2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Ben yanımda götürücem kesin o da olur orada sonra teyzeleri götürür ama eminim biz ordayken hiç bi yere gitmek istemeyecek 😒 eşime son zamanlarda sürekli diyorum zaten yanımızda kalsın kimse götürmesin bi kolumda o yatsın bi kolumda bebeğimiz diyorum öyle şeymi olur diyo 😒 ama aklım onda kalacak o da yanımızda dursun diyorumda izin vermezler kalmasına diyo.off ne yapıcam bilmiyorum 🤦🏻‍♀️🤷🏻‍♀️
Ben alışsın diye şimdiden eşimle yatırmaya başladım. Ben de salonda klimanın karşısında 🥳 Hastanede annemle kalırız babasıyla kalır kızım gece

Canım sarılık değeriniz en fazla kaç çıktı? Biz de sarılık la boğuşuyoruz. 1 haftalık yogun bakımın ardından tam eve cıktık diye sevinirken 1 gün yine yatış verdiler fototerapi gördük. Simdi evdeyiz ama sarılık az da olsa devam ediyor
Geçmiş olsun canım 9 dedi doktor hastaneye yatacak kadar yüksek değilmiş bize sarılığı ilerlemesin diye mutlaka mama kullan her iki saatte bir besle oda sıcaklığı 23 olsun dedi sıcaklık fazla olduğunda uyandırması ve beslemesi zor oluyor

Kızlar kafam çok karışık. Önce ki doktorum aspirini 34 haftadan sonra keseceğiz demisti yeni gelen doktor 36 da dedi . Ya acil bir durum olursa kanama devam ederse 🙁 Bilemedim önceki hamilelegimde ki doktora sordum ama cevap verir mi bilmiyorum. Aspirin kullananlar ne zaman bıraktınız

Selam kızlar. Daha sabah yazdım buraya. Sancılarım vardı ama emin olamıyodm . Düzenli aralıklarla gelince hastaneye geldim yatışım yapıldı sabah8 de. 4 cm açıklığın var dendi. 12 de mis kokulu kızım doğdu.simdi yanimda uyuyor cok şükür. Darısı bekleyenlere 🤲🤲🤲
Hayırlı olsun canım Rabbim analı babalı sağlıklı sıhhatli büyütmeyi nasip etsin inşallah

Artik hic birine acimiyorum kocamada temizlikle kafayi bozmuslar iki zaten dogarsa gelmeden sevdirmicem bile cocugumu kizdirdilar iyice beni
Son günlerimiz hep stresle geçiyor ben de hiç böyle hayal etmemiştim. Benim de eltim gelecek doğumda kaynım burnumdan getirdi eşimi arayıp balık yapalım mangal yapalım diyor delirmek üzereyim

Ya bir sürü kişi var yanımda girebilecek ama ben hiç birini istemiyorum kimsenin yanında rahat edemem ben naz yapamam bağırıp çağıramam yani eşim olmalıydı yanımda. İki arkadaşım var belki onlarla rahat ederim ama onlar da daha önce doğum yapmadi onları oraya sokup psikolojilerini bozmak istemiyorum. Annemleri zaten hiç istemiyorum ne kendi annemi ne eşimin annesini. Görümcem var ama onlari da istemiyorum. Diyorum ya eşime güveniyordum ben bildiğin yıkıldım bütün modum düştü aglicam nerdeyse doğumum da yaklaştı sancılarım falan çıktı ya böyle nasıl doğurucam diye içim içimi yiyo şimdi

Ya kadının bagirislari evet baya kötüydü ama çok etkilemedi herkesin doğumu farklıdır sonuçta zaten acı çekmeden doguracagimi düşünmüyordum ben eşiniz yanınıza giremez dediler diye çok üzüldüm başka kimseyi istemiyorum yanımda tek kalicam sanırım içeride
Ben eşimi içeri almak istedikleri halde kabul etmemiştim.Eşim de olsa beni o şekilde görmesini istememiştim.Tabii bu benim tercihim ,eşim duygusaldır;ağlar dayanamaz diye ben tercihimi yalnız kalmaktan yana kullandım😊Artık tüm yasaklar kalkıyo 1 Temmuz itibariyle,tekrar sorup şansınızı zorlayın çok istekliyseniz bu konuda.Ama yine olumsuz cevap alırsanız da endişelenecek bi durum olmadığını,bu süreçte Rabbim'in yardımını her an hissedeceğinizi unutmayın💕

Üzülme canım herşeyde bir hayır vardır. Sağlıkla gelsin de. Babası naapar eder gelir canım. İşleri bitmese de gelir emin ol. 🌺 Sen sakin ol strese girme uzan dinlen canım.

Ya kızlar ben mi çok abarttim acaba? İki tane 5 li takım yeter mi gerçekten?
Gerçi biz 2 gün yaticaz ama burda doğum yapanlar hep söylüyor ya, yetmiyor fazladan alin diye.. hatta ağız mendili hiç yetmedi diyenleri duydum.
Ben koca bi valizi doldurdum. Bi de yedeklerin olduğu poşet yaptim 🙊 banyo havlusu aldim kendime de bebeğe de, oranin carsafinda yatmasin diye bebeğe nevresim aldim.
Mama biberon süt sağma makinası,
1 tane kalın 2 tane penye battaniye. Muslin örtü. Bebek bezleri,
kağıt havlu, dezenfektan,
terlik, gecelik pijama,
kahve makinesi, anne çayı, french press, nescafe, promalt vs. Doldu taştı.. daha abur cubur ayarlamadim 🥺
:) fazladan zarar gelmez canım 2 günse tabi daha fazla ihtiyaç olur. bende çarşaf aldım. banyo yapmayı bilmiyorum eve gelince yaparım sanırım .ben yiyecek hiç düşünmedim oradan halledilir dedim sen baya baya makine fln almışşın :KK70:

Selam kızlar. Daha sabah yazdım buraya. Sancılarım vardı ama emin olamıyodm . Düzenli aralıklarla gelince hastaneye geldim yatışım yapıldı sabah8 de. 4 cm açıklığın var dendi. 12 de mis kokulu kızım doğdu.simdi yanimda uyuyor cok şükür. Darısı bekleyenlere 🤲🤲🤲
Gözün aydın canım Rabbim analı babalı sağlıkla büyütmeyi nasip etsin inşallah 🤲🏻🥰

Son günlerimiz hep stresle geçiyor ben de hiç böyle hayal etmemiştim. Benim de eltim gelecek doğumda kaynım burnumdan getirdi eşimi arayıp balık yapalım mangal yapalım diyor delirmek üzereyim
herkes de var demekki :) bizimde arkadaşlar samosa tatile gidelim diyorlar ben 2 aylık bebe ile daha doğurmadım ne nasıl olacak bilmezken millet tatil diyorr )

Kızlar kafam çok karışık. Önce ki doktorum aspirini 34 haftadan sonra keseceğiz demisti yeni gelen doktor 36 da dedi . Ya acil bir durum olursa kanama devam ederse 🙁 Bilemedim önceki hamilelegimde ki doktora sordum ama cevap verir mi bilmiyorum. Aspirin kullananlar ne zaman bıraktınız
32 de bıraktıran da oluyor.Sonraki haftalarda bıraktıran da. İlk hamileliğimde 32 de bırakmıştım.Şimdi 35 te😐Her yiğidin yoğurt yiyişi farklı😏

Yok yok hiç korkma asla acımıyor

Ah Nst çekilirken neler duydu bu kulaklar🥺 Hiç söylemeyeyim normal doğum düşünenlerin motivasyonu düşmesin ama benimki düştü. Normalde herkes hayret ediyor nasıl bu kadar cesaretli olabiliyorsun hiç korkmuyorsun falan diye ama o enerjim pozitifligim bir anda gitti resmen 🤦🏻 Tabi bunda doğumhanenin içindeki ebeye sorduklarimin da etkisi var. Sancı odasından doğumhaneye geçene kadar eşin yanında olabiliyor demişlerdi bana sormuştum daha önce. Şimdi içerideki ebeye sorunca malesef içeri alamıyoruz dedi. Diğer gebeler rahatsız oluyormuş halbuki ayrı özel oda yani ben hep eşimin desteğine güveniyordum yanımda olacak sancı cekerken diye. Bunu duyunca bildiğin yıkıldım. Sadece kadın alabiliyoruz içeri dedi ama ben kimseyi istemiyorum ki kimsenin yanında rahat edemem eşimi istiyordum sadece. Baya baya çöktüm yani ben normal doguramicam galiba falan dedim eşime az önce. Tabi yan odada normal doğum yapan kadından duyduklarimin da etkisi olmuş olabilir 🥺

Canım benim de öyle aşırı baskı hissediyorum sırtımdan beri sancı da vuruyor ama açılmam hiç artmamış. Şiddetli sancı olmayınca açılma artmiyormus yani merak etme senin de öyledir belki.
Insallah canim sanci gelince ayak bas parmagima kadar terliyorum😂

Üzülme canım herşeyde bir hayır vardır. Sağlıkla gelsin de. Babası naapar eder gelir canım. İşleri bitmese de gelir emin ol. 🌺 Sen sakin ol strese girme uzan dinlen canım.

Ya kızlar ben mi çok abarttim acaba? İki tane 5 li takım yeter mi gerçekten?
Gerçi biz 2 gün yaticaz ama burda doğum yapanlar hep söylüyor ya, yetmiyor fazladan alin diye.. hatta ağız mendili hiç yetmedi diyenleri duydum.
Ben koca bi valizi doldurdum. Bi de yedeklerin olduğu poşet yaptim 🙊 banyo havlusu aldim kendime de bebeğe de, oranin carsafinda yatmasin diye bebeğe nevresim aldim.
Mama biberon süt sağma makinası,
1 tane kalın 2 tane penye battaniye. Muslin örtü. Bebek bezleri,
kağıt havlu, dezenfektan,
terlik, gecelik pijama,
kahve makinesi, anne çayı, french press, nescafe, promalt vs. Doldu taştı.. daha abur cubur ayarlamadim 🥺
Insallah canim

Kuzum benim ya keske eşini alsalardı madem şancı odaları tek kişilik haklisin yani eşini alabilirler, bu durumu bir de kendi doktorunla konuşmayı dene istersen

Yaaa gözün aydın canımm benim Allah analı babalı büyütsün, müsait olduğunda süreci ayrıntıları anlat bize 😍
Sağol canım benim Dua ettim hep sizlere de. Müsait oldugumda anlatırım inşallah

X