Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 68 41,0%
  • erkek

OY: 88 53,0%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    166
Bende öyle ve bu durumu yaşamadan bir gün önce kadın doğumcuma gitmiştim hiç bir sıkıntı yok çok güzel herşey 38 39 uncu haftada alırız bir problem olmazsa 3 hafta sonra görüşelim dedi şuan çıldırıyorum yani acildeki doktorlar da adam akıllı ilgilenmiyor 😔 korktuğumla kalıyorum arada rahmimde kalp atıyor pıt pıt sonra ağrılarım oluyor garip yani hiç yaşamadığım şeyleri yaşıyorum
Benim sanki tuvaletim varmısta gidemiyorum gibi bir ağrı giriyor kasıklarıma ve karnım sert arada hareket ediyor sonra duruyor genelde oturup dinlenince yumuşardı bugün bütün gündür böyleyim inşallah olumsuz bir durum yoktur bende 29. Haftadayım

Kızlar ıslak mendile ne karar verdik ya 🥲 ben kaçırmışım onu, water wipes 720lisi 1900e geliyor ama pahalı değil mi🥲 muadili falan var mı ki
Valla ben oğlumda sleepy natural almistim. Hiç sorun yaşamadım. Bı sure onu kullandim. Baya böyle Islak su gibiydi koku falan yoktu şimdide ondan aldım. Bı sure onu kullanırım. Daha sonra ek gıda kaka dönemleri de zeytinyağlı biraz daha büyük ebat olanlari almıştım bunlar yeterisz kaliyor diye. Çok çok da böyle en pahalı olanlardan başlama bence ya yaramayinca su ve pamuk olayına dönülüyor sonuçta🤣

Benim sanki tuvaletim varmısta gidemiyorum gibi bir ağrı giriyor kasıklarıma ve karnım sert arada hareket ediyor sonra duruyor genelde oturup dinlenince yumuşardı bugün bütün gündür böyleyim inşallah olumsuz bir durum yoktur bende 29. Haftadayım
Bugün tüm gün bende öyleydim hala öyle bazen birde tek tarafta toplanıyor sertleşiyor aşağı bastırıyor sonra tuvalete gidiyorum azıcık idrar yap çık sonra ağrı geçiyor hep böyleydi bormal heralde hepimizde oluyormuş bende sadece bende oluyor sandım problem var sandık

Bugün internetten bakıyordum hep ters duran beneği nasıl döndürürüz diye 😂 elimden gelse aşağıdan elimi sokup çocuğa müdahale edicem 😂 o derece sıyırdım artık alıştırdı her gün güm güm vurmaya şimdi sessiz kalınca ay noldu diye korkuyorum
Bırak kalsın🤣 azıcık dinlen işte benimki de ters o zaman çünkü bugün bı rahimde pıt pıt atış var hiç yukarda değil geziyor onlar kafalarına göre takılma çok🤣döner o kendi

Bırak kalsın🤣 azıcık dinlen işte benimki de ters o zaman çünkü bugün bı rahimde pıt pıt atış var hiç yukarda değil geziyor onlar kafalarına göre takılma çok🤣döner o kendi
Valla içim rahatladı şuan hepimizde varmış duamı edeyim o zaman Allah hepimizi bir avazda bir sancıda bir ağrıda kurtarsın kızlar Rabbim ağrısız sızısız doğumlar nasip etsinn hepimize ♥️🪬🙏🏻

Bugün tüm gün bende öyleydim hala öyle bazen birde tek tarafta toplanıyor sertleşiyor aşağı bastırıyor sonra tuvalete gidiyorum azıcık idrar yap çık sonra ağrı geçiyor hep böyleydi bormal heralde hepimizde oluyormuş bende sadece bende oluyor sandım problem var sandık
çok hafif bi adet sancısıymış gibi giriyo gidiyorum wcye tuvaletede çıkamıyorum belki onla alakalı ama bugün hep semsert karnım toplanıyo kalıyor öyle ayağa kalkınca karnım çekiliyormuş gibi oluyo asagı yürürken acı çekiyorum hafif bakalım yarın hiç kalkmadan dinlenicem düzelmezse doktora gidicem

çok hafif bi adet sancısıymış gibi giriyo gidiyorum wcye tuvaletede çıkamıyorum belki onla alakalı ama bugün hep semsert karnım toplanıyo kalıyor öyle ayağa kalkınca karnım çekiliyormuş gibi oluyo asagı yürürken acı çekiyorum hafif bakalım yarın hiç kalkmadan dinlenicem düzelmezse doktora gidicem
Benimde öyle işte 5 6 gündür dün ağrım yoktu bugün adet sancısı gibi oldu sonra idrara çok sıkışınca ağrı olur öyle oluyor koşuyorum lavobaga bazen çıkıyorum bazen çıkamıyorum Rabbim iyiye yorsun her halimizi canım

Valla ben oğlumda sleepy natural almistim. Hiç sorun yaşamadım. Bı sure onu kullandim. Baya böyle Islak su gibiydi koku falan yoktu şimdide ondan aldım. Bı sure onu kullanırım. Daha sonra ek gıda kaka dönemleri de zeytinyağlı biraz daha büyük ebat olanlari almıştım bunlar yeterisz kaliyor diye. Çok çok da böyle en pahalı olanlardan başlama bence ya yaramayinca su ve pamuk olayına dönülüyor sonuçta🤣
Aslında ilk başta pamuk ve su öneriyorlar ama her gün yapmaya zamanım olur mu bilemedim, deneye deneye bulucaz artık 🥲

Ayy hayırlısıyla sağlıkla gelsinler , şöyle bi gözümde canlandı gitme zamanı o telaşlar 😂 çok heyecanlı . Bagaj en mantıklısı hazırda kalır . Eşime böyle panik anlarda kal geliyor resmen beyni duruyor, takılıyorum arada beni evde unutup gitme hastaneye diye 😃
Evet en güzeli bagaja koymak kafa rahat olur

Aslında ilk başta pamuk ve su öneriyorlar ama her gün yapmaya zamanım olur mu bilemedim, deneye deneye bulucaz artık 🥲
Ben uğraşamam evde bir çocukla daha 🤣 bazı bebekler çok hassas oluyor atopik cilt falan bu şekilde olursa tabiki yapacak bişey yok o zaman. Kolay kolay pişik olmayan bı bebiş olacak belki o yüzden ıslak mendilde de normal bişey kullanmak yeterli olur. Ben yüzümde denemiştim hiç yakıcı gelmedi koku falan da gelmeyince direk su gibi olunca pişman olmadım kullanmaktan baya ise yaramisti.. Molfix izotonik biseyler yazan vardı bir de onu da kullanmıştım o da iyiydi bak.

Kızlar dualarınızı bekliyorum 4 cm açılmam olmuş. Doktorlar inşallah uzun zamandır açıklık vardır dayanıyorsundur dediler. Her hafta kontrolüm oluyordu rahim ağzı kısaydı ama açıklık bakılmamıştı. Dün bel ağrım oldu 3 hastane gezdim son eğitim araştırmaya yatışım yapıldı. En gelişmiş burası olduğu için burda karar kıldık. Bebek makat geliş 6cm olursa sezeryana alınıcam. Ciğer geliştiriciler vuruldu. NST temiz sancı var ama sancı doğum sancısı değilLütfen bana dua edin bebeğimi sağ salim sorunsuz alayım. 1-2 hafta daha dayansın. Böyle açıklıkla dayanan falan duydunuz mu? ( tek tek cevap veremezsem kusura bakmayın telefon yasak)
Geçmiş olsun canım korkma inşallah kazasız belasız atlatırsın süreci dualarım seninle ♥️🙏🏻

Kızlar demin tuvalete gittim çiş için, klozetten kalktığımda böyle pembemsi birkaç parça gördüm içinde sifonu çekince gitmemiş peçete ile aldım tam tanımlayamıyorum da böyle çok küçük pembe turuncu kahverengi arası birazı şeffaf parçaydı birkaç parçası da tuvalette kaldı az ve küçüktü ama hiçbir anormallik yok vücudumda her şey normal ilerliyor. Korktum anlamadım hiç acaba kaka falan mı yaptım diye bile sorguladım ama öyle bir şeyde olamaz. Nişan dedikleri şey mi diye çok korktum bebek hareket ediyor sabahtan beri normal sancı vs. de yok çişten çıkacak bir şeyde değil o parça. Tekrar vajina girişini peçete ile kontrol ettim kan ya da başka bir şeyde yok leke bile olmadı peçete. Hastaneye gitmeli miyim bilmiyorum bebek şu an harekette ediyor çok arada kaldım🥺
Bende de 1.5 ay önce olmuştu buradan da yazmıştım hatta doktora gittim idrar ve kültür vermiştim temiz çıktı. O dönem yatılı misafir ağırlamıştım biraz fazla yorulmuştum doktor ondan da olabilir dedi. Ama bu haftalarda ihmal etmemek lazım yine de git bir gözük. Şuan bende de bakteri var beyaz akıntım yoğun doktor ilaç verdi bir hafta sonra tekrar çağırdı. Kokulu olması, sarı yeşil pembe olması sıkıntılı demişti.

Canım senden geldiğine emin misin belki tuvalete oturduğunda orada vardı o parçalar öyle bişey olabilir mi benim de sabahtan beri karnım çok sert ve kasıklarım ağrıyor kendimi korkutmamaya çalışıyorum 🥹
Ay anlayamıyorum şu an eşim var evde birde ondan da gelemez herhalde önceden kalan tuvalet parçası gibi bir şeyde değildi akşım karmakarışık oldu. Bebek gayet hareketli şu an bende iyiyim. Hafif alt karında baskı hissi var ama önceden de oluyordu .Şu an duruyorum bakalım inşallah bir şey olmaz

Al benden de o kadar bende aylardıe kullanıyorum ve son 2 aydır sabah akşam alıyorum aç karnına banamısım demiyor 9.2 hala yükselmiyor
Şeye dikkat ediyor musın kan hapını içmeden önce içtikten sonra 2 saat içinde süt ve süt ürünleri tüketmemen gerekiyor demir emilimini engelliyor birde hapı içtikten sonra ben ya limon ya da mandalina tüketiyorım farkı oluyor cidden bir ay hiç dikkat etmeden içtiğimde yükselmemişti değerlerim ama şimdi buna dikkat ediyorum demir 60 çıkmıştı bir ay sonra 166 çıktı

Bende de 1.5 ay önce olmuştu buradan da yazmıştım hatta doktora gittim idrar ve kültür vermiştim temiz çıktı. O dönem yatılı misafir ağırlamıştım biraz fazla yorulmuştum doktor ondan da olabilir dedi. Ama bu haftalarda ihmal etmemek lazım yine de git bir gözük. Şuan bende de bakteri var beyaz akıntım yoğun doktor ilaç verdi bir hafta sonra tekrar çağırdı. Kokulu olması, sarı yeşil pembe olması sıkıntılı demişti.
Bende de geçmeyen sarı yeşil akıntı var koyu kıvamlı değil ama geliyor yani gün içinde bi türlü geçiremedik doktor sadece fitil veriyor ama hiç bi faydası olmadı

Benim doğumum nişan gelmesiyle başlamıştı. Açık pembe mukuslu bir yapı olarak tarif edebilirim sanırım. Nişan gelince bir defa geldi bitti gibi olmamıştı, devamı gelmişti, ped kullanmıştım o süreçte yani. Bir ped koyup yarım saat beklesen mi acaba gelen giden herhangi bir sıvı var mı diye?
Sık sık bakıyorum tekrar herhangi bir şey gelmedi hiç🙏

Ay anlayamıyorum şu an eşim var evde birde ondan da gelemez herhalde önceden kalan tuvalet parçası gibi bir şeyde değildi akşım karmakarışık oldu. Bebek gayet hareketli şu an bende iyiyim. Hafif alt karında baskı hissi var ama önceden de oluyordu .Şu an duruyorum bakalım inşallah bir şey olmaz
Neden öyle sordum ben geçenlerde tuvaletten kalktığımda beyaz parça gibi bişey vardı korktum sonra farkettim ki tuvalete taktığım domestos klozet toplarından gelmiş o böyle tortu gibi bende çişimden geliyor diye panik olmuştum öyle bişey olabilir mi diye düşündüm canım olmadı doktora gidersin

Bende de geçmeyen sarı yeşil akıntı var koyu kıvamlı değil ama geliyor yani gün içinde bi türlü geçiremedik doktor sadece fitil veriyor ama hiç bi faydası olmadı
Banada şuan fitil ve monurol verdi geçmezse daha farklı bir şey vereceğini söyledi ama şuan akıntım epey azaldı.

X