2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Kızlar bebeğinizi 2.ay için doktora göturdünüz mu? Ben 2.ay aşısı için sağlık ocağında götürdüğümde boy kilo baş çevresine bakti ebe. Doktorumuzün tüm randevuları dolu. Biz de çarşamba günü memlekete gitcez. Götürmesem sorun olur mu sizce?

Kızlar bebeğinizi 2.ay için doktora göturdünüz mu? Ben 2.ay aşısı için sağlık ocağında götürdüğümde boy kilo baş çevresine bakti ebe. Doktorumuzün tüm randevuları dolu. Biz de çarşamba günü memlekete gitcez. Götürmesem sorun olur mu sizce?
Önümüzdeki c. Tesi günü randevumuz.. heyacnala bekliyorum sanki epey kg aldi gibi, merak ettim kac kg olduğunu. Ben sizin yerinizde olsam atlamaz, farkli bir doktora götürürdüm.

Merhaba arkadaşlar, Çalışan annelere bir sorum var, sgk dan geçici is gormezlik raporuna istinaden yapılan ödemeniz hesabiniza yatti mi acaba. Ben bu tutar raporlu olduğumuz sürece yatacak diye biliyorum ay bazinda. Yani toplamda 4 kere. Ama simdiye kadar bana sadece 1 ödeme oldu. Fikriniz var mi bu konuda.
Bana henüz 1 kez yattı. İzne çıktığım tarihle doğum arasında olan sürenin ücretiydi sanıyorum.

Ben götürmedim sağlık ocağında boy kilo baktırıp doktoruna mesaj attım.

Bugün baktım hiç bişey yok. Dün sabahtan başka olmadı. Acaba adet miydi ya da devam edecek mi bilmiyorum bakalım🙄

Benim de 40 imiz çıktıktan bir ay sonra olmuş oldu. Ama bu sabah baktım hicbisey yok, ped tertemiz. Devam edecek mi, neyin nesiydi bilmiyorum.

Sürekli emziriyorum neden yükselmesi acaba ki
Kiminde düşük oluyor sanırım bende 2 saatte bir emzirdim gece gündüz. Şu 1 haftadır gündüz 2.5 saat gece 3 3.5 saate çıkardım emzirme sürelerini.

Kızlar ben memleketteyim 2.ay aşıları burada olacaktı ama verem aşısı sadece cuma günü yapılıyormuş ve cuma günü tatil olma ihtimali var. Tatil olursa çarşamba günü diğer iki aşısını yaparız veremi de bayramdan sonra yaparız dediler. Bende bayramın 2.günü döneceğim bursaya. Bu aşıların 2 hafta geç yapılması bir sorun oluşturur mu acaba

Kızlar ben memleketteyim 2.ay aşıları burada olacaktı ama verem aşısı sadece cuma günü yapılıyormuş ve cuma günü tatil olma ihtimali var. Tatil olursa çarşamba günü diğer iki aşısını yaparız veremi de bayramdan sonra yaparız dediler. Bende bayramın 2.günü döneceğim bursaya. Bu aşıların 2 hafta geç yapılması bir sorun oluşturur mu acaba
3. Aya kadar yapılmalı dedi bana sağlık ocağındaki hemşire. Verem savaş test istiyormuş 3. Aya kadar yapılmazsa

3. Aya kadar yapılmalı dedi bana sağlık ocağındaki hemşire. Verem savaş test istiyormuş 3. Aya kadar yapılmazsa
Yok 3 ay olmadan 2 hafta önce yaptırmış olucam en geç. 2.5 aylık olmuş olacak. Ama şükür tatiller birleşmedi cuma çalışma var. Sağlık ocağı cuma tatil olmazsa cuma yapıyoruz demişti. Yarın gidip öğreneceğim kesin olarak

Yani ben ilk bir sene , her ay ,önce çocuk doktorumuza sonra sağlıkocağına götürüyorum.
Belki gereksizdir ama ilk 1 sene çok bebek geliyor gözüme ve gözden kaçan detay olmasın istiyorum.
Rota aşısı için doktorunuzla görüşün.
Eczaneden alıp sağlıkocağındada yaptırabilirsinz.

Ya kızlar kafam çok karıştı. Şimdi yeşil ve köpüklü kaka yaptı bebeğim. Ben de bakınca bunu buldum. Bu doktor farklı yorumlamış bu alerji işini. Eğer durum cidden buysa boşuna kesmiş olurum süt ürünlerini yemeyi. Sütüm kalitesizleşir yeterince kilo alamaz bu sefer diye korktum şimdi de 😔 şimdiye kadar güzel büyüdü bozmak istemiyorum.
Yeşil sulu ve köpüklü kaka
Kadir tuğcu çok radikal bir doktor. Söylediği çok şey mantıklı gelse de uygulamada yapamıyoruz mesela. Tüm ilaçlara düşman. Her biri için olumsuz düşünceleri var. Çatır çatır da yazıyor bunları. İnanıyorum da. Ama bebeklerimize hasta olunca o ilacı antibiyotiği vermemek pek mümkün olmuyor.
Hatta gaz damlaları ile ilgili okudum ben de geçenlerde. Burada paylaşacaktım ama annelerin canını sıkmak istemedim.
Kaka ile ilgili yazdıkları da doğru olabilir canım. Ya onca besini kesince anne ne yapacak bebek neyden beslenecek aklım almıyor.
Zaten son yıllarda Bi süt alerjisi çıktı Bi de başımıza 🤦🏻‍♀️ aynı gebelik şekeri gibi bu durum da. Önüne gelende süt alerjisi var 🥴

Kızlar anne sutuyke birlikte mama takviyesine devam eden varmı gunde kac kez kac cc veriyorsunuz
Ben önceden vermiyordum yeni başladım 😩 meme reddi var bu ara çok fazla. Akşamları emmiyor hiç. Hopla zıpla yok. Biberonla mama verince alıyor ama. Gündüz bile memede kıyameti koparıyor artık. 🥴 Nasıl atlatıcaz bu süreci bilmiyorum. Gündüz ısrarla vermiyorum. Akşam artık gücümün kalmadığı noktada 60 cc kadar veriyorum.

Merhaba arkadaşlar, Çalışan annelere bir sorum var, sgk dan geçici is gormezlik raporuna istinaden yapılan ödemeniz hesabiniza yatti mi acaba. Ben bu tutar raporlu olduğumuz sürece yatacak diye biliyorum ay bazinda. Yani toplamda 4 kere. Ama simdiye kadar bana sadece 1 ödeme oldu. Fikriniz var mi bu konuda.
Canım iki aylık yatıyor. Doğumdan önce iki ay rapor kullandım doğum yaptıktan sonra şirketin insan kaynakları onayladı cuma günü pazartesi günü iki aylık maaşım yatı. Doğumdan sonraki iki aylık raporumda ayın 2 sinde bitti insan kaynakları onayladı bugün iki aylık maaşım yattı .eğer bir gecikme yada eksiklik var ise Alo 170 bakanlık hattını ara hemen yardımcı olurlar sana

Bizim doktorumuz 2. Ay gelmemize gerek yok dedi aşılarını sağlık ocağı yapacak dedi. 3. Ay gidicez özel aşısı için

Doktorunu arayıp aradan alıp alamayacağını sor canım bizimde öyle olmuştu doktorumuzla konuşup araya randevu ayrladı bize be öyle gittim. Sağlık ocağında sadece boy kilo bakıyorlar canım ama doktor kalbini ciğerlerni dinliyor gözlerine kulaklarına bakıyor en önemlisi kas gelişimi nasıl onu takip ediyor o yüzden ilk aylar götürmek daha önemliymiş gibi geliyor bana. Bence götürsen daha iyi olır ama sen bilirsin tabi

Benim de bugün 2.ay kontrolü vardı Alt sınırda kilo almış 500 gram eve gelip ağladım. 4kg doğdu oysaki. Sütüm foşur foşur her tarafı ıslatıyor çocuk emiyor ama yok boşmuş. Mama vermeyi düşünüyorum arada. Süt olsun diye yediklerimin hepsi bana yaradı
Canım sırf kilo alsın diye mama verme bence. Belki bu ay öyledir sonra toparlar. Ne güzel sütün de varmış. Bırak faydasını alsın sütünün. Mama alırsa o sırada emip alacağı vitaminleri sütten alamayacak öyle düşün

Ben canım hem mama hem anne sütü veriyorum. 61 günlük kızım 3-4 saatte bir 75 CC veriyorum bazen 90veriyorum
3 4 saatte o kadar içip Bi de süt içiyor mu? Öyleyse maşallah. Benim kız çok iştahsız sizinkilere göre 🙈 anasına çekmemiş hiç. Ben 75 cc mama versem süt içmez daha.

Memede süt bırakmadığını nasıl anlıyorsun canım sertlik gidince mi süt bitmiş oluyor. Bana doktor bi memeyi tamamen boşaltmadan diğerine geçme dedi ama yumuşak da olsa süt tam boşalmamış gibi hissediyorum.
Yutkunma sından anlayabilirsin canım. Mesela ilk başlayınca tek çekimde peşine yutkunma olur. Sonra azalır bu. bikaç çekme sonra yutkunma. Bi süre sonra yutkunma dan emer sadece

Talep edip form verırsen taksitli ödüyorlar büem vermedim dogum önce di raporu bu dogum ettim yatırdılar aldım şimdi raporum bitince de diğerini PTT ye yatırıyor lar 232 TL de süt parası yatıyor PTT ye bir kete.. Eğer aile bakanlığı il müdürlükleri ne başvuru verırsen çocuk yardımı bir kete veriyorlar ben kimlikle birlikte gittim kızımın 400 tl bir ay sonra PTT ye yatacak dedi sgk bukadar verıyor

X