2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Randevu araları cok uzun beni de 3 hafta sonra çağırdı her hafta gelsem olur mu dedim. Olmuyormus

Canım alerjik astımı olan arkadaşım vardı hamileyken malesef kendi ilaçlarını doktoru kullandırmıyordu. Oda çok zorlandı bu süreçte. Çok geçmiş olsun üzüldüm

Eczaneye sordum hamilelikte kullanılan katagori var mı diye onu bile söylemedi. Ona göre dra yazdırırım dedim.
Risk almak istememiştir
Benim mevsimsel alerji oluyor ara ara ama gelip bir süre kalıp gidiyor grip gibi. Seninki sanırım çok ağır geçiyor. Allah yardımcın olsun

Kızlar grupta şöyle bir algı oluştu gibi geldi bana, herkes sık sık doktor kontrolüne gidiyor ben niye gitmiyorum, herkes ya düşük önleyici, ya kan sulandırıcı en basiti şu vitamini yiyor ben niye almıyorum, doktorum çok mu ilgisiz diye düşünüyorsunuz sanırım

Kızlar bu durumu yaşayan gruptaki 10 kişiden abartmadan söylüyorum 8imiz de önceden ya kaybımız olmuş yada riskli gebelik yaşıyoruz, benim de sağlıklı bir gebeliğim var doktorum özel olmasına rağmen neredeyse ayda 1 gelmemi istiyordu, herşey yolunda ise sürekli o cihazlara girmenin ne kadar sakıncalı oldugunu hepimiz farkındayız, yakın zamanda ablam gebelik yaşadı inanın toplamda 6 defa doktora girmemiştir, keşke herşey yolunda olsa da bizde öyle az gidebilsek
Demem o ki herşey yolunda olan güzel anne adayları hamileliğin keyfini yaşayın, kötü düşüncelerden uzak durun, doktorunuza güvenin zaten anormal bir durum olunca vücudumuz bir şekilde uyarı veriyor

Evet çok doğru yazdın misal ben hiç pregosteron kullanmadım doktor vermedi hemen niye vermedi vs diye sorarsin ama sağlıksız vs gebelik zaten ne kadar kullan pregosteron vs sorun olur tevekkül edip beklemek lazım doktora sürekli gitmekte çözüm değil daha önce olumsuz gebelik geçirmek yeni hamilelikte kaygılı hamileliğe sebep oluyor ama kendimizi rahatlama vs yapmamız lazım hamileligimizi sevinmeden sürekli endişe hali hamilelik zehir oluyor tadını çıkarıp tevekkül edip ilerlemek lazım

Haklısın canım inşallah evlatlarımız çok çok sağlıklı olsun da hiç gitmemize bile gerek kalmasın

Çok haklısın canım benim de kaybım var ama ileri haftada olmuştu ilk 3 ayı rahat geçiriyorum ama mesela bir ara akıntım olmuştu kahverengi başka akıntısı olan arkadaşlara progestan başlayınca doktorları benimki doğal bir durum deyip başlamayınca tedirgin olmuştum sonra zaten kesildi şu an güzel gidiyor 3 hafta sonra çağırdı inşallah sıkıntısız sorunsuz geçsin hepimizin hamilelikleri stresten uzak durmak dediğin gibi keyfini çıkarmak gerekiyor

Okurken ben bu dunyada hamile degilmiyim diye geciriyorum cogu zaman ,ben 10+1’im bgn daha ne kese gordum,ne kalp atisi duydum,ne doktor gordum,gecen hafta ebeye 4 tup kan ve idrar ornegi verdim.Birde benim ki riskli gebelik,londradayim bu arada.burada 12. Haftadan once ultrason yok

Aaaa bende hic degisiklik yok yaa bendemi tuhaflik var acabaa hafif gobusum cikiyo sadeceee ama kotlarim filan hala oluyor

En iyisini yapıyorlar aslında benide bu ayın sonunda yeniden cagirdi ama gitmiycem Haziran'da gidicem.. en son hareketini görmek için ultrason cihazını hızlıca oynatinca nasıl rahatsız oluyordu bizim hosumuza gidiyor o an hareketini görüyoruz ama belkide iyi bişey yapmıyoruz bilmiyorum düşününce erteleme kararı aldım sürekli gitmeyi düşünmüyorum bı sorun olusmadikca...

12. Haftaya kadar ultrason olmaması da iyi bi şey değil bana göre dış gebelik olup olmadığı nasıl anlaşılıyor? Sürekli doktora gitmek evet tabi doğru olmayabilir ama ara ara da gitmek gerektiğine inanıyorum teknolojik imkanlar varken önlenebilecek durumları önlemek adına kullanmak faydalı. Elbet herkes rahat olsun ama daha sonradan keşke dememek için bi tık kontrollü olmak gerek diye düşünüyorum tabi ki herkesin gebelik serüveni farklı. Kişiliği de farklı o yüzden kimisinin heyecanlı olması kimisinin sakin bi süreç yaşaması normal yani bence. Kimseden aynı tepkilerin verilmesi beklenemez.

Yurtdışında bizim burdan çok farklı canım siz o kadar ultrasona görmüyorsunuz fazla ultrasona girmek zaten iyi değil tabi ama 12. Haftada biraz geç ya insan meraktan çatlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…