeceğim tavuk dünyasından

Günaydın bende aranıza yeni katıldım başka grupta oyalanıormuşum diorum nie kimse yok meğer burdaymışsınız ☺️
O grubun sebebi benim 🙈bu grubu bulamamıştım konu açtıktan sonra keşfettim sizin gibi ama o konuyu da kapatamadım 😅
Ya bu arada iğnelerden muzdarip arkadaşlara soruyorum ben de artık bu haftadan sonra Proluton yani kalçadan progestan kullanıcam. daha önce erken doğum yaptığım için nedensiz. Her ihtimale karşı fitil+iğne verdi perinatolog doktorum. Çok mu yakan bir şey. Bir arkadaşım artık doğuma kadar popomda yer kalmamıştı heryerim beze oldu dedi.
Ben de kalçadan progestanı yeni bıraktım. Siz ne kadar kasarsanız iğne olurken o kadar kötü oluyor zor ama rahat olmaya çalışın🙏🏻 Bende en iyi gelen şey iğne olduktan sonra iğne bölgesine buz uygulaması yapmak oldu. ben de çok işe yaradı. Alkollü pamuk da koyabilirsiniz dediler ama buz iyi gelince denemedim.
Kızlar oje sürmeye devam mı ?
Ben dayanamıyorum sadece ayak parmaklarıma sürüyorum, malum yaz geldi 🌸 zaten bir kaç az sonra göbek yüzünden süremeyeceğim 😇
Oje de mi yasak 🤦🏼‍♀️😂 ben açıkçası bilgi edinmeye araştırmaya meraklıyım fakat bu kadar detayın bizi yoracagını düşünüyorum mantıklı olacak şekilde tabi ki içimden geldiği gibi devam 🥰

Çarşamba günü ikili testim var testten sonra (organ gelişimi tamamlandığı için) dip boyası yapmayı düşünüyorum aranızda dip boyası yapan yapmayı düşünen var mı? bu siyah diplere sabrım kalmadı 🥲

Merhabalar, hamileliğimi öğrendiğimden beri uçuklarla başım dertte, bir yerde patlıyor geçmesine yakın başka yerde çıkıyor ve çok acılı geçiyor. Sürekli sarımsak sürüp kurutuyorum ama yine tekrarlıyor. Normalde grip nezle olacağım zaman çıkardı hiç bu kadar uzamazdi. Ne yapacağımı şaşırdım artık :KK43:
Aloevera çok işe yarıyor bende ertesi güne kurutmaya başlıyor saksıdan çok az kesip jelini kullanıyorum direk uçuklarda çok etkili.

11 nisan 3.91
26 nisan 2.08
11 mayıs 0.541
Euthyrox 25 mg kullandım canım.
Sabah 8 e alarm kurdum aldım ilacı. Sonra uyuyorum 12 civarı kahvaltı yapıyorum. Düzenli kullanım ve ardından hemen yemek yemememin büyük etkisi oldu.
İyi akşamlar canim. Rabbim evladını sağ salim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.

Benim de TSH değerim yüksekti. Doktor euthyrox50mg verdi. Her sabah aç karnına kullanıyorum. Senin değerin ne kadar kullanmada istenilen düzeye indi. Bir de hamilelik boyunca kullanmaya devam ediyor musun ilacı. Dozunu falan düşürdüler mi ilacın? İlacı bırakınca TSH tekrardan yükselebilir mi? Bu ilacın bebeğe bir zararı var mı? Doktorumuz daha ilacı biraktirmadi. Açıkçası biraz endişeliyim bu konuda.

Şimdiden cevabın için teşekkür ederim

Kız senin kaç tane çocuğun var torunlarin hepsi senin değil dimi?😀

Ben yiyiyorum ve yemek de yapamıyorum çalışırken hatta çoğunlukla dışardan yiyiyorum bu yüzden de puanı yüksek temiz yerleri tercih etmeye çalışıyorum. Keşke hep kendim yapabilsem ama mümkün değil mesai bitince devriliyorum... Tavuk niçin zararliymiş tam olarak? Ben sebze de pek sevmiyorum ne yiyeceğimi şaşırdım ya
Ahahah tabiki de değil 5 tanesi ablam ve abimden 😅 benimki ilk beybi😍

Kızlar içinizde tavuk yiyen var mı tavuk zararlı demişti doktorum mümkün oldukça yeme diye
Geçen hafta hastanelik oldum bidaha ağzıma sürmedim.. Doktorum su sıralar yeme dedi tavuklarda bişey varmış sanırım o yüzden tuketme dedi
Çarşamba günü ikili testim var testten sonra (organ gelişimi tamamlandığı için) dip boyası yapmayı düşünüyorum aranızda dip boyası yapan yapmayı düşünen var mı? bu siyah diplere sabrım kalmadı 🥲
Bennn 😁😁 31 Mayıs'ta benimde tarama günüm..Taramayı yaptirmiycam ama ayrıntıli ultrasonda baktiricam 😊

İyi akşamlar canim. Rabbim evladını sağ salim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.

Benim de TSH değerim yüksekti. Doktor euthyrox50mg verdi. Her sabah aç karnına kullanıyorum. Senin değerin ne kadar kullanmada istenilen düzeye indi. Bir de hamilelik boyunca kullanmaya devam ediyor musun ilacı. Dozunu falan düşürdüler mi ilacın? İlacı bırakınca TSH tekrardan yükselebilir mi? Bu ilacın bebeğe bir zararı var mı? Doktorumuz daha ilacı biraktirmadi. Açıkçası biraz endişeliyim bu konuda.

Şimdiden cevabın için teşekkür ederim
İyi akşamlar geçmiş olsun canım. Amin hepimiz yavrularımıza sağ sağlim kavuşalım inşallah. 3.91 tshla euthyrox 25 mgc başladı. 15 gün sonra 2.08 tsh düştü. Sonraki 15 günde 0.541 tsh düştü ve ilacı kesti. Çünkü devam edersen kendi elimizle zehirli guatra çevirir dedi. 15 gün sonrası için kontrole çağırdı nasipse bu perşembe bakacağız değerlerime. 1.Tavsiyem 15 günde bir değerlerine baktırman. 2.tavsiyem ise her gün aynı saatte ve yemekten en az 2 saat önce alman. Ben sabahları 8 e kuruyordum saati içip uykuya devam ediyordum. 11.30 gibide kalkıp kahvaltımı yapıyordum. Buradan bir annemiz önerdi bunu Allah razı olsun etkisini gördüm. Şimdi başımda kızamıkçık riski var. Allahın izniyle onuda atlatırım inşallah. İçini ferah tut ilaçlarını zamanında al ve kontrollerini yaptır gerisi Rabbimin izniyle iyi olur düşer hiç merak etme. Doktorun düşünce zaten ya keser ya gün aşırı devam ettirir. Bir çok hamile kadında sadece hamilelikte ortaya çıkan bir durum tsh yükselmesi tıpkı benim gibi.

Kızlar merhaba 5 gün önce kahverengi lekelenme başladı çarşamba doktora gittim hiçbir sorun yoktu ama ara ara lekenme hala devam ediyor bugünde döngüme göre adet günüm kasık agrısı da başladı uzanıyorum biraz geçiyor kalkıyorum yine başlıyor çarşamba tekrar kontrolüm var tüp bebek olduğu İÇİN progestan ve oksapar iğne de kullanıyorum benimle aynı durumu yaşayıp atlatan var mı ?

X