2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Son günlerimiz hep stresle geçiyor ben de hiç böyle hayal etmemiştim. Benim de eltim gelecek doğumda kaynım burnumdan getirdi eşimi arayıp balık yapalım mangal yapalım diyor delirmek üzereyim
Millet yeminle keyfinde k.babam pat pat adamin yuzune lafi soylerdi ama asla kiyamazdi bana

Doktor bana süt arttırmak için bir toz verdi laktozsuz süte karıştırıp içeceksin dedi bakalım inşallah faydası olur ama lohusa psikolojisi çok fenaymış kimse anlamıyor herkes ben bilirim derdinde doktorlar 10 sene boş yere tıp okumuşlar kv ler herşeyi biliyor ne gerek var okumaya

Bazen msj üstüne msj olunca arada kaçıyor

Kızlarrrrrrrr bu sorulara cvp verecek olan varmı
Hepimiz bilgilenelim

Sağolasın canım aynı durumdayım şuan bebeğimin idrarından kırmızı toz gibi birşeyler geliyor Allah tan kontrollerde eşim yanımdaydı da doktorun dediklerini kendi kulağıyla duydu doktor ev kalabalık olmayacak çocuğa bir metreden fazla yanaşan olmasın dedi maşallah eşimin ailesi maaile evimdeydi çocuğum kucaktan kucağa gezmekten telef oldu oda sıcaklığı 23 olacakmış dedim neymiş ablanın kocası klimanın olduğu odada yatıyormus o üşür diye klimayı açtırmadılar evim 32 dereceydi yatak odasına hapsolmustum resmen kanamam oluyor bebek emiyor hicbirini istediğim yerde yapamadım bide yetmiyomus gibi sevecez diye odama doluştular suan kv ve eşimin engelli abisi hala yanımda kv neyse de abiye lohusa kadının yanında senin ne işin var diyen yok çok doldum artık patlarsam fena olacak Allah hayır etsin artık

Beslenmesine ne anlamda karışıyorlar ki mesala ver yada verme anlamında mı
Doktor şu kadar mama vereceksin dedi diyorum daha azını yiyor doktor zorla vereceksin dedi ama verdirmiyorlar doymasa ağlarmış doymasa daha yermiş mamayı göğsümden az geliyo süt nerden biliyomusum az olduğunu pompanın sagdığı ile bebeğin emdiği fark edermiş emince daha çok gelirmiş falan

İnşallah canım benimde tek temennim o yönde.Allah hepimizin gönlüne göre versin inşallah
Günaydn ciciiiş
Maşallah Maşallah Maşallah...
10 temmuzda doğur kızzzz
Bal0ncuğun doğum günü dersin
Sağol kuzum 10 temmuz anneminde doğum günü o da çok diyordu 10unda olur inşallh diye ama ctesiye denk geldiği için 1 gün öncesine gün verdi
Benim kızımda 46 aylık canım 2 aya 4yaşını doldurmuş olacak inşallah.bende bu konu üzerine çok araştırıp okudum.hepimiz bilgili bilinçli anneleriz ama benim asıl stresim lohusa dönemi psikolojisiyle hiç vermeyeceğim bi tepki verirmiyim bu sebeple çocuğumu üzermiyim diyeçünkü benim lohusa dönemim aşırı stresli ve ağlamaklı geçmişti.herşeyin farkındaydım ama kendime engel olamıyordum.işte bu dönem nasıl olacak diye kendimle mücadele içindeyim sanırım bu yüzden günüm hep kızıma bakıp bakıp ağlamakla geçiyor onu üzmekten korkuyorum dediğin gibi inşallah bu dönemi çok daha kolay atlarırız
Aynı benim kız canım.o da çok düşüyor üstüme kardeşim olacak diye çok seviniyor durduk yere gelip karnımı açıp öpüyor hareketlerini izliyor.bi oyuncağını getirip bunu kardeşim oynar diye ayrı bi yere bile koyuyor.belki doğunca ufak bi kıskançlığı olur yinede bilemiyorum.ben asıl kendimden korkuyorum lohusalığım ilkinde çok kötü geçmişti bunda nasıl olur bilinmez ama ilki gibi olup kızımı üzerim diye korkuyorum
Maşallah size kuzumm insallah kendisi gelir bebiş O zamana kadar daha var günün:)
Sağol canım bende kendisi gelsin çok istiyorum.inşallah öyle olur zaten doktorun verdiği tarih 38+6 oluyor.yine erken değil ama kendi vakti olması daha güzel olur
Ben alışsın diye şimdiden eşimle yatırmaya başladım. Ben de salonda klimanın karşısında Hastanede annemle kalırız babasıyla kalır kızım gece
Bende aynı yapıyorum canım havalar çok sıcak aşırı bunalıyorum bu sebeple yatarken açtığım klima derecesi eşime çok geliyor üşüyor o sebeple kızımla eşim salonda yatıyor bende yatak odasında sere serpe yatıyorum

Ayy gün alınmışşşş
Sağlıkla inşallah cnm

Amin canım sağolasın inşallah çok şükür bebeğim yeniden kilo almaya başlamış
Ohhh beeee
Cok şükür yaaaaa
Gözn aydn cnm

Evet canım maalesef çok hevesliler 6 senelik evliyim tüp bebek tedavisi ile hamile kaldım tek gelinim eşimin abisi engelli evlenme durumu yok doğal olarak kv nin ilk babaanneliği ve 6 senedir özlemle yolu beklenen bir bebek 2 ay kalacakmış daha bana necisin diyen yok kendi kafalarına göre geliyorlar kalıyorlar lohusa psikolojisi zaten berbat biseymis bide bunlar tuz biber ekiyor üstüne Allah sonumuzu hayır etsin inşallah

Bazen msj üstüne msj olunca arada kaçıyor

Kızlarrrrrrrr bu sorulara cvp verecek olan varmı
Hepimiz bilgilenelim
Canım bi tencerede su kaynatıp içine batırıp çıkarsan yeterli.ben öyle yaptım ilkinde de bunda da.ayrıca benim ilkinde de önceleri hep sütüm sızardı ama yinede mama aldık ne kadar sütüm gelmiş olsada bebeğime yeterli gelmedi sürekli emmek istedi ağladı bizde mama takviye ettik.ilkinde aptamil almıştım ama bunda sma optipro aldım.çevremdeki herkes bunu çok övdü ama hipp in mamasınıda çok tavsiye ediyorlar

Aspirini 32 de kestim. Iğnemi de en son dün öğlen yapmıştım çok şükür kanama konusunda sıkıntı yasamdim

Ya sütüm gelmezse diye ya sıcak su tutarım üzerime izin verirlerse, hem rahatlamış olurum. Ya da sıcak su torbası ile hallederim o işi. Havlu o yüzden yani
Kahve makinesini de herkes önerdi bana. Sıcak su kaynatmak için. Kahve narkozu attırmak için.. abur cubur da oranın yemeklerinden aç kalirsam diye

Aynen canım doktorlar boşa tıp okumus doğuran herkes cocuk doktoru zaten hayatımın en zor dönemi benim lohusalık dönemimdi su 10 gün daha gecsin 40 ı atlatma muhabbeti var ya gecsin diye gün sayıyorum cünkü bazen delirecek gibi oluhorum

Kızlar bende muayeneye girdim. Sezeryan dikişim sınırda incelmiş ve servikal uzunluğumda sınırda cıktı 25mm. Sezeryan dikişi kalın dikileceği için katmanının çok incelmemiş olması önemliymiş. O tarz birşeyler söyledi.. ben bir an korkunca dinleyemedim tam. İlk doğumu sezeryan olan varsa kontrole gittiğinde dikişine de baktırsın.
Bebeğimde 3600 gr olmuş o da önde gittiği için doğum tarihini 5 temmuz saat 11 olarak belirledik. Haftaya bugün kucağımda olacak oğlum Allah nasip ederse

Amin canım. Ne diyeyim bilemedim. Senin de sınavın bu heralde. Ben olsam eşime, ömür boyu başına kakmami istemiyorsan işime karışmayın, bana sormadan bişey yapmayın derdim.. tabi sen böyle deme, eşinle muhabbetini bilemem. Gaza getirmiş gibi olmayim :) Sen sabret canım. Yakinda herşey normale döner merak etme üzülme

Hadi hayırlısı olsun canım aramızda 4 gün var bende 9unda inşallah kavuşucambanada sabah 8.30da burda ol dediler muhtemelen 10 11 gibide ameliyata alırlar

Oy oy ne güzel dimi, geleceği tarihi bilmek ona kavuşma hayaliyle heyecandan uyuyamamak falan hakkında hayırlısı olsun canım. Haftaya tosun paşa geliyor inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…