2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Cok gecmis olsun, bayramdan önce çok şiddetli diş ağrım başlamıştı canım doktora gitmek zorunda kaldım ben de bütün gece zonklayip ağrıdı sabaha hemen gittim 2 kanal tedavisi 1 dolgu yaptırdım doktora da sürekli emziriyorum sorun olur mu, diye sordum olmayacağını söyledi sadece kanal tedavisi olan dislerimden birinde apse varmış ona antibiyotik kullandım onu kullanırken önce emzir sonra ilacı iç sonra 3-4 saat ardından emzir dedi ona dikkat ettim. Kanal ve dolgu sonrası sağıp dökmedim.
Evet canım ya uzman çocuk doktoru hatta emin olmak için kan tahlili aldı akciğer rontgeni çekti filan çocuk sukur cigerde bişey yok ama hırıltı ve boğaz kizarikligi ilerlerse ciğere inebilir dedi
Cok gecmis olsun canım bizim de 3 buçuk aylıkken üşütüp üst solunum yolu enfeksiyonu olmuştu ciğere yeni inmişti hiriltili solunum, balgam vardi burnu sürekli tıkanıyordu bebeğimin doktor antibiyotik tedavisi başladı kilo alımında herhangi bir sorun olmadı antibiyotiği 3 gün kullandık cigerlerdeki hırıltı geçmişti.

Çok geçmiş olsun size de bir daha olmasın inşallah canım

Evet canım ya uzman çocuk doktoru hatta emin olmak için kan tahlili aldı akciğer rontgeni çekti filan çocuk sukur cigerde bişey yok ama hırıltı ve boğaz kizarikligi ilerlerse ciğere inebilir dedi
Çok geçmiş olsun. biz 28 günlükken yoğun bakımda yattık. o zaman dr 3-5 aylık olsa çok daha kolay atlatırdı demişti. ayrıca tedavi sonunda kilo almamış (doğduğu kilo ile aynı kilodaydı 40 günlüktü) ama dr kilo şu anda önemli değil demişti. öncelik iyileşme sonra zaten telafi ediyor. hastaneden çıkınca gerçekten de öyle bir büyüttü ki kendisini. o yüzden kilosuna takılmayın. bebeklerimiz çok güçlü önce iyileşsin inşallah

Çok teşekkürler size de çok geçmiş olsun bir daha yaşamasın böyle bişey yavrucak

Ben pijama giydirmedim daha hiç giyinmeyi hic sevmiyor dahada sinirlenir eminim uyku öncesi ayni rutini günduz uykularindada yapiyor musunuz bende uyumadan kitabimiz var ona bakiyoruz biraz sonra altini degistirip emziriyorum salliyorum benimkide 30dk sonra uyaniyor genelde bazen tekrar emzirmeden uykuya geri dönmuyor bazen geceleride her uyanista kendini tekrar sallattiriyor iyice alisti birakamiycaz diye korkiyorum

Şahane. Rutin ler gerçekten işe yarıyor zamanla alışacaklar inşallah.

Aynen işte bizimki soyunup giyinmeyi, özellikle alt açmayı çok sevdiği için ben yapıyorum. Gündüz bir uyku rutinim yok ama sanırım olması gerekiyor.ama zaten en kotu ihtimal iki saatte bir uyutuyorum çocuğu sürekli soy,giydir pek olur gibi değil ona benimki de dayanmaz bence Karnının tok olduğundan eminsen emzirme meme en zor destekmiş. saklarken ağlarsa kucağına al sakinleştir, öp kokla tekrar ayağına al bence o şekilde daha kolay ilerliyor.Her şeyi yoluna soktum, analığı becerdim derken şu dördüncü ay atağı geldi. Ayın 17'sinden beri gündüz uykuları berbat. Alarm kurmuş gibi yarım saat, kırk beş dakika sonra uyanıyor. Hemen aynı şekilde uyutmaya çalışmak gerekiyor öyle olunca ama bizimki genellikle cin gibi uykusu hemen açılıyor. Önceden gece uyanırdı emzirip hemen yatağına koyardım uyurdu, şimdi gecenin bir yarısı emzirip tekrar uyutmaya çalışıyorum. Kucağımda uyuyor yatağına koyuyorum beş dakika sonra uyanıyor küfür eder gibi o zaman emzirmiuorum hemen ayağıma alıyorum Beyaz gürültü eşliğinde sallıyorum. Bir ara gece bir bir buçuk saat onu uyutmaya çalıştığımı bilirim, onu uyutuyordum ama bu kez de ben uykumdan oluyordum. Ayyyyy çok zor
Şahane. Rutin ler gerçekten işe yarıyor zamanla alışacaklar inşallah.
Teşekkür ederim canım inşallah. Biz de biraz nefes almış oluruz böylece

Canım bu arada ben şimdilik pijama kullanıyorum uyku tulumu varsa şahane olur. İnşallah önümüzdeki kış ben de uyku tulumu giydirmeye başlayacağım

Arkadaşlar bebeğimin bezi sadece çiş olduğunda kokuyor buna enfeksiyon belirtisi diyebilir miyiz,? Sizlerin sadece çiş olduğunda hiç koku olmuyor mu? Bez Molfix ve babyturco

Arkadaşlar bebeğimin bezi sadece çiş olduğunda kokuyor buna enfeksiyon belirtisi diyebilir miyiz,? Sizlerin sadece çiş olduğunda hiç koku olmuyor mu? Bez Molfix ve babyturco
Bizde de oluyor canım. Hatta sabah ilk idrarı daha çok kokuyor diğerleri normal çiş kokusu ama bezin dışından çiş az da olsa çok da olsa koku alınıyor. Sleepy bio natural kullanıyoruz. Rengi nasıl peki idrarın? Bennde bir ara acaba enfeksiyon olabilir mi acaba dedim ama enfeksiyonun birden fazla belirtisi var

Rengi normal ama benim hiç aklıma gelmemişti enfeksiyon olabilir diye çiş mi kokuyo bez mi anlamadimki. karşıma çıktı bir an kötü oldum ben mi farketmedim diye.

Canım benim bebeğim değil ama yine aynı zamanda doğan yeğenime kullandık antibiyotik. Çok şükür bir sıkıntı olmadı ve 2-3 günde toparlandı. İçine sinmediyse baska bir doktora göster.
Demir ilacı böyle yapıyor canım.

Rengi normal ama benim hiç aklıma gelmemişti enfeksiyon olabilir diye çiş mi kokuyo bez mi anlamadimki. karşıma çıktı bir an kötü oldum ben mi farketmedim diye.
" Bebeklerde idrar yolu enfeksiyonunun en önemli belirtilerinden bir tanesi yüksek ateştir. Vücut ısısının normalden yüksek olması vücudun herhangi bir enfeksiyonla mücadele ettiğinin en önemli göstergelerinden olabilir.
İdrar yolu enfeksiyonu ağrıya neden olabilir. Bu durum bebeğin normalde olduğundan daha sinirli ve huzursuz olmasına yol açabilir.
Bebeklerde idrar yolu enfeksiyonu olması durumunda iştahsızlık görülebilir.
Bebeğin idrarında koku olması idrar yolu enfeksiyonunun bir diğer önemli belirtisidi"

Bak canım direkt medikal Park hastanesinin internet sitesinden kopyala yapıştır yaptım. Bunlar yoksa bence rahat ol

Teşekkür ederim bizde diğerleri yok şükür ya

Bizde 2-3 gündür aynı şeyleri yaşıyoruz pazartesi günü 5 aylık olduk. 5 aydır çok düzenli olan gece uykularımız gitti 1 saatte uyanan devamlı meme isteyen bir bebe geldi. Kendimden ayrı kesinlikle uyutamıyorum. Meme ağzınddan çıkıyor uyanıyor. Gazı var gibi devamlı kıvranıyor ama husursuz da görünmüyor normal zamanda. Biz demir ilacı kullanmıyoruz ama umarım geçici birşeydir çok endişelenmeye başladım bende böyle devam edecek diye.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…