2021 Nisan Anneleri

Masallah ikisinede canim kurtardilar kendilerini artik güzel büyümüs ikiside 🧿🧿 Bizim tanidiklarin ikizleri hep 2 kilo alti ve neredeyse 2 ay erken dogup simdi kocaman olan cimcimeler var. Seninkiler masallah iyi durdular az daha beklesinler saglikla zamaninda gelsinler insallah 🥰
Aynen ya benimde duydugum çoğu öyleydi çok şükür sağol canım ya inşaallah🙏🤗

Benim neyi takip etmem ya da nelere dikkat etmem gerekli peki, çünkü bi sonraki randevuyu da 3 hafta sonraya anlaştık, daha erken mi gitsem acaba?
Bebekler gun icinde kordon dolar sonra da tekrar acabilirler. Bu cok dogal bir sey.
Bebek hareketlerine dikkat edebilirsin. 3 saat icinde mutlaka hareket etmeli.

Onun doktoru disardan gelir özeldir o yuzden canim benim doktorm da ozel muaynanesi var 3 hastaneyle anlasmaliydi dogum yapacagim hastaneye onu istersem 5 bin tl istedi eger hastanenin kendi doktoruyla yaparsm 3200 dediler
Yok onu anladim da yinede bir doktorun dogum icin 8 bin istemesi anormal.Ne yapiosun yani 8 binlik birde anlasmislarsa hastane ekstradan nie istiyor😅😅

Yok sagol kuzum ben almim 🤭 1 erkek daha dogururum ben hayatimi karartamam 2 oglusla anca bas ederim gücüm yok heleki bu hamileligim böyle oldu töbee yeter. Allah olmayana versin. Sen daha gencsin yola devam bir oglus bekliyorum senden 🥰
Bendde hayat şartları malum😔🤷‍♀️

İyi geceler herkese bizim de bugün kontrolümüz vardı şükür her şey yolunda iki haftada bire düştü kontrollerimiz nstye gerek olmadığını söyledi bir sıkıntı risk yok dedi yani 20 dakika bağlamakla bir şey anlaşılmaz dedi o yüzden gerekli görmüyorum ciddi bir sıkıntı olsa zaten bağlarız dedi ve 38. Haftada alırız artık dedi spinal olursun heralde değil mi dedi bilmiyorum dedim doğum anına tanık olmak istemez misin en kolayı 10 dakikada bitiyor eşinde elini tutuyor falan filan dedi yine konuşuruz dedi normal doğumun konusunu dahi etmedi anlayacağınız bacak ağrım çok oluyor dedim basamıyorum dedim bunun için magnezyum ve kalsiyum verdi . Bunlar sağlık ocağında yazdırılıyor mu bileğisin olan var mi?

İyi geceler herkese bizim de bugün kontrolümüz vardı şükür her şey yolunda iki haftada bire düştü kontrollerimiz nstye gerek olmadığını söyledi bir sıkıntı risk yok dedi yani 20 dakika bağlamakla bir şey anlaşılmaz dedi o yüzden gerekli görmüyorum ciddi bir sıkıntı olsa zaten bağlarız dedi ve 38. Haftada alırız artık dedi spinal olursun heralde değil mi dedi bilmiyorum dedim doğum anına tanık olmak istemez misin en kolayı 10 dakikada bitiyor eşinde elini tutuyor falan filan dedi yine konuşuruz dedi normal doğumun konusunu dahi etmedi anlayacağınız bacak ağrım çok oluyor dedim basamıyorum dedim bunun için magnezyum ve kalsiyum verdi . Bunlar sağlık ocağında yazdırılıyor mu bileğisin olan var mi?
Doktorlar az cok anliyorlar ya normal dogum imkanin yokmu acaba yada bebekmi iri hayirlisi olsun bende spinal sezeryan olacam. ilk bebegimde öyle dogdu.

Doktorlar az cok anliyorlar ya normal dogum imkanin yokmu acaba yada bebekmi iri hayirlisi olsun bende spinal sezeryan olacam. ilk bebegimde öyle dogdu.
Yok be kuzu tam tersi buradakilerin kilolarını okuyunca benimki baya zayıf kalıyor iri bir bebek değil ilki sezeyandı ama 12 sene geçti bu da çok zor elde edilen bir gebelik yaşımda olduğu için direk sezeryan planladı benim için🤣

Yok onu anladim da yinede bir doktorun dogum icin 8 bin istemesi anormal.Ne yapiosun yani 8 binlik birde anlasmislarsa hastane ekstradan nie istiyor😅😅
Bir de normal dogum yaptiriyor yani adı uzerinde normal iste olmasi gerektigi gibi.
Bunun icin 8 bin istiyor.

Bir de normal dogum yaptiriyor yani adı uzerinde normal iste olmasi gerektigi gibi.
Bunun icin 8 bin istiyor.
Doğal doğumcu birde ebesi var ikisi dışında kimse karışmıyormuş, ebemizde doğal doğumcu geçen haftalarda epiduralsiz kesisiz ikiz bebek doğurttular ki bunu yapan çok az doktor varmış, bakalım bizimde planımız doğal ve kesisiz doğumla direk ayağa kalkmak nasip inşallah doğal adı altındaki herşey malesef ki çok pahalı, halbuki doğal olan o, hastaneyle anlaşması olmadığı içinde hastane konaklama ve doğumhane parasını alıyor, sağlık sigortası olunca kullanıyorum dibine kadar kaç kere doğurcaz zaten 😂 ama doktorumu çok seviyorum müthiş güven veriyor 🙏🏻🥰

merhaba kızlar 35+5 deyim ben geceleri ya sağa ya sola doğru yatıyorum bu gece 2-3 kere adet sancısı gibi bir ağrı ile uyandım sağdaysam sola dönünce geçiyor soldaysam sağa dönünce geçiyor. bu ağrılar normal mi? bir de bebiş artık çok dönemiyor karnımda hafif hafif hareketler yapıyor bu da normal midir? ayrıca henüz hiç bir sey hazırlamadım yarın kıyafetleri yıkayacağım

merhaba kızlar 35+5 deyim ben geceleri ya sağa ya sola doğru yatıyorum bu gece 2-3 kere adet sancısı gibi bir ağrı ile uyandım sağdaysam sola dönünce geçiyor soldaysam sağa dönünce geçiyor. bu ağrılar normal mi? bir de bebiş artık çok dönemiyor karnımda hafif hafif hareketler yapıyor bu da normal midir? ayrıca henüz hiç bir sey hazırlamadım yarın kıyafetleri yıkayacağım

Artık ağrılar çok Normalmiş. Dün Dr. Um da ağrılara çok takılma bebek baya büyüdü her hareketi bir yerine baskı yapar dedi. Rahatsız olursak senin de dediğin gibi pozisyon değiştirecekmişiz.
Bence artık çantaları hazırla. Geliyorla💃

Pozisyon değiştirince geçen ağrılar önemli değil. Bu haftalarda ağırlaştık artık ben de yaşıyorum.

X