2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Soyle anlatayim eger ki asiri sikayetleriniz yoksa burdakiler icin lekelenmeler kirmizi dahi olsa ufak kanamalar onlar icin hic onemli degil,dis gebelik durumunda zaten bir sorun oldugunu siz ve etrafinizdakiler anlayabilir cok asiri agrili kusmali bir surec ,boyle durumda zaten doktor randevusuna gerek yok,direk acile gidersiniz ve size mudahale ederler.Benim ilk gebeligimin 10. Haftasinda bacaklarimdan ellerimi kesmisim gibi kanlar geldi ve acile gittim,hicbirsey yapilmadi o an acilde ,cunku kanama durmustu ve eve gonderildim,ertesi gune hemen randevum hazirlanmisti ultrasona ve kesemin sol alt kisminda kanama alani vardi,fitil olarak progesteron kullandim ve gecti.ta ki dogum donemime kadar.Demek istedigim evet tedbirli olmak,doktorla takipte olmak cok guzel ama yukaridaki arkadaslardan bir kacinin da dedigi gibi biraz daha hamileligin tadini cikarmak ve akisa birakmak lazim,bu benim naçizhane fikrim.Umarım hepimiz bu sefer sağlık ve sıhhatle yavrularımızı tam zamanında kucağımıza alırız 😇

Yurtdışında bizim burdan çok farklı canım siz o kadar ultrasona görmüyorsunuz fazla ultrasona girmek zaten iyi değil tabi ama 12. Haftada biraz geç ya insan meraktan çatlar😅
Valla biraz öyle oluyor,meraktan çatlıyorum.Bakalım 26 mayısta ilk ultrason randevum var ,inşallah herşey yolundadır ve burdan güzel haberleri veririm 🤲🏻

Kızlar merhaba uzun zamandır yazamadım inşallah herkes iyidir bebişler büyüyor göbüşler de büyüyor mu😁gerçi daha belirginleşmesine var ☺️ ben ilk gebeligimde 16 haftalıkken hissetmiştim ilk hareketi, sonra devamı da gelmişti yani gaz hareketiyle karıştırmadım çok barizdi.şimdi bir haftadır çok minik birşeyler hissediyorum ama çok erken diye emin de olamıyorum.böyle olan var mı başka

Kızlar merhaba uzun zamandır yazamadım inşallah herkes iyidir bebişler büyüyor göbüşler de büyüyor mu😁gerçi daha belirginleşmesine var ☺️ ben ilk gebeligimde 16 haftalıkken hissetmiştim ilk hareketi, sonra devamı da gelmişti yani gaz hareketiyle karıştırmadım çok barizdi.şimdi bir haftadır çok minik birşeyler hissediyorum ama çok erken diye emin de olamıyorum.böyle olan var mı başka
Yaa ben de 10. Haftadayım ama ilk ilerleyen gebeliğim henüz hissedemiyorum tabi çok merak uyandırdı ben de şuan 😊🙈

Şu yazdıklarınızı okuyunca kendimi çok özel hissettim 🤣 iyi ki Türkiye 😍 Kimimiz kayıplar yaşadık, kimimiz yıllarca bekledik. Bu kadar heyecan, bu kadar korku, merak çok olağan bence.

Doktorlarımız ihtiyaçlarımız dışında ilaçlar vermiyorlar veya ihtiyaç olmadığı zaman kontrole çağırmıyorlar. Kahverengi lekelenmem olduğunda kontrole çağırmadı ekstra ilaç vermemişti mesela ama kanamam olduğunda çağırdı ve görmek istedi. Bu beni ancak mutlu eder 🤗

Ultrason cihazı zararlı bile olsa acaba kalbi atıyor mu stresi kadar zararlı olmaz bence. Rabbim bebeklerimizi korusun. Kusmalarımız kesildiğinde bile bir şey oldu diye korkuyoruz ya hu. Mazoşist miyiz 😂😂😂

Ay ben daha yok göbeğim diyordum birazcık kendi göbeğim vardı çok da kilolu değilim ama kuzenimin nişanında 4 farklı kişi hamile misin diye sordu tabi ben daracık elbise giyince çıktı göbek. Demek ki biraz belli oluyor, kilo mu aldın demediler hamile misin dediler direkt şaşırdım. Aile dışında söylememiştik herkese yayıldı şimdi

Ben karnımda çok hafif bir hareketlenme hissediyorum arada bir şeyler oluyor belli ama bebeği hissetmek gibi değil henüz çok erken daha 11.haftada, 16da yine sen erken hissetmişsin canım ilk hamilelikte 20.haftada diyorlar ben pek yakında beklemiyorum açıkçası hissetmek de nasıl olur hiç bilmiyorum çok heyecanlı 🤗🤗

kizlaar merhaba nasıl gidiyo bebisler nasıl 🥰cinsiyetler öğrenildi mii🤩bizim daha net değil ya tahmin yapabilen varmıdır ki🤭

Eklentiler

• IMG_20220511_152054.jpg
    IMG_20220511_152054.jpg
    57,8 KB · Görüntüleme: 65
Günaydın kızlar, sabah sabah canım mercimekli köfte çekti kahvaltı niyetine onu yapıp yedim. Bir sarma olsa ne güzel olurdu 🙈 Domates de cok yıyorum tuzlayıp 😋 Kızımda da benzer olmuştu. Tekrar kızmı olacak bakalım 😀 Siz neleri sevmeye başladınız. Bu arada normalde de tatlıyla aram yoktur ondan tatlı cekmıyor pek canım
Ben şöyle soyleyeyim. Normalde eşkiyi falan cok severim bayilirim. Tatliyi falanda yerdim normal olarak. Ama hamile oldum olali tatliyi eskisi kadar yiyemiyorum canim istemiyo ama eşki seylerin abartisini cikartana kadar yiyorum. Zaten eşki delisiydim daha da çok eski yemeye basladimm

Kizlar catlaklar konusunda ben bir sey dicem. Ben evlendikten sonra psikoyatri ilaçları ictim oda istah aci surekli yedim ve hizla kilo aldim. Kilo aldigim icinde her yerim yirtildi. Gpguslerim bacaklarim belim kollarim. Hep yirtik oldu. Bende göbek normalde de hep vardi zayifken bile hep gobegim vardi. Hala da var ama gecen gun bi gordumki karnimda yirtilmaya baslamis. İki yirtik gordum. Oda yirtilmaya basliyo. Benim kadnim erken buyuyecek gibi cok buyuyecek gibi. Ama catlaklar konusunda hicbirsey yapmıyorum saldim artık çünkü kendimi

Kizlar catlaklar konusunda ben bir sey dicem. Ben evlendikten sonra psikoyatri ilaçları ictim oda istah aci surekli yedim ve hizla kilo aldim. Kilo aldigim icinde her yerim yirtildi. Gpguslerim bacaklarim belim kollarim. Hep yirtik oldu. Bende göbek normalde de hep vardi zayifken bile hep gobegim vardi. Hala da var ama gecen gun bi gordumki karnimda yirtilmaya baslamis. İki yirtik gordum. Oda yirtilmaya basliyo. Benim kadnim erken buyuyecek gibi cok buyuyecek gibi. Ama catlaklar konusunda hicbirsey yapmıyorum saldim artık çünkü kendimi
Niye salıyorsun ki benimde kilo alıp vermeden oluyordu. Hamilekte sabah akşam aklıma geldikçe kremlendim yağlandım olmadı. Sadece doğumdan sonra artık almam dedim verirken de oluyormuş yanlarında oldu. Çatlarım diye ümidi kesmiştim anne teyzem de çok çatlamış ama olmadı işte. Bence sende dene

Günaydın ultrason zararlı değil diye biliyorum inşallah bebeğime bişey olmaz ben çok sık girdim mecburiyetten lekenmem oldukça gittik bi doktora 😔

Kist değil canısı
Kuzum aşılama ile hamile kaldık biz
İğnelere yumurtalıklarımız aşırı tepki verdi ohss diye geçiyor bu hastalığın adı
pcos var bende sebep o denildi 40 dan fazla yumurta gelişti 🤭
beta hcg değeri tetikliyor bu hastalığı değer yükseldikçe durum ağırlaştı epey hastaneye yattım karnım kocaman oldu 🤭
Şimdi şimdi toparlıyoruz işte

Kizlar dün muayenede doktor sağ yumurtalığında çatlamamış bi tane yumurta var dedi. Nolacak o kiste mi dönüşüyor ben anlamadım🤔

Günaydın ultrason zararlı değil diye biliyorum inşallah bebeğime bişey olmaz ben çok sık girdim mecburiyetten lekenmem oldukça gittik bi doktora 😔
Benim doktorum zararlı değil stres daha zararlı demişti. İçin rahat olsun. Ama kalp atışı dinlemek bebeği huzursuz ediyor. Isı verildiği için bebek ısınıyormuş. O da onu huzursuz ediyormuş.

X