2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
kızlar önemli bişey soracagım . 32 de çalışabilir raporu alacagım.32 i tam bu cumaya denk geliyor.
diyorum ki pwzartesi 32+3 te alayım adet tarihimi de 3 gün sonradan söylerim hafta sonu aradan kaynamasın boşu boşuna rapor diye düşündüm.
ama elinizde 32. hafta çalışabilir raporu alan var mı? nelere belirtiyorlar onda birde tahmini dogum tarihini ne zamana veriyorlar? bir de 37 de tam izne cıkacak mı yazıyorlar. alıp örneği olan var mı ? tc falan gözükmeden atsa bi incelesem 🙈
Özelden atiyorum canim sana. Benim bi arkadaş 3 hafta geri söyledi son adet tarihini 😅 sorun olmuyor öyle şeylerde.

Sagolun kizlar ya 🥰🥰🥰meyveyi abarttım biraz son bir aydir hep meyve yiyorum bebeğe yaradı heralde 😂😂😂
Karpuz da aldırıyor mudur sence? Ben karpuz hastasiyim ama onun kilo aldiran bi meyve olduğunu düşünüyorum da ☺️
Öyle diyorlar da ben inanmıyorum eskilerin şeyi işte. Annem zorla ağzıma tıkacak diye korkuyorum🤣

En çok su içmek ve bol emzirmek arttırıyor diye duydum. Semizotu dereotu falan da artırıyormuş. Ay o gaz meselesini kafama çok takar oldum ya ne yicez doğumdan sonra biz?

Kızlar bu arada şu malt içeceklerine doğumdan bir iki gün önce başlasak bir şey olur mu?
Bence şimdiden bile içebilirsin.
Ya ben de malt içecekleri şüpheli midir diye icmemistim ilk hamileligimde. Arpa suyu diye geçiyor ya o yüzden 🙊 şimdi helal olduğunu biliyorum okudum araştırdım ama tadı iğrenç gibime geliyor 🤦😁 içince tadını bi tarif etsene bana 😁
Buyrun niloya tospik kız
Ben yerim ama bunuuu 😍😍 masallah Allah esirgesin yaa🤗

Ay bilmiorm ama benm canm ckk çekio yani
Nasıl durduracam kendimi bilmiorm
Doktorum şekeri az meyvelerden ye demişti yeşil elma gibi. Karpuz kavun şimdi serin serin çok iyi oluyor ama kilo olarak da geri dönüyor 🤷‍♀️
Dondurulmuş meyve de tercih edebilirsin bak acayip ferahlatıyor buzlu buzlu yeyince. Normalde yiyeceğinin yarısını anca yiyebiliyorsun donuk olunca

Karpuz da aldırıyor mudur sence? Ben karpuz hastasiyim ama onun kilo aldiran bi meyve olduğunu düşünüyorum da ☺️

Ya ben de malt içecekleri şüpheli midir diye icmemistim ilk hamileligimde. Arpa suyu diye geçiyor ya o yüzden 🙊 şimdi helal olduğunu biliyorum okudum araştırdım ama tadı iğrenç gibime geliyor 🤦😁 içince tadını bi tarif etsene bana 😁

Jokerden sipariş ettim gelince içmeye başlayayım o zaman tadını da tarif etmeye çalışırım. Ebebektekiler şerbet gibi çok tatlı dediler bakalım bu nasıl

Durdurma kendini bosver. 😅 acik söylim ben hic eurdurmuyoum kendimi günde 3 defa meyve yiyorum sanieim😅🤣🤣🤣🤣🤣 bosverin. Caniniz ne cekiyorsa yiyin
Ayy ama şekeride etkilio
Doktorum şekeri az meyvelerden ye demişti yeşil elma gibi. Karpuz kavun şimdi serin serin çok iyi oluyor ama kilo olarak da geri dönüyor 🤷‍♀️
Dondurulmuş meyve de tercih edebilirsin bak acayip ferahlatıyor buzlu buzlu yeyince. Normalde yiyeceğinin yarısını anca yiyebiliyorsun donuk olunca
Karpuzsuz bir yaz düşünmüorm :KK70:

Bende aynisini dusunuyorum canim 3100 gr di bir hafta oldu 200 300 gr daha aldiysa doguma kadar 4 olur mu ki cok zor normal dogum

Ya bize kilosundan dolayi sezeryan olun demezler inşallah doktorların sınırı kaç acaba
Kızlar benimde 35+0 da 3 kiloydu. 1 haftada yarım kilo almıştı nasıl oldu anlamadım bende. doktor iri bebek normal doğum olmazdı dedi. Kafa çapıda önde belkide o yüzden dedi bilmiyorum. Zor olmaya olur elbet ama doğuran yok mu var 5 kilo doğuranda var ama işte.. epizyo dikiş durumu ne olur, annenin çatı durumu nedir görmeden birşey demek istememiştir belki size. Benim ilki sezeryan diye zaten yine sezeryan

Anladım canım demek ki bir süre aç sindirim bekleniyor çok sağol bilgi için🥰

Onay için neler yaptılar canım bana hiç böyle birşey denmedi😯

Geçmiş olsun canım inşallah sende bir an önce toparlanirsin çok sevindim iyi olmanıza 🥰🌸

Ne güzel bir kare maşallah size canım 🧿😍 Darısı bize inşallah 🤲🌸

Oy maşallah inşallah hep beraber dönersiniz evinizede tadını çıkartırsınız 🤲🌸
🙏

Öyle diyorlar da ben inanmıyorum eskilerin şeyi işte. Annem zorla ağzıma tıkacak diye korkuyorum🤣

En çok su içmek ve bol emzirmek arttırıyor diye duydum. Semizotu dereotu falan da artırıyormuş. Ay o gaz meselesini kafama çok takar oldum ya ne yicez doğumdan sonra biz?

Kızlar bu arada şu malt içeceklerine doğumdan bir iki gün önce başlasak bir şey olur mu?
Aynen canım bol su içmek sık sık emzirmek ve güzel bir uyku süt artırıyo.malt içeceklerden bende aldım hastane çantamada koydum ama erkenden içmek fayda edermi bilemiyorum 🙄

Evet aslnda tatli yedikce bol su icilirms tatli yeme mantigi burdan gelyor demsti bi dr.
Ben normalde de çok su tüketen biriyim zaten o yüzden ekstra tatlı yemenin kilo aldırmadan başka bi etkisi yok bence.zaten bebeği emzirirken başlıyo aşırı su ihtiyacı sanki susuzluktan ölüyomuşum gibi 🤭 hemen hemen çevremdeki herkeste öyle söylüyo bebeği emzirirken susuyoruz diye heralde vücut suya ihtiyaç duyuyo sanırım 😊

Kızlar hayırlara gitsin üstümde bir enerji var ki anlatamam 😂 Normalde su için mutfağa gitmeye üşeniyordum halim olmuyordu çünkü öncesinde çalıştığım için yürüyüş yapamamıştım son zamanlarda da erken doğum riskinden dolayı doktorum yürüyüş yapma demişti hiç yapmadım tamamen hamlamistim bugün hastaneye gittim sonra gittim fön çektirdim eve geldim evi toparladım çamaşır yıkayıp astım sonra sahile yürüyüşe gittim 45 dk yürüdüm bı o kadar daha yürürdüm aslında şimdi eve geldim ama hiç yorgun hissetmiyorum 😂

Canim bence kesin karpuz bebege kilo aldiriyo meyve ismi vermek istemedim hepimiz hamileyiz diye ama gercekten var böyle bişey😂

Kızlar hayırlara gitsin üstümde bir enerji var ki anlatamam 😂 Normalde su için mutfağa gitmeye üşeniyordum halim olmuyordu çünkü öncesinde çalıştığım için yürüyüş yapamamıştım son zamanlarda da erken doğum riskinden dolayı doktorum yürüyüş yapma demişti hiç yapmadım tamamen hamlamistim bugün hastaneye gittim sonra gittim fön çektirdim eve geldim evi toparladım çamaşır yıkayıp astım sonra sahile yürüyüşe gittim 45 dk yürüdüm bı o kadar daha yürürdüm aslında şimdi eve geldim ama hiç yorgun hissetmiyorum 😂
Sanırım G Gamzeninprensi demişti hatırlamıorum
Doğum yakınsa bir enerji geliyor diye
Benm annemde bütün evin camlarını silmiş temizlik yapmş vs vs enerjisini atamamş doğm yapmş :KK70:
Ben şuan miskin kedi gibi o koltuk senin bu koltuk benm dolanıorm
Demek daha cok var bana :KK70:

Kızlar benimde 35+0 da 3 kiloydu. 1 haftada yarım kilo almıştı nasıl oldu anlamadım bende. doktor iri bebek normal doğum olmazdı dedi. Kafa çapıda önde belkide o yüzden dedi bilmiyorum. Zor olmaya olur elbet ama doğuran yok mu var 5 kilo doğuranda var ama işte.. epizyo dikiş durumu ne olur, annenin çatı durumu nedir görmeden birşey demek istememiştir belki size. Benim ilki sezeryan diye zaten yine sezeryan
Diyet yapmaya başlasam etkisi olur mu acaba zaten beslenmiş beslenecegi kadar tontiş kızım🤭🤭

X