2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Doktor tutması lazım kafasını doksan derece karşıya bakması lazım falan demişti . Hala yapmıyor onu diüer türlü tutuyor da kafayı yüzüstü yapmıyo
Yüzüstü 90 derece nasıl bakacak ya insan anatomisine aykırı 😅 kucakta dik tutuyor başını hep hiç bırakmıyor bizimki ama eline bir şey alıp tutmuyor henüz erken diye biliyorum

Ne güzel ☺️ ben Bursa'da yaşıyorum ama bu seneye kadar sık sık geliyordum Eskişehir'e büyük kızım anaokula başlayınca geliş aralarimiz açıldı malesef tüm okul tatil aralarında Eskişehir'e kacacagim gibi görünüyor artık
Bende bursadayim 🥰 bizde giresuna geldik. Oğlum arabada çok rahatti emzirmek için yolda 2 saatte bir durup uyandırmak zorunda kaldik. Ilk 5 6 saat araba giderken emdi ama sonra bir uyumaya başladı araba giderken uyandırmak mümkün olmadı. 16 saat yolculuk emzirme durmaları yüzünden 22 saat sürdü 😁

Yüzüstü 90 derece nasıl bakacak ya insan anatomisine aykırı 😅 kucakta dik tutuyor başını hep hiç bırakmıyor bizimki ama eline bir şey alıp tutmuyor henüz erken diye biliyorum
Benimki yüzüstü hiç durmuyor gibi ya. 2 3 dk anca bende uzanıyorum kendi üstüme yatırıyorum öyle biraz daha fazla durdurabiliyorum. Benimki de bir şey almıyor eline. Bir şeyler gosterdigimde ise keyfi isterse takip ediyor. Yoksa babanısin demiyor

Yaaa bende çok istiyorum kızımı alayım kopegimi alayım çıkayım istiyorum ama bebek arabasını nasıl indiricem onu omdirirken çocuk nerde duracak asansörden sonraki merdivenleri nasıl indiricem hoopp sonra vazgeçiyorum
Bebek arabasını açıyorum bebeğimi yatıyorum öyle indiriyorum ben. İkisini ayrı ayrı taşıyamazsın zaten zor olur.

Benimki yüzüstü hiç durmuyor gibi ya. 2 3 dk anca bende uzanıyorum kendi üstüme yatırıyorum öyle biraz daha fazla durdurabiliyorum. Benimki de bir şey almıyor eline. Bir şeyler gosterdigimde ise keyfi isterse takip ediyor. Yoksa babanısin demiyor
Her bebeğin gelişimi farklı ya literatüre çok takılmamak gerek. Kimisinin 2. Ayda yaptığını diğeri 3. Ayda yapar. O da öbürünün yapamadığı bir şeyi erken yapar vs vs

Bende bursadayim 🥰 bizde giresuna geldik. Oğlum arabada çok rahatti emzirmek için yolda 2 saatte bir durup uyandırmak zorunda kaldik. Ilk 5 6 saat araba giderken emdi ama sonra bir uyumaya başladı araba giderken uyandırmak mümkün olmadı. 16 saat yolculuk emzirme durmaları yüzünden 22 saat sürdü 😁
Sizinki daha büyük cesaret bizim 7 saatlik yol 10 saat sürdü ama biz oğlan için pek durmadık kızın tuvalet molaları yemek molası derken uzadı yol 10 saat yol yetti bana daha fazla olsaydı bende çok bunalirdim herhalde arka koltukta gram yerimden oynayamadan yolculuk yaptım bizde kizin oto koltuğu da var çünkü bir bucuk kişilik yer kaplıyor arabada nefes alınacak yer yoktu klima olmasa hiç çekilmez bu sıcakta yolculuklar ,bizim oğlanda evde bu kadar uyusa ben her işimi hallederim dedim araba onlara salıncak gibi geliyor galiba. Kızımda yolculuklarda yol boyunca uyurdu hep 😊

Kızlar bebeğim bu ay kilo almıyor ne yapmam lazım çok üzülüyorum 😔 sürekli emziriyorum ne zaman isterse, pek talep de etmiyor gerçi eskisi gibi. Ben yine de teklif ediyorum 2-3 dk emip bırakıyor. Gece artık 1 kez uyanıyor emmek için. Çocuğumun resmen iştahı kapandı. 😓 havalar çok sıcak ondan diyeceğim de ne bileyim pff
Bu arada günde 3-4 kez kaka yapıyor. 6-7 tane falan da çişli bezi var.

Ne güzel ☺️ ben Bursa'da yaşıyorum ama bu seneye kadar sık sık geliyordum Eskişehir'e büyük kızım anaokula başlayınca geliş aralarimiz açıldı malesef tüm okul tatil aralarında Eskişehir'e kacacagim gibi görünüyor artık
Cok guzel memleket ya, cok seviyorum ben de medeniyet akıyor her yerinden gibi geliyor bana. 2 hafta önce günübirlik gidip geldim ben de. Simdi akrabalarim bayramda da bekliyor ama malesef sık gidemiyordum ben de çalıştığından. Şimdi artik hem bebekli hem çalışan anne olursam muhtemel daha da açılır benim de gidis aralığım.

Kızlar bebeğim bu ay kilo almıyor ne yapmam lazım çok üzülüyorum 😔 sürekli emziriyorum ne zaman isterse, pek talep de etmiyor gerçi eskisi gibi. Ben yine de teklif ediyorum 2-3 dk emip bırakıyor. Gece artık 1 kez uyanıyor emmek için. Çocuğumun resmen iştahı kapandı. 😓 havalar çok sıcak ondan diyeceğim de ne bileyim pff
Kirli bez sayiniz yeterli gibi görünüyor aslinda. Bizde ayni durum yarim saat bazen 40 dk emzirdigim bebek 15 dk zor dayanıyor şuan, ben hep sıcaklara bağlıyorum, bence ağustos sonunda biraz rahat edecegiz artik.

Kirli bez sayiniz yeterli gibi görünüyor aslinda. Bizde ayni durum yarim saat bazen 40 dk emzirdigim bebek 15 dk zor dayanıyor şuan, ben hep sıcaklara bağlıyorum, bence ağustos sonunda biraz rahat edecegiz artik.
Eskiden beri benim kız hiç 40 dk emmedi öyle bir tek dışarda strese girince sakinleşmek için memeden ayrılmıyordu onun dışında doğduğundan beri 10dk emiyordu maksimum. Ama kilo alımı güzeldi. 2 ayda 2 kg aldı 7cm uzadı. Bu ay son 10 gündür her gün tartıyorum hep aynı neredeyse. 100gr oynanmıştır oynadıysa. 😔 terliyor da su mu atıyor, hareketlendi baya ondan kilo mu veriyor anlamıyorum. Kolları bacakları hiç durmuyor sürekli oynuyor.

Kizlar merhaba. Son zamanlarda bebeğimin kısa emmesinden sikayetciydim biliyorsunuz. Bugün dayanamadım. Biberonla 90 CC süt verdim emdikten sonra içti bitirdi. Sonra uzunca uyudu. Pikniğe gittik Max. 2 şer dakikadan 4 kere emzirdim. Eve geldik huysuzlandi. Emzirdim yine 2 dk. Sadece sonra sagdim verdim 90 CC daha. Onu da içti. Gece 12 den önce uyumayan çocuk 9.30 da uyudu hala uyuyor hatta altını değiştirdim ona bile uyanmadı.

Bu ay kilo alımı 750 gramdi. Ama gün gün azala azala iyice emme süresi kısaldı. Sütün tazyigi geçince bırakıyor memeyi. Sadece iki kere biberon vermistim oysa daha önce. Ben şimdi napiyim böyle böyle nolacak emzik mi sebebimiz oldu biberon mu çok üzgünüm ama böyle bırakıyim aç kalsın da diyemiyorum😭
Biberon değilde silikon uçlu damlatmaz alıştırma bardağıyla ver canım. Bence emzik ve biberonu da kullanma eğer çok mecbur değilsen çünkü ikisi de meme reddi sebebiymiş.
Cok guzel memleket ya, cok seviyorum ben de medeniyet akıyor her yerinden gibi geliyor bana. 2 hafta önce günübirlik gidip geldim ben de. Simdi akrabalarim bayramda da bekliyor ama malesef sık gidemiyordum ben de çalıştığından. Şimdi artik hem bebekli hem çalışan anne olursam muhtemel daha da açılır benim de gidis aralığım.
Ben de izmirliyim ama eskişehirde yaşıyoruz gerçekten çok güzel şehir izmirden sonra yaşamak isteyeceğim yer burası olur kesinlikle
Eskiden beri benim kız hiç 40 dk emmedi öyle bir tek dışarda strese girince sakinleşmek için memeden ayrılmıyordu onun dışında doğduğundan beri 10dk emiyordu maksimum. Ama kilo alımı güzeldi. 2 ayda 2 kg aldı 7cm uzadı. Bu ay son 10 gündür her gün tartıyorum hep aynı neredeyse. 100gr oynanmıştır oynadıysa. 😔 terliyor da su mu atıyor, hareketlendi baya ondan kilo mu veriyor anlamıyorum. Kolları bacakları hiç durmuyor sürekli oynuyor.
Gece sütü daha yağlı diyorlar canım gece 2 saatte bir saat kurup emzirsen belki kilo alımı artar. Birde bence havalar sıcak ya süt artık yağdan ziyade sulu oda etkiyordur kilo alımını

Biberon değilde silikon uçlu damlatmaz alıştırma bardağıyla ver canım. Bence emzik ve biberonu da kullanma eğer çok mecbur değilsen çünkü ikisi de meme reddi sebebiymiş.

Ben de izmirliyim ama eskişehirde yaşıyoruz gerçekten çok güzel şehir izmirden sonra yaşamak isteyeceğim yer burası olur kesinlikle

Gece sütü daha yağlı diyorlar canım gece 2 saatte bir saat kurup emzirsen belki kilo alımı artar. Birde bence havalar sıcak ya süt artık yağdan ziyade sulu oda etkiyordur kilo alımını
Emmiyor maalesef gece, geçen denedim ı ıh yok açmıyor ağzını mümkün değil. 1 aydır gece emmeleri azaldı zaten.

Oo ben de size telkinde bulunuyorum, sizin bebeğinizin gelişimi cok daha iyi görünüyor bize göre, maşallah. Bence geçici bir seydir toparlar yine, siz stres oluyorsanız belki süte yansıyor olabilir mi acaba, kalitesi düşmüş gibi sanki sutunuzun. Dediğiniz gibi ise emme suresi cok az ancak kg alimi cok iyiymis. Bizim tam tersi mesela. 2. Ay kontrolünde sadece yarım kg almis. Doktoru hava sicakligi etkiler, kg alimini engeller dedi. Ben de ona bağlıyorum daha onc3 de yazmistim.

Aynı canım gece emmelerimiz bizim de 1 aydır çok az. 12-1 gibi emiyor daha sonra 6 gibi emiyor. Çişli bez sayısı yeterli gibi görünüyor ama belki kilo alımı yavaşlıyordur. Bizim de ilk 2 ay kilo alımımız iyiydi şimdi o kadar iyi olduğunu düşünmüyorum biz de sürekli aynı çıkıyoruz tartıda.ayda 500 gram alıyorsa yeterli diyorlar

Aynı canım gece emmelerimiz bizim de 1 aydır çok az. 12-1 gibi emiyor daha sonra 6 gibi emiyor. Çişli bez sayısı yeterli gibi görünüyor ama belki kilo alımı yavaşlıyordur. Bizim de ilk 2 ay kilo alımımız iyiydi şimdi o kadar iyi olduğunu düşünmüyorum biz de sürekli aynı çıkıyoruz tartıda.ayda 500 gram alıyorsa yeterli diyorlar
500 gr a razıyım. Son kontrolden bu yana 10 gün geçti, evde tartıyorum 90-100 gr ancak değişmiş. 😔 böyle giderse 250-300ü ancak görürüz 3. Ayda

Bi
Bizimkide öyle takma, sıcaktandır benim bile bişey yiyesim gelmiyo terden

canısı benimkide 2 ayda 2,750 aldı, 11 cm boy attı ama bu aydan oek umudum yok. Sürekli terli sıcak emmesi az yani 2.aydan sonra zaten kilo alımı azalırmış ilk aylar gibi olmazmış. Çok üzülme ben 500 gr alsa dahi doktor sorun değil normal derse üzülmem, kontrole gittiğinizde doktora göre bence hareket edersin

canısı benimkide 2 ayda 2,750 aldı, 11 cm boy attı ama bu aydan oek umudum yok. Sürekli terli sıcak emmesi az yani 2.aydan sonra zaten kilo alımı azalırmış ilk aylar gibi olmazmış. Çok üzülme ben 500 gr alsa dahi doktor sorun değil normal derse üzülmem, kontrole gittiğinizde doktora göre bence hareket edersin
Ne bileyim canım ya üzülüyorum ister istemez. Mama vermeyi bile düşündüm. Besinsiz mi kaldı acaba diye

Canım aynı bizimki de emmiyor resmen 2 dk dursa seviniyorum, ayakta falan deniyorum bazen zorlayınca yay gibi geriyor kendini ağlıyor. ama yok o eski iştahı. Gece ben kalkmasam hiç uyanmayacak bile. Düzgün emse uyanmasın ama boş mideyle uyuyor zaten nasıl aç aç duruyor saatlerce bilmiyorum. Kaka 2 3 günde bir yapıyor ama çiş çok yapıyor. Bi de sürekli terliyorlar kilo alımını etkiliyor olabilir. Sen aile hekiminde ya da doktorda ölçtürdün mü kilosunu?

X