2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Aynen bende de ayni durum. Daha once bi kac dusuk yasadim, ama doktorum sadece 8. haftadan itibaren kontrol ediyor, ve en fazla ayda veya iki ayda bir kontrole gelmemi soyledi. 8. haftama girdim, ilk kez persembe gunu kontrole gidecgim. Olmasi gereken de bu bence.

Ben dedim kontrol edelim, arada kan alip hcg'ye bakalim. Doktorun bana dedigi, eger olmayacaksa olmaz elimizden bisey gelmez onleyemeyiz. Oluruna birak. Zaten embriyo iyi degilse vucut kendiliginden atiyor, bu dogadan
evet ben de cok duydum, ve bu yuzden de cok korkuyorum

Bu arada kizlar, bir cok kadinda hamilelik surecinde yuzunde lekenme oluyor. Bundan cok korkuyorum. Etrafimdaki butun kadinlarda var, annem, kaynanam, gorumcem, herkes ama herkes. Kahverengi lekenme, ve dogumdan sonrada hic bir sekilde gitmemis.

Varmi bunu oneleyecek biseyler?

Bide benim daha once ergenlikte bi ara cok kilo almistim ve heryerim catlamisti. goguslerim, bacaklarim, kalcam. Simdi karnim cikmaya baslayinca yine catlak olur sanirim, bu yaglar kremler gercekten onler mi sizce? daha onceki hamileliginde yine de onleyebilen oldu mu?

Kızlar selam, fetal DNA yaptıracak birkaç arkadaş vardı yaptırdınız mı veya sonuç aldınız mı acaba? Sonuçlarınız çıktıysa kaç günde çıktı? Benden 9'da kan aldılar max 10 iş günü ama 5.gunden itibaren çıkıyor genelde dediler stres bastı biraz. Hepimiz güzel haberler alırız umarım

aaa süpermiş yakında çıkacak o zaman. Nereye yaptırdın canım ve ne kadara yaptırdın? Cinsiyeti de söyleyecek mi doktorun ?

Ayy hadi hayırlısı canm çok heyecanlı :)) ben yaptıracağım. Şuan 8+2'yim 11.haftada yapalım dedi doktorum. Enson 7+0'da gitmiştim bu hafta 8+6'da bir kontrolüm daha var sonraki kontrolde de kan veririz artık.

Buarada kızlar akıntıları olanları, enfeksiyondan şüphelenenleri okudum. Ben çok sık vajinal enfeksiyon yaşarım hep fitille geçer. Hamileliği öğrendiğimden beri de kokulu beyaz akıntım var. Geçen doktora sordum fitil kullanamazsın ama sirkeli su yapıp içini dışını sık sık güzelce yıkayabilirsin dedi. Gerçekten de bir iki kez yaptım ve koku akıntı tamamen kayboldu. Aklınızda olsun, fikir olsun.

aaa süpermiş yakında çıkacak o zaman. Nereye yaptırdın canım ve ne kadara yaptırdın? Cinsiyeti de söyleyecek mi doktorun ?
Ben Ankara Genoks'ta yaptıracağım. Doktorumun anlaşmalı olduğu bir laboratuar 3800'e yapacaklar. Cinsiyeti de doktoruma söyleyecekler doktorum da bize söyleyecek :)

ici derken? saglikli mi ki oyle yapinca? bisey filan olmaz demi

Ben Ankara Genoks'ta yaptıracağım. Doktorumun anlaşmalı olduğu bir laboratuar 3800'e yapacaklar. Cinsiyeti de doktoruma söyleyecekler doktorum da bize söyleyecek :)
iyiymiş :) ya ben de istiyorum aslında ama 3800 bana çok geliyor şu an. Allah korusun ikili testte risk vs çıkarsa, ense kalınlığı fazla olursa o zaman yaptırırım diyorum artık

suyu avucuma döküp parmağımla fitil yerleştirir gibi yıkıyorum içini de. Zararlı olsa doktor önermedi zaten bence. Bir de sirke neden zarar versin ki her derde deva :)
benim de hep enfeksiyonum var. Elma sirkesini pamuğa döküp temizliyorum ve gerçekten azaltıyor. Ama iç kısmını temizleme olayı bana riskli geldi ben sadece dıştan yaparım

Evet canım cinsiyeti de söyleyecekler. Daha doğrusu zarfa yazacak doktorumuz haftaya cumartesi için parti planladık. Çok heyecanlıyım. Sonuçlar temiz gelir umarım. Genox'a yaptırdım ben 4500 TL İstanbul olduğu için böyle sanırım, Ankara'daki laboratuvara gidiyor kan

iyiymiş :) ya ben de istiyorum aslında ama 3800 bana çok geliyor şu an. Allah korusun ikili testte risk vs çıkarsa, ense kalınlığı fazla olursa o zaman yaptırırım diyorum artık
Bu ikili üçlü dörtlü testlerin toplam fiyatı ne kadar ediyor bilmiyorum ama 3 tane ayrı yaptıracağıma sadece fetal DNA yaptırmayı mantıklı buluyorum. Zaten ikili testlerin doğruluk oranları da çok düşük 60-70 bence yeterli değil insanı daha çok strese sokuyor gibi geliyor ama tabi olayin maddi boyutu da var canım imkanin yoksa dediğin şekilde risk bulunması durumunda yaptırman da yeterli olur zaten çoğu kişi öyle yapıyor.

Ayy hadi hayırlısı canm çok heyecanlı :)) ben yaptıracağım. Şuan 8+2'yim 11.haftada yapalım dedi doktorum. Enson 7+0'da gitmiştim bu hafta 8+6'da bir kontrolüm daha var sonraki kontrolde de kan veririz artık.
Sonuçlar kaç günde çıkıyor ben sana bilgi veririm canım benimki açıklanınca. Ben bugün 10+5im. Aslında bir hafta önce yapılacakti ama dediğin gibi 11.hafta içerisinde yapılması daha uygunmuş o yüzden bugün yaptırdım. Napalim biraz bekleyeceğiz artık

inşallah tertemiz olur canım sonuç :) ayy haftaya cumartesiye çok az kalmış, bize de yazarsın. Ben de çok merak ediyorum bizimkini

inşallah tertemiz olur canım sonuç :) ayy haftaya cumartesiye çok az kalmış, bize de yazarsın. Ben de çok merak ediyorum bizimkini
Sağol canım en kısa zamanda siz de öğrenirsiniz inşallah. En çok sonuçları merak ediyorum ama sonrasında eğer erken çıkarsa zarfı açmadan nasıl duracağım diye de merak ediyorum. Mecbur duracağım da zor olacak gün geçmeyecek

evet açmadan beklemek de çok zor olmalı :) Ben dayanamam ya öğrenirim kendim. İlk hamileliğimde de oğlumu öğrenip eşime uçan balonlarla sürpriz yapmıştım

Güneş kremi sürmeden çıkma dışarı. Yine de olabiliyor ama risk azalsın.
Çatlak benim kilo alıp vermemle oluyordu. Hamileliklerimde baya kullandım aklıma geldikçe mesela pahalı aldığımı akşam ucuz bir yağ sabah fln. Duşta vücut kremi de kullanmıştım. Hiç olmadı çatlağım. Doğumdan sonra sürmedim iki yanımda oldu birer tane.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…