2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Son günlerimiz hep stresle geçiyor ben de hiç böyle hayal etmemiştim. Benim de eltim gelecek doğumda kaynım burnumdan getirdi eşimi arayıp balık yapalım mangal yapalım diyor delirmek üzereyim
Millet yeminle keyfinde k.babam pat pat adamin yuzune lafi soylerdi ama asla kiyamazdi bana

Canım o kadar iyi anlıyorumki seni cokta dinleme bildiğini yap. İlk günden benimkinden de cuk cuk ses gelmiyordu 1 haftayı buldu öyle dolu dolu emmesi. E bebekte malt içecek var ben onu içince baya iyi geldi aslında. Mamada bende ilk gün verdiğimde 15-20 cc kadar içiyodu onuda kusuyodu sevmedi 40 illa içecek diye kendini şartlama bence ve bende cok kötü lohusa psikolojisine girmiştim hala da arada geliyor. Allah sabır versin zor günler. Gecicek inşallah kulagını kapa ve cocuguna odaklan🙏🏻
Doktor bana süt arttırmak için bir toz verdi laktozsuz süte karıştırıp içeceksin dedi bakalım inşallah faydası olur ama lohusa psikolojisi çok fenaymış kimse anlamıyor herkes ben bilirim derdinde doktorlar 10 sene boş yere tıp okumuşlar kv ler herşeyi biliyor ne gerek var okumaya

Tecrübeli anneler bana bi yardim edin hele :) Bu göğüs pompasını, biberonu ve emziği nasıl kaynatıp temizlemem gerek ? Bir de benim iki gogsumden de süt geliyor, yine de yanıma mama almalı mıyım hastane icin ? Almalı isem hangi marka ?
Bazen msj üstüne msj olunca arada kaçıyor

Kızlarrrrrrrr bu sorulara cvp verecek olan varmı
Hepimiz bilgilenelim :KK31::KK31::KK31::KK31::KK31::KK31::KK31::KK31::KK31::KK31::KK31:

Gözünaydın kapa kulagını dinleme bol bol emzir gerekirse mama ver tamamen atsın vücuttan . Ay sorma kv. Koca aynı model bendede vardı cileden cıkardılar beni cocuk emiyor emmiyor doymuyor hep eli agzında aglıyor doymuyor diyorum mama verelim bana diyorlar doktor dememis ver taburcu eden doktor için diyorlar bende dedim orada yatarken emziriyordum bana hemsiresi diyordu doymuyor 45 cc mama yiyor senden sonra diye dedim dinletemedim en son idararından açlıktan turuuncu renk geldi götürdük doktor mama verin dediler aldırabildim ondan sonra da karışmayın bana ne yaparsam o dedim bi iki mama fazla veriyorsun gibisinden konustular dedim fazla olsa bebek hem yemez yediginide çıkarır karışmayın
Sağolasın canım aynı durumdayım şuan bebeğimin idrarından kırmızı toz gibi birşeyler geliyor Allah tan kontrollerde eşim yanımdaydı da doktorun dediklerini kendi kulağıyla duydu doktor ev kalabalık olmayacak çocuğa bir metreden fazla yanaşan olmasın dedi maşallah eşimin ailesi maaile evimdeydi çocuğum kucaktan kucağa gezmekten telef oldu oda sıcaklığı 23 olacakmış dedim neymiş ablanın kocası klimanın olduğu odada yatıyormus o üşür diye klimayı açtırmadılar evim 32 dereceydi yatak odasına hapsolmustum resmen kanamam oluyor bebek emiyor hicbirini istediğim yerde yapamadım bide yetmiyomus gibi sevecez diye odama doluştular suan kv ve eşimin engelli abisi hala yanımda kv neyse de abiye lohusa kadının yanında senin ne işin var diyen yok çok doldum artık patlarsam fena olacak Allah hayır etsin artık

Beslenmesine ne anlamda karışıyorlar ki mesala ver yada verme anlamında mı
Doktor şu kadar mama vereceksin dedi diyorum daha azını yiyor doktor zorla vereceksin dedi ama verdirmiyorlar doymasa ağlarmış doymasa daha yermiş mamayı göğsümden az geliyo süt nerden biliyomusum az olduğunu pompanın sagdığı ile bebeğin emdiği fark edermiş emince daha çok gelirmiş falan

Bende bu durumdayım. Şuana kadar ağlamadım ama bırakıp giderken durduramayacagim kendimi muhtemelen. Benim kızım bakicisindan başka kimsede de durmaz onda kalacak. Günümüz oyun oynayarak geçiyor. Şimdi onunla oynamaya vakit olmazsa nasıl olacak hiç bilmiyorum.🤷 İnşallah sakin bebeklerimiz olur da hepsiyle ilgilenebiliriz🤲
İnşallah canım benimde tek temennim o yönde.Allah hepimizin gönlüne göre versin inşallah 🤲🏻
Günaydn ciciiiş ♥️♥️
Maşallah Maşallah Maşallah...
10 temmuzda doğur kızzzz
Bal0ncuğun doğum günü dersin :KK70: :KK70:
Sağol kuzum 😊 10 temmuz anneminde doğum günü o da çok diyordu 10unda olur inşallh diye ama ctesiye denk geldiği için 1 gün öncesine gün verdi 😊
Benim oğlum 3 yaşında şu an çok fazla idrak edemiyor. Sizinkiler kac yaşında bilmiyorum ama rehberlik öğretmeni ile görüştüm. İlk süreçte ne yapmalıyım nelere dikkat etmeliyim diye. Belki size de faydası olur paylaşayım öncelikle bizi hastanede sancilar içinde ya sa narkozlu vs kötü halde gormemeliymis. En guzeli evde tanistirin kardeşi ile dedi. Bebek eve girdiğinde babanın kucağında olmalıymış. Sizi emzirirken kucağınızda vs. Minumum görmeliymis. Sen abisin bak bu kardeşin vs. Bunu cok fazla vurgulamayin dedi daha o da çocuk cunku. Bebegin bakımını oğlum kreşte iken yapıcam o geldiginde daha cok onunla ilgilenicem. Sizi paylasmak istememesi bebege zarar vermesi cok normal bu süreçte dedi. Bebegin canı acır vs demektense ben üzülüyorum demeliymisim, dikkatini dagitmaliymisim. Belki çoğunu biliyorsunuzdur, belki size ters gelenlerde vardir herkesin çocuğu farkli sonuçta inşallah bu sureci duygusal yaralar açmadan atlatiriz 🙏
Benim kızımda 46 aylık canım 2 aya 4yaşını doldurmuş olacak inşallah.bende bu konu üzerine çok araştırıp okudum.hepimiz bilgili bilinçli anneleriz ama benim asıl stresim lohusa dönemi psikolojisiyle hiç vermeyeceğim bi tepki verirmiyim bu sebeple çocuğumu üzermiyim diye😔çünkü benim lohusa dönemim aşırı stresli ve ağlamaklı geçmişti.herşeyin farkındaydım ama kendime engel olamıyordum.işte bu dönem nasıl olacak diye kendimle mücadele içindeyim sanırım bu yüzden günüm hep kızıma bakıp bakıp ağlamakla geçiyor onu üzmekten korkuyorum🥺 dediğin gibi inşallah bu dönemi çok daha kolay atlarırız 🤲🏻
Benimki 5.5 yaşında canım çok seviyor görünürde kardeşini. Birşeyler yediği zaman bana da veriyor kardeşimde yesin felan diyor. akşam uykuda karnıma sarılıyor, kardeşim hareket ediyor mu diyor Seni çok seviyorum kardeşim deyip karnımı öpüyor konuşuyor onunla felan.. dışa dönük insancıl dışarıdaki küçük bebekleri bile görünce anne bak kardeşim böyle olacak diye yaklaşan sevecen değişikliğe adapte olan değişikliğide seven bir yapısı var oğlumun ama yine de etkilenecek eminim el bebek gül bebek büyüttük çünkü. 😕
Eğitimcilerden bende bir kaç öneri aldım evet onun yanındayken çok sevmemeliymişiz. Birşeyler aldığımızda bunu sana kardeşin aldı deyip kardeşe ısındırmalıymışız gibi.. anaokul düşündürüyordu beni onun içinde ilk okula başladıği döneme Doğum denk gelmesindense anaokul olması daha iyi felan dendi. Birde bir kaç hikaye kitabı kardeşlikle ilgili önerdi.
Aynı benim kız canım.o da çok düşüyor üstüme kardeşim olacak diye çok seviniyor durduk yere gelip karnımı açıp öpüyor hareketlerini izliyor.bi oyuncağını getirip bunu kardeşim oynar diye ayrı bi yere bile koyuyor.belki doğunca ufak bi kıskançlığı olur yinede bilemiyorum.ben asıl kendimden korkuyorum lohusalığım ilkinde çok kötü geçmişti bunda nasıl olur bilinmez ama ilki gibi olup kızımı üzerim diye korkuyorum 🥺
Maşallah size kuzumm insallah kendisi gelir bebiş O zamana kadar daha var günün:)
Sağol canım 😊 bende kendisi gelsin çok istiyorum.inşallah öyle olur 🤲🏻 zaten doktorun verdiği tarih 38+6 oluyor.yine erken değil ama kendi vakti olması daha güzel olur😊
Ben alışsın diye şimdiden eşimle yatırmaya başladım. Ben de salonda klimanın karşısında 🥳 Hastanede annemle kalırız babasıyla kalır kızım gece
Bende aynı yapıyorum canım🤭😄 havalar çok sıcak aşırı bunalıyorum bu sebeple yatarken açtığım klima derecesi eşime çok geliyor üşüyor o sebeple kızımla eşim salonda yatıyor bende yatak odasında sere serpe yatıyorum 😊

İnşallah canım benimde tek temennim o yönde.Allah hepimizin gönlüne göre versin inşallah 🤲🏻

Sağol kuzum 😊 10 temmuz anneminde doğum günü o da çok diyordu 10unda olur inşallh diye ama ctesiye denk geldiği için 1 gün öncesine gün verdi 😊

Benim kızımda 46 aylık canım 2 aya 4yaşını doldurmuş olacak inşallah.bende bu konu üzerine çok araştırıp okudum.hepimiz bilgili bilinçli anneleriz ama benim asıl stresim lohusa dönemi psikolojisiyle hiç vermeyeceğim bi tepki verirmiyim bu sebeple çocuğumu üzermiyim diye😔çünkü benim lohusa dönemim aşırı stresli ve ağlamaklı geçmişti.herşeyin farkındaydım ama kendime engel olamıyordum.işte bu dönem nasıl olacak diye kendimle mücadele içindeyim sanırım bu yüzden günüm hep kızıma bakıp bakıp ağlamakla geçiyor onu üzmekten korkuyorum🥺 dediğin gibi inşallah bu dönemi çok daha kolay atlarırız 🤲🏻

Aynı benim kız canım.o da çok düşüyor üstüme kardeşim olacak diye çok seviniyor durduk yere gelip karnımı açıp öpüyor hareketlerini izliyor.bi oyuncağını getirip bunu kardeşim oynar diye ayrı bi yere bile koyuyor.belki doğunca ufak bi kıskançlığı olur yinede bilemiyorum.ben asıl kendimden korkuyorum lohusalığım ilkinde çok kötü geçmişti bunda nasıl olur bilinmez ama ilki gibi olup kızımı üzerim diye korkuyorum 🥺

Sağol canım 😊 bende kendisi gelsin çok istiyorum.inşallah öyle olur 🤲🏻 zaten doktorun verdiği tarih 38+6 oluyor.yine erken değil ama kendi vakti olması daha güzel olur😊

Bende aynı yapıyorum canım🤭😄 havalar çok sıcak aşırı bunalıyorum bu sebeple yatarken açtığım klima derecesi eşime çok geliyor üşüyor o sebeple kızımla eşim salonda yatıyor bende yatak odasında sere serpe yatıyorum 😊
Ayy gün alınmışşşş ♥️♥️
Sağlıkla inşallah cnm

Amin canım sağolasın inşallah çok şükür bebeğim yeniden kilo almaya başlamış
Ohhh beeee
Cok şükür yaaaaa♥️♥️♥️
Gözn aydn cnm

Ayy Allah yardımcın olsun canım. Ben burdan sinir oldum.. 😔 dikişlerin ağrısı geçtiyse kontrolü eline al. Bundan sonra ben emzirirken tek olmak istiyorum siz yemek işine bakin ben bebeğime falan de. Başka odaya git doyururken. Ayrica erkekler o kadar karismazlar normalde. eşin bari müdahil olup senle arayı bozmasa. Çok hevesli olduğundan mi karisiyorlar bu kadar anlamadim. Sıkma canını.
Evet canım maalesef çok hevesliler 6 senelik evliyim tüp bebek tedavisi ile hamile kaldım tek gelinim eşimin abisi engelli evlenme durumu yok doğal olarak kv nin ilk babaanneliği ve 6 senedir özlemle yolu beklenen bir bebek 2 ay kalacakmış daha bana necisin diyen yok kendi kafalarına göre geliyorlar kalıyorlar lohusa psikolojisi zaten berbat biseymis bide bunlar tuz biber ekiyor üstüne Allah sonumuzu hayır etsin inşallah

Tecrübeli anneler bana bi yardim edin hele :) Bu göğüs pompasını, biberonu ve emziği nasıl kaynatıp temizlemem gerek ? Bir de benim iki gogsumden de süt geliyor, yine de yanıma mama almalı mıyım hastane icin ? Almalı isem hangi marka ?

Bazen msj üstüne msj olunca arada kaçıyor

Kızlarrrrrrrr bu sorulara cvp verecek olan varmı
Hepimiz bilgilenelim :KK31::KK31::KK31::KK31::KK31::KK31::KK31::KK31::KK31::KK31::KK31:
Canım bi tencerede su kaynatıp içine batırıp çıkarsan yeterli.ben öyle yaptım ilkinde de bunda da.ayrıca benim ilkinde de önceleri hep sütüm sızardı ama yinede mama aldık ne kadar sütüm gelmiş olsada bebeğime yeterli gelmedi sürekli emmek istedi ağladı bizde mama takviye ettik.ilkinde aptamil almıştım ama bunda sma optipro aldım.çevremdeki herkes bunu çok övdü ama hipp in mamasınıda çok tavsiye ediyorlar 😉

Kızlar kafam çok karışık. Önce ki doktorum aspirini 34 haftadan sonra keseceğiz demisti yeni gelen doktor 36 da dedi . Ya acil bir durum olursa kanama devam ederse 🙁 Bilemedim önceki hamilelegimde ki doktora sordum ama cevap verir mi bilmiyorum. Aspirin kullananlar ne zaman bıraktınız
Aspirini 32 de kestim. Iğnemi de en son dün öğlen yapmıştım çok şükür kanama konusunda sıkıntı yasamdim

:) fazladan zarar gelmez canım 2 günse tabi daha fazla ihtiyaç olur. bende çarşaf aldım. banyo yapmayı bilmiyorum eve gelince yaparım sanırım .ben yiyecek hiç düşünmedim oradan halledilir dedim sen baya baya makine fln almışşın :KK70:
Ya sütüm gelmezse diye ya sıcak su tutarım üzerime izin verirlerse, hem rahatlamış olurum. Ya da sıcak su torbası ile hallederim o işi. Havlu o yüzden yani 🤭
Kahve makinesini de herkes önerdi bana. Sıcak su kaynatmak için. Kahve narkozu attırmak için.. abur cubur da oranın yemeklerinden aç kalirsam diye😊

Doktor bana süt arttırmak için bir toz verdi laktozsuz süte karıştırıp içeceksin dedi bakalım inşallah faydası olur ama lohusa psikolojisi çok fenaymış kimse anlamıyor herkes ben bilirim derdinde doktorlar 10 sene boş yere tıp okumuşlar kv ler herşeyi biliyor ne gerek var okumaya
Aynen canım doktorlar boşa tıp okumus doğuran herkes cocuk doktoru zaten hayatımın en zor dönemi benim lohusalık dönemimdi su 10 gün daha gecsin 40 ı atlatma muhabbeti var ya gecsin diye gün sayıyorum cünkü bazen delirecek gibi oluhorum😬

Kızlar bende muayeneye girdim. Sezeryan dikişim sınırda incelmiş ve servikal uzunluğumda sınırda cıktı 25mm. Sezeryan dikişi kalın dikileceği için katmanının çok incelmemiş olması önemliymiş. O tarz birşeyler söyledi.. ben bir an korkunca dinleyemedim tam. İlk doğumu sezeryan olan varsa kontrole gittiğinde dikişine de baktırsın.
Bebeğimde 3600 gr olmuş o da önde gittiği için doğum tarihini 5 temmuz saat 11 olarak belirledik. Haftaya bugün kucağımda olacak oğlum Allah nasip ederse 🤗

Evet canım maalesef çok hevesliler 6 senelik evliyim tüp bebek tedavisi ile hamile kaldım tek gelinim eşimin abisi engelli evlenme durumu yok doğal olarak kv nin ilk babaanneliği ve 6 senedir özlemle yolu beklenen bir bebek 2 ay kalacakmış daha bana necisin diyen yok kendi kafalarına göre geliyorlar kalıyorlar lohusa psikolojisi zaten berbat biseymis bide bunlar tuz biber ekiyor üstüne Allah sonumuzu hayır etsin inşallah
Amin canım. Ne diyeyim bilemedim. Senin de sınavın bu heralde. Ben olsam eşime, ömür boyu başına kakmami istemiyorsan işime karışmayın, bana sormadan bişey yapmayın derdim.. tabi sen böyle deme, eşinle muhabbetini bilemem. Gaza getirmiş gibi olmayim :) Sen sabret canım. Yakinda herşey normale döner merak etme 🤗 üzülme 💕

Kızlar bende muayeneye girdim. Sezeryan dikişim sınırda incelmiş ve servikal uzunluğumda sınırda cıktı 25mm. Sezeryan dikişi kalın dikileceği için katmanının çok incelmemiş olması önemliymiş. O tarz birşeyler söyledi.. ben bir an korkunca dinleyemedim tam. İlk doğumu sezeryan olan varsa kontrole gittiğinde dikişine de baktırsın.
Bebeğimde 3600 gr olmuş o da önde gittiği için doğum tarihini 5 temmuz saat 11 olarak belirledik. Haftaya bugün kucağımda olacak oğlum Allah nasip ederse 🤗
Hadi hayırlısı olsun canım 😊🌺 aramızda 4 gün var bende 9unda inşallah kavuşucam🤲🏻banada sabah 8.30da burda ol dediler muhtemelen 10 11 gibide ameliyata alırlar

Oy oy ne güzel dimi, geleceği tarihi bilmek ona kavuşma hayaliyle heyecandan uyuyamamak falan 😍 hakkında hayırlısı olsun canım. Haftaya tosun paşa geliyor inşallah 😅🥰🥰

X