2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Canım herhangi bi ilaç falan kullanıyor musun benimde ilk bebeğimin kalbi durdu pıhtılaşma testi yaprılar ama eskik yaptılar gibi sanki herhangi bir sorun yok demişti doktor

Kızlar bu hamilelikte bulantı ya sebep olan beta HCG hormonu sanırım. Daha önce tecrübe eden arkadaşlar var mı kaç oldğunda bulantı başladı
Ilk gebelikte 4.ayda bulantim oldu ilk aylar hic bulanti yasamadim.
Bu gebelikte sabah bulantilarim var son gunlerde ama yogun degil hafif.

Canım herhangi bi ilaç falan kullanıyor musun benimde ilk bebeğimin kalbi durdu pıhtılaşma testi yaprılar ama eskik yaptılar gibi sanki herhangi bir sorun yok demişti doktor
Aynı korku bendede var
Devlet hastanesinde yaptırdım kaç ay bekledim 2 Li tarama yapılmış ondada bişi çıkmadı temiz geldi
Meğer 12'li trombofili paneli testi varmış daha kapsamlı çok sonradan öğrendim gebeyim şuan 5 haftalık yaptırsam mı özel bi labda bilemedim

Bebeğimi genetiğe gönderdiler turner sendromu olduğu için kalbi durmuş.(Her 2.500 gebelikte bir başa gelen bir şeymiş) Sonrasında ben ve eşim genetik test yaptırdık ayrıca pıhtılaşmayada baktılar sonuçlarımız temiz çıktı . Bundan dolayı bir ilaç kullanmıyorum.

Ayy aynen canım doktorda bana onu yaptı snaırım işte kadın doğumcun be diyor pekii ben daha kontrole gitmedim bilemiyorum neden ihmal alırlarki zamanında neden daha Detaylı yaptırmazlarki

Çok şükür canım, rabbim bidaha hiçbirimize göstermesin

Ayy aynen canım doktorda bana onu yaptı snaırım işte kadın doğumcun be diyor pekii ben daha kontrole gitmedim bilemiyorum neden ihmal alırlarki zamanında neden daha Detaylı yaptırmazlarki
Biz araştırma hastanesi tıbbı genetiğe gittik. Doktorum çok rahatlattı korkmayın dedi genelde ilk gebelikte düşük ve bu tarz kromozom hastalıklarda kayıplar oluyor. Tekrar başa gelme ihtimali yok denecek kadar az genetik sonuçlarınız temiz dedi.

Aaaaa inanmıyorum.güzel bir hastane mi bi de bunu yapan. Bazen bunları duyunca diyorum ki gidip devlette mi doğursam. İnanılmazlar gerçekten. Daha sonra paranızı geri verdiler mi merak ettim kalan kısmını en azından

İste kan tahlili detaylı bide idrar evet çok azmis siz hangi tarihte gidiceksiniz sizde asprin kullanoyormusunuz
Aslında sizinle aynı haftaya denk geliyor ama biz 14 ünde felan gidelim dedik belli olmaz 10 u ile 15 i arasi gelin demişti.. Hayır canım kullanmıyoruz Folik asit ve bulantı ilacı dışında bişey vermedi.. Kaç mm cikti sizinki

Anladım kuzum senin baya erken başlıyormuş demekki. çok üzüldüm meleğine Allah rahmet eylesin canm

genetik çok sürpriz bir durum bazen hiç taşıyıcı bile değilsin genetik sorun oluyor. Kızımda hastanede bir şey yaptılar hususunu aylarca reddettiğim için Türkiyede 3 tane Almanyada 1 tane genetik test yaptırdık. :) Hepsi temiz çıkmıştı. Yani bazı şeyler kaderden öte değil. Olacak olacak... Biz olacaktan korktukça ömrümüzden kaybediyoruz. Korkunca ya da korkmayınca sonuç değişmiyor.
O yüzden napıyoruz gebeliğin tadını çıkarıyoruz :)

Doktor şuan için bi sıkıntı görmedi her gittiğimde söylüyorum 2 gebelik kaybım var diye biliyorum diyo
Coraspirin 300 mg başladı daha gebelikten önce
Elenatol 1 kullanıyorum bide şuan
Yarın kese için gidicem doktora bi sorun çıkmazsa Perinatalog buldum ona gidicem olmazsa belki o yönlendirir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…