2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Benim bebiş de bazen ayağını topluyor bazen ucunu değiyor falan tam basmıyor yani.desteksiz de devriliyor hala daha doğrusu kendini geri atıyor yoruluyor.doktor 10. Aya kadar desteksiz oturması ve basması lazım dedi bakalım 10.ayda görücez ne olacak.birde kızamığı sordum.salgın olarak yayılmaya başladığı için öneriyor.zaten 12. Ayda yapılıyor aşı normalde bu ek aşı olarak isteğe bağlıymış.ama ben tedirgin oluyorum baya sıkıntılı bi hastalıkmış ve yayılıyormuş.oğlum da okula gittiği için evham ediyorum.doktor da yaptıralım 9. Ayda ek aşıyı dedi.ben yaptıracağım.zaten en çok 9-12 aylık aralıktaki bebeklerde görülüyormuş aşısız olduklarından.o da beni tedirgin etti

Benim bebiş de bazen ayağını topluyor bazen ucunu değiyor falan tam basmıyor yani.desteksiz de devriliyor hala daha doğrusu kendini geri atıyor yoruluyor.doktor 10. Aya kadar desteksiz oturması ve basması lazım dedi bakalım 10.ayda görücez ne olacak.birde kızamığı sordum.salgın olarak yayılmaya başladığı için öneriyor.zaten 12. Ayda yapılıyor aşı normalde bu ek aşı olarak isteğe bağlıymış.ama ben tedirgin oluyorum baya sıkıntılı bi hastalıkmış ve yayılıyormuş.oğlum da okula gittiği için evham ediyorum.doktor da yaptıralım 9. Ayda ek aşıyı dedi.ben yaptıracağım.zaten en çok 9-12 aylık aralıktaki bebeklerde görülüyormuş aşısız olduklarından.o da beni tedirgin etti
Canım bize de kızamık aşısı hakkında aynı şeyleri söylemişti doktorumuz
Sanırım ben de yaptıracağım
Aşı konusunda kafam çok karışıyor okuduklarımdan etraftakilerden ama bebeğim olunca konu asla riske at ak istemiyorum
Basma ve desteksiz oturma konusunda da bu haftasonu randevumuz var soracağım bakalım
Bizde babıldama da başlamadı
Yani anne baba dede hiç hecemiz yok daha
Onu da soracağım
İnsan herşeyi kafasına takıyor
Bir de etraftan yorumlar beni çok etkiliyor malesef

Canım bize de kızamık aşısı hakkında aynı şeyleri söylemişti doktorumuz
Sanırım ben de yaptıracağım
Aşı konusunda kafam çok karışıyor okuduklarımdan etraftakilerden ama bebeğim olunca konu asla riske at ak istemiyorum
Basma ve desteksiz oturma konusunda da bu haftasonu randevumuz var soracağım bakalım
Bizde babıldama da başlamadı
Yani anne baba dede hiç hecemiz yok daha
Onu da soracağım
İnsan herşeyi kafasına takıyor
Bir de etraftan yorumlar beni çok etkiliyor malesef
Evet haklısın.bende oğlumla kıyaslıyorum oğlum 6 aylık desteksiz otururdu mesela.niye böyle diye kafama takıyorum.oğlum 13 aylıkken yürümüştü bu gidişle kızım 15 ayda zor yürür bu tembellikle.birde kızlar erkeklerden daha erken gelişir derler 😂

Evet haklısın.bende oğlumla kıyaslıyorum oğlum 6 aylık desteksiz otururdu mesela.niye böyle diye kafama takıyorum.oğlum 13 aylıkken yürümüştü bu gidişle kızım 15 ayda zor yürür bu tembellikle.birde kızlar erkeklerden daha erken gelişir derler 😂
İşte her çocuğun mizacı farklı bence de
Ben 9 aylık yürüyormuşum sıralıyormuşum çoktan , ama eşim geç yürümüş ona çekmiş diye avutuyorum kendimi🙈
Sizde babıldama varmı?

Arkadaslar merhaba uzun zamandir girememistim bir soruyla geldim bebislere yumurta beyazi verdiniz mi oglum omleti cok sevdi ama doktorumuz 1 yasi bekle diyor beyazi icin

Bizim de bugün 8. Ay kontrolümüz vardı.kızım yine aynı standartta ilerliyor ortalamanın bi tık altında gelişimi.doğduğundan beri de öyle.o yüzden doktor normal olarak değerlendiriyor bir düşüş olmadığı için.ek gıda olarak bal, ıspanak ve inek sütü haricinde herşeyi verebilirsiniz dedi.artık çatalla ezmek yok ufak parçalar halinde verin yutmayı öğrensin dedi.tedirgin oluyorum tabi çatalla bile verdiğimde bi öğürme yaşıyoruz.normal aile sofrasına oturabilir az tuzlu kendinize yaptığınız yemeklerden verebilirsiniz, ekmek verebilirsiniz, toz kuruyemiş verebilirsiniz dedi.yarın menemen deneyeceğim bakalım sevecek mi.doktorlar böyle diyince insan sanıyorki ne versek yiyecek.nerdeeeee 😂😂😂
Yumurta beyazida verdiniz mi

Benim oglum 8bucuk aylik oldu ek gidayi cok sevdi hatta fazla sevdi sanki hic doymuyor surekli yemek istiyor bende fazla gelir diye vermek istemiyorum emmeyi azaltti sanki ona cok üzuluyorum😔oturmayi hic sevmiyor desteksiz biraz oturuyor hemen yana devriliyor zaten oturmayi reddediyor ayaklariyla direniyor mama sandalyesine dahi oturmuyor surekli olarak yürumek istiyor ellerinden tutup yürutuyorum yurutecide kabul etmedi belim tarifsiz agriyor😪
Bizdede henuz heceleme yok sadece anlamsiz sesler cikariyor bu aralar ce e oynamayi ögrendi perdeyle yuzunu kapatip aciyor 😀

Benim oglum 8bucuk aylik oldu ek gidayi cok sevdi hatta fazla sevdi sanki hic doymuyor surekli yemek istiyor bende fazla gelir diye vermek istemiyorum emmeyi azaltti sanki ona cok üzuluyorum😔oturmayi hic sevmiyor desteksiz biraz oturuyor hemen yana devriliyor zaten oturmayi reddediyor ayaklariyla direniyor mama sandalyesine dahi oturmuyor surekli olarak yürumek istiyor ellerinden tutup yürutuyorum yurutecide kabul etmedi belim tarifsiz agriyor😪
Bizdede henuz heceleme yok sadece anlamsiz sesler cikariyor bu aralar ce e oynamayi ögrendi perdeyle yuzunu kapatip aciyor 😀
Bu bebişler resmen canları ne isterse öyle davranıyorlar 🙈bazısı oturmak istemez bazısı dönmek istemez😃
Bakalım işte böyle böyle büyüyorlar😍çok özleyeceğiz bu günlerini bence

kızlar bebişlerine ceviz veren varmı?
Takip ettiğim bir anne robottan iyce çekip muhallebilerinin içine koyuyor kahvaltısına ekliyor
Sizler denedinizmi
Aslında çok faydalı verilebilir bu şekilde diye düşündüm

kızlar bebişlerine ceviz veren varmı?
Takip ettiğim bir anne robottan iyce çekip muhallebilerinin içine koyuyor kahvaltısına ekliyor
Sizler denedinizmi
Aslında çok faydalı verilebilir bu şekilde diye düşündüm
Ben ceviz verdim hatta bugün fındık da verdim. Ama yumurta beyazı için doktor çok fazla protein içeriyor, ağır gelir demişti. O yüzden şimdilik sarısını veriyorum sadece.

Arkadaslar bebislerin uykulari ne durumda biz ayakta sallanarak uyuyorduk ordan kucaga ordanda yatakta yanina uzanarak uyumaya gectik ama cok uzun suruyor uykuya dalmasi özellikle geceleri uyaninca tekrar dalamiyor bir türlu

Hiç merak etme kasım-aralık bebekleri:
1. Sinirli
2. İşleri hemen olsun istiyorlar
3.inatlar
4.tembeller
Ve en önemlisi
5. Uyku bozuklukları var.

X