2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Canım aynı bizimki de emmiyor resmen 2 dk dursa seviniyorum, ayakta falan deniyorum bazen zorlayınca yay gibi geriyor kendini ağlıyor. ama yok o eski iştahı. Gece ben kalkmasam hiç uyanmayacak bile. Düzgün emse uyanmasın ama boş mideyle uyuyor zaten nasıl aç aç duruyor saatlerce bilmiyorum. Kaka 2 3 günde bir yapıyor ama çiş çok yapıyor. Bi de sürekli terliyorlar kilo alımını etkiliyor olabilir. Sen aile hekiminde ya da doktorda ölçtürdün mü kilosunu?
Evet evet aile hekimliğinde ölçüldü en son. Ama benim evde ölçtüğümle aynı çıktı zaten. Ben evde tartıyorum 10 gündür hep aynı hep aynı hiç mi değişmez? Nereye gidiyor emdiği ya emilimini yapamadan kakayla atıp gidiyor mu nedir 😓

Evet evet aile hekimliğinde ölçüldü en son. Ama benim evde ölçtüğümle aynı çıktı zaten. Ben evde tartıyorum 10 gündür hep aynı hep aynı hiç mi değişmez? Nereye gidiyor emdiği ya emilimini yapamadan kakayla atıp gidiyor mu nedir 😓
Kakasını doktora söylemiş miydin? Bana 2. Aydan sonra günde 3-4 kez yapmaz hatta 2 günde 1 e düşebilir demişti ki öyle de oldu. o zamana kadar günde 2-3 kez yaparken 2. Aydan sonra 2 günde 1 yapmaya başladı. Acaba çok sık yapması mı etkiliyor -sadece fikir yürütüyorum-

Kakasını doktora söylemiş miydin? Bana 2. Aydan sonra günde 3-4 kez yapmaz hatta 2 günde 1 e düşebilir demişti ki öyle de oldu. o zamana kadar günde 2-3 kez yaparken 2. Aydan sonra 2 günde 1 yapmaya başladı. Acaba çok sık yapması mı etkiliyor -sadece fikir yürütüyorum-
İlk 2 ay günde 6-8 kez yapıyordu 2 aydan sonra 3e düştü 😅 bunu ben de düşünüyorum. Tam faydalanamadan atıyor mu acaba? 3 hafta kadar biogaia kullandık. Şu an vermiyorum probiyotik.

Kızlar benimki de bu ay pek kilo alamıyor gibi. Bende sıcaklara bağlıyorum. Gece emmesi de azaldı gündüz de çok az emiyor. Emzirirken ben bile fena oluyorum terden.

Bu senin kendi vereceğin karar tabiki ama ben olsam asla biberon vermem kısa emiyorsa da sık sık emziririm döndürür döndürür emziririm, ki kızımda öyle yaptım bi memeyi 1-2 dk emip bırakırdı hooop diğerine geçerdim onu bırakınca hooop diğerine evir çevir 2 meme arasında tur attıra attıra emziririm, evin içinde dolaşa dolaşa hoplaya zıplaya çok emzirdim. 5.ayda normal emmeye başlamıştı çok şükür emeklerinin karşılığını aldım. Mamanın sindirimi daha zor daha geç olduğu için mama yiyen çocuk daha çok uyur diyorlar mama yedi doydu uyudu diye de bakma bence olaya. Ama dediğim gibi yazdıklarımın hepsi şahsi düşüncem, son karar senin.
Kızım mama yiyor ama uyku sıfır 🤣🤗

canısı benimkide 2 ayda 2,750 aldı, 11 cm boy attı ama bu aydan oek umudum yok. Sürekli terli sıcak emmesi az yani 2.aydan sonra zaten kilo alımı azalırmış ilk aylar gibi olmazmış. Çok üzülme ben 500 gr alsa dahi doktor sorun değil normal derse üzülmem, kontrole gittiğinizde doktora göre bence hareket edersin
2ayda 11 cm mi uzadı boyu kaç acaba bebeginizin

Hanımlar bebeğiniz uyumuyorsa sizde kanguruyu bırakın bugün gündüz uyumayan sürekli ağlayan bebe kanguruya koymamla uyudu hemen yüzü dışa dönük olunca duruyor etrafa ilgisi arttığı için dışarda durur mı bilmem ama evde uyudu içinde

Hanımlar bebeğiniz uyumuyorsa sizde kanguruyu bırakın bugün gündüz uyumayan sürekli ağlayan bebe kanguruya koymamla uyudu hemen yüzü dışa dönük olunca duruyor etrafa ilgisi arttığı için dışarda durur mı bilmem ama evde uyudu içinde
Kaç günlük bebeğiniz hamgi kanguruyu kullanıyorsunuz dışa dönük model 2 aylık bebeğe oluyor mu

Her bebeğin gelişimi farklı ya literatüre çok takılmamak gerek. Kimisinin 2. Ayda yaptığını diğeri 3. Ayda yapar. O da öbürünün yapamadığı bir şeyi erken yapar vs vs
Bencede ama nedense doktorlar bunu anlamıyor sanırım 😁

Sizinki daha büyük cesaret bizim 7 saatlik yol 10 saat sürdü ama biz oğlan için pek durmadık kızın tuvalet molaları yemek molası derken uzadı yol 10 saat yol yetti bana daha fazla olsaydı bende çok bunalirdim herhalde arka koltukta gram yerimden oynayamadan yolculuk yaptım bizde kizin oto koltuğu da var çünkü bir bucuk kişilik yer kaplıyor arabada nefes alınacak yer yoktu klima olmasa hiç çekilmez bu sıcakta yolculuklar ,bizim oğlanda evde bu kadar uyusa ben her işimi hallederim dedim araba onlara salıncak gibi geliyor galiba. Kızımda yolculuklarda yol boyunca uyurdu hep 😊
Bizim hastamız var her yaz köy istiyor belden aşağısı felçli eşimle ikimiz olsak bende uzun yola cesaret edemezdim. Biraz mecburiyet bizimki ama çok şükür oğlum yormadı

Kanguruya yüzü dışa dönük olarak koymak ortopedik olarak sağlıklı değil diyorlar ama o_O

Tüm gün neredeyse uyumadan duruyor 3 gündür. Yaklaşık 20 gündür uğraşıyorum. Bugün artık çok huzursuzlandi.Kucakta bile durmadı. Mama vermiyorum,mamamiz yok su an sagdigim sütü verdim ama ayrılık gibi çok zor geldi bu durum bana. Bir yandan da günlerdir huzursuz. Guzelcene emse ne olur sanki. Teşekkür ederim uzunca yazmışsınız 🙏
İnşaallah zamanla düzelir 🙏

X