2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Benimki de aynı. Çok denemiyorum gerçi.mesela çıngırak vermedim eline hiç. Ama bilinçli tutma çsbası yok henüz.
Doktor tutması lazım kafasını doksan derece karşıya bakması lazım falan demişti . Hala yapmıyor onu diüer türlü tutuyor da kafayı yüzüstü yapmıyo

I
Doktor tutması lazım kafasını doksan derece karşıya bakması lazım falan demişti . Hala yapmıyor onu diüer türlü tutuyor da kafayı yüzüstü yapmıyo
Iki aylıkken 45 derece diyorlar yüz üstü. Her doktor da bambaşka şeyler söylüyor deli ediyorlar adamı ya. Eskiden insanlar ne rahatmış ya. Şimdi her ay bir stres valla

Her gün az da olsa çıkar canım, böyle böyle alışacaklar.
Bebek ilk doğduğunda eşim olmadan çıkamam diyordum, diğer kızım da iki yaşında.
Bir gün çok sıkıldım, kızım da ağlıyordu, kalk Seda neyden korkuyorsun dedim hazırladım çocukları, önce evim bahçesinde takıldık, başka gün parka gittik, diğer gün eşimin yanına okula gittik. Tek başıma ilk çıktığımda bebek 35 günlüktü.
Benim şansım emziğe alışması oldu, emzik sayesinde genelde sakin duruyor ve uykuya daha kolay geçiyor.

Anne olduktan sonra insan tek başına neler başarabildiğine inanamıyor. Dışarı çıkmak ne ki bebek büyüdükçe vay be bunu ben büyüttüm diye kendinle gurur duyacaksın 😍
Yaaa bende çok istiyorum kızımı alayım kopegimi alayım çıkayım istiyorum ama bebek arabasını nasıl indiricem onu omdirirken çocuk nerde duracak asansörden sonraki merdivenleri nasıl indiricem hoopp sonra vazgeçiyorum

Kızlar biz 2 ay 11 günlüğüz , bebeğim kafasını yüzüstü çok kaldıramıyor. Çıngırak verince tutuyor kendi davranmıyor tutmaya. Sizinkiler nasıl?
Canım hiç kafana takma her bebek farklı oluyor kardeşler arasında bile fark var ben yaşımda çok güzel komusurmusum kardeşim 3 yaşına kadar konuşmadi🤣 benim kızım 1.5 aylıkken tutuyordu kafasını doktorda gülmüştü hatta çabasına kafası sağa sola sallanıyordu çok komik tatlı oluyordu

Kizlar merhaba. Son zamanlarda bebeğimin kısa emmesinden sikayetciydim biliyorsunuz. Bugün dayanamadım. Biberonla 90 CC süt verdim emdikten sonra içti bitirdi. Sonra uzunca uyudu. Pikniğe gittik Max. 2 şer dakikadan 4 kere emzirdim. Eve geldik huysuzlandi. Emzirdim yine 2 dk. Sadece sonra sagdim verdim 90 CC daha. Onu da içti. Gece 12 den önce uyumayan çocuk 9.30 da uyudu hala uyuyor hatta altını değiştirdim ona bile uyanmadı.

Bu ay kilo alımı 750 gramdi. Ama gün gün azala azala iyice emme süresi kısaldı. Sütün tazyigi geçince bırakıyor memeyi. Sadece iki kere biberon vermistim oysa daha önce. Ben şimdi napiyim böyle böyle nolacak emzik mi sebebimiz oldu biberon mu çok üzgünüm ama böyle bırakıyim aç kalsın da diyemiyorum😭

Muhtemelen bebeğin emişinde sıkıntı vardır canım, sadece ucunu emiyorsa o yapar. Veya dil dudak bağı varsa o da sebep oluyor. Bebeğin ağzını kocaman açması için memenin ucunu burnuna değdir aşağı doğru kaydı o ağzını açar zaten elinle sığdığı kadarını sok ağzına sadece ucu girmesin yani
Canım sadece ucunu almıyor aslında kocaman açıyor ağzını balık gibi oluyor dudakları. sık sık tekrar ediyor tıkanma meme ucu da sert oluyor tıkandıgında. dil ve dudak bağı olsa böyle ememezdi sanırım ama doktora göstereceğim bu kontrolde yine de.

Ne hayallerim vardı yaz için😌 ayağımı suya sokamadım. Bizde yazlıktayız ama resmen bu yazın çabucak geçmesini istiyorum. Evden çıkamıyorum resmen bebeğimde çok mutsuz. Kızımı denize götüremiyorum babası götürdü bir kaç gün. Bu yaz bize yazlık bile işkence oldu😞
Aaa neden bebeği de götürsene plaja, ben 2 sefer götürdüm. Tam evden çıkmadan emzirdim yolda giderken sallantıdan uyudu plajda 2 saate yakın uyudu tam kıpırdanmaya başladı döndük eve. Tabi eskisi gibi keyif alamadım ama olsun. Biz de eşimle sıra sıra girdik denize birimizi bebeği beklerken diğeri denize girip kızı oynattı. Bebiş gölgede uyudu, deniz sesi temiz hava uyku yaptı

Kizlar merhaba. Son zamanlarda bebeğimin kısa emmesinden sikayetciydim biliyorsunuz. Bugün dayanamadım. Biberonla 90 CC süt verdim emdikten sonra içti bitirdi. Sonra uzunca uyudu. Pikniğe gittik Max. 2 şer dakikadan 4 kere emzirdim. Eve geldik huysuzlandi. Emzirdim yine 2 dk. Sadece sonra sagdim verdim 90 CC daha. Onu da içti. Gece 12 den önce uyumayan çocuk 9.30 da uyudu hala uyuyor hatta altını değiştirdim ona bile uyanmadı.

Bu ay kilo alımı 750 gramdi. Ama gün gün azala azala iyice emme süresi kısaldı. Sütün tazyigi geçince bırakıyor memeyi. Sadece iki kere biberon vermistim oysa daha önce. Ben şimdi napiyim böyle böyle nolacak emzik mi sebebimiz oldu biberon mu çok üzgünüm ama böyle bırakıyim aç kalsın da diyemiyorum😭
Bu senin kendi vereceğin karar tabiki ama ben olsam asla biberon vermem kısa emiyorsa da sık sık emziririm döndürür döndürür emziririm, ki kızımda öyle yaptım bi memeyi 1-2 dk emip bırakırdı hooop diğerine geçerdim onu bırakınca hooop diğerine evir çevir 2 meme arasında tur attıra attıra emziririm, evin içinde dolaşa dolaşa hoplaya zıplaya çok emzirdim. 5.ayda normal emmeye başlamıştı çok şükür emeklerinin karşılığını aldım. Mamanın sindirimi daha zor daha geç olduğu için mama yiyen çocuk daha çok uyur diyorlar mama yedi doydu uyudu diye de bakma bence olaya. Ama dediğim gibi yazdıklarımın hepsi şahsi düşüncem, son karar senin.

Canım sadece ucunu almıyor aslında kocaman açıyor ağzını balık gibi oluyor dudakları. sık sık tekrar ediyor tıkanma meme ucu da sert oluyor tıkandıgında. dil ve dudak bağı olsa böyle ememezdi sanırım ama doktora göstereceğim bu kontrolde yine de.
Süt kabarcığı bebeğin memeyi doğru kavrayamamasından kaynaklanıyor deniyor ama bilemedim. İlk haftalar benim de oldu feci acıyordu, çok da zor geçti 😬

Bu senin kendi vereceğin karar tabiki ama ben olsam asla biberon vermem kısa emiyorsa da sık sık emziririm döndürür döndürür emziririm, ki kızımda öyle yaptım bi memeyi 1-2 dk emip bırakırdı hooop diğerine geçerdim onu bırakınca hooop diğerine evir çevir 2 meme arasında tur attıra attıra emziririm, evin içinde dolaşa dolaşa hoplaya zıplaya çok emzirdim. 5.ayda normal emmeye başlamıştı çok şükür emeklerinin karşılığını aldım. Mamanın sindirimi daha zor daha geç olduğu için mama yiyen çocuk daha çok uyur diyorlar mama yedi doydu uyudu diye de bakma bence olaya. Ama dediğim gibi yazdıklarımın hepsi şahsi düşüncem, son karar senin.
Tüm gün neredeyse uyumadan duruyor 3 gündür. Yaklaşık 20 gündür uğraşıyorum. Bugün artık çok huzursuzlandi.Kucakta bile durmadı. Mama vermiyorum,mamamiz yok su an sagdigim sütü verdim ama ayrılık gibi çok zor geldi bu durum bana. Bir yandan da günlerdir huzursuz. Guzelcene emse ne olur sanki. Teşekkür ederim uzunca yazmışsınız 🙏

Kızlar çok şükür bizimde gaz sancilarimiz 50 günlük gibi bitti kızımda da ayni zamanlarda bitmişti 53 günlükken gaz damlamasi kullanmayida bıraktım gaz damlamasi kullanırken kakasını 8 gün bile yapmamisligi vardı 5. gunden sonra huysuzlanmaya başlıyordu ama hiç müdahale etmiyordum alismasin diye şimdi 3,4 günde bir yapiyor şükür sevgili bekler gibi kaka bekliyordum İnşallah sizin bebeklerinizinde gaz sancıları biran önce biter onlarda sizlerde rahata erersiniz çok dua ediyorum bebislere ☺️

Kızlar biz ilk kez uzun yola çıktık 6 saatlik yol belimi kırdı arabada be zormuş bebekli yolculuk 🤕
Bizde tatile gittik bugün dönüşte kendi memleketime geldik bayram için bayram yapıp eve döneceğiz nasipse Marmaris Eskişehir yemek molası ihtiyaç molası derken 10 saat yol sürdü reflü yatağını almıştım otelde kullanmak için yoldada reflü yataginda kucağımda uyuttum emzirdim hep huysuzlandiginda durup bı nefes alıp kucakta gezdirdik çok şükür cok zahmet vermedi oğlan sadece gece uykusuna geçerken ağladı biraz ondada direk telden saç kurutma makinası sesi açtık bir yandan emzirdim sonra omzuma alıp pitpitlarken uyuyakaldı ama araba tıklım tıkısıktı ben nerdeyse yol boyunca molalar hariç gram yerimden oynamadan yolculuk yaptım birde arka koltukta kız oto koltuğunda oturuyor ön koltukta puset var sanırım en hareketsiz kaldığım yolculuk oldu ama oğlan arabayı sevip uyudu ya en istediğim şey oydu çünkü biz çok Bursa Eskişehir yapıyoruz kızımda yolculukta sorunsuz bir bebekti şimdide öyle gidiyor bana herkes küçücük bebekle tatilemi gidilir o kadar yol dedi iyiki cesaret edip gitmişim diyorum kızım çok mutlu oldu kıştan beri deniz diye cildiriyordu su kuşu gibi bişey çünkü ☺️

Ne hayallerim vardı yaz için😌 ayağımı suya sokamadım. Bizde yazlıktayız ama resmen bu yazın çabucak geçmesini istiyorum. Evden çıkamıyorum resmen bebeğimde çok mutsuz. Kızımı denize götüremiyorum babası götürdü bir kaç gün. Bu yaz bize yazlık bile işkence oldu😞
Biz otele tatile gittik yazlık olsa bütün yazı orada geçiririz sanırım oğlanı bile denize soktuk ilk gün su soğuk geldi ayaklarını sokunca bile ağladı çok zorlamadan çıkardık hemen, ikinci gün küçük bir havuza deniz suyu doldurduk güneşte su isindiktan sonra havuza soktuk ilk baş biraz huysuzlandi sonra çok sevdi havuzu içinde kollari ayakları çırpıp durdu sahilin maskotu olduk üçüncü gün havuzdaki suyu yavaş yavaş denizden yeni eklediğimiz suyla deniz isisiyla aynı seviyeye getirdik iyice alışınca direk denize soktuk ilk biraz surat ifadesi degisti ama bu sefer ağlamadi denizde de eller kollar hiç durmadı baya baya sevdi 🥰😊 çikardiktan sonrada kenarda 1,5 litrelik pet şişelere koyduğumuz ilinmis temiz suyla yıkayip giydirip emzirdim şezlongda misler gibi uyudu otel odasına dönüncede bir guzel yıkadık evde gece uykusuna zor geçen bebek saat 20:30, 21:00 dedimi uyuyakaldı akşam dışarıya yemek yemege çıkıyorduk çoğu gece dışarda pusetinde hiç uyanmadı bile direk odaya dönünce uyurken emzirip reflü yatağına yatırdım evet minik bebekle dinlenmek yerine baya yoruldum ama.banada degisiklik oldu kızımda çok mutlu oldu ☺️

Bizde tatile gittik bugün dönüşte kendi memleketime geldik bayram için bayram yapıp eve döneceğiz nasipse Marmaris Eskişehir yemek molası ihtiyaç molası derken 10 saat yol sürdü reflü yatağını almıştım otelde kullanmak için yoldada reflü yataginda kucağımda uyuttum emzirdim hep huysuzlandiginda durup bı nefes alıp kucakta gezdirdik çok şükür cok zahmet vermedi oğlan sadece gece uykusuna geçerken ağladı biraz ondada direk telden saç kurutma makinası sesi açtık bir yandan emzirdim sonra omzuma alıp pitpitlarken uyuyakaldı ama araba tıklım tıkısıktı ben nerdeyse yol boyunca molalar hariç gram yerimden oynamadan yolculuk yaptım birde arka koltukta kız oto koltuğunda oturuyor ön koltukta puset var sanırım en hareketsiz kaldığım yolculuk oldu ama oğlan arabayı sevip uyudu ya en istediğim şey oydu çünkü biz çok Bursa Eskişehir yapıyoruz kızımda yolculukta sorunsuz bir bebekti şimdide öyle gidiyor bana herkes küçücük bebekle tatilemi gidilir o kadar yol dedi iyiki cesaret edip gitmişim diyorum kızım çok mutlu oldu kıştan beri deniz diye cildiriyordu su kuşu gibi bişey çünkü ☺️
Hemşehriyiz sizinle ben de Eskişehirliyim 😊😊

Bizimki ana kucağında durmuyor gidene kadar kucağımdaydı yastığım arabadaydı birazda onun üstüne yatırıp dinlenebildim.

Arabayı çok seviyor ama kucakta dışarıyı izliyor az aşağı indirsem zıplayarak kendini atıyor camdan bakmaya çalışıyor.

Arabayı çok seviyor ama kucakta dışarıyı izliyor az aşağı indirsem zıplayarak kendini atıyor camdan bakmaya çalışıyor.
O zaman 0 aydan itibaren kullanılan araba koltukları var onlara baksanız yüksek olduğu icin dışarıyı görebilir o zaman kucak istemez belki hem sizede kolaylık olur 😊

X