2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Gözün aydın canım seninde doğumun ne güzel ilerlemiş allah analı babalı büyütsün
Ben kediyi bile ihmal edecgm icin dusunup aglyorum.szn cocklarnz icin endselnmenz o kadar norml ki ..sanrm esler bu dengeyi kurmda biraz yardımcı olmalilar..
İnşallah kolay atlatırız o süreci hiç düşünmek istemiyorum
benide en çok endişelendiren lohusa dönemi.. aynı senin gibi ağlıyordum olur olmaz. herkes 2. Olduğu için yaşamazsın şimdi felan diyor ama sonuçta aileye yeni biri katılıyor ne kadar tecrübeli olsakta emzirmeler yaralar herşey bi başa sarıyor hormonlar tekrar bir değişiyor inşallah dedikleri doğru çıkar
Hadi hayırlısı olsun canım aramızda 4 gün var bende 9unda inşallah kavuşucambanada sabah 8.30da burda ol dediler muhtemelen 10 11 gibide ameliyata alırlar
Bana da saat 9 da gelirsin dediler 11 de de ameliyathane için yer ayırttı. arayıp sağlıcakla alalım kucağımıza inşallah sağol kuzum cumartesi günüde sabah aç karına gelip covid testi diğer testler felan yapmamı istedi
Oy oy ne güzel dimi, geleceği tarihi bilmek ona kavuşma hayaliyle heyecandan uyuyamamak falan hakkında hayırlısı olsun canım. Haftaya tosun paşa geliyor inşallah
Vallahi güzel diğer oğlumda 43 haftaya kadar beklemiştim bunda çok şükür o kadar beklemeyeceğim bekleseydim bi 5 kilo olurdu herhalde
Sezeryan olacak anne adayları birşey sormak istiyorum size covid testi yapıldı mı size yada yapacaklarmı ?
Yapacaklar aynı şekilde refakatçiden de istediler
Sağol canım inşallah sende yakında tarihini netleştireceksin
Bna da 5 temmuz saat 10.00 dendi
Yaa aynı bugün mü tarih verdi sanada ?sağlıcakla kucağımıza alalım inşallah canım

Benim dogum yapacağım yerde mama asla istemediler anne dostu hastane dedi doktor ama ben mama illa goturcem yazik sut gelmezse cocugum ac kalir

Benim dogum yapacağım yerde mama asla istemediler anne dostu hastane dedi doktor ama ben mama illa goturcem yazik sut gelmezse cocugum ac kalir
Süt yeterli olmaz ilk günler canım bizede sarılık olmaması için mama verin dedi ebeler.her hastanenin prosedürü farklı işte

Ah ne güzel. Tebrik ediyorum sağlıkla büyütün

32 de bıraktıran da oluyor.Sonraki haftalarda bıraktıran da. İlk hamileliğimde 32 de bırakmıştım.Şimdi 35 teHer yiğidin yoğurt yiyişi farklı
Bennde 35 i biraz geçtim kullandım şimdiye kadar. Doğumdan en az 3 gün önce bırakmak gerekiyormuş. İğne de kullanıyorum. Acil doğuma girsem kanama durmazsa

Aspirini 32 de kestim. Iğnemi de en son dün öğlen yapmıştım çok şükür kanama konusunda sıkıntı yasamdim
Ben kızımda akşam iğne vurmustum. 2 saat sonra kanamam oldu doğum başlamış. Sabahı beklediler .ama şu anda hem iğne hem aspirin kullanıyorum. Acil doğuma girsem aspirin için 3 gün önce kesmek gerekirmiş. 3 gün nasıl beklenir

Benimki iki ay daha kalmayı düşünüyormuş kimse bana sormuyor bile gelip kalıp gidiyorlar lohusa halimle rezil oluyorum şimdi de çocuk uykusunu alamıyormuş tam uyuyacağı zaman mama diye uyandırıyormuşuz sarılık riski geçince bol bol uyuyacakmış hastanede 10 aylık bebek 10 aydır sarılıktan kurtulamamış onu söylüyorum her bebek aynı olacak diye bişey yokmuş ama diyorum risk her zaman var demek ki anlamıyor Konya'nın serininde yıllar önce büyüttüğü çocuklarıyla İzmir'in cehennem sıcağında büyüyecek çocuğu kıyaslıyor

Herkes doktor olmuş da doğurtan yok madem onu da yapsınlar neden hastaneye gidiyoruz ki kendileri de tansiyon kolesterol diz ağrısı için gitmesinler doktora madem ben de delirecek gibi oluyorum 40 ımız çıkınca memlekete gidecektik ama eşimin işi yüzünden gidemiyoruz kaldı başıma kendi ne zaman yeter gideyim derse o zaman gidecek

Bende cesaret var zaten ama bugünkü kadın çok kötü bagiriyordu ama herkesin doğumu farklıdır onun beni etkilemesine izin vermicem.
Kuzum benim ya keske eşini alsalardı madem şancı odaları tek kişilik haklisin yani eşini alabilirler, bu durumu bir de kendi doktorunla konuşmayı dene istersen
Belki aynı anda başka normal doğum olmazsa alırlar diye umuyorum
Doğum esnasında doğumhaneye almıyorlar onu biliyorum sorun değil zaten benim için ama hastaneye yattığın andan itibaren seni sancı odasına alıyorlar doğuma kadar belki 10-15 saat orda bekliceksin yani ilk doğum bir de. Özel oda aslında o yüzden eşleri alıyoruz demişlerdi önceden ama bugün direk içerideki ebeye sordum alamıyoruz dedi ona üzüldüm ben yani bütün süreci eşimin desteği olmadan geciremem ki
Insallah canim sanci gelince ayak bas parmagima kadar terliyorum
Ben de eve gelip uyudum uyandım ama sancım geçmemiş. Öyle doğum sancısı olacak kadar yüksek değil ama geçen hafta tamamen bitmişti canım bugün tekrar başladı bakalım ne olacak. Senin sancılar ne durumda şu an ?
Sağol tatlım darısı bekleyenlere
Gözün aydın canım kavusmussun yavruna Normal doğum yaptın sanırım ben de normal istiyorum bugün biraz motivasyonum düştü kendini iyi hissettiğinde özellikle pozitif kısımlarını anlatabilir misin bize rica etsem

Canım al cocugunu bence odana gec kendin takıl kapınıda kapat yorgunum de girmeye cekinir belki o da yemegini evinin işini yapsın sende cocuguna bak yanında durma tabi böyel bana uzaktan akıl vermek kolay ama sınırlarını bilmeyen odanada pat küt girecek biriyse bilemem artık. ameliyat olup kan kaybedip zaten halsiz kötü bi sürec geciriyoruz emzirmeye calısmak ayrı bi dert cocuk bakmaya alışıyosun bu sürecte bide cevrendeki insanları daha sen idare ediyosun senden anlayış bekleniyor yani seni o kadar iyi anlıyorumki. Kimseylede konusamayodum tıpikte de doğuran azdı dertleşemedim içimde kaldı bak sen deyince benimde bi dökülesim geldi

Eşimle normalde aramız iyidir bebek bakımında da 5 gündür çok destek oldu bana benimle beraber geceleri o da kalktı hep yeri geliyor gazını çıkarıyor yeri geliyor mamasını hazırlıyor bugün izni bitti işe başladı bakalım kv ile nasıl olacak ama ilerde mutlaka başlarına kalkacam tabi

Keşke çocuğumu alıp odama geçebilsem oğlumun uyanabilmesi ve zayıflamaması için 23 derecede kalması gerekiyor ve klima salonda mecburen orda duruyorum çevremde de derdimi anlatabilecegim kimse yok dediğin gibi ameliyat geçiriyoruz o halde bebegimize bakmaya çalışıyoruz ama herkes bizden anlayış bekliyor çocuğumu alıp kaçasım var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…