2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Canım peki cevizle fındığı nasıl veriyorsun
Bizde hiç diş de yok henüz
Bende vermek istiyorum ama nasıl versem bilemedim

Ben buzdolabı poşetine koyup çekiçle eziyorum mis gibi ufalanıyor 😃 yoğurda katıyorum ben genelde
Ben de poşet arasına koyup kavanozla eziyorum😄😄😄
Benim oğlum da 10 kiloyu biraz geçti. Resmen gülle, yerden kaldırırken halterci gibi hissediyorum kendimi.
Ayrıca bazı günler o kadar çok mızırdanıyor ki mental olarak yoruluyorum. Memnuniyetsiz bir bebem var, oyuncağı biraz uzağa gitsin hemen ağlıyor.

8.ay kilolari nasil kızlar bebelerin
1,5 aydır 10 kilo 😬kılosu iyi ama alımı durdu o bıra strese sokuyor beni.
Benimki basıyordu parmak ucuna şimdi ayağını yere değmeden hemen çekip yukardan topluyor bağdaş gibi.niye böyle oldu bilmiyorum.halıya bastırırdık Adım atmayı da biliyordu.şimdi halıları yıkatmaya verdim yer boş ondan mı basmıyor bilmiyorum.arkadaşımın oğlumla yaşıt kızı var 7 aylıkken damacanadaki tutunur kendi kalkardı şok olmuştum görünce oğlum 13 aylık yürüdü tembel derdim.kızım 13 aylıkken yürürse şükredicem 😂😂
Hahaha her bebek farklı işte. Benım buda bıra tembel
Benimki 1.5 aydır 7.800 anne sütü alıyor ayrıca yiyor ek gıdayı da ama anlamadım almıyor kilo .ama coook hareketli masallah emekliyor birde hiç durmuyor ondan mı ki☹️
Benım oğlum da 1,5 aydır almıyor. 10 kılo şuan. Büyük oğlum da 6 aylık kılosuyla 1 yasına kadar gelmiş aylarca hıc kılo almamıştı. Sanırım bu da öyle olacak 🥺

Artık bebeler az kilo alacak hatta verebilirlermiş bile. Bundan sonra eski alım hızında olmayacakmış. Bizim ki istisnasız her ay 1 kilo alırken son ay sadece 300 gr aldı.
Aslan zaten ayri bir idol tosunum benim maşallah 🧿🩵biz daha 9.5 kg😟
Kollar felç, sırt tutuk benim🤣 hoppalayı çok seviyor kollarım kas yaptı. Babası bile benim kadar yukarıda tutamıyor hehe😁

Selizay Selizay düzenli olarak veriyormuş.

Her gün bir ceviz veriyorum havanda döverek yediği bir şeye karıştırıyorum
Teşekkür ediyorum kızlar
Bende bugünden itibaren vermeye çalışacağım
Boğazına takılır diye korkuyodum sert diye
Ama hepiniz veriyormuşsunuz bana bi cesret geldi🙈
Birkaç gündür baya var. Konuşmayacak sandım hiç 😂 babababa mamamama diyor
Bizimki daha başlamadı
Sadece ağlayacağı zaman annnee diyo okadar🫠
Cam rendede rendeleyebilirsin ya da hani minik sarımsak rendeleri oluyor ya ,onun nokta nokta tırtıklı kısmı var ,ben orda rendeliyorum .un ufak oluyor . En sevdiği şeyin içerisine karıştır . Benim ki sade yoğurda bayılıyor , hergun yogurduna 1 ceviz rendeliyorum. Tadını da değiştirmiyor hiç yogurdun .hepsi bitiyor

Ben buzdolabı poşetine koyup çekiçle eziyorum mis gibi ufalanıyor 😃 yoğurda katıyorum ben genelde

Hala tam basamıypr canım. Bazen basar gibi oluyor ama hemen gerı parmak ucuna yükseliyor. Adımlama refleksı ıse hıc yok
Bizde parmak ucunda basıyor bazen
Doktor normal dedi
Zaten parmak ucunda basarak keşfedip alışırlarmış
İçim rahatladı
Hoppalaya koyabilirsin 10 dk günlük dedi

Cam rendede un ufak oluyor taze rendelenmis oluyor. 1 ceviz rendele kahvaltıda pekmez veya tahine karistir

Ben de poşet arasına koyup kavanozla eziyorum😄😄😄
Benim oğlum da 10 kiloyu biraz geçti. Resmen gülle, yerden kaldırırken halterci gibi hissediyorum kendimi.
Ayrıca bazı günler o kadar çok mızırdanıyor ki mental olarak yoruluyorum. Memnuniyetsiz bir bebem var, oyuncağı biraz uzağa gitsin hemen ağlıyor.
Muhtemelen bizim bebeklerin genel huyu bu
🙈

Kızlar merhaba ek gıdayla alakalı mesajları okudum da.
Geneli bebeklerin ek gıdaya sıcak bakmıyor. Benim oğlanda tam tersi. Benim yediklerime ortak olacak nerdeyse 😅
Yani şöyle iştahsız bir bebek değil ve şu ana kadar maşallah hiçbir gıdayı reddetmedi yemek yemeyi seviyor. Çiğniyor damaklarıyla, şehriye vs yutabiliyor.
Ek gıda doymak icin değil deniliyor ama bizimki bence doyuyor yani tabi anne sütü de bol bol alıyor ondan kısma yapmadık.
Sabah normal kahvaltı ediyor yumurta peynir bazen yulaf karışımı.
Öğlen bir çorba. 1-2 saat sonra ara öğün meyve veya yoğurt. Akşam bizimle oturuyor sofraya köfteli kıymalı veya haşlanmış etli sebzeli bir şeyler yiyor. Uyumadan 1 saat önce yine meyve veya yoğurt. Bu şekilde yiyor. Ama fazla porsiyonlar değil. Çoğunlukla 200 ml kavanozu aşmayacak miktarda. Ara ara kendi yemeklerimizden tattırıyoruz.
Bazen anne sütü daha cok almalı falan gibi tavsiyeleri okuyunca acaba yanlış mı yapıyorum diyorum. Ama yani çocuk hazır yiyorken vereyim tatsın yemekleri meyveleri diye düşünüyorum.

Geneli bebeklerin ek gıdaya sıcak bakmıyor. Benim oğlanda tam tersi. Benim yediklerime ortak olacak nerdeyse 😅
Yani şöyle iştahsız bir bebek değil ve şu ana kadar maşallah hiçbir gıdayı reddetmedi yemek yemeyi seviyor. Çiğniyor damaklarıyla, şehriye vs yutabiliyor.
Ek gıda doymak icin değil deniliyor ama bizimki bence doyuyor yani tabi anne sütü de bol bol alıyor ondan kısma yapmadık.
Öğlen bir çorba. 1-2 saat sonra ara öğün meyve veya yoğurt. Akşam bizimle oturuyor sofraya köfteli kıymalı veya haşlanmış etli sebzeli bir şeyler yiyor. Uyumadan 1 saat önce yine meyve veya yoğurt. Bu şekilde yiyor. Ama fazla porsiyonlar değil. Çoğunlukla 200 ml kavanozu aşmayacak miktarda. Ara ara kendi yemeklerimizden tattırıyoruz.
Bazen anne sütü daha cok almalı falan gibi tavsiyeleri okuyunca acaba yanlış mı yapıyorum diyorum. Ama yani çocuk hazır yiyorken vereyim tatsın yemekleri meyveleri diye düşünüyorum.
Poponu kasi bacim nazar olmasin bebisin🧿🩵🤣bizimkiler genelde ek gida terörü yasatan cinsten🤣

Arkadaslar bebislere ek gidayi nekadar veriyorsunuz biz sabah 8bucuk gibi yumurta sarisi beyaz peynir bebe biskuvisi cok az zeytin ezmesi pekmez ceviz le kahvaltimizi yapiyoruz öglen 2gibi meyve muhallebi sütlac tarzi ara ögun aksamda 6bucuk gibi corba yada sebze yemegi yiyoruz

Birde kac numara bez kullaniyorsunuz arkadaslar benim.oglum grubun en zayiflarindan 4 numara kullaniyoruz birde 4 plus varmis galiba o nasil kullanan var mi

Ben daha hic et yada köfte vermedim nasil veriyorsunuz minik minik keserek mi

Ben daha hic et yada köfte vermedim nasil veriyorsunuz minik minik keserek mi
Ya ben de vermedim henuz. Benim verdiklerim hala cok standart ama degistirmem gerek sanirim. 7 ay iki gunluk olduk. Sizce tarhana corbasi, et ya da ilik sularinin vakti geldi mi?
Bir de uzum karpuz veriyo musunuz ya da hangi yaz meyvelerinden veriyosunuz? Meyve filelerine koymustum dun uzum karpuz karisik cok sevdi acaba yine versem mi?

Ya ben de vermedim henuz. Benim verdiklerim hala cok standart ama degistirmem gerek sanirim. 7 ay iki gunluk olduk. Sizce tarhana corbasi, et ya da ilik sularinin vakti geldi mi?
Bir de uzum karpuz veriyo musunuz ya da hangi yaz meyvelerinden veriyosunuz? Meyve filelerine koymustum dun uzum karpuz karisik cok sevdi acaba yine versem mi?
Benim oglum 8gun sonra 9 aylik olcak kiyma kucuk kucuk didiklenmis tavuk ilik suyu tavuk suyu koyuyorum yemeklerine birazdanda tavuklu tarhana yaptim onu yedirecegim mesela
Ben uzum vermedim hic karpuzda bir kez verdim genzine kacti korktum bidah vermedim genellikle seftali nektar muz armut elma veriyorum

bizde sabah bazen menemen veriyorum.bazen yiyor bazen yemiyor sıkılıyor.diğer gün beyaz peyniri anne sütünde eziyorum ya da labne veriyorum ikisini de seviyor.bazen bebe bisküvisi var hipp organik onu anne sütünde ezip yanına veriyorum.öğlen çorba ya da et veya sebze yemeği hangisi varsa birini öğlen birini akşam veriyorum.mesela sulu köfte yapıyorum suyunda çatalla ezip yediriyorum yiyor.sebze varsa rendeleyip öyle pişiriyorum.aralarda da filesine meyve koyuyorum.bizimki yoğurt sevmiyor ben de yoğurdu nasıl yediririm diye deniyorum.bi gün hurma haşlayıp hurmayla tatlandırdım.bir gün pekmez koydum içine öyle yedirdim bazen ayran olarak veriyorum bazen yayla çorbası.ekmek bandım mesela yemeklerin suyuna sevmedi.en çok şehriye çorbası seviyor birde kabak yemeyi.et suyu varsa evde et suyu koyuyorum çorbalarına.herşeyi deniyorum doktor serbest bıraktı.tabi aralarda süt veriyorum süt yoksa mama veriyorum.çünkü ek gıdayı çok severek yemiyor genelde.ilk başlarda ne versem yiyordu bende çok sevinmiştim sonra bıktı hemen.sürekli değişik yeni şeyler istiyor bende ne yapacağımı şaşırdım

X