Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 68 41,0%
  • erkek

OY: 88 53,0%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    166
Ben sordum multivit, kalsiyum vs alayım mı diye sadece demir ve d vit verdi İlaçsızlığın keyfini çıkar diyor bana 😁 Biraz da karaciğer enzimlerimin bir kere yükselmesinden ötürü vermiyor olabilir takviyeleri. Zaten b12 normal çıkıyor iyi besleniyorsun demek ki vitamine ihtiyacın yok dedi. Omegayı sormadım hiç aslında balık da hiç tüketemedim gebelik boyunca. Bilmiyorum ki kullanmak gerekiyor mu 🙄
Omega onemli dogerleri icin bisey diyemem ama . Bebegin gelisi icin . Onu olcen bir test varmi onu bilmiyorum ama:) ben balik yiyorum ama yine de takviye yapiyorum

Kızlar dualarınızı bekliyorum 4 cm açılmam olmuş. Doktorlar inşallah uzun zamandır açıklık vardır dayanıyorsundur dediler. Her hafta kontrolüm oluyordu rahim ağzı kısaydı ama açıklık bakılmamıştı. Dün bel ağrım oldu 3 hastane gezdim son eğitim araştırmaya yatışım yapıldı. En gelişmiş burası olduğu için burda karar kıldık. Bebek makat geliş 6cm olursa sezeryana alınıcam. Ciğer geliştiriciler vuruldu. NST temiz sancı var ama sancı doğum sancısı değilLütfen bana dua edin bebeğimi sağ salim sorunsuz alayım. 1-2 hafta daha dayansın. Böyle açıklıkla dayanan falan duydunuz mu? ( tek tek cevap veremezsem kusura bakmayın telefon yasak)
Benim kv bi eski komşuları var onun kardeşi bize geldi yanlış hatırlamıyorsam 8. Ayda açıklığım oldu yattım demişti şuan çocukları kocaman evlenme çağındalar. Benim yeğenim de erken doğdu küveze girdi şimdi 5 yaşında aşırı yaramaz bi çocuk 😅 içini ferah tut korkma streste bebeği etkiler. Bu saatten sonra bebeklerimiz zaten yaşar o riski atlattılar. Yine de rabbim zamanında kucağına almayı nasip eder inşallah erken de gelse hiç birşey olmaz 💞

Cnm benim doktor bunu yazdi bunu kullwniyorum uzun bi suredir ac karnina sabah yemekden 1 saat once iciyorum sonra kahvalti yapiyorum
Tamam canım not aldım adını.
Ay ben 4. Aydan beri kullanıyorum ferrum kabız yaptı fertamir yazdı onunda görseli baticon gibiydi iğreniyordum😂 şeker yüklemesinde kanım 10 çıktı doktor dedi ki düşük daha da düşerse kan serumu dedi bende ki düzenli kullanıkı gör serum deyince😂😂😂 ferruma geçtim sindirimimde düzeldi şükür 😬yarın kan idrar bakacak bakalım ne oldu artı pekmez sevmediğim için karadut özüne başladım 😍
Pekmez mi içsem acabası evde var valla. Olmadı pekmez içeyim ben.
Sağlık ocağında bir tahlil yaptır sonucuna göre karar ver kuzucum genelde kansızlık olmasa bile önerilir ama sen sonuçla beraber sorarsın hem aile hekimine hem kadın doğumcuna. Bana aile hekimi 3 aydan sonra önermişti ben kadın doğumcuyu dinledim 20den sonra başladım ve hep düşük seyretti ondan sonra. 2 aydır günde 2 tane almama rağmen düşmeye de devam ediyor 😕
Sağlık ocağında 3 ayda bir bakıyoruz dedi de Eylül'dekine bile zor baktı. Şimdi hiç bakmaz 🤔 inşallah haftaya yazar doktor yoksa, burda önerilenlerden alıp içeceğim valla.
edahandro edahandro bana da doktor bunu yazdi gunde bi tane ac karnina iciyorum mide bulantisi ya da kabizlik yapmadi ama soyle bisey ki . Demirimin durumuna da bakmadi 🤣 tam kan sayimi yaptirdi ama icinde demir yok yani . Degisik bi durum .
Tamam canım adını yazdım. Bakalım haftaya olmadı alıp içeceğim yani napayım.

❤❤❤ kızlar bu arada ben evime taşındım çok şükür. Genel olarak yerleştim çok şükür. Çocuk odası ve çalışma odası baya kötü durumda. Onu da yavaş yavaş bir kaç haftada halledip, ekimin son haftası bebeğimin giysilerini yıkayıp ütülemek istiyorum. Zaten ekimin son haftası işyerinden izin alacağım. Heralde yetiştiririm. 31. Haftada hastane çantası hazırlayanlar var. Birazcık panik olmaya başladım 😝 daha ben ev işiyle uğraşıyorum

ben daha fazla dayanamayıp kızımın hastane eşyalarını hazırladım 🥰

Eklentiler

• IMG_6835.jpeg
    IMG_6835.jpeg
    161,7 KB · Görüntüleme: 33

Sağlık ocağında 3 ayda bir bakıyoruz dedi de Eylül'dekine bile zor baktı. Şimdi hiç bakmaz 🤔 inşallah haftaya yazar doktor yoksa, burda önerilenlerden alıp içeceğim valla.

❤❤❤ kızlar bu arada ben evime taşındım çok şükür. Genel olarak yerleştim çok şükür. Çocuk odası ve çalışma odası baya kötü durumda. Onu da yavaş yavaş bir kaç haftada halledip, ekimin son haftası bebeğimin giysilerini yıkayıp ütülemek istiyorum. Zaten ekimin son haftası işyerinden izin alacağım. Heralde yetiştiririm. 31. Haftada hastane çantası hazırlayanlar var. Birazcık panik olmaya başladım 😝 daha ben ev işiyle uğraşıyorum
Ay panik yapacak bi şey yok ya hazırlamakta ne var aynı gün hazırlarsın biter. Ben de ufaktan başlıcam çünkü izne ayrılmama daha var onu beklersem geç olacak. Ufaktan yıkamaya falan başlayayım diyorum sonra da çantayı hazırlarım minik minik

ben daha fazla dayanamayıp kızımın hastane eşyalarını hazırladım 🥰
Bende hazırladım. Hem dayanamadım hemde aradan çıksın diye kafam kalmasın diye. Çantam mı küçük eşya mı çok koydum bilmiyorum bebek battaniyesini sığdıramadım bi türlü en son kendi çantamdan terliğimi çıkarıp battaniyeyi oraya sıkıştırdım😅

Bende hazırladım. Hem dayanamadım hemde aradan çıksın diye kafam kalmasın diye. Çantam mı küçük eşya mı çok koydum bilmiyorum bebek battaniyesini sığdıramadım bi türlü en son kendi çantamdan terliğimi çıkarıp battaniyeyi oraya sıkıştırdım😅
Ay ben battaniye koymadım 😂 sen yazınca hatırladım . Battaniyelerini yıkamadım henüz, bi de isimli hastane çıkışı yatıracam onu eklicem. Bu hurçtan iki tane yeterli olur gibi bebiş için . Küçük boy valize yerleştirecem hepsini. Terliği nasıl götüreceksin peki unutulmasın sonra o telaşla 😃

Ben de öyleyim hala evi tam olarak yerleştiremedim🙄 bazen panik yapıyorum. Ama ne yapalım ancak taşındık hala yorgunluğumu atamadım 32 haftam oldu da işe ara verdim ancak bakacağım bebişin odasına eşyalarına🙏 yapılır ya bi sorun olmadıkça daha zamanımız var inşallah

Ay ben battaniye koymadım 😂 sen yazınca hatırladım . Battaniyelerini yıkamadım henüz, bi de isimli hastane çıkışı yatıracam onu eklicem. Bu hurçtan iki tane yeterli olur gibi bebiş için . Küçük boy valize yerleştirecem hepsini. Terliği nasıl götüreceksin peki unutulmasın sonra o telaşla 😃
Düşündüm normal doğum istediğim için plansız olur günü saati o an zaten oturup ayakkabı giymem terlikle giderim onu da orda giyerim ekstra terliğe gerek yok. Unutmazsam koyarım unutursam kalır 😅 bide doğuma yakın çantaları arabaya koyacam kalsın bagaj da unutmam yani her türlü. Ben bebeğe orta boy çantaya koydum. Kendime de ayrı bi orta boy çanta hazırladım. Ama sığmadı anlamadım😅

Kızlar ıslak mendile ne karar verdik ya 🥲 ben kaçırmışım onu, water wipes 720lisi 1900e geliyor ama pahalı değil mi🥲 muadili falan var mı ki

Kızlar demin tuvalete gittim çiş için, klozetten kalktığımda böyle pembemsi birkaç parça gördüm içinde sifonu çekince gitmemiş peçete ile aldım tam tanımlayamıyorum da böyle çok küçük pembe turuncu kahverengi arası birazı şeffaf parçaydı birkaç parçası da tuvalette kaldı az ve küçüktü ama hiçbir anormallik yok vücudumda her şey normal ilerliyor. Korktum anlamadım hiç acaba kaka falan mı yaptım diye bile sorguladım ama öyle bir şeyde olamaz. Nişan dedikleri şey mi diye çok korktum bebek hareket ediyor sabahtan beri normal sancı vs. de yok çişten çıkacak bir şeyde değil o parça. Tekrar vajina girişini peçete ile kontrol ettim kan ya da başka bir şeyde yok leke bile olmadı peçete. Hastaneye gitmeli miyim bilmiyorum bebek şu an harekette ediyor çok arada kaldım🥺

X