2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Kuzum gerçekten çok zor sanci odasında durmak, yanında esin olmayacaksa nazının geçebileceği biri olmalı ben ablamın sancı odasına ve doğuma girdim 5 saat beline sırtına masaj yaptim sessiz sakin ablamin içinden bir aslan çıktı resmen nasi bağırıyordu ama sonrası öyle güzeldi ki bebek doğdu oturarak odaya geldi, bebisi kendi kucağına aldı emzirdi 1 saat sonra yürümeye yemek yemeye başladı akşamına da Bebişle taburcu oldu evinde de çoğu isini kendisi halletti

Kızlar bu da ikinci Nst sonucum. Bu sancıyla bir şey olmaz eve gönderirler beni birazdan doktora göstermeyi bekliyorum. Zaten modum o kadar düştü ki onlar yatış vermek istese de ben kabul etmem eve giderim.

oyyyy maşallah sana kuzucukk uslu uslu gelll

Hiç korkma canım ilk doğumumda acemi olduğum için suyum gelir gelmez hiç sancım yokken koştum hastaneye 13 saat kaldım doğumhanede. 4. Doğumunu yapan bi kadın vardı doğumhaneyi birbirine kattıİlk doğum olmasına rağmen çok önemsemedim.Dayanılamayacak sancılar doğum öncesi 2 yada 3 saatlik dönemde oluyor.Ama emin ol Rabbim'in yardımını hissediyorsun.Senin yapabileceğini düşünüyorum.Bol bol dua et,dua iste herkesten.Rabbim hepimize kolay doğum,sağlıklı,hayırlı evlat nasib etsin

Cinsiyetleri farklı büyüğüm erkek, küçüğüm kız İkisi de yengeç 2 gün var aralarında umarım iyi anlaşırlar

Sagol bitanem dua et dogmasin babasi gelene kadar cok uzuluyorum bu duruma
Üzülme canım herşeyde bir hayır vardır. Sağlıkla gelsin de. Babası naapar eder gelir canım. İşleri bitmese de gelir emin ol. Sen sakin ol strese girme uzan dinlen canım.

aynen benimde yıkadım ütüleme tamam .2 takım 5 li almıştım beniimde 10 takım yok ,müslin battaniyem var .badi ve alt koyayım bende ozaman
ee senin listeye göre hazıırm ben ozaman
Ya kızlar ben mi çok abarttim acaba? İki tane 5 li takım yeter mi gerçekten?
Gerçi biz 2 gün yaticaz ama burda doğum yapanlar hep söylüyor ya, yetmiyor fazladan alin diye.. hatta ağız mendili hiç yetmedi diyenleri duydum.
Ben koca bi valizi doldurdum. Bi de yedeklerin olduğu poşet yaptim banyo havlusu aldim kendime de bebeğe de, oranin carsafinda yatmasin diye bebeğe nevresim aldim.
Mama biberon süt sağma makinası,
1 tane kalın 2 tane penye battaniye. Muslin örtü. Bebek bezleri,
kağıt havlu, dezenfektan,
terlik, gecelik pijama,
kahve makinesi, anne çayı, french press, nescafe, promalt vs. Doldu taştı.. daha abur cubur ayarlamadim

Cnm için nasıl rahat edecekse öyle yap
Dediğim gibi benm evim yakn eşim arabayla 5 dkda gidip lazm olan bişeyi alır
Ağız mendili ben 6 tane koydum
Yetmezse temizleme pamuğu var ki yeteceğini düşünüorm
Onun dışında 1 gece kalacam sadece ertesi günde bir aksilik olmazsa inşallah 10 gibi taburcu ediolar..
Onunda rahatlığı var

Tecrübeli anneler bana bi yardim edin hele :) Bu göğüs pompasını, biberonu ve emziği nasıl kaynatıp temizlemem gerek ? Bir de benim iki gogsumden de süt geliyor, yine de yanıma mama almalı mıyım hastane icin ? Almalı isem hangi marka ?

Himm. Benim ev hastaneye baya uzak. Ne alabilirsem alayim, sonra eşim istesem de ya geç getirir ya da yanlış getirir diye düşünüyorum sana yeter o halde saydıkların.

Ya bir sürü kişi var yanımda girebilecek ama ben hiç birini istemiyorum kimsenin yanında rahat edemem ben naz yapamam bağırıp çağıramam yani eşim olmalıydı yanımda. İki arkadaşım var belki onlarla rahat ederim ama onlar da daha önce doğum yapmadi onları oraya sokup psikolojilerini bozmak istemiyorum. Annemleri zaten hiç istemiyorum ne kendi annemi ne eşimin annesini. Görümcem var ama onlari da istemiyorum. Diyorum ya eşime güveniyordum ben bildiğin yıkıldım bütün modum düştü aglicam nerdeyse doğumum da yaklaştı sancılarım falan çıktı ya böyle nasıl doğurucam diye içim içimi yiyo şimdi
Ya kadının bagirislari evet baya kötüydü ama çok etkilemedi herkesin doğumu farklıdır sonuçta zaten acı çekmeden doguracagimi düşünmüyordum ben eşiniz yanınıza giremez dediler diye çok üzüldüm başka kimseyi istemiyorum yanımda tek kalicam sanırım içeride

Canım ben 2 hafta önce doğumhanede nst ye girdim. Ama sancılarım doğum sancısı değilmiş. Doğumhanede 1 saatten fazla kaldım, hiçbir çığlık sesi falan duymadım. Kadınlar gayet sessiz bir şekilde sancılarını çekip, normal doğum yapıyorlardı. Bana orda cesaret geldi valla canı tatlı biri değilim, iri yapılıyım, onlar doğuruyorsa ben hayli hayli doğururum dedim

Cnmmm gözün aydın
Maşallah
Allah analı babalı büyütsün
Bir tmmuz annesi daha haziran anası oldu

Kuzum benim ya keske eşini alsalardı madem şancı odaları tek kişilik haklisin yani eşini alabilirler, bu durumu bir de kendi doktorunla konuşmayı dene istersen
Yaaa gözün aydın canımm benim Allah analı babalı büyütsün, müsait olduğunda süreci ayrıntıları anlat bize

Ben kediyi bile ihmal edecgm icin dusunup aglyorum.szn cocklarnz icin endselnmenz o kadar norml ki ..sanrm esler bu dengeyi kurmda biraz yardımcı olmalilar..

Maşallah Allah analı babalı büyütmek nasip etsin.

Ne çabuk doğurdun maşallah. Normal mi oldu doğumun....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…