2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
ben kilo vermek istiyorum resmen emzirirken daha çok kilo aldım gibi… hiç bir kıyafetim olmuyor kendimi çok kötü hissediyorum ((((
Canım ben geçen ay emziren anne diyetiyle 4 kg verdim. Listelerim genel listelerdi öyle fazla fazla diyetimsi değildi.
Nasıl bir yol izleyeceksin canım uyku eğitiminde?

Canım ben geçen ay emziren anne diyetiyle 4 kg verdim. Listelerim genel listelerdi öyle fazla fazla diyetimsi değildi.

Nasıl bir yol izleyeceksin canım uyku eğitiminde?
Öncelikle yalnız olmayacağım birebir danışmanlık aldım. Yaklaşık bir aydır rutinlere başlamıştım zaten, aşağı yukarı uyku saatlerini de ayarlamıştım (uyanıklık süresine göre). Ama gel gör ki ayağımda sallıyorum çocuğu bayıltıyorum, istemesem de ağlatıyorum, bu ay gündüz uykuları da kısaldı sürekli ayağımda ne iş güç yapabiliyorum ne de kendime ayıracak bir vaktim oluyor. Artık eğitimcimiz nasıl başlatır bilmiyorum ,isteyen olursa yazabilirim ne yaptık diye

İnşallah olumlu sonuç alırsın canım. Ben de bir kitaptan yardım aldım. Atak döneminin durulmasını falan bekledim uygulama için. Şu iki haftada dışarıya program yapmadım evde kalıp uyku saatlerini rutinlerini falan düzenlemek istiyorum.

Kızlar 4 no beze kaç kg da geçtiniz
7 kiloda molfix kullanıyorum canım.
Merhaba canım. 4.ay atağı mrvzusu ise eğer biraz sabır istiyor. Bizimde bozuldu. Çok ağlıyor, bölük pörçük uyuyor. Sabırdan başka çaresi yok. Geçince her şey düzene girecek diyorlar.
Bizimki de öyle canım oturmaya hevesli, oturuyor. Ama tembel popo döneyim yok. Daha yeni başladı az döneyime

Evet canım atak dönemi ama bu dönem iyi yönetilmez ise kalıcı oluyormuş gözüm ondna korkuyor. Arkadaşımın kızı ataktan sonra hep saat başı uyanıp emmeye başlamış şu an dokuz aylık annenin yanında yatıyor o yüzden önlemimi alayım istedim

Ben çok ödemli oldugum içinde olabilir 4 kilo fark ettirdi ama tartilarda mi sorun var bilmiyorum ki 3. Tartidada bakacağım

Arkadaşımın bebeği sırttan yüze yüzden sırta dönüyormuş, ayaklarını ağzına götürüyormuş benimki bunları daha yapmıyor acaba kaçıncı ayda yapar
Merhaba, benim bebeğim de yeni dönmeye başladı desteksiz olarak sağına dönüyor. soluna çabalıyor ama daha dönemedi. birkaç gündür de ayaklarını elleriyle tutmaya başladı. ama bebekten bebeğe değişiyor bence kıyaslama yapmamalı. ben de yapmıyor dönmüyor diyordum sonraki gün pat diye döndü şaşırdım

Ben emziriyorum diye de saldım karadelik gibi yiyorum karnım da göbeğim daha doğrusu 3 aylik gibi oldu . Ne halt yerim hiç bilmiyorum. Spora falan başlasam ancak kurtarır
Bende öyle emzirmek aşırı tatlı isteği yapıyo bana ya da bahane ediyorum bilmiyorum ben eskiden her gün en az 15 dk spor yapardım onu denemek istiyorum bakalım vakit bulursam

Arkadaşımın bebeği sırttan yüze yüzden sırta dönüyormuş, ayaklarını ağzına götürüyormuş benimki bunları daha yapmıyor acaba kaçıncı ayda yapar
Her bebeğin gelişimi farklı ama bebekleri desteklemek çok önemli.. sürekli dönme egzersizleri yapın , altını alırken çoraplarını hemen giydirmeyin elleriyle ayaklarını tutturun keşfetsin

Selam kızlar , sonunda korktuğum oldu malesef bebiş de üst solunum yolu enfeksiyonu olmuş antibiyotik başladı Dr, hırıltılı öksürük balgam var antibiyotik kullananlar olmuştu daha önce, kilo vermiş miydi bebisler ekstra dikkat etmem gereken bişey var mı, kızım 5 ay 1 haftalık, 62 santim 7 kg çıktı ölçümleri,boyu bir tık persentil altında ama erken doğduğu için normal sanki doğduğundan beri 13-14 santim uzamış oluyor

Bende öyle emzirmek aşırı tatlı isteği yapıyo bana ya da bahane ediyorum bilmiyorum ben eskiden her gün en az 15 dk spor yapardım onu denemek istiyorum bakalım vakit bulursam
Bahane değil bence ya. Ben tatlıdan pek hoşlanmazdım ama şu an sürekli evde tatlı bir şeyler yapıyorum, dışarıdan alıyoruz, en kötü ekmeğe Sarelle sürüp yiyorum birinin dur demesi lazım
Canım çok geçmiş olsun antibiyotik kullanmadık hiç o konuda bilgim yok zayıflar mı nasıl olur diye ama tek bildiğim antibiyotik sonrasında özellikle mikrobiyotası için iki üç ay probiyotik kullanman gerektiği. Doktorun söyleyecektir yine de ben de söyleyeyim çok geçmiş olsun tekrardan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…