2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kizlar catlaklar konusunda ben bir sey dicem. Ben evlendikten sonra psikoyatri ilaçları ictim oda istah aci surekli yedim ve hizla kilo aldim. Kilo aldigim icinde her yerim yirtildi. Gpguslerim bacaklarim belim kollarim. Hep yirtik oldu. Bende göbek normalde de hep vardi zayifken bile hep gobegim vardi. Hala da var ama gecen gun bi gordumki karnimda yirtilmaya baslamis. İki yirtik gordum. Oda yirtilmaya basliyo. Benim kadnim erken buyuyecek gibi cok buyuyecek gibi. Ama catlaklar konusunda hicbirsey yapmıyorum saldim artık çünkü kendimi
Canım şurada benim kadar kilo alıp veren olmamıştır herhalde totalde tüm diyetlerimle 100 kilo vermiş bir insanım😅 ve karında göğüslerde çatlak bir dolu ama yine de hamilelikte daha da artmasın diye kullanacağım hiç salma kendini gencecik bir kadınsın daha kendin için bebeğin için toparlan🥰
Kist değil canısı
Kuzum aşılama ile hamile kaldık biz
İğnelere yumurtalıklarımız aşırı tepki verdi ohss diye geçiyor bu hastalığın adı
pcos var bende sebep o denildi 40 dan fazla yumurta gelişti 🤭
beta hcg değeri tetikliyor bu hastalığı değer yükseldikçe durum ağırlaştı epey hastaneye yattım karnım kocaman oldu 🤭
Şimdi şimdi toparlıyoruz işte
Çok geçmiş olsun canım farklı bir durummuş ilk defa duydum😔gerçekten evlatlarımız için her türlü zorluğa katlanıyoruz göğüs geriyoruz kıymetimizi de bilirler inşallah🤭

Kızlar zordayım. Alerjiden kaç haftadır tıkalıyım şimdi de gözlerim kaşınıyordu şişti. Dün gece öksürük sonrasında boğazım şişti zor nefes aldım. Hamilelikte kullanılır mı alerji ilacı dra da gidemedim ameliyatı varmış. Böyle dert köşesi gibi oldu ama inşaallah rahat günlerimizde tekmeleri ultrason resimlerini bol bol koyup konuşuruz.
Canım çok geçmiş olsun. Saman nezlesi beni de çok zorluyor. Maalesef kullandığımız ilaçları hamilelikte kullanamıyoruz. Ben bu süreçte bol bol tuzlu su ile gargara yaptım boğaz için. Maske kullandım toz ve polenle daha az temasta bulunmak için. Bol bol burnumu elimi yüzümü yıkadım özellikle burun nemli kalsın diye. Bir de bol bol su içmek gerekiyor. Geceleri mahvoluyordum onu da yüksek dik yastık kullanımı ile çözmeye çalıştım. İlaçsız nasıl geçecek derken biraz hafifledi bunları yapınca. Umarım bir an önce rahatlarsın. 🙏🏻

Şu yazdıklarınızı okuyunca kendimi çok özel hissettim 🤣 iyi ki Türkiye 😍 Kimimiz kayıplar yaşadık, kimimiz yıllarca bekledik. Bu kadar heyecan, bu kadar korku, merak çok olağan bence.

Doktorlarımız ihtiyaçlarımız dışında ilaçlar vermiyorlar veya ihtiyaç olmadığı zaman kontrole çağırmıyorlar. Kahverengi lekelenmem olduğunda kontrole çağırmadı ekstra ilaç vermemişti mesela ama kanamam olduğunda çağırdı ve görmek istedi. Bu beni ancak mutlu eder 🤗

Ultrason cihazı zararlı bile olsa acaba kalbi atıyor mu stresi kadar zararlı olmaz bence. Rabbim bebeklerimizi korusun. Kusmalarımız kesildiğinde bile bir şey oldu diye korkuyoruz ya hu. Mazoşist miyiz 😂😂😂
Gercekten oyle iyiki turkiye ve turk doktorlarimiz sagolsun cok iyiler yaa bunu yurtdisinda yasamayan anlamaz cok belki ama bende hollandada dogup buyudum ve suan 8 yildir turkiyede yasiyorum, ve gercekten saglik konusunda ustumuze yok yani. Hamile kaldiginda beta hcg bile baktiramiyosun turkiyedeki gibi, veya arkadasin dedigi gibi ilk kontrol 10. Haftalardan sonra ve o arada ne olursa olur yanii, cok degisik sistemleri var yeterki ceplerinden para cikmasin. Ama adi avrupa iste 🙄

Canım çok geçmiş olsun. Saman nezlesi beni de çok zorluyor. Maalesef kullandığımız ilaçları hamilelikte kullanamıyoruz. Ben bu süreçte bol bol tuzlu su ile gargara yaptım boğaz için. Maske kullandım toz ve polenle daha az temasta bulunmak için. Bol bol burnumu elimi yüzümü yıkadım özellikle burun nemli kalsın diye. Bir de bol bol su içmek gerekiyor. Geceleri mahvoluyordum onu da yüksek dik yastık kullanımı ile çözmeye çalıştım. İlaçsız nasıl geçecek derken biraz hafifledi bunları yapınca. Umarım bir an önce rahatlarsın. 🙏🏻
Çok sağol canım yapacağım hepsini. Dra geldim ilaç vermiyormuş dayan dedi. Çok nefesin yıkanacak gibi olursa dahiliyeyr git dedi
Kızlar progestanım bitti reçetesiz alabiliyor muyum bilginiz var mı
Evet alınıyor

Ben drdan çıktım herşey normal çok şükür. 11+0 ama 10+1 görünüyor geçen de 5 gün geriydi geç döllenme. Ama Dr o önemli değil dedi. Kızlar bana da bir tahmin yapın bakalım kız mı erkek mi

Eklentiler

• IMG_20220514_110207.jpg
    IMG_20220514_110207.jpg
    86,2 KB · Görüntüleme: 73
Ben drdan çıktım herşey normal çok şükür. 11+0 ama 10+1 görünüyor geçen de 5 gün geriydi geç döllenme. Ama Dr o önemli değil dedi. Kızlar bana da bir tahmin yapın bakalım kız mı erkek mi
Ne güzel haberler maşallah😍Benim de 5 gün geri çıktı sonraki gidişimde de geri çıkarsa tarihi güncelleriz önemli değil dedi doktorum🥰Hiç anlamam canım ama içime kız doğdu🤭

Dr aslında önceden söylüyordu bu haftada en azından benziyor yüzde 70 fln diyordu. Şimdi hiç bakmadı bile. 27 sinde 2li test var üni de orda söylerler belki

Kızlar günaydın mutlu hafta sonları. İnşallah gününüz benimkinden iyi geçiyordur 🙏 Mide bulantım fazla diye doktor meypamid yazdı günde üç defa içebilirsin dedi. İlacı alıp geldiğimde eczacıların üstüne yapıştırdığı bilgilendirme kağıdında 5 günden fazla kullanmayınız yazıyor. Ne doktor ne de eczacı böyle bir şeyden bahsetmedi. İlacı da alışmamak için her gün içmiyorum ama midem çok fenaa 😓

Merhaba canım doktorun kullandığı cihazda fark eder karında mı bakıcak yoksa vajinal mi oda önemli
Benim 5+5 de kesesi gözükmüştü yolk sac bile gözükmedi ama etrafımda bu haftalarda kalp atışı duyanda var
Merhaba siz ne zaman görmüştünüz bebeği? Ben 6+1 de gittim yolk sac göründü sadecw doktorum erken dedi

Kızlar progestanı sağlık ocağı yazıyor mu? Yarısını devlet karşılasın diye hesap yapıyorum da kafamda şu anda

Kızlar günaydın mutlu hafta sonları. İnşallah gününüz benimkinden iyi geçiyordur 🙏 Mide bulantım fazla diye doktor meypamid yazdı günde üç defa içebilirsin dedi. İlacı alıp geldiğimde eczacıların üstüne yapıştırdığı bilgilendirme kağıdında 5 günden fazla kullanmayınız yazıyor. Ne doktor ne de eczacı böyle bir şeyden bahsetmedi. İlacı da alışmamak için her gün içmiyorum ama midem çok fenaa 😓
5 günden fazla kullanmayınız şu için. Başka nedenden dolayı mide bulanıyorsa ve 5 gün boyunca kullanmana rağmen hala geçmemişse başka bir sorun olabilir, doktora git demek oluyor. Endişelenme doktorun bilir ❤️

X