2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Kızlar tatlı süt yapar diye bişey yok sakın süt yapacak diye kendinizi tatlıya kaptırmayın hamilelikte aldığınız kilodan daha çok kilo alırsınız yoksa 😄 ben genelde tahin helva yedim tatlı olark onun dışında yeşil sebzelerin çoğu süt yapıyo baklagillerde süt yapıyo ama gazda yapıyo o yüzden genelde yemeklere kimyon attım.yine netten araştırır öyle ne yemelisiniz bi bakarsınız 😉
Anaamm bacım karsr verin :KK70:

Ben de her sabah acaba bugün doğurur muyum diye kalkıyorum 😂

Ben de kendime inanmıyorum artık ama az önce kanlı pembe akıntım geldi yine acaba mi dedim 😂 Artık gözlerime de güvenmiyorum yanlış mı gördüm acaba 😂

Kendimden şüphe ettim ya artık 😂
Sen yinede doktoru ara cnm :KK70:

Ne dedim sana ben, nișan geldi diye hemen doğum olacak diye birsey yok... Temmuzu bekle 😂
Sabahtan beri pembeli kahveli karışık akıntım gelmeye başladı bu sefer de 😂
Sen yinede doktoru ara cnm :KK70:
Doktor sabah muayene ettiğinde nişanın gelmeye devam ediyor demişti zaten haberi var durumdan😂 Her lavaboya gittiğimde daha da çok geliyor hatta 🤷🏻‍♀️😂

kızlar önemli bişey soracagım . 32 de çalışabilir raporu alacagım.32 i tam bu cumaya denk geliyor.
diyorum ki pwzartesi 32+3 te alayım adet tarihimi de 3 gün sonradan söylerim hafta sonu aradan kaynamasın boşu boşuna rapor diye düşündüm.
ama elinizde 32. hafta çalışabilir raporu alan var mı? nelere belirtiyorlar onda birde tahmini dogum tarihini ne zamana veriyorlar? bir de 37 de tam izne cıkacak mı yazıyorlar. alıp örneği olan var mı ? tc falan gözükmeden atsa bi incelesem 🙈
Tamam sen 32 bu cuma raporunu al işyerine götür ver arada ki 3 gün kaynamasın senin yararına olsun kâğıtta adet tarihine göre hesapliyolar sadece 32 haftalık hamiledir çalışabilir yazıyor sen çalışabilecekmisin peki 37 de tekrar gidip çalışamaz raporu aliyorsun

Akşama sancm var dersen sana inanmayacaz :KK70::KK70:

Tatlı sütmü yapıomuşş
Şuan söz veremiecem abartmamak için :KK70::KK70:
Öyle diyorlar da ben inanmıyorum eskilerin şeyi işte. Annem zorla ağzıma tıkacak diye korkuyorum🤣
Kızlar tatlı süt yapar diye bişey yok sakın süt yapacak diye kendinizi tatlıya kaptırmayın hamilelikte aldığınız kilodan daha çok kilo alırsınız yoksa 😄 ben genelde tahin helva yedim tatlı olark onun dışında yeşil sebzelerin çoğu süt yapıyo baklagillerde süt yapıyo ama gazda yapıyo o yüzden genelde yemeklere kimyon attım.yine netten araştırır öyle ne yemelisiniz bi bakarsınız 😉
En çok su içmek ve bol emzirmek arttırıyor diye duydum. Semizotu dereotu falan da artırıyormuş. Ay o gaz meselesini kafama çok takar oldum ya ne yicez doğumdan sonra biz?

Kızlar bu arada şu malt içeceklerine doğumdan bir iki gün önce başlasak bir şey olur mu?

Evet aslnda tatli yedikce bol su icilirms tatli yeme mantigi burdan gelyor demsti bi dr.

Buyrun niloya tospik kız

Eklentiler

• 794CC306-AE75-4789-A1C4-B23B05FF9CE9.jpeg
    794CC306-AE75-4789-A1C4-B23B05FF9CE9.jpeg
    66,8 KB · Görüntüleme: 111
Sabahtan beri pembeli kahveli karışık akıntım gelmeye başladı bu sefer de 😂

Doktor sabah muayene ettiğinde nişanın gelmeye devam ediyor demişti zaten haberi var durumdan😂 Her lavaboya gittiğimde daha da çok geliyor hatta 🤷🏻‍♀️😂
Bekle daha ne acelen var kız doğurma 🙈😂 temmuzu beklicek sin net🤭

Buyrun niloya tospik kız
Maşallah nede tatlı böyle. Yanaklar ısırmalık olmuş.... Kız sen ne yedin içtin böyle. Maşallah subhanallah 🥰🥰🥰

35+3 muayenemi oldum yine nst istemedi hayatımda hiç nst ye girmeden doğurcam heralde🤣 bebiş şimdiden 3 kilo olmuş ben nasıl normal doğurcam acaba
Maşallah kuzumm korkma 3800 falan olsa doğurursunnn😂 bebiş nasi tatl i yerim onun yanaklarını çenesi de nasi güzel
Selam kızlar yeni haftaya bismillah dedik doğum yapacak olanlara Rabbim kolaylıklar versin. Bizim de kontrolümüz vardı sabah. Çok şükür suyu gayet iyi dedi bu sefer geçen hafta azalmış demişti. Kilosuna da 3.300 dedi. 80 lerde sancim cıktı bakalım bizim kız ne zaman gelcek❤🤰👶
Oh masallah bebişe kuzum , sanci düzensiz miydi:)

Canı
kızlar önemli bişey soracagım . 32 de çalışabilir raporu alacagım.32 i tam bu cumaya denk geliyor.
diyorum ki pwzartesi 32+3 te alayım adet tarihimi de 3 gün sonradan söylerim hafta sonu aradan kaynamasın boşu boşuna rapor diye düşündüm.
ama elinizde 32. hafta çalışabilir raporu alan var mı? nelere belirtiyorlar onda birde tahmini dogum tarihini ne zamana veriyorlar? bir de 37 de tam izne cıkacak mı yazıyorlar. alıp örneği olan var mı ? tc falan gözükmeden atsa bi incelesem
Canım ben de 32+3 te aldım çalışabilir raporunu. Adet tarihini doğru söyledim. Kendi doktorum izinliydi, farklı doktordan aldım. O da tahmini Doğum tarihini 20 Temmuz olarak hesapladı.(normalde 16 Temmuz) 29 Haziran’da izne ayrılmam gerekiyor. Belgeyi idareye verdim, fotosu yok maalesef

Maşallah kuzumm korkma 3800 falan olsa doğurursunnn😂 bebiş nasi tatl i yerim onun yanaklarını çenesi de nasi güzel

Bekle daha ne acelen var kız doğurma 🙈😂 temmuzu beklicek sin net🤭

Maşallah nede tatlı böyle. Yanaklar ısırmalık olmuş.... Kız sen ne yedin içtin böyle. Maşallah subhanallah 🥰🥰🥰
Sagolun kizlar ya 🥰🥰🥰meyveyi abarttım biraz son bir aydir hep meyve yiyorum bebeğe yaradı heralde 😂😂😂

Tamam sen 32 bu cuma raporunu al işyerine götür ver arada ki 3 gün kaynamasın senin yararına olsun kâğıtta adet tarihine göre hesapliyolar sadece 32 haftalık hamiledir çalışabilir yazıyor sen çalışabilecekmisin peki 37 de tekrar gidip çalışamaz raporu aliyorsun
benim kendi istegimle hafta sonu girmesin raporlu halim yani37. nci hafta izne cıkcagım zamandan sonraki 13 hafta 2 gün geç başlasın diyeydi 🙈 37 e kadar evden çalışacagım büyük ihtimal

Sagol canim. Geçen hafta 2900 denilmişti kilosuna. Sevinmiştim ben de normal bekledigim için. Doğuma kadar 3 buçuğu geçmese bari diyorum şimdi.ama birebir tutmuyo bunu biliyorum. Sancı düzensizdi evet hissetmedim zaten hic. Doktor normal dedi nst ye.kanama ya da suyun gelirse gelirsn dedi.

sagol canım demekki detaylı bişi yok:)
Bende 32+3 de aldım. Raporum da 32+3 günlük yazıyordu. Normalde 29 Haziran'da 37 haftalık oluyorum ama böyle olunca 3 gün kaydı ve 2 temmuza kadar çalışabilir yazıyordu. Doktoruma da son adet tarihimi söylemedim sistemde görünüyordu.

Araba yolculugunda 2saatte bir mola verin diyorlar, o kadar mola verince o yolculuk da epey uzar muhtemelen. Ben ctesi 2saatlik yolculukta bile pert oldum ama kisiden kisiye de degisebilir tabii, doktorundan onay almakta fayda var canim☺️
Beni yol korkutmuyor ama sıcak fena yapıyor hele nemi düşündükçe nefes alamıyorum😂
Bence biraz delilik evet 😅
Bugun hava Ankara’da 24 dereceydi benim hissettiğim 40 gibiydi vazgeçtim gitmekten ☺️
Ta kendisi kız ben 45 dakikalik kayseriden nevşehire gittim ayaklarim belim coo agridi sende birsey yokmu
Sıcak ve nem beni vazgeçirdi, doğumdan sonra gideyim en iyisi.
Ben 33 haftalıkken gittim ama saat başı mola verdik hareket ettim bacaklarımı açtım.
ben de 29 haftamda gitmiştim ama şu an nefes almak çok zorluyor o yüzden vazgeçtim gibi.

X