2021 Nisan Anneleri

Hamile kalma yerine dul kalma riski var ondada işte :KK57::KK70:
Oooo en kesin çözüm aman şaka bir yana yok ya Allah bakma gücü verdiği sürece doğururum artık battı balık yan gider taktım huniyi bu bebeyle artık 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
Bir arkadaş vardı 3 mu 4. Kızına hamileydi kimdi o

Ben tavsiye veremeyecegim ikiside kiz🤦‍♀️🤦‍♀️🤣🤣🤣
4 kimdi bilmiyorum ama benim cinsiyet kız 3. Kız geliyor 🤭🤭 taaa 20li haftalarda belli oldu gostermediki hiçbir yerini tırtıl 😂😂😂

E sen vercen işte kiz nasıl olur diye ben tavsiye verirdim ama nasıl yaptığımı bilmediğimden bisey diyemiyom :KK70:
Benim bir arkadaş var 2oğlu var aşırı kız istiyordu ama stersten hamile kalamıyordu filan, al dedim ovulasyon testi aldı yumurtlama gününü takip ettik gördük ogün ve arkası iki gün ilişki dedim denedi o ay gebe kaldı dedim bak gör kız olcak yeni öğrendik kızı oluyormuş😂 benimde öyle oldu yumurtlamayı gördüm denedim kızım oldu😁 tabi ihtimal her zamanki gibi %50 😆

Bu arada biz de iki buçuk yıl geri çekilmeyle korunduk ama olursa da olur rahatlığı vardı. Artık denemelere başlayalım kim bilir kaç ay sürecek dedim uygulamanın hamile kalma ihtimali en yüksek olarak gösterdiği gün ilişkiye girdik ve ta taaaam oğluş geliyor 😬😬😬

Benim bir arkadaş var 2oğlu var aşırı kız istiyordu ama stersten hamile kalamıyordu filan, al dedim ovulasyon testi aldı yumurtlama gününü takip ettik gördük ogün ve arkası iki gün ilişki dedim denedi o ay gebe kaldı dedim bak gör kız olcak yeni öğrendik kızı oluyormuş😂 benimde öyle oldu yumurtlamayı gördüm denedim kızım oldu😁 tabi ihtimal her zamanki gibi %50 😆
Yumurtlama öncesi 48 saat içinde ilişkide erkek sonraki 48 saatte kız deniliyor ama ben ne yumurtlama takibi yaptım ne bebek planlayarak yaptım bilmiyorum yani 😂😂😂😂 teorideki bilgiyi hic pratiğe dökemedim🤭

Mide yanmalari yeni basladi bende. Yemek yemeye korkar oldum. Gaviscon da ise yaramıyor. Bir de mide yanması bulantiya sebep oluyor. 36+3 deyim bunun başlaması değil geçmesi gerekmezmiydi
Valla cok zor gercekten hemen hemen hepimizde var yanmalar benimki felaket malesef renni duo onerdi kizler doktor soyledim yanmam var diye oda aynisini verdi fena degil birazcik işe yaritor bende gaviskon hamile olmadanda gecirmiyordu yanmami sende renni duo bir dene istersen

Vay be ben de hep sasardim kaza dedikleri şey nasıl oluyor..Biz ilk beş yıl çocuk yapmayız düzen kurar evlilik oturturuz mali müşavirliği mi alırım dedim..Hap kullanmayi disiplinli yapamıyorum geri çekilme ile korunuyoruz kaza falan olmadı ..2.5 yil sonra eksikliğini hissettik deneyelim dedik ilk deneme tutuverdi..11 haftalık kalbi durdu Psikolojim çok etkilendi...Kendime gelmem de 8 ay sürdü..Sonra esime dedim ki ya daha çocuğumuz olmaz sa tedavi falan gerekirse biz yine deneyelim olmadı doktora gideriz..Yine ilk deneme tuttu şükür kızım doğdu..Eşim de diyor ceket atsam hamile kalıyorsun😊..Sonra bazı sorunlar yaşandı zor bir lohusalık geçirdim..Yıllar geçti tek çocuk iyi çocuk dedik hiç dusunmedik..Kızım da hiç kardeş lafı ettirmiyor..Tabi büyüdü okulda arkadaşlarının kardeşlerini görüp istemeye başladı..Anneme bağırsak kanseri teşhisi koydular ameliyat sürecinde falan üç kardeş olduğumuza çok şükrettim yalnız olsam ne yapardım diye..Eşime dedim bu çocuğu yalnız bırakmayalim..Annem hep diyordu zaten çocuğuna haksızlık yapma kardeş yap diye..Korunmadan 8 ay uğraştım olmuyor..2 ay ovulasyon testi yaptım yine tutmadi..Aha dedim olmayacak heralde...Bırak düşünme olmazsa olmaz dedim o ay hamile kaldım..Herşey kafadaymis onu anladım bende ..Allah zamanını belirliyor nasipte ne varsa o oluyor..Ama bu saatten sonra ne yapacam diye düşünmüyor değilim..Gelin kaynana toprağından olur derler..Kaynanam 43 yaşında doğurdu son çocuğunu ben daha 38 oldum kırktan sonra bir atış olmaz inşallah diye uğraşacağım..
Sizin yazdiklarinizi okuyunca valla morkmaya basladim benimde bir kizim var rabbim saglikla kucagimiza almayi nasip etsin insallah birde oglum olucak açikcasi 3.cocugu istemem ama ya yanlislikla hamile kalirsam diye simdiden korkmaya basladim hele yazilanlari okuyunca korunarakta kalan aekadaslar var dun biraz arastirdim en iyi yontem baglatmakmiş sanirim ama onuda erken yasta yapmiyolarmis benim yasim 30 suan spiral taktirsam kesin bisi olur bana biliyorum biraz hashas bir bunyem var doktora sorucam bu korunma yontemini herkes icin zor bir durum sanirim bu 😞

Ben senden umutluyum sen doğurursun yasemin çalışıyor belki doğurmaz 🤔 ama geçende konuştuk heryasin ayrı güzelliği olduğu gibi her yaşın anneliği farkli
Valla ben kalabalık aile çok seviyorum hatta böyle peşpeşe olsunlar büyüsünler beraber ama bu çok yıpratıcı bi durum o yüzden öyle olmaz sanırım :)

Yumurtlama öncesi 48 saat içinde ilişkide erkek sonraki 48 saatte kız deniliyor ama ben ne yumurtlama takibi yaptım ne bebek planlayarak yaptım bilmiyorum yani 😂😂😂😂 teorideki bilgiyi hic pratiğe dökemedim🤭
Benim önceside sonrası da ilişki oldu demek ki öncesi tuttu :KK70:

Benim önceside sonrası da ilişki oldu demek ki öncesi tuttu :KK70:
Teorideki bir bilgiydi bir yerlerde duymuştum galiba hic denemek nasil olmadi, ben niyetlenmeden geldiği için bebeklerim 😂
Sanırım bilimsel sebebi şeydi, erkeğin Y kromozomlu spermlerin ömrü aktifliği X kromozomlu spermlere göre daha kısa oluyordu. Bu yüzden yumurtlamaya ilk denk gelen Y kromozom bu şekilde mi ne oluyordu. Amann yapan deneyen olduysa yazar öğreniriz gerçek bir bilgi mi 🤭

Teorideki bir bilgiydi bir yerlerde duymuştum galiba hic denemek nasil olmadi, ben niyetlenmeden geldiği için bebeklerim 😂
Sanırım bilimsel sebebi şeydi, erkeğin Y kromozomlu spermlerin ömrü aktifliği X kromozomlu spermlere göre daha kısa oluyordu. Bu yüzden yumurtlamaya ilk denk gelen Y kromozom bu şekilde mi ne oluyordu. Amann yapan deneyen olduysa yazar öğreniriz gerçek bir bilgi mi 🤭
Ay yeter ki sağlıklı olsunlar valla insan doğana kadar bin bir sıkıntıyla uğraşıyo bişe çıksa. Aklıma hep şey geliyor bebeğin cinsiyetini erkek belirliyo aslında ama eskiden hep kadınlara yüklenilirmiş bu konuda erkek olmuyo kız oluyo diye. Cahillik başa bela cidden :)

Tam tersi diyorlar cnm 😁 yumurtlama sonrası çatlama sonrasına erkek diyorlar 😄 bende gebe kalamıyorum diye yumurta izi sürdümdü 😂 takvimler beni hep yanılttı 😆 hiç şöle şıp deneyim hemen hamile kalayım olmadı 😬 artık istemiyorum ya olcağı tutar hep ters pskoloji bu işler 😬

Bana da cuma günü doktorum “bağlatmayı düşünüyor musun?” siye sordu:eek: hiç düşünmediğim bi konuydu.. 30 yaş üstü ikinci sezeryanı olanlara soruyorum dedi.. Sezeryan sorasında bağlatırsan 500-600 lira dedi. Sonradan gelip bağlatmak istersen 3.500 dedi hemde tekrar sıkıntı yaşacaksın dedi..
Yaşım 33 :KK14: iki oğlum olacak inşallah..üçüncüyü yapmam diyorum ama belki biri çıkar kız bebeğin kesin formülünü açıklarsa:KK70: patlatırım bi crunch:KK53::KK53:

9 yıllık evliyim. Hep hapla korundum. İki çocuğumda kaza değil.. bi akşam almadığım da oldu ertesi sabah içiyordum mesela ama yılda 2 kez falan olurdu böyle.. yine de hamile kalmadım. İlk oğlumda bebek istememizin 2.ayında hemen hamile kaldım. Ama bu ikinci velet 1 yıl bekletti bizi :anne: bir yıl içinde bir kimyasal gebelik oldu.. bir kez de çatlatma denedik olmadı. Ağustosta gebelik testi yapmadan 1 gün önce tüp bebek araştırması yapıyordum:KK70:

Yok kuzum calismiyom ben şuan diploma sergiliyom evde :KK70: 10 senede zorla yaptık bitane hemen olrsa bide çok sasiririm:KK70:trk bildiğim korunma yöntemi adamla kavga etmek :olamaz::KK70:
Belli olmaz o iste.
Arkadasim yillarca ugrasti tup bebekle hamile kaldi kacinci deneyisiydi hatirlamiyorum ama cok denediler..
Sonra ne olsa olmuyor diye korunmamislar valla daha yasinda yoktu bebegi hamile kaldi.

Bana da cuma günü doktorum “bağlatmayı düşünüyor musun?” siye sordu:eek: hiç düşünmediğim bi konuydu.. 30 yaş üstü ikinci sezeryanı olanlara soruyorum dedi.. Sezeryan sorasında bağlatırsan 500-600 lira dedi. Sonradan gelip bağlatmak istersen 3.500 dedi hemde tekrar sıkıntı yaşacaksın dedi..
Yaşım 33 :KK14: iki oğlum olacak inşallah..üçüncüyü yapmam diyorum ama belki biri çıkar kız bebeğin kesin formülünü açıklarsa:KK70: patlatırım bi crunch:KK53::KK53:

9 yıllık evliyim. Hep hapla korundum. İki çocuğumda kaza değil.. bi akşam almadığım da oldu ertesi sabah içiyordum mesela ama yılda 2 kez falan olurdu böyle.. yine de hamile kalmadım. İlk oğlumda bebek istememizin 2.ayında hemen hamile kaldım. Ama bu ikinci velet 1 yıl bekletti bizi :anne: bir yıl içinde bir kimyasal gebelik oldu.. bir kez de çatlatma denedik olmadı. Ağustosta gebelik testi yapmadan 1 gün önce tüp bebek araştırması yapıyordum:KK70:
Canım dogumu nerde yapacaksin?
Hangi hastane?

Ya ben ne yapacağım bundan sonra 🤣17 yıllık evliyim hiç korunmadım kızım tedaviyle oldu (aşılama) geçen sene kendiliğinden hamile kaldım boş gebelik sonra tüp bebek denedik tutmadı sonraki ay oğluşum kendiliğinden oldu acaba korunmalı mıyım? 🤣yaş da oldu 42

Denizli de tekden hastanesi
Neden sordun :KK51:
Ben baglatma fiyatini sormadim da o yuzden merak ettim.
Bu gidisimde muhasebeye sorucam sadece sezeryan fiyati almistim esim istemiyor baglatmami diye sormamistim.
Simdi baglat diyor zor gecince hamileligim daha yapmayalim tamam bu kadar dedi yoksa 3.yu de isteyecekti.

X