2021 Nisan Anneleri

Korunma mevzusunda konuşulmuş ben de bu konudaki tecrübemi paylaşmak istiyorum sizlerle 😀 2017 yılında evlendim , biraz korunalim hemen bebek yapmayalım dedik, sanki hemen olacakmış gibi 😀 8 ay korunduk , gezdik tatile gittik vs korunmayı bıraktığımız ilk ay hemen hamile kalırım diye düşündüm ama olmadı 😀 bunun üzerine 3 yıl geçti tabi o arada ilaç tedavisi denedik , eşimin sonuçları gayet iyi benim sonuçlarım iyi bize dedikleri şey SEBEPSİZ İNFERTİLİTE hiçbir sebep yok ama ben hamile kalamiyordum. Üç yılın sonunda tüp bebek denemeye karar verdik ve ilk denemede hamile kaldım çok şükür 🙏🙏 şimdi öyle hemen hamile kaldım diye okuyunca herkese maşallah dedim 🧿 inşallah benim bundan sonraki de öyle olur 😀🙏

Günaydın canım bende eşime 7.30da kahvaltı hazırlamak için kalkmaya alıştım adam cumartesi pazar iiznli ben yine zonkkkkkkk ayaktayım.
Aynen donup durmaktansa kalkarimnkalinca da ev işleri bekliyor yatmak daha mantıklı sanki🤪🤪🤣🤣
Seninde kütür kütür ses geliyromu bebekten 😅🤦‍♀️
Senden niye çıkıyor ya evde dura dura kuruduk🤦‍♀️
Karnimdan gelmio ama belim vok agrio ve kemiklerim sanki birbirne sürtüyo gbi enteresan bi ses gelio
Şimdi bu kıyafetler hepsi beyaza yakın birlikte yıkasam noluyor
Ben renkli beyaz olarak ayirdim ama renk ayristirici mendil kullandim bazialrini beraber yikadm hic bisi olma
Bebek kıyafetleri solmaz derler ama bende ağırayım sırf bu yüzden çok karışık almadım

• Kendi çantama
  • çamaşır
  • pijama
  • ped
  • sutyen
  • yedek kıyafet tarak vs koycam

• Bebeğe
  • 2 zıbın
  • bez ıslak mendil
  • 2 battaniye
  • alt üst 2 takim Yetermi
Takimi bi tane de fazla koy hastane cok yakin degilse ugrasmasi olmaz

Bebek kıyafetleri solmaz derler ama bende ağırayım sırf bu yüzden çok karışık almadım

• Kendi çantama
  • çamaşır
  • pijama
  • ped
  • sutyen
  • yedek kıyafet tarak vs koycam

• Bebeğe
  • 2 zıbın
  • bez ıslak mendil
  • 2 battaniye
  • alt üst 2 takim Yetermi
Kaç gün kalınıyor hastanede.bizim burda 3 gün kalınıyormuş çocuğa göre 5i bulduğu oluyormuş.ben 2pijama 1 gecelik hırka ya da sabahlık 2 emzirme sütyeni 2 atleti 3 külot depend.tarak diş fırçası vs.göğüs pedi ve kalkanı, terlik havlu.
Bebeğe 2 takım zıbın 2 battaniye 2 alt üst takım 10 bez kaşık enjektör ıslak mendil vs düşünüyorum. Tabi bunların hiç birini koymadım ütü yapmaya başlayacağım bugün

Valla bu halde misafir kabul edemem ben şahsen . Çok az kaldı yardım eden kimsen yoksa ne bilim biraz düşünmeliler :S:S:S
Misafir dediğim kendi ailem geldi kardeşlerim yeğenlerim falan, onlar gelmeyelim dedi de ben çok ısrar ettim doğum öncesi bi göreyim diye, sağolsunlar gelirken yemeklerini bile getirdiler ama ben genede duramadım tabi temizlik falan yaptım, ama artık kaldırmıyor vücut bçyle şeyleri cidden yan gelip yatma dönemi bu dönemler

bende senin gibi kararsızdım ikinci çocuk konusunda şimdi 7 yaşında kızım var 1. sınıfa gidiyor . senin ikinci erkek mi kız mı ? yaşımızda aynı :)))
Benim ki 9 yaşında cocug7m 🤣🤣🤣🤣🤣
Akisinami birakacan ücüncüyü🤭 Ben ne edecem hap düsünüyorum bakalim.
Hap yok canım çok varış yapyor adeti kesiyor sınır yapyor.. yine aynı geri cekilmeyle😬😬😅😅
Zaten başım hep agirr çocuk olunca evlilik anne babalık bence🙄🤣🤣🤣🤦‍♀️🤦‍♀️
Kaç gün kalınıyor hastanede.bizim burda 3 gün kalınıyormuş çocuğa göre 5i bulduğu oluyormuş.ben 2pijama 1 gecelik hırka ya da sabahlık 2 emzirme sütyeni 2 atleti 3 külot depend.tarak diş fırçası vs.göğüs pedi ve kalkanı, terlik havlu.
Bebeğe 2 takım zıbın 2 battaniye 2 alt üst takım 10 bez kaşık enjektör ıslak mendil vs düşünüyorum. Tabi bunların hiç birini koymadım ütü yapmaya başlayacağım bugün
Kalınmıyor kiz gece dogurdun sabah cikiyorsun sezeryan olursa 1 gün

Bende yıkamadım nasipse hafta içi yada şu camadsirlar bitince başlayacağım makinem 5 kg ondan sürekli birikiyor haftaya da olur
Korunma mi oda ne :KK57: ben hiç korumadım nasil oldugunuda bilmiyom napcam acaba :KK70:
Doğumdan sonra ikinizde gircem ayy adet olmadım ayyy hamilemiyim😅😅😅😅🤣🤣
Aa aynı ben :KK70: o kadar tecrübesizis ki napcağız hiç bilmiyoruzzz
Kutuyla hamilelik testi internetten alında sağlam dursun evde🤣🤣🤣😅😅

Merhaba kızlar ben de acayip bir bacak ağrısıyla uyandım bu sabah hala daha ağrıyor ağlamak istiyorum artık 🥺 altına yastık koydum uzattım yatıyorum bence vücut bu kiloyu kaldırmıyor taşımıyor artık isyanlarda 🙈

Vay be ben de hep sasardim kaza dedikleri şey nasıl oluyor..Biz ilk beş yıl çocuk yapmayız düzen kurar evlilik oturturuz mali müşavirliği mi alırım dedim..Hap kullanmayi disiplinli yapamıyorum geri çekilme ile korunuyoruz kaza falan olmadı ..2.5 yil sonra eksikliğini hissettik deneyelim dedik ilk deneme tutuverdi..11 haftalık kalbi durdu Psikolojim çok etkilendi...Kendime gelmem de 8 ay sürdü..Sonra esime dedim ki ya daha çocuğumuz olmaz sa tedavi falan gerekirse biz yine deneyelim olmadı doktora gideriz..Yine ilk deneme tuttu şükür kızım doğdu..Eşim de diyor ceket atsam hamile kalıyorsun😊..Sonra bazı sorunlar yaşandı zor bir lohusalık geçirdim..Yıllar geçti tek çocuk iyi çocuk dedik hiç dusunmedik..Kızım da hiç kardeş lafı ettirmiyor..Tabi büyüdü okulda arkadaşlarının kardeşlerini görüp istemeye başladı..Anneme bağırsak kanseri teşhisi koydular ameliyat sürecinde falan üç kardeş olduğumuza çok şükrettim yalnız olsam ne yapardım diye..Eşime dedim bu çocuğu yalnız bırakmayalim..Annem hep diyordu zaten çocuğuna haksızlık yapma kardeş yap diye..Korunmadan 8 ay uğraştım olmuyor..2 ay ovulasyon testi yaptım yine tutmadi..Aha dedim olmayacak heralde...Bırak düşünme olmazsa olmaz dedim o ay hamile kaldım..Herşey kafadaymis onu anladım bende ..Allah zamanını belirliyor nasipte ne varsa o oluyor..Ama bu saatten sonra ne yapacam diye düşünmüyor değilim..Gelin kaynana toprağından olur derler..Kaynanam 43 yaşında doğurdu son çocuğunu ben daha 38 oldum kırktan sonra bir atış olmaz inşallah diye uğraşacağım..
Konuştuğum tüm arkadaşlarım akrabalar aynı şeyi söylüyor, gebelik psikolojiden çok etkilenen bir hassasiyete sahip. Rahat olup nasılsa olmaz boşver deyince hemen hamile kalınıyor. Ben ne yumurtlama takip ettim ne birşey, o kadar cahildim ki bu konularda ama her korumayla hamile kalınca, geri çekme takvim yöntemini kullanmaya başlayınca o zaman bu konularda pistim 🤭🤭
Akisinami birakacan ücüncüyü🤭 Ben ne edecem hap düsünüyorum bakalim.
Hap tavsiye etmem canım, yan etkisi çok, ilk önce reglde kanamayı bozuyor, sinir yapıyor bayagi, cinsel hayatta da kadında kuruluk yapıyor. Ve en önemlisi hemen hamile kalınıyor bir gün kaçırmayla 🙈 ben 2 sene aksatmadan kullandım alarm kurmuştum her gün aynı saatte kullanman gerekiyor, ama gel gör ki bir gece dışarıda kalmamız gerekti ani bir planla ve ilacı bir gün içmedim sadece o ay regl olmadım hamile kalmışım.
Korunma mevzusunda konuşulmuş ben de bu konudaki tecrübemi paylaşmak istiyorum sizlerle 😀 2017 yılında evlendim , biraz korunalim hemen bebek yapmayalım dedik, sanki hemen olacakmış gibi 😀 8 ay korunduk , gezdik tatile gittik vs korunmayı bıraktığımız ilk ay hemen hamile kalırım diye düşündüm ama olmadı 😀 bunun üzerine 3 yıl geçti tabi o arada ilaç tedavisi denedik , eşimin sonuçları gayet iyi benim sonuçlarım iyi bize dedikleri şey SEBEPSİZ İNFERTİLİTE hiçbir sebep yok ama ben hamile kalamiyordum. Üç yılın sonunda tüp bebek denemeye karar verdik ve ilk denemede hamile kaldım çok şükür 🙏🙏 şimdi öyle hemen hamile kaldım diye okuyunca herkese maşallah dedim 🧿 inşallah benim bundan sonraki de öyle olur 😀🙏
Benim eşimin amcası 14 sene çocukları olamamış, ama hicbir fizyolojik sorunları yokmuş, yenge anlatmıştı ne zaman ki hic takmadan oluruna bıraktım kızıma hamile kaldim diyordu. Buna çok inanıyorum ben... Oluruna bırak hic takio etme ikinci hemen gelir bak 😊
Korunma mi oda ne :KK57: ben hiç korumadım nasil oldugunuda bilmiyom napcam acaba :KK70:
Ben de korunmama taraftariyim artık tertemiz ya sıfır stres 😂😂😂😂😂😂😂

Ben senden umutluyum sen doğurursun yasemin çalışıyor belki doğurmaz 🤔 ama geçende konuştuk heryasin ayrı güzelliği olduğu gibi her yaşın anneliği farkli
Yok kuzum calismiyom ben şuan diploma sergiliyom evde :KK70: 10 senede zorla yaptık bitane hemen olrsa bide çok sasiririm:KK70:trk bildiğim korunma yöntemi adamla kavga etmek :olamaz::KK70:

Benim eşimin amcası 14 sene çocukları olamamış, ama hicbir fizyolojik sorunları yokmuş, yenge anlatmıştı ne zaman ki hic takmadan oluruna bıraktım kızıma hamile kaldim diyordu. Buna çok inanıyorum ben... Oluruna bırak hic takio etme ikinci hemen gelir bak 😊

Ben de korunmama taraftariyim artık tertemiz ya sıfır stres 😂😂😂😂😂😂😂
😀😀 Yaa herkes böyle söylüyor ama maalesef ben de onu bir kenara bırakamadım inşallah bundan sonrakinde rahat olurum nasılsa bir tane var diye 😀

X