2021 Nisan Anneleri

Ciger yerken elini vucudunda bir yere surersen leke olur derler annelerimiz falan
Ben ilk oglumda ciger yedikten sonra elimi yüzüme sürmüstüm öyle demislerdi eyvah cocugun suratinda leke cikacak diye okadar üzülmüstümki o gün bugundür ciger yemiyorum. Oglumdada leke olmadi sükür aklim gitmisti agladim cok.

Doğuma gün sayanlar çoğalmış maşallah sağlıkla gelsin bebişler ben daha anca süslerle hediyeliklerle uğraşıyorum. Badana yapmadan temizlik de yapamıyorum. boş durmayım diye kağıttan çiçek yapmaya başladım hastane odası ve evde kızların oda duvarında kullanmak için. Dr.um dış dr.olunca hastane odayı süslemiyormuş organizasyonculara para da vermek istemiyorum. Balon, tül falan alıcam
daha kapıyı süslemek ve bebek küvezine etek yapmak için. Kurabiye paketlemem bitti

Eklentiler

• 20210315_091012.jpg
    127,6 KB · Görüntüleme: 87
Karnimda sanki tas var valla hareket etmese acile gidicem.Dunden daha sert bugun resmen kasilma yani bu.Canim yaniyor gectim ins erken dogmaz.

Kızlar ya özellikle tecrübeli annelere bi sorum var.Ocak ve şubat annelerini takip ediyorum mart annelerini de takip ediyorum herkes bebeğinden şikayetçi uyumuyor kolik gazlı hep ağlıyor gibi ifadelerle dolu.Ve neredeyse herkesin bebeği sarılık.Allah aşkına hiç mi yok eski bebekler gibi 24 saat ağlamayan reflüsü koliği olmayan uykusu güzel olan bebekler gerçekten psikolojim bozuldu daha bebek doğmadan bir sürü gaz ilacı alıp stokladım

Kuzum dur bosuna kendini strese sokma. Benim oglum ilk 4 ay hep uyudu hic agladigini bilmem. Aa dediginde hemen emziriyordum altini degistiriyordum, gaz icinde rezene cayi 1 cay kasigi iciriyordum geri kalanida ben iciyordum sütümede geciyordu bebek aninda gazini cikarip uyumaya devam ediyordu. Rezeneyi eczaneden aliyorum burda bebekler icin sallama rezene.

Maşallah umarım bu bebeğinde yormaz seni yani bebektir tabiki ağlayacak tabiki gazlı olacak ama öyle bir yazıyorlar ki 1 hafta uykusuzuz bitiyoruz ölüyoruz gibi msjlar görüyorum baya korktum.Ben de aldım çaylar gaz için masaj yağları damlalar falan.umarım güzel geçer

21/03/21 pazara denk geliyor yoksa doktor sezaryen dese söyleyebileceğim bir tarihti eşimle yıldönümümüz çünkü. Güzel bi denk geliş olurdu.

Yaaa hiç sorma aynı durum bende de var oğlum traktör gibi ses çıkarıyorsun çok horluyorsun diyor inşaallah doğumdan sonra geçer

Canim yanlis anlama ama bende ozele gidiyorum.
Ve sezeryan olucam daha onceden sezeryanim olmasina ragmen 39 u beklerim dedi.
En azindan 38+4 filan olmali 37lerde aldirma bence.
Ablami 37lerde yapmislar bebekte solunum sıkıntısı olmustu.
Ama tabii yine de doktorun nasil uygun gorurse.

Amin canim insallah hepimiz kolaylikla büyütürüz bebislerimizi

Canım 40 binker3 maaşallah kuzum ne doğarken ağladı 9 yaşında ağladığını bilmem okadar sessiz sakin hamilelik geçirdim okadar güzeldi ki hers3y 40i cikmadqn beşiğe koyardım uyurdu öyle gazi olmadı.... Ne reflüsü ne bisy3 vallahi ağız mendili kullandığımı hatırlamıyorum. 22 yaşındaydım biraz sarılığı vardı şekerli su ver dedi hemşire verdim cidd3n hemen gecmisti .. her kardeş bile farklı... lütfen sakin psikolojini bozma rahat ol
Negatif çıktı sonuç ya Çok üzüldüm idrarda pozitifti oysaki çok saçma
Canım.benimde kanda negatif idrar pozitifti.... hemde çok çok silik...

Merhaba kızlar bugün öğleden sonra biraz kötü hissettim tansiyonum 13.9-8.9 çıktı. Doktorla görüştüm takibini yap 14-9u geçerse görüşelim tekrar dedi. Artmıyor tansiyonum ama düşmüyor da. Limonlu su da içtim yattım dinleniyorum

Evet iste ben dicektim 38 olsun en azindan zaten net bisey demedi dedigi tarih 37+5 e denk geliyo en az yada 37+6. Ozellikle mudahale etmek istemedim sonra bisey olur pisman olurum diye bakalim pazartesi netlesir insallah bi arkadasimda 35 lerde aldilar bi sorun olmadi tansiyonu yuksek diye almislardi insallah bisey olmaz canim iyi dusunelim iyi olsun

Insallah olmaz bizde ablamda cok sasirdik emzirmeye calistilar hemsire fark etti solunum sıkıntısı var dedi sonra kuvoze alindi 5 gun kaldi.
37+2 idi bazen 36 larda doguyorda sorun olmuyor.
Insallah hayirlisi olur her bebekte olacak diye bir sey yok zaten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…