2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Benim doktorum da tamamen ayni kafada. Ama bana kuvozde kalma durumuyla ilgili bir şey söylemedi. Şekerden dolayı ciğer geliştirici yapıp 2 hafta sonra alcaz dedi. 35i görelim yeter dedi hatta.
Doğum sonrası şekerinin düşmesini, solunum sıkıntısı olmasını falan da söyledi. Ama insülin kullanıyoruz sonuçta şekerimiz yüksek değil ki neden şekeri düşecek bebeklerin anlamış değilim.
Yani canim garanticiler biraz galiba. Aslinda oyle olmalari daha iyi. Mesela taburcu etseler cocugun sekeri dusse hipoglisemi gecirse farketmeyebilirmisiz. Uzun sure oyle kalirsa havale gecirirmis bir de zaten sarilik muhabbeti var.
Rabbim insAllah yavrularimiza sifa versin, kucagimiza en kisa surede almayi nasip etsin 🤲🏼

Birde emzik kullanıyorum ama öyle ağladığında ağzına vermelik değil başta hevesimden merakımdan karnı tokken vermiştim doyırduktan sonra çok güzel tuttu emziği ama acıkınca mümkün değil almıyor onuda denedim hani onu emer beslendiğini zanneder diyorlar ya en azından bizde mümkün değil çenesi yorulur az beslenir diye çakiniyordum buyüzden güzelce doyduktan sonra veriyordum ama galiba güçlendi artık çenemizde etkilenmiyo yediğimiz ölçü belli emzikte şu konuda çok rahat ettim çok hıçkırık tutuyor kızımı emzik verince onu emerken hıçkırığı geçiyor hıçkırıkta lazımdır belki ama uzun sürünce yıpratıyor kıyamıyorum birde banyo yaptırırken işime yaradı bizim kız açken uyanıyo tokken hep uyuyo e banyoya uyandırdığımdada sürekli ağzı açık aranıyo ben onu tutarken elim şampuanlı oluyo elimi yakalayıp emmeye çalışıyo diye emzik verdim çok aç olsa atar gerçi ona göre ayarlıyorum köpüklü elimi ağzına almasındansa emzik olsun daha iyi modundayım ki ağzına su kaçma ihtimali olmuyo zaten her türlü korumak zorundayız işinize yarar belki düye düşündüm birde normalde uykusunda her sesten korkuyodu biri öksürse vs sıçrıyordu ama emzirirken üstüme örttüğüm örtüyü koydum yanına sizde size ait bişey koyun inanın bunu yaptığımdan beri sıçramamaya başladı bazen uzağında oluyo örtü hemen sıçrıyo hemen yakınına koyuyorum bunlarda ek öneriler olsun 😇
Canim bebeginin sicrayip korkmamasi için ellerini kundak yapabilirsin hareket edip kendini korkutmasinin onune bir nebze geciliyormus bu sekilde bebisin pek tatli yemek isitirken resminize bayildim😍

Günaydın kızlar biz birazdan yola çıkar inşallah kendime gelince yazmaya calıscam dualarimda sizde varsınız sizde bize dua edin herşey güzel gitsin
Günaydın hadi hayirlisi ile bebeğini kucağına al ayy nasıl bir heyecandır dimi benim hemen karnım ağrır kalbim istemsiz saatlerce atat uyuyamam rabbim yardımcın olsun 🤲🤲

Canım evim bebek popişi kadar 45 metrekare. Bazen eşimi gönderip bebeklerle yalnız kalsam mi diye düşünüyorum 🤣 ilk etapta beraber yatırırım dönmeler hareketlenmeler baslayinca bi park yatak daha alcam başka çözüm bulamadim.
Bi de tayin isticez bu sene çıkar çıkmaz bilmiyorim ama bu yaz olmasa önümüzdeki yaz kesin taşınıyoruz Bal0ncuk Bal0ncuk un yanina 😍 gittiğimiz yerde güzel bi oda yaparım ikisine diye düşündüm.
Burası bi de lojman artık masraf yapmaktan da bıktım. Bir sene böyle idare edicez artık.
Yaaaa sabırsızlıkla bekliyorummmmm ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Selam kızlar 🎈🎈🎈🎈

gmz41 gmz41 doğurmadn daha demi bacım
Bak diren hedefimiz en az salıydı :KK70::KK70:

Doğum yapacaka arkadaşlar ağrısız sızısız sağlıkla bebeklerini kucaklarına alsınlar♥️

Canim bebeginin sicrayip korkmamasi için ellerini kundak yapabilirsin hareket edip kendini korkutmasinin onune bir nebze geciliyormus bu sekilde bebisin pek tatli yemek isitirken resminize bayildim😍
Teşekkür ederiz canım ah kundak nezaman kundsk yapsam yarım kundakta bide bir eli en son kıyafetinin içibden omuz kısmından çıkzrtıyo tek kol çıplak sürekli ayaklar havada saatlerce kundaktan kurtulma çabasıyla kıpkırmızı oluyo üzerini bile örttürmüyo benim kız en derin uykusunds uyanıp bile ayaklarıyla mrtüuü açıyo🙈

Kızlar merhaba ben cuma günü saat 8.30da sezeryanımı oldum 38 +0dık.makat gelişti o yüzden mecburi sezeryan. Kızım 4.140 gr doğdu. (maşallah deyin lütfen😇,) genel olmak istedim ilkinde belden zor geçmişti sezeryanım. Sonda takarken biraz acıdı evet çıkarken çok değil. Ayılmak zor olmadı benim. Şükür narkozu kolay attım. Biraz ateş basması terleme oldu sonra geçti. 5 saat sonra yürüttüler bol yürüdüm. Tabi ilk yürüme acılı oldu ama mecbur. Gazımı zor çıkardım siz rezene çayı alın yanınıza kayısı suyu için bol.kızım zorluk çıkarmadı hastanede hiç. Benim süt hiç gelmedi mamada verdik kahve makinası götürdüm yanımda onda hem kahve içtim hem mama suyu hazırladık. Hemşireler mamaya izin vermiyor gizli verdik. Ama aç çocuk durmazki. Maşallah kızım süt olmasada çok güzel emdi. Bugün gelmeye başladı sütüm şükür.2 gece soğan sürdüm göğüa yarası olmasın diywe.ama yinede acıyor kremde sürüyorum. Yani siz rahat olun inşallah kolay geçecek. Eve gelince daha kolay bakması. Annemde var sağolsun. Tabi acılarım var yardımsız olmaz. Rabbim hepinize kolaylıklar versin. İnşallah sağ salim kucağınıza alırsınız
Gözünaydın olsun canım maşallah süphanallah bebegine😊

Teşekkür ederiz canım ah kundak nezaman kundsk yapsam yarım kundakta bide bir eli en son kıyafetinin içibden omuz kısmından çıkzrtıyo tek kol çıplak sürekli ayaklar havada saatlerce kundaktan kurtulma çabasıyla kıpkırmızı oluyo üzerini bile örttürmüyo benim kız en derin uykusunds uyanıp bile ayaklarıyla mrtüuü açıyo🙈
Yerim onu ben ya😊

X