2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Tuvalet olayında sorun yaşamazsa okulu çok sever eminim. Büyüdüler, artık arkadaş istiyorlar.
Siz biraz alıştırın kendi temizliğini yapsın ama okulda tamamen yalnız kalacakmış gibi de hissetmesin. Ben ikisine de aynı şeyi söyledim "okulda kendin halletmen gerekiyor ama yardıma ihtiyacın olduğunda söylemekten çekinme. Peçeteye ihtiyacım var, üstümü düzeltir misin, pantolonumun düğmesini açar mısın/kapatır mısın vs. Orda ablalar ve öğretmenin size yardım ederler mutlaka"

Okula gönderirken de kendi tek başına tuvalete gidebileceği şekilde kıyafetler seçin. İnsan süsleyip göndermek istiyor ama pantolon, etek, salopet vs tuvalet konusunda zorluyor çocuğu. Bu da okula uyumunu etkileyebilir.

İnşallah kolay alışır ve çok sever

Kızlar öyküyü 3 yaş yarım gün anaokuluna yazdırdım devlete goöndereniniz var mı ? İlk tecrübe olacak heyecanlıyız
Hayırlı olsun. Biz 1 seneyi bitirdik kreşte. İlk zamanlar zordu ama şimdi demirbaşı oldu okulun yarım gün fazla zorlamaz diye düşünüyorum, inşallah çok sever.

Kızlar öyküyü 3 yaş yarım gün anaokuluna yazdırdım devlete goöndereniniz var mı ? İlk tecrübe olacak heyecanlıyız
mert de başladı 3 yaş grubuna, özel anaokuluna yazdırdık 3 haftadır gidiyor çok şükür sevdi ve keyfi yerinde.. sürekli arkadaşlarından filan bahsediyor
Benim de doğum eylül sonu ekim gibi o zamana kadar iyice alışsın istedim
3. Bebek fikri şuan yoktu aslında büyük bir sürprizle hamile olduğumu öğrendim

Eklentiler

• 0B82D98E-9B0C-4F1D-8AA6-AB86A1741CFA.jpeg
    105,3 KB · Görüntüleme: 18
insallah halledebilir şimdiden kaç gün kaldı okulumu özledim diyor :)

biz ikinciyi yapamadık daha sana helal olsun :)

Hayırlı olsun. Biz 1 seneyi bitirdik kreşte. İlk zamanlar zordu ama şimdi demirbaşı oldu okulun yarım gün fazla zorlamaz diye düşünüyorum, inşallah çok sever.
maşallah :) hastalanması vs çok olacak biliyorum sadece sevsin ve devam etsin istiyorum. Babannesi bakıyor sağolsun ama oyun oynamıyor çoçukla ya tv açıyor ya telefon veriyor. Hiç değilse ekran süresi kısalır

özellerin fiyatlaarı çok çok fazla ya devlet 1400 +kırtasiye parası dedi aylık

insallah halledebilir şimdiden kaç gün kaldı okulumu özledim diyor :)
Sınıf mevcudu da az olacakmış zaten. Çok eğlenir eminim.
Ben bugün fırsat bulabilirsem Zeynep elayi okula götürüp sınıfları tuvaletleri gostericem. Tuvalet konusunda biraz cekindigini hissettm.

Hiç öyle şartlama kendini, çocuğun bağışıklığı ile alakalı tamamen. Benim de gözüm korkuyordu herkes 1 hafta okul 1 hafta hasta diyordu öyle olmadı çok şükür.
Evet evde soluyor çocuklar resmen, ona da çok iyi gelecek.

Sınıf mevcudu da az olacakmış zaten. Çok eğlenir eminim.
Ben bugün fırsat bulabilirsem Zeynep elayi okula götürüp sınıfları tuvaletleri gostericem. Tuvalet konusunda biraz cekindigini hissettm.
evet çok çekiniyorum .Temizleneyebilir mi iç çamasırı lekeli kalırsa, pantolonunu cekebilir mi ? Tabiki öğrenmesi lazım hiç kreş gündemimizde yokken acaba birden ismi çıkınca listede bende ne yapacağımı şaşırdım. 15 gün süremez var öyküyü hızlandırılmış tuvalet hijjeni eğitimine alayım

bu topiği canlı tutalım da eski günlerdeki gibi yazalım 2021 yılında gece bile yazışırdık :)

Zeynep elanin cekindiğini hissettim demiştim aslında ama senin de çekinmen normal tabiki.
Öykü mutlaka alışacaktır hiç endişelenme. Çocuklar sorumluluk almayı çok seviyorlar, büyümüş hissediyorlar.

Zeynep Ela bezi yeni bıraktı sayılır, 15 gün anca olmuştur. Sabah uyanıp kendi gidiyor poposunu silip elini yüzünü yıkıyor üstünü değiştirip beni uyandırıyor anne acıktım diye

oo maşallah ama bezi bırakmakta gec kalmışşınız . Biz 22 ayında bezi attık

Nereden yazdiriyorsunuz hiç bilgim yok devletinde mi anaokulu var

Bende anaokulu bakıyorum ama özeller çok pahalı aylık 15-16 gibi rakamlar devleti de merak ediyorum

Tuvalet eğitimimiz tamam bezi bırakalı yıl oldu çok şükür çizgi filmlerden gördüğü için okula gitmek istiyorum diyor çocuklarla arkadaş olamıyor sırf sosyallessin diye istiyorum

Var tabi, genelde 4 yaştan itibaren alıyorlar ama bazı okullar 3 yaş grubu için de sınıf açıyor. Çevrenizdeki anaokullarına bir bakın 3 yaş alan var mı. Geçen ay başladı kayıtlar.

Evet devletin de var ama 3 yaş grubu her okulda açılmıyor. Onu sormanız gerekiyor. Kayıtlar geçen ay başladı. Kontenjanı da genelde az tutuyorlar, vermeyi düşünüyorsanız hemen sorup bakın bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…