2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Benim kızım 61 günlük 57 cm 4750kilo 37.5 da nsş cevresi iyi dedi doktor çok sıcak ama çıt çıtlı bady le ge e gündüz giyiyor başka bişey yok terliyor ondan fazla kilo almıyor lar sanırım... Benimkide öyle iştahlı değil ilk zamanki gibi hayırlısı saglıklı olsun da

Kızlar bebeğim bu ay kilo almıyor ne yapmam lazım çok üzülüyorum 😔 sürekli emziriyorum ne zaman isterse, pek talep de etmiyor gerçi eskisi gibi. Ben yine de teklif ediyorum 2-3 dk emip bırakıyor. Gece artık 1 kez uyanıyor emmek için. Çocuğumun resmen iştahı kapandı. 😓 havalar çok sıcak ondan diyeceğim de ne bileyim pff
Bu arada günde 3-4 kez kaka yapıyor. 6-7 tane falan da çişli bezi var.
Toplam aldığı kilo nasıl? Bizimkide 3.ayda ilk 2 aya göre daha az aldı ama doktor doğum kilosunu erkenden 2 ye katladı çok iyi dedi ben de fazla üstünde durmadım çünkü artık eskisi kadar çok kilo zaten almazlar hareketleniyorlar. Bizimki de uzun emmek istemiyor, karnı yoksa asla emmiyor 😬

Teşekkür ederiz ama sabah ve öğlen kaka yaptı bezle mincirrim kalıp gibi duruyordu dışından belli olmuyordu bakarken ekleyince fark ettim katı birazcık 🤷
Canım anne sütü alan bebekler için kabız diyebilmek için bir hafta 10 gün boyunca yapmaması gerek diye biliyorum.

Dolunay22 Dolunay22 oğlanı sünnet ettirdik bizde 43 günlükken çok kolaymış gerçekten ilk gün biraz huysuzluk yaptı ama gaza daha çok sinirlendi 😅 çok şükür iyileşti bile iyiki iyiki diyorum bu kadar küçükken sünnet işini aradan çıkarttık 😊
Ne iyi yaptınız valla çok şükür. Çok geçmiş olsun canım. İlerleyen yıllarda daha da iyi ki diyeceksin. Ben şimdi oğluma bakıyorum da kıyamazdım ya o ağlamasına korkusuna.

Kızlar öncelikle iyi bayramlar herkese benım sorum mutlaka konusulmustur ama bebegı dısarı cıkınca aglayan varmı nasıl alıştırdınız, bir turlu durmuyor bizimkisi dısarıda eve hapsolsuk bu İzmir sıcağında bunaldımmresmen

Kızlar öncelikle iyi bayramlar herkese benım sorum mutlaka konusulmustur ama bebegı dısarı cıkınca aglayan varmı nasıl alıştırdınız, bir turlu durmuyor bizimkisi dısarıda eve hapsolsuk bu İzmir sıcağında bunaldımmresmen
Bebeği uyutup oyle koy arabasına uyanana kadar eve dön. Ya da kanguru güzel oluyor yürüyüş için çıkacaksan

Toplam aldığı kilo nasıl? Bizimkide 3.ayda ilk 2 aya göre daha az aldı ama doktor doğum kilosunu erkenden 2 ye katladı çok iyi dedi ben de fazla üstünde durmadım çünkü artık eskisi kadar çok kilo zaten almazlar hareketleniyorlar. Bizimki de uzun emmek istemiyor, karnı yoksa asla emmiyor 😬
Henüz 3 aylık olmadı. 2,5 aylık şu an toplam aldığı kilo 2 maalesef. Onu da 2 aylık olana kadar almıştı zaten.

İnşaallah zamanla düzelir 🙏
İnşallah🙏
Biz çıkıyoruz haftada 2, 3 gün. İki kere pikniğe gittik. Sırtım çok ağrıyor onu oyalarken ama evde de aynı zaten. Çıktığıma pişman oluyorum ama pusette sallıyorum,kucağıma alıyorum. Öyle öyle geçiyor zaman. Napiyim diyorum. Avm ye gittik bir kaç kere de araba sürülürken uyuyor bazen. Ama durunca basıyor yaygarayı. Doyurduktan sonra, arabada veya kanguruda durabilir ama zaten çok sıcak,geçen az durabildik sıcaktan bunaldı dediğiniz gibi.

Evet İzmir çok güzel ama yazın durulacak gibi değil 😬 sıcaktan bebeklerin kilo alamadığını da ilk kez duydum ama sıcaktan rahat uyuyamıyor lar rahat ememiyor lar belki ondandır
Mantıklı geldi bana. . Vücut ekstra bir efor sarfediyor iştah kesiliyor. Genel olarak büyüklerde de öyledir. Yazın çok kilo alınmaz. Fazla kilolar hep kışın yüklenir 🥴

Kizlar merhaba. Son zamanlarda bebeğimin kısa emmesinden sikayetciydim biliyorsunuz. Bugün dayanamadım. Biberonla 90 CC süt verdim emdikten sonra içti bitirdi. Sonra uzunca uyudu. Pikniğe gittik Max. 2 şer dakikadan 4 kere emzirdim. Eve geldik huysuzlandi. Emzirdim yine 2 dk. Sadece sonra sagdim verdim 90 CC daha. Onu da içti. Gece 12 den önce uyumayan çocuk 9.30 da uyudu hala uyuyor hatta altını değiştirdim ona bile uyanmadı.

Bu ay kilo alımı 750 gramdi. Ama gün gün azala azala iyice emme süresi kısaldı. Sütün tazyigi geçince bırakıyor memeyi. Sadece iki kere biberon vermistim oysa daha önce. Ben şimdi napiyim böyle böyle nolacak emzik mi sebebimiz oldu biberon mu çok üzgünüm ama böyle bırakıyim aç kalsın da diyemiyorum😭
Tam olarak aynı durum bizde de var. Meme reddi yapıyor. Emzik öncesi de vardı bizde. O yüzden emziği bırakmayı düşünmüyorum benim için kurtarıcı çünkü. Sabahtan beri ara ara emdi ama hep huzursuz ağladı durdu kucakta bile. 60 cc yaptım verdim etler Bi yerde ev kalk gidelim diyor. İçti bitirdi. Belki fazla versem içerdi yine

Tam olarak aynı durum bizde de var. Meme reddi yapıyor. Emzik öncesi de vardı bizde. O yüzden emziği bırakmayı düşünmüyorum benim için kurtarıcı çünkü. Sabahtan beri ara ara emdi ama hep huzursuz ağladı durdu kucakta bile. 60 cc yaptım verdim etler Bi yerde ev kalk gidelim diyor. İçti bitirdi. Belki fazla versem içerdi yine
Ben 2 gündür veriyorum sağıp bı öğlen,bı akşam çocuk kuzu gibi uyuyor. Meğer açmış ondan 5 dk. Uyuyup gözünü aciyormus. O kadar emmeye o kadar uykuymus. Vericem artık napiyim. Zaten bakıcı mecbur biberonla vericek. Bir ay kaldı işe başlamama. Üzülmekten bir hal oldum. Gece beni de emiyor. Gündüz de emzirmeden biberonu vermedim. Günde iki kere böyle gidiyoruz şimdilik. Vallahi bugün evi supurdum günler sonra

X